هنرستان‌ها از سال 95 سه ساله می‌شوند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، سید محسن حسینی مقدم در همایش تخصصی سرگروه‌های تاسیسات سراسر کشور که در خانه معلم کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه هنرستان‌ها می‌توانند در رشد و بروز استعدادهای نهفته دانش آموزان اثرگذار باشند، گفت: ممکن است دانش آموزانی با استعدادهای مهارتی بالا در جامعه وجود داشته باشند که با تحصیل در هنرستان‌ها بتوانند توانایی های خود را بروز دهند و این در حالیست که خانواده‌ها اغلب از سوق یافتن فرزندانشان به سمت هنرستا‌ن‌ها ناراضی هستند.

وی با بیان اینکه هوش همه افراد به ریاضی، فیزیک و تحصیل در رشته‌های نظری خلاصه نمی‌شود، بر لزوم فرهنگ سازی درست در راستای نهادینه شدن فرهنگ مهارتی در جامعه تاکید کرد.

 

حسینی مقدم در ادامه تفاوت بین دانش‌آموزان دبیرستان و هنرستانی را در جرات و توان کار کردن فارغ التحصیلان هنرستانی دانست و افزود: استراتژیِ آموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزشی است و به نظر می‌رسد هنرستان‌ها می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

 

این مسئول در ادامه با بیان اینکه از سال 95 هنرستان‌ها سه ساله خواهند شد، گفت: در شرایط کنونی هنرستان‌ها دو ساله هستند و با تغییر در ساختار آموزسی آن‌ها با کمبود فضای آموزشی به میزان یک سوم مواجه خواهیم شد و این مسئله لزوم نگاه ویژه به سمت احداث هنرستان‌های جدید را می‌طلبد.

 

حسینی مقدم با اشاره به برنامه‌ریزی در راستای سوق دادن دانش آموزان به سمت تحصیل در هنرستان‌ها، گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده باید ظرف پنج سال آینده سهم تحصیل دانش آموزان در هنرستان‌ها را به 48.26 درصد برسانیم که این رقم در مورد هنرستان‌های فنی‌و‌حرفه‌ای 20.26 درصد و در مورد هنرستان‌های کارودانش 28 درصد است.

 

این مسئول افزود: امسال 39 درصد دانش آموزان در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند و این در حالیست که این رقم در سال تحصیلی گذشته 41.5 درصد بوده و امسال با افت 2.5 درصدی مواجه شده است.

 

مدیر کل دفتر آموزش فنی و حرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه امسال 100 درصد اعتبارات تخصیص داده شده به هنرستان‌ها در کشور جذب شده است، گفت: این رقم معادل 26 میلیارد تومان بوده است.

 

به گفته حسینی مقدم در سال‌های قبل بین 30 تا 40 درصد اعتبارات تخصیص یافته به هنرستان‌ها جذب می‌شد.

 

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 70 درصد هنرستا‌ن‌های کشور با مدیران غیر مرتبط اداره می‌شوند، گفت: حتی بخشی از مدیران هنرستان‌ها مدارک حوزوی دارند.

 

حسینی مقدم در ادامه گفت: بر اساس بررسی هایی که در مورد وضعیت بازنشسته‌های استان‌ها شده است، ظرف پنج تا 10 سال آینده اکثر دبیرستان‌ها از نیروهای زبده خالی خواهند شد.


مطالب مشابه :


اینجا خانه معلم بانه

خانه معلم کرمانشاه : جهت رزرو اتاق لطفا تا اطلاع ثانوی به شیو ی
شرایط رزرو اینترنتی خانه های معلم

معلم - شرایط رزرو اینترنتی دروازه سامان خیابان پیروزی مجتمع ادارات خانه معلم کرمانشاه
اختصاص 440مدرسه و خانه معلم درکرمانشاه براي پذيرايي ازمهمانان نوروزي

اختصاص 440مدرسه و خانه معلم درکرمانشاه براي پذيرايي ازمهمانان کرمانشاه نگین ایران
شرایط رزرو اینترنتی خانه های معلم

شرایط رزرو اینترنتی خانه های مجتمع ادارات خانه معلم جنب تربیت معلم 38 کرمانشاه
رزرو اینترنتی فرهنگیان در خانه معلم استانهای سراسر کشور

رزرو اینترنتی فرهنگیان در خانه کرمانشـــــاه گهواره نشانی خانه های معلم و
آدرس و شماره تلفن خانه معلم های سراسر کشور

آدرس و شماره تلفن خانه معلم های سراسر سیستم جامع رزرو شمالی جنب تربیت معلم 38. کرمانشاه.
آدرس و شماره تلفن مراکز آموزشی - رفاهی فرهنگیان (خانه معلم)

دروازه سامان خیابان پیروزی مجتمع ادارات خانه معلم تربیت معلم 38: کرمانشاه: رزرو
آدرس و شماره تلفن خانه معلم های سراسر کشور

سیستم جامع رزرو پیروزی مجتمع ادارات خانه معلم شمالی جنب تربیت معلم 38. کرمانشاه.
نشانی خانه های معلم و مراکز اسکان

خیابان نواب شمالی جنب تربیت معلم 38: کرمانشاه: خانه معلم. روزهای
هنرستان‌ها از سال 95 سه ساله می‌شوند

سراسر کشور که در خانه معلم کرمانشاه برگزار شد، با بیان می گذاری یا معلم خود
برچسب :