قیمت فعلی "وآتی" زیر ارزش ذاتی

شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند با دارا بودن حدود 33 درصد از سهام شرکت صنایع شیمیایی ایران در زمره مجموعه هایی است که توانسته اقبال فعالان تالار شیشه ای را به خود جلب کرده و رشد قیمتی مناسبی را آغاز کند.

در همین ارتباط رییس اداره امور سهام "وآتی" در خصوص وضعیت پرتفوی بورسی این شرکت عنوان کرد: مهمترین سهام موجود در پرتفوی بورسی شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند، سهام شرکت های صنایع شیمیایی ایران و لیزینگ صنعت و معدن است که از نظر درصد مالکیت حدود 33 درصد از "شیران" و کمتر از 20 درصد از سهام "ولصنم" در اختیار این مجموعه بورسی می باشد.

غلامحسین فتحعلی در بیان پیش بینی ها پیرامون سودآوری سهام شرکت صنایع شیمیایی ایران گفت: با توجه به عملکرد مناسب "شیران" طی دوره سه ماهه سال جاری، پوشش 43 درصدی سود برآوردی آن در این دوره و همچنین چشم انداز مناسبی که از سودآوری آن انتظار می رود، شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند همچنان به حفظ مالکیت خود در این شرکت ادامه خواهد داد.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد در حال حاضر قیمت سهام "شیران" پایین تر ارزش ذاتی خود معامله می شود و تحلیل های انجام شده حاکی از رشد سودآوری و قیمتی آن در آینده خواهد بود.

این مقام مسئول پیرامون شرایط یکی دیگر از زیرمجموعه های بورسی "وآتی" اظهار داشت: یکی دیگر از زیرمجموعه های بورسی با اهمیت موجود در پرتفوی "وآتی" سهام شرکت لیزینگ صنعت و معدن بوده که به نظر می رسد با توجه به وابستگی شرکت های این گروه به هزینه پول ارزان قیمت و احتمال پایین آمدن هزینه های بهره برای شرکت های لیزینگی، می توان به بهبود و رشد سودآوری "ولصنم" نیز امیدوار بود. از همین رو بخشی از پرتفوی "وآتی" به سهام شرکت مذکور اختصاص یافته است.

فتحعلی با اشاره به برنامه اصلاح پرتفوی غیر بورسی شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند گفت: با توجه به وجود شرکت های فعال در گروه نساجی و کاغذ در پرتفوی غیر بورسی "وآتی"، مدیران شرکت اقدام به اصلاح سبد غیر بورسی این مجموعه کرده اند، به گونه ای که تا یک الی دو ماه آینده فرآیند فروش سهام شرکت کاغذ پارس به طور کامل نهایی می شود. همچنین واگذاری شرکت نخ خمین، کاغذ کارون و بخشی از دارایی های شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند از جمله برنامه هایی به شمار می رود که برای اصلاح پرتفوی غیر بورسی "وآتی" در حال پیگیری است.

این مقام مسئول در خصوص اثرات این اصلاح پرتفوی بر سودآوری "وآتی" گفت: فروش زیرمجموعه های مذکور بیش از آنکه اثر درآمدی بر شرکت داشته باشد، موجب کاهش هزینه های جاری "وآتی" می گردد. به گونه ای که می توان گفت حدود 40 میلیارد تومان از هزینه های شرکت کاسته خواهد شد.

رییس اداره امور سهام "وآتی" اضافه کرد: با آزاد شدن بخشی از نقدینگی درگیر در سهام مذکور، مبالغ حاصل از فروش آنها جهت گسترش سرمایه گذاری ها در پرتفوی بورسی شرکت به کار گرفته خواهد شد. به گونه ای که حدود یک سوم از این نقدینگی صرف سرمایه گذاری های جدید در پرتفوی بورسی شده و مابقی آن جهت اجرایی شدن برخی برنامه های شرکت، که در آینده در خصوص آنها اطلاع رسانی می شود، صرف خواهد شد.

فتحعلی با اشاره به خالص ارزش روز هر سهم "وآتی" تصریح کرد: در حال حاضر خالص ارزش روز هر سهم شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند بیش از یک هزار و 100 تومان بوده که با توجه به قیمت 553 تومانی هر سهم این شرکت می توان گفت نسبت قیمت به NAV هر سهم حدود 50 درصد می باشد، از همین رو به طور قطع قیمت هر سهم "وآتی" جای رشد حداقل 20 درصدی را خواهد داشت.

وی در خاتمه پیرامون برنامه افزایش سرمایه شرکت نیز عنوان کرد: شرکت سرمایه گذاری آتیه دماوند در حال برنامه ریزی برای دریافت مجوز افزایش سرمایه 200 درصدی از محل اندوخته و مطالبات حال شده سهامداران بوده که امیدواریم طی سال جاری این برنامه به مرحله اجرا درآید.


مطالب مشابه :


ولصنم 205 ریال تقسیم کرد.

EPSnews - ولصنم 205 ریال تقسیم کرد. - اخبار/ گزارش و تحلیل بازار سهام (بورس) درسود نیوز/ قیمت
ولصنم

ولصنم تا کنون چند بار در هفته های گذشته تحلیل شده و بعنوان سهمی زیر خاکی شرکت بورس
تعدیل منفی ولصنم

EPSnews - تعدیل منفی ولصنم - اخبار/ گزارش و تحلیل بازار سهام (بورس) درسود نیوز/ قیمت برداشت
قیمت فعلی "وآتی" زیر ارزش ذاتی

شرکت سرمایه گذاری درصد از سهام "ولصنم" در می شود و تحلیل های انجام شده
سرمایه گذاری صنعت و معدن

تحلیل شرکت شرکت ۴۱۰ میلیارد ریال بدهی خرید سهام وآتی ولصنم به بانک صنعت و معدن دارد.
انعکاس گزارش‌های 9 ماهه در تالار شیشه‌ای

که هرجمعه به بررسی و تحلیل گروههای مختلف باشیم ولی تحلیل شرکت‌های این ولصنم») و چشم
لحظه به لحظه بازار امروز

آموزش و تحلیل بورس ایران صف فروش ولصنم برداشته شد. تحلیل شرکت فایرا .
وضعیت بازار

آموزش و تحلیل بورس با صف خرید پرحجمی روبرو شده اما ولصنم و ولغدر شرکت ها وقیمت در
تحلیل بازار سهام روز 20 اسفندماه

تحلیل بازار سهام روز 20 شرکت مخابرات ایران هم اعلام کرده نرخ تلفن ثابت شهری و آبونمان
برچسب :