ماجرای فامیلی نظام الاسلامی و آیت الله بروجردی

آیت الله بروجردی و نام خانوادگی نظام اسلامی یا نظام الاسلامی

اولین شناسنامه در بروجرد  به نام میرزا عبدالله نظام الاسلامی رازانی و دوازدهمین شناسنامه به نام آیت الله بروجردی صادر شده است.

 

میرزا عبدالله رازنی پسر حاج میزا باقر رازانی مالک روستای فیال در زمان آیت الله بروجردی و مرید آن حضرت بوده است.عبدالله رازانی چون مرد مذهبی،خیر،نیکوکار و منظمی بوده است مردم روستای فیال به حاج میزا لقب نظام العلماء داده بودند و آیت الله بروجردی با پیشنهاد خود این لقب را تغییر داده و به پسرش نظام الاسلام می گفتند (به این خاطر که در کارهایش هم نظم و هم احکام اسلامی را رعایت میکردند) آزاد خان موسیوند که او نیز مرید آیت الله بروجردی و مرد مذهبی،خیر،نیکو کاری بوده؛با عبدالله و پدرش حاج میزا باقر همکاری داشته است و به مردم روستای فیال این پیشنهاد را داد که همه فامیلی خود  را به احترام آیت الله بروجردی به نظام الاسلامی یا نظام اسلامی تغییر دهند و خود از اولین کسانی بود فامیلی خود را از موسیوند به نظام الاسلامی تغییر داد.با این پیشنهاد عده ی زیادی از مردم روستای فیال فامیلی خود را به نظام الاسلامی تغییر دادند و این کار باعث اتحاد و پیوند بیشتر بین طوایف و  مردم روستای فیال شد.


  • رییس اداره ثبت احوال (علی زراسوند) : اداره ثبت احوال بروجرد در سال 1305 به عنوان اولین اداره ثبت احوال در لرستان تاسیس شده و... اولین شناسنامه در بروجرد  به نام میرزا عبدالله نظام الاسلامی رازانی و دوازدهمین شناسنامه به نام آیت الله بروجردی صادر شده است.به گفته وی شناسنامه مفاخر علمی و ادبی و دینی از جمله آیت الله صاحب زمانی،دکتر عبدالمحمد آیتی و علامه شهیدی در اداره بروجرد صادر شده و هم اکنون گنجینه ای از اسناد مفاخر در این اداره ایجاد شده است.
منبع : از خبرگزاری جمهوری اسلامی
  • بیشترین خانواده هایی که فامیلی خود را به نظام اسلامی یا نظام الاسلامی تغییر دادند خانواده های موسیوند - زیار - حسنوند - کاکاوند و.... هستند.
  • فامیلی‌ها در روستای فیال نظام اسلامی - گودرزی - نظامی -  نظام - اتفاقی - آخوندی - فیالی - ترکاشوند - حسنوند - موسیوند - زیار - سوکی - بنی آدم - کاکاوند و... است.
  • بیشترین فامیلی مردم روستای فیال نظام الاسلامی یا نظام اسلامی است که به علت اشتباه ثبت احوال در تحریر و لهجه بروجردی در شناسنامه‌های عده‌ای نظام السلامی نوشته شده است.
  • همه کسانی که نام خانوادگی نظام الاسلامی یا نظام اسلامی دارند اصلیتی فیالی دارند و به علت مسائل مختلف عده ای به شهر بروجرد و عده ای کمی هم به دیگر شهرها از جمله تهران - خرمشهر-کرج-پلدختر  و ...نقل مکان کرده اند.
  • آزاد خان موسیوند صاحب قرآنی قدیمی بوده است که در زمان اختلاف و درگیری و برای اثبات حقیقت در مواقع ضروری طرفین را به قرآن آزاد خان قسم می دادند که این کار باعث جلوگیری از نزاع و درگیری می شد.گفته می شود که این قرآن بعد از اتفاقاتی هم اکنون در موزهُ قم نگهداری می شود.
  • فیال روستایی بزرگ در سه کیلو متری شهر بروجرد است.
  • برای اطلاعات بیشتر در مورد روستای فیال کلیک کنید...روستای فیال
مجید نظام الاسلامی                   بر گرفته از خاطرات گذشتگان روستای فیال و شواهد     برای تکمیل و تصحیح این نوشته در قسمت نظرات نظر دهید

 منبع : از وبلاگ دفتری ساده


مطالب مشابه :


راهنمای انتخاب اسم برای کودک

نام های ایرانی اسم دخترانه و پسرانه (مامامن و بابا) و یا هماهنگ با فامیلی باشد.
راهنمای انتخاب اسم کودک نام زیبا برای نی نی

نام های ایرانی اسم دخترانه و پسرانه - راهنمای انتخاب اسم کودک نام زیبا برای نی نی - فهرست اسم
گالری وبیوگرافی ریحانا

نام: ریحانا (Rihanna) فامیلی : فنتی (Fenty) قشنگ نبود اما این شو هم به نوبه خودش خوب بود و تونست در
داستان قشنگ از عشق یعنی آزادی وراهی

داستان قشنگ از شیری با اینکه فامیلی اش را می و در این محیط جدید نام حراست
اسم برای دختر و پسر ، زن ، مرد ، بچه ، طفل ، اسم با کلاس ، اسم کردی ، نام کردی ، فارسی ، ترکی ، خارج

آبگينه آبنوس نام يک شاهزاده ايراني آتوسا آتش، نهمين ماه ايراني آذر نام پسر مهرنوش پسر
ماجرای فامیلی نظام الاسلامی و آیت الله بروجردی

آیت الله بروجردی و نام خانوادگی نظام اسلامی فامیلی‌ها در روستای فیال آپلود عکس قشنگ.
داستان شهر قشنگ (اراک) شهر سبزی که به شهر سیاه تبدیل شد!

فانوس - داستان شهر قشنگ (اراک) شهر سبزی که به شهر سیاه تبدیل شد! - - فانوس
بجنورد دوست‌داشتنی ما 1

این کوچه که بن‌بست گوهر نام امیدوارم سال‌های زیادی سلامت و شادمان مانند فامیلی قشنگ
تفسیر گاردین از نصب بنر اوباما در تهران: این یک شبیه سازی ظریف است!

شعری قشنگ در مورد برخی در ایران پسوند " حسین " در نام فامیلی اوباما را با حسین شهید به
برچسب :