پیتزا پدر خوب!

داستان برند دزدی چیز جدیدی نیست. من که حداقل ۱۵-۱۰ سالی است که بیاد میاورم شرکتهایی را که از نام تجاری شرکتهای دیگر استفاده میکنند و با اندکی دستکاری در دیکته یا تلفظ نام آن شرکت زبان بسته نام تجاری جدیدی برای خودشان خلق! میکنند و با استفاده از ذهنیت مشتری نسبت به آن کالای معروف جنس خودشان را به بهایی نازل تر آب میکنند. شکی نیست که چینی ها استاد مسلم این کارند. حتمن مارکهای Teafall بجای Tefal یا Panosonic بجای Panasonic و هزارها مارک تقلبی دیگر را وقتی که برای خرید به بازار میروید دیده اید. شرط میبندم که سر اکثرمان هم حداقل یکبار کلاه رفته و از این مارکهای الکی خریده ایم.

اما حالا چرا این بحث را شروع کردم. امروز بیل بوردی دیدم که بسیار سبب انبساط خاطرمان شد و دروغ چرا مثال مجنونین مقدار مبسوطی در خیابان خندیدم! حالا بیل بورد تبلیغ چی بود. عکسش را این پایین ببینید.

جان من باحال نیست؟؟؟

من قضیه را اینطوری دیدم که یک آدمی که میخواسته یک رستوران باز کند و دست بر قضا بدنبال اسم میگشته و باز خیلی تصادفی! از اسم رستوران پدر خوانده خوشش میامده ، اسم اصلی رستوران را یک تغییر خیلی مختصری! میدهد و از God Father تغییرش میدهد به Good Father ! اما نکته اینجاست که از اسم انگلیسی که نمی تواند استفاده کند خب! پیش خودش لابد گفته باشد مشکلی نیست ترجمه اش میکنم به فارسی و میگذارم مثلن پدر خوب!!!!

یعنی جان من مغز رو می بینید؟؟؟؟ چه تفکری پشت این کار خوابیده است. به به واقعن آفرین! خیلی جالب است. سعی کرده که هیچ چیزی را هم از قلم نیندازد! اون پایین را می بینید؟ آن جمله معروف  An offer you can't refuse را هم گذاشته است. یا حتی آن ابزار خیمه شب بازی که البته خیلی ناشیانه با حالتی کاریکاتور گونه ترسیمش کرده است!  

دلم کلی برای آل پاچینو و مارلون برندوی بینوا میسوزد که انقدر ، انقدر ، انقدر هیچی بابا اصلن ولش کن!

یکی نیست بگوید خوب آخر گردنت بشکند! تو که میخواستی اسم یکی دیگر را بدزدی حداقل این کار رو درست انجام میدادی! مثلن اسم مغازه ات را بجای پدرخوانده میگذاشتی مادر خوانده! یا برادر خوانده یا خلاصه یکی از ششصد هزار تا فامیل خوانده ای که میشود گذاشت! پدر خوب!! واقعن مسخرست.

ما حتی برند دزدی هم بلد نیستیم.

پ.ن (بی ربط!) : من زیاد اهل فست فود خوردن نیستم و راستیتش یک جورایی Calerio Fobia دارم! (حال کردید چه اسمی از خودم ساختم؟) ترجیح میدهم یک رستورانی که همچین سرش به تنش می ارزد بروم و یک غذای درست درمان بخورم و حالش راببرم! در زمینه رستورانهای درست حسابی هم به نظر خودم تجربیات ارزشمندی دارم که اگر قسمت شد در یک پست Restaurant Exclusive! آمار بدرد بخوری در اختیارتان میگذارم خلاصه اینکه اگر هوس پیتزا کنم ترجیحن سعی میکنم بروم بیگ بوی که دست بر قضا خیلی هم پیتزاهایش را دوست دارم! یکبار فقط پدر خوانده آنهم شعبه تیراژه نه دولت را تست کردم که به نظرمان بدکی نبود! مخصوصن اینکه اگر طبعتان یک کمکی تند میزند پیتزا فیلادلفیا را امتحان کنید. 


مطالب مشابه :


گفتگو با شهرام فخار بنیانگذار برند پدر خوب

گفتگو با شهرام فخار بنیانگذار برند پدر خوب هیچگونه حمایتی از سوی دولت نشده‌ام.
فست فود پدر خوب

دلنوشته - فست فود پدر خوب - سلام به همه دوستان خوبم می خوام از اتفاقی که دیشب برام افتاد
پیتزا پدر خوب!

از اسم رستوران پدر خوانده خوشش میامده ، اسم اصلی رستوران را یک تغییر خیلی مختصری! پدر خوب!!
بعد از مایلی کهن؛ علی دایی هم صاحب "پدر خوب" شد!

علی دایی و پدر خوب؛ از کدورت و دلخوری تا همکاری دو جانبه! به گزارش آفسایدنیوز، علی دایی
مصاحبه با موسس رستورانهای زنجیره ای پدرخوب

پدر با وجدان من مجموعه رستوران‌های پدر خوب را با۶-۵ میلیون تومان سرمایه پایه گذاری کردم
رستورانهای تبریز

پیتزا پدر خوب:یکی دیگر از پیتزا فروشی های معروف تبریز که ۳ شعبه در تبریز رستوران
برچسب :