فرمان ایست رئيس​جمهور به شنود غیرقانونی

  آرمان در یک نگاه فرمان ایست رئيس​جمهور به شنود غیرقانونی   گروه سیاسی: فرمان ایست به شنود غیر قانونی، نباید برای مبارزه با فساد تعلل کنیم و آی پرسپولیسی ها! عمو مرتضی رفت موضوع های انتخابی روزنامه آرمان برای انتشار در شماره روز دوشنبه محسوب می شود.

فرمان ایست رئيس​جمهور به شنود غیرقانونی

این روزنامه با بازتاب عنوان فرمان ایست به شنود غیر قانونی برای تیتر یک نوشت: دکتر حسن روحانی را در افواه عمومی شیخ دیپلمات می‌خواندند اما او ترجیح می‌داد خود را با یک شاخصه از دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری متمایز کند؛ حقوقدان. در بحبوحه و کارزار رقابت‌های انتخاباتی وی بر تدوین منشور حقوق شهروندی و زدودن فضای امنیتی با نگاه به اصول قانون اساسی تاکید و تصریح دوچندانی داشت. در فصل سوم قانون اساسی در رابطه با حقوق شهروندی اشارات نغز و متعددی رفته است از جمله آنکه در اصل25 قانون اساسی می‌خوانیم: بازرسی‏ و نرساندن‏ نامه‌ها، ضبط و فاش‏ کردن‏ مکالمات‏ تلفنی‏،افشای‏ مخابرات‏ تلگرافی‏ و تلکس‏، سانسور، عدم‏ مخابره‏ و نرساندن‏ آنها، استراق‏ سمع و هرگونه‏ تجسس‏ ممنوع‏ است‏ مگر به‏ حکم‏ قانون‏. حال برای ضمانت اجرایی این اصل قانون اساسی رئیس دولت یازدهم ، لایحه الحاق فصل سی و یکم به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی را برای طی تشریفات قانونی به مجلس تقدیم کرده است.

لایحه‌ای که اگر از تصویب مجلس بگذرد می‌تواند با توجه به تحولات روز و به کارگیری تکنولوژی‌های پیشرفته ارتباطی، ضمن آنکه سر و شکل و سامانی به این حوزه ببخشد در راستای ایفای حقوق شهروندی نیز بسیار به کارآمده و مانع دخل و تصرف‌های فرا قانونی در حوزه‌های ارتباطی شهروندان شود و یکی از نکاتی را که همواره رئیس دولت از بدو روی کارآمدن بر آن اصرار داشته، محقق کند. شنبه گذشته رئیس جمهوری لایحه به کارگیری تجهیزات فنی با کاربرد غالب جمع آوری و انتقال پنهان اطلاعات را تقدیم مجلس کرد. لایحه‌ای که در آن آمده است: هر شخص حقیقی یا حقوقی که بدون اخذ مجوز از وزارت اطلاعات، عالما و عامدا نسبت به تولید، توزیع و تبلیغ هرگونه کالا و تجهیزاتی که کاربرد غالب آن، جمع آوری و انتقال پنهان اطلاعات از قبیل صوت یا تصویر می‌باشد، اقدام کند، به مجازاتهای مقرر در این قانون محکوم می‌شود. با تصویب این طرح افراد حقیقی و حقوقی و سازمان ها و نهادهای مختلف بدون کسب مجوزهای لازم از نهاد ذیربط اطلاعاتی و امنیتی کشور نمی‌توانند دستگاه‌های شنود و یا تجهیزات تجسس در زندگی شهروندان را به کار گرفته و از آن بهره بگیرند نکته‌ای که می‌تواند علاوه بر حفظ و رعایت حقوق شهروندی مانع از مداخلات بی رویه و غیرقانونی ساختارهای موازی و غیرمجاز برای سرک کشیدن در زندگی شهروندان شود.

روزنامه آرمان با بررسی موضوع نباید برای مبارزه با فساد تعلل کنیم، نوشت: پنجشنبه قزوین عطر دیگری داشت، در این روز میهمانی از تبار اعتدال به این شهر آمده بود و میزبانان که همان مردم قزوین بودند، با حضور و شعارهای حمایتی خود، استقبال گرمی از نواده بنیانگذار انقلاب اسلامی کردند. روز پنجشنبه سیدعلی خمینی به دعوت حجت الاسلام قدرت ا... علیخانی به قزوین رفت تا حسینیه امام خمینی(ره) را در این شهر افتتاح کند. یادگار امام(ره) در شرایطی وارد شهر قزوین شد که باران الهی در حال باریدن بود و مردم این شهر همزمانی ورود حجت الاسلام سیدعلی خمینی و بارش نعمت الهی را نشانه خوبی برای شهر خود دانستند. اما بارش باران هم نتوانست مانع استقبال گسترده مردم از یادگار امام شود. حجت الاسلام سیدعلی خمینی در نخستین دقایق سفر یکروزه خود به قزوین که مورد استقبال مرتضی روزبه استاندار، حجت الاسلام قدرت ا... علیخانی مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، ایوب رحیمی معاون سیاسی، آیت ا... علی محمدی تاکندی و جمعی مدیران استان قزوین قرار گرفت، به زیارت بارگاه حسین بن علی ابن موسی الرضا، شتافت و پس از زیارت این امامزاده واجب التعظیم، بر مزار آیت ا... زرآبادی فاتحه‌ای قرائت کرد. سیدعلی خمینی در این سفر یکروزه بر مزار شهدای این شهر حضور یافت و به ذکر فاتحه پرداخت. او بر سر مزار شهید بابایی معاون عملیات نیروی هوایی ارتش تامل بیشتری داشت چون از رشادتهای این خلبان بسیار شنیده بود. یادگار امام در این سفر به منزل 8 شهید هم رفت و با آنها درباره روزگاری که می‌گذرانند و نتایج دلاوری های شهیدانشان سخن گفت. وی در این مراسم گفت: افزود: اگر بخواهیم تمام اقدامات پیامبران را در یک جمله خلاصه کنیم، بدون شک عبارت است از حرکت به سمت اصلاح و جلوگیری از فساد؛ شما اگر در قرآن ملاحظه کنید، می بینید که از دیدگاه قرآن پیامبران الهی همه آمده‌اند تا جلوی فساد را بگیرند.

این روزنامه با انعکاس عنوان آی پرسپولیسی ها! عمو مرتضی رفت، نوشت: آخرین روز پاییز امسال خبر خوبی برای جامعه ورزش و هنر کشورمان نداشت. مرتضی احمدی هنرمند پیشکسوت سینما، تئاتر، تلویزیون و رادیو صبح یکشنبه سی ام آذر ماه 1393 دارفانی را وداع گفت. احمدی سوای اینکه هنرمند زبده ای بود از قدیمی‌های فوتبال ایران به شما می رفت. وی قدیمی ترین پرسپولیسی دنیا بود که دیگر در جمع ما نیست. مرتضی احمدی در اظهار نظری جالب گفته بود: آرزو دارم پس از مرگم در روزنامه پرسپولیس درشت بنویسند آی پرسپولیسی ها! عمو مرتضی رفت تا همه پرسپولیسی‌ها از رفتن من با خبر شوند. وی که متولد 1303 بود، در 16سالگی ورزش باستانی و فوتبال را شروع کرد و به همراه تیم فوتبال دبیرستانش در مسابقات آموزشگاه های تهران رتبه هایی به دست آورد. بعدها در تیم فوتبال راه آهن تهران و پس از آن در باشگاه راه آهن بازیکن و مربی (تا سال 1325) شد. مرتضی احمدی وقتی در جمعی قرار می گرفت دست از کری خوانی بر نمی‌داشت ولی همیشه محبوب هواداران پرسپولیس و استقلال بود. صحبت های وی و خاطراتش برای نسل جدید ما جالب و شنیدنی بود: 6 تایی ها یک نتیجه استثنایی است که دیگر هیچ وقت تکرار نمی‌شود. آن روز یادش بخیر، نشسته بودم تو جایگاه پرسپولیسی ها، داشتم نذر و نیاز می کردم که بازی را ببریم. تو جیبم 700 تومان پول داشتم، گفتم خدایا هر گلی که پرسپولیس بزند، 100 تومان صدقه می‌دهم. آن موقع 100 تومان خیلی پول بود. پول چند تا کار تلویزیونی بود که یک جا گرفته بودم! بازی شروع شد و انگار گل های ما قرار نبود تمام شوند، گل اول ، 100 تومانی اول و همین جوری رفتیم تا رسیدیم به 100 تومانی ششم، دیگر گفتم خدایا غلط کردم، بگو بس کنند، پول ندارم برگردم خانه!

تشکیل 4760 پرونده تخلف در 31 استان، تیتر دیگر روزنامه آرمان است. جزئیات نتایج نظارت بر نرخ خدمات حمل ونقل کالا و مسافر در 31 استان حاکی از آن است که گرانفروشی، عدم نصب نرخ نامه و عدم صدور فاکتور به ترتیب در شش ماه اول امسال بیشترین تخلفاتی بوده که واحدهای خدماتی مرتکب شده‌اند. در این راستا، اردیبهشت سال جاری، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: شهرداری ها برای نظارت بر عملکرد فعالان عرصه تاکسی رانی از خدمات سازمان های نظارت بر تاکسی رانان برخوردار هستند، این سازمان‌ها به این منظور به وجود آمدند که بتوانند سیاست هایی را که باید در این عرصه اعمال شود، به درستی انجام دهند. هوشنگ خندان دل با اشاره به اینکه با هرگونه تخلف در زمینه افزایش قیمت کرایه وسایل حمل ونقل برخورد خواهیم کرد، افزود: افزایش قیمت حمل ونقل عمومی غیرقانونی است. اما به رغم این اظهارنظر، تسنیم در گزارشی اعلام کرد، نتایج بازرسی از ﺣﻮزه ﺣﻤﻞ وﻧﻘﻞ ﻛﺎﻻ و ﻣﺴافر در کشور طی شش ماه نخست امسال حاکی از آن است که در مدت یادشده از واحدهای خدماتی برون شهری به طور متوسط 4.5 درصد، در ﺑﺨﺶ ﻛﺎﻻ ﺑﻪ ﻃـﻮر ﻣﺘﻮﺳﻂ 1.5 درصد، در ﺣﻮزه درونﺷﻬﺮی در ﺑﺨﺶ ﻣﺴﺎﻓﺮ ﺑﻪ ﻃﻮر ﻣﺘﻮﺳﻂ 5.3 درﺻﺪ و در ﺑﺨﺶ ﻛﺎﻻ یک درﺻﺪ ﺑﺎزرسی ﺑﻪ ﻋﻤﻞ آﻣﺪه اﺳﺖ. جزئیات نتایج نظارت بر نرخ خدمات حمل ونقل کالا و مسافر در سطح استان های کشور حاکی از آن است که گرانفروشی، عدم نصب نرخ نامه، عدم صدور فاکتور به ترتیب در شش ماه اول امسال تخلفاتی بوده که واحدهای خدماتی مرتکب شده اند. در نیمه نخست امسال 4هزار و 760 فقره پرونده تخلف تشکیل شده و کل ارزش ریالی تخلفات کشف شده بیش از 23 میلیارد و 933 میلیون ریال بوده است.

این روزنامه با بررسی موضوع پرواز هیاتی از تهران به لندن نوشت: گام دیگری در بهبود روابط ایران و انگلستان برداشته می شود و قرار است هیاتی از ایران به انگلستان سفر کند. رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس در همین راستا با بیان اینکه این هیات تا قبل از پایان سال جاری به لندن سفر خواهد کرد، گفت که یکی از محورهای این سفر تلاش برای بازگشایی سفارت انگلیس در ایران است. عباسعلی منصوری آرانی اظهار کرد: با توجه به دعوت‌های انجام شده از سوی گروه دوستی پارلمانی انگلیس به صورت کتبی و همچنین دعوت شفاهی ریچارد بیکن نایب رئیس گروه دوستی پارلمانی انگلیس و ایران که برای حضور در کنفرانس ضدخشونت به ایران آمده بود احتمالا هیات پارلمانی ایران تا قبل از پایان این دوره مجلس انگلیس به لندن سفر خواهد کرد. وی یادآور شد: در زمان حضور آقای بیکن در ایران و به دنبال آن دعوت شفاهی شان برای سفر هیات پارلمانی ایران به انگلیس ما این نکته را یادآور شدیم که مردم مان نسبت به اقدامات زیاده خواهان انگلیس ذهنیت تاریخی خوبی ندارند که با این وجود ما نمی خواهیم در گذشته متوقف شویم.

 http://baharnews.ir/vdcgqz93.ak9t34prra.html

 


مطالب مشابه :


پیام املاک

اتحادیه صنف مشاورین املاک قزوین اتحادیه مشاوران املاک و مشاوران املاک از
قانون پیش فروش ساختمان

اتحادیه صنف اتحادیه صنف مشاورین املاک قزوین. ماده24ـ مشاوران املاک باید پس از
كدي براي گرفتن راه؛ نگاهي به تحولات كد رهگيري معاملات مسكن در يكسال اخير

در همين راستا، رییس اتحادیه مشاوران املاک اتحادیه صنف مشاوران قزوین با14/11درصد
تغییر در ثبت معاملات مسکن

را عملا به اين صنف سپرده است اتحادیه مشاوران املاک استان تهران استان قزوین
اسامی شرکت های همکار

113- اتحادیه صنف 1043- شرکت روی پوشان قزوین 1573- مشاور املاک علیپور 1574- مشاوران پارس
دفترخانه ها هم موظف به رعايت سقف مجاز اجاره بها شدند

قلي خسروي رياست اتحاديه صنف مشاوران املاك ثبت اسناد و املاک دفتریاران قزوین
فرمان ایست رئيس​جمهور به شنود غیرقانونی

اتحادیه کانون های اتحاديه صنف مشاوران پنجشنبه قزوین عطر دیگری داشت، در این روز
برچسب :