برآورد خسارت ریزش زمین شهرک غرب

برآورد خسارت ریزش زمین شهرک غرب

کارشناس مسوول بازرسی گودبرداری سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت:خسارت اولیه ناشی از ریزش دیواره گودبرداری در مجتمع اداری، تجاری و هتل در شهرک غرب حدود ۲۰ میلیارد ریال برآورد می شود.

علی نبی زاده افزود: مسوولان کنترل بازرسی نظام مهندسی استان تهران بعد از اطلاع از وقوع این حادثه که ساعت پنج و بیست دقیقه صبح امروز به وقوع پیوست درمحل حادثه حاضر شدند. وی افزود: پیش بینی اولیه نشان می دهد نشت فاضلاب ساختمان های اطراف باعث بروز این حادثه شده است.
نبی زاده گفت: به دلیل این که آب در خاک رس نفوذ پذیری پایین دارد نشت آب در پشت دیواره بتنی ضلع شمالی محل گودبرداری باقی مانده و به مرور زمان فشار بالایی به دیواره وارد کرده است. وی ادامه داد: آب جمع شده در این محل منجر به بروز ترک خوردگی و درنهایت ریزش این دیواره شده است.
IMG10295615.jpgعضو نظام مهندسی استان تهران با اشاره به اعلام هشدار این سازمان از وقوع حادثه اظهارکرد: در دوم اردیبهشت امسال طی صورتجلسه با اعلام وجودعلایم ترک خوردگی در دیواره گودبرداری ،این مکان به عنوان گود پرخطر به شهرداری معرفی شده است.
وی اضافه کرد: با همکاری شهرداری مرکز، منطقه و ناحیه این امر به کارفرمایان ومالکان طرح اعلام شد و به دنبال آن جلسات مشترکی با کارفرما و نماینده شهرسازی منطقه ۲ تشکیل شد. نبی زاده گفت: کارفرما اقدام به نصب سیستم کششی برای تقویت پایداری دیواره اطراف محل گودبرداری کرد.
IMG10300388.jpgمحمود شالکی مدیر منطقه ۲ عملیاتی سازمان آتش نشانی تهران گفت: از ساعت پنج و بیست و هشت دقیقه صبح امروز نیروهای آتش نشانی در محل وقوع حادثه حاضر شدند.
وی افزود: از ساعات اولیه حضور آتش نشانان در محل اقدامات ایمنی لازم از جمله با استفاده از دو خودرو سنگین سازمان اقدام به انسداد ضلع غربی و شرقی مسیر خیابان گلستان شد که این اقدام تا ۲۴ ساعت ادامه دارد.
شالکی ادامه داد: در حال حاضر با اتمام عملیات آتش نشانان محل در اختیار ماموران منطقه دو، ناحیه ۷ شهرداری قرار داده شده است. وی افزود: در این مدت ساکنان هشت واحد مسکونی در ضلع شمال این مجتمع با همکاری شهرداری در یکی از هتل های تهران اسکان داده شدند. به دنبال ریزش دیواره گودبرداری مجتمع اداری - تجاری و هتل درشهرک غرب آب و برق این منطقه قطع شد.
IMG10300265.jpgمعاون نظارت بر بهره برداری آبفای استان تهران اعلام کرد: عملیات ساخت و ساز این مجتمع از بیش از یک سال گذشته موجب رانش زمین شده بود که به دلیل بی‌توجهی شهرداری به عنوان یک سازمان نظارتی، رانش زمین ابعاد بزرگتری به خود گرفته و منجر به خسارت به شرکت آب و فاضلاب استان تهران شده است.
علیرضا نوذری‌پور با رد ادعای سازمان آتش‌نشانی مبنی بر رانش زمین در اثر ترکیدن لوله‌های آب و فاضلاب افزود: این حادثه بر اثر بی‌احتیاطی پیمانکار مربوطه روی داده و شرکت آب و فاضلاب استان تهران نیز یکی از زیان دیدگان این حادثه است.

عیدغدیر پل طبقاتی صدر به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد
پروژه پل طبقاتی شهید صدر از تونل نیایش تا قیطریه در عید غدیر خم به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد و کل پروژه ظرف دو ماه آینده تکمیل و تحویل شهروندان خواهد شد.

عصر روز گذشته برخی از معاونان و مدیران شهرداری تهران از مراحل پایانی پروژه پل طبقاتی صدر بازدید کردند. در ابتدای این بازدید جلسه ای با مدیریت عیسی شریفی، قائم مقام و معاون هماهنگی  و امور مناطق شهرداری برگزار شد که در آن مازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی، جعفر تشکری هاشمی، معاون حمل و نقل و ترافیک ، مجتبی عبدالهی ، معاون خدمات شهری ، شهرداران مناطق یک و سه و برخی از مدیران اجرایی طرح به توضیح اقدامات خود پرداختند.

a27993f5ef1a98db667106f20878e2d9.jpg

در ابتدای جلسه مازیار حسینی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این که پروژه پل طبقاتی شهید صدر با یک جهاد شبانه روزی و با سرعت خوبی به پیش رفت، گفت: فاز اول این پروژه در عید غدیر خم به بهره برداری آزمایشی می رسد.

وی با اشاره به بزرگراه صدر موجود اظهار کرد: برای بهبود کیفیت بزرگراه صدر مشاوری مستقل از مشاوران پروژه پل گرفته شد تا تمامی دسترسی ها را بررسی کرده و اقدام به اصلاح مشکلات کند.


بزرگراه صدر موجود کارکرد مطلوب بزرگراهی نداشت/پایان 95 درصد اقدامات در بزرگراه صدر موجود

وی با بیان اینکه بزرگراه صدر موجود به دلیل تعدد ورودی و خروجی ها عملا کارکرد مطلوب بزرگراهی نداشت ، افزود: در این محدوده خیابانهایی با شیب تند وجود دارد که منتهی به بزرگراه می شدند و خطر افرین بودند؛ به عبارتی بزرگراه صدر موجود مشکلات ایمنی داشت که هم اکنون و همزمان با اجرای عملیات پل صدر ، اصلاحات هندسی در این بزرگراه انجام شده است.
حسینی با تاکید بر اینکه اصلاحات هندسی گسترده ای در طول مسیر بزرگراه صدر موجود انجام شده است اضافه کرد: با همکاری معاونت خدمات شهری بحث جمع آوری آبهای سطحی نیز انجام شده و می توان گفت که بالغ بر 95 درصد اقدامات در این بزرگراه به پایان رسیده است.


ایجاد فضای سبز و پیاده رو مناسب در بزرگراه صدر موجود

معاون عمرانی شهرداری تهران در ادامه گفت: هم اکنون اقدامات مربوط به ایجاد فضای سبز در طول مسیر بزرگراه با همت معاونت خدمات شهری در حال انجام است که فضای سبز خوبی خواهد شد و با روش آبیاری قطره ای آبرسانی آن انجام می شود.

bab2913550dd4580b0083a10987ff9f3.jpg

وی با اشاره به نصب تابلوهای ترافیکی و انجام خط کشی در طول مسیر گفت: بزرگراه صدر پیاده روی مناسبی هم نداشت که این امر نیز در طرح دیده شده و به زودی پیاده رو آن با فضایی مناسب در اختیار شهروندان قرار می گیرد.


اتمام 99 درصد عملیات آسفالت در بزرگراه صدر موجود

حسینی با بیان اینکه یکسری ریزه کاری های جزئی در بزرگراه صدر موجود باقی مانده است، اضافه کرد: 99 درصد آسفالت تحتانی تا نوبنیاد انجام شده و از نوبنیاد تا بزرگراه امام علی نیز به دلیل انجام اقدامات مربوط به جمع آوری آبهای سطحی باقی مانده که پس از پایان این اقدامات به زیر آسفالت می رود.
وی با تاکید بر اینکه اقدامات مربوط به بهسازی بزرگراه صدر رو به پایان است افزود: عملیات بهسازی بزرگراه تا نوبنیاد تمام شده و تا چند روز آینده تا بزرگراه امام علی نیز به پایان می رسد.
حسینی خاطر نشان کرد: یکی از نقاط مشکل دار، ورودی پاسداران به بزرگراه صدر و ادامه بزرگراه بابایی بود که این مشکل نیز مرتفع شده است.
بهسازی لرزه ای دو پل قدیمی در بزرگراه صدر
وی با اشاره به اینکه اجرای کل پروژه صدر و نیایش از این محور انجام شده است، گفت: تردد زیاد از این مسیر موجب شد که بهسازی لرزه ای دو پل قدیمی در تقاطع رودکی و دستواره در دستور کار قرار گیرد که هم اکنون تعمیر تخصصی این دو پل انجام شده و مشکلی از این بابت نداریم.
حسینی در خصوص پل طبقاتی صدر نیز گفت: با تمامی مشکلاتی که وجود داشت و هنوز هم دارد توانستیم به لطف خدا این پروژه را به سرانجام برسانیم .
پایان عملیات آسفالت در بخش شمالی پل طبقاتی صدر
وی با بیان اینکه آسفالت پل شمالی به طور کامل انجام شده افزود: تمامی ریزه کاری ها با به کارگیری ماشین آلات مدرن و مصالح خوب در نظر گرفته شده و کار به خوبی در حال انجام است.
به گفته معاون عمرانی شهردار تهران آسفالتی که در طبقه فوقانی پروژه صدر به کار رفته از مصالح شکسته کوهی شسته شده است.
پل صدر حائز دریافت جایزه می شود
حسینی به انتخاب پروژه تونل نیایش و تقاطع بزرگراه شهید باکری با آزادراه تهران_کرج از سوی انجمن بتن اشاره و بیان کرد: رییس انجمن بتن ،سرعت در اجرا ، کاهش هزینه و ارتقای کیفیت را از پارامترهای انتخاب این دو پروژه عنوان کرده است و ما حتم داریم که پل صدر نیز در سال آینده جزو گزینه های حائز دریافت جایزه خواهد شد.
وی تصریح کرد: در چند سال اخیر شهرداری تهران هم در سازه های فلزی و هم در سازه بتنی مورد تقدیر قرار گرفته است.
روشنایی پل صدر الهام گرفته از دعا و نیایش
وی در ادامه با اشاره به تامین روشنایی بزرگراه صدر گفت: طرح روشنایی این محور الهام گرفته از موضوعات مربوط به دعا و نیایش است که کار خوبی از آب در آمده و هم اکنون کابل کشی آن در حال انجام است.
حسینی با بیان اینکه نصب درزهای انبساط نیز انجام می شود در خصوص نصب علایم و تابلوهای هوشمند مسیر گفت: این اجناس از اروپا وارد کشور می شود که امیدواریم بدون تاخیر به این پروژه برسد.
نصب دیوار صوتی بومی در پل طبقاتی صدر
وی به نصب دیوار صوتی در بزرگراه طبقاتی صدر اشاره و تصریح کرد:خوشبختانه به رغم بدقولی شرکت های خارجی، دیوار صوتی در داخل کشور آماده شد و یکی از معروفترین سازنده های دنیا بر روی این تجهیزات نظارت داشت و به عبارتی سوپروایزر طرح بود .
به گفته حسینی هم اکنون عملیات نصب دیوار صوتی نیز در حال انجام است.

995f32438c4c03f84809f21b4bdb212f.jpg

مسیر بهره برداری آزمایشی پل صدر

معاون عمرانی شهردار تهران با اشاره به بهره برداری آزمایشی پل طبقاتی صدر تا قیطریه در عید غدیر خم اظهار کرد: با این بهره برداری آزمایشی پل صدر به تونل نیایش متصل می شود و کسانی که از تونل نیایش وارد پل صدر می شوند می توانند به قیطریه شمال، کامرانیه، دیباجی ، اختیاریه یا به بزرگراه بابایی شرق دسترسی پیدا کنند.
وی اضافه کرد: همچنین کسانی که از میدان نوبنیاد و بزرگراه شهیدبابایی می خواهند وارد تونل نیایش شوند می توانند از رمپ موجود به پل صدر دسترسی پیدا کرده و وارد تونل شوند.
به گفته حسینی افراد از قیطریه و کاوه نیز می توانند وارد پل طبقاتی صدر شوند.
معاون عمرانی شهردار تهران با تاکید بر اینکه طرح پل صدر و تونل نیایش با هم دیده شده است تصریح کرد: با بهره برداری آزمایشی پل صدر تا قیطریه دسترسی های صدر موجود که دسترسی های اضطراری بود حذف می شود.
پل صدر ایمن طراحی شده است/شیب کمتر از 6 درصد
وی در ادامه به موضوع شیب پل صدر اشاره و بیان کرد: طبق آیین نامه شیب مجاز تا 6 درصد است که در پروژه صدر این رقم حتی کمتر از 6 درصد است بنابراین با اطمینان می گویم که پل صدر کاملا بر اساس آیین نامه و ایمن طراحی شده و تمامی ضرایب اطمینان در آن به دلیل حساسیت های زیاد بر روی این پروژه دو برابر گرفته شده است.
پیش بینی سرعت 70 کیلومتر در ساعت
حسینی در خصوص سرعت در نظر گرفته شده برای این پل گفت: ما سرعت 70 کیلومتر در ساعت را برای آن در نظر گرفته ایم که سرعت مناسبی است.
وی با بیان اینکه پل طبقاتی صدر اولین تجربه اجرای پل طبقاتی در کشور است تصریح کرد: این پل 11 کیلومتری در اوج تحریم ها ساخته شد و ظرف 2 سال تحویل شهروندان می شود.

ایمنی در پروژه صدر مقدم بر سرعت بود
عیسی شریفی، معاون هماهنگی و امور مناطق شهرداری تهران نیز ضمن تشکر از کسانی که در این پروژه تلاش کردند، گفت: ایمنی در پروژه صدر مقدم بر سرعت بود و همه دوستان تلاش کردند تا این پروژه با ایمنی بالا و استاندارد روز دنیا به سر انجام برسد.
وی با تاکید بر اینکه سرعت در اجرا و کیفیت نیز در این پروژه استثنایی بود، افزود: در پروژه پل طبقاتی صدر تکنولوژی خارجی به بومی تبدیل شد که این امر نیز جای تقدیر و تشکر دارد.
شریفی با بیان اینکه فاز اول پرونده پل طبقاتی صدر در عید غدیر به صورت آزمایشی به بهره برداری می رسد ،تصریح کرد: مرحله نهایی این پروژه نیز ظرف یکی دو ماه آینده به پایان می رسد و ما در اواخر پاییز یا اوایل زمستان شاهد بهره برداری کامل از پروژه صدر خواهیم بود.


جمع آوری آبهای سطحی
در ادامه جلسه مجتبی عبدالهی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: بارها از این پروژه بازدید داشتیم و اقدامات خوبی در آن صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در بحث جمع آوری آبهای سطحی اقدامات خوبی صورت گرفته است افزود: هم اکنون نیز معاونت خدمات شهری این آمادگی را دارد که در حوزه های تخصصی خود وارد عمل شود.
نصب سیستم های هوشمند در پروژه پل طبقاتی صدر
حجت الله بهروز، مدیر عامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران نیز در این جلسه در خصوص اقدامات شرکت متبوعه اش گفت: همزمان با طراحی پروژه پل طبقاتی صدر ، طراحی سیستم های هوشمند نیز انجام شد اما به دلیل اولویت تونل نیایش ، اقدامات مربوط به تونل زودتر به پیش رفت.
وی با بیان اینکه ما آمادگی کامل برای بهره برداری از پل را داریم افزود: پل به تجهیزات کمتری نیاز دارد و هم اکنون تابلوهای هدایت مسیر، کنترل خط اضطرار،ثبت تخلف سرعت و تجهیزات مربوط به اعلام یخ زدگی و ... در حال نصب است.
بهروز با اشاره به نصب سرعت سنج ها اضافه کرد: سیستم نظارت تصویری را تا 25 مهرماه راه اندازی می کنیم.
وی از نصب سیستم تشخیص یخ زدگی بر روی پل طبقاتی صدر خبر داد و گفت: مطالعات کاملی در سازمان مشاور انجام و تجهیزات به طور کامل پیش بینی شده است.
در ادامه جلسه یزدانی، شهردار منطقه یک و و پشمچی زاده شهردار منطقه 3 نیز به ارائه توضیحاتی و نظرات خود پرداختند.مطالب مشابه :


جزییات کلاهبرداری نگین خودروآفتاب

مالباختگان شرکت نگین خودرو آفتاب نگین خودرو آفتاب از را در غرب تهران
اسامی شرکت های همکار

253- ایران خودرو 1026- شرکت چشم گستر غرب 1027- شرکت حسابداری و حسابرسی 1104- شرکت نگین هشت بهشت
جدیدترین مدل پورشه (+عکس)

(قلب تپنده غرب کشور) آفتاب: شركت این خودرو از ماه مارس سال جاری روانه بازار خاورمیانه
برآورد خسارت ریزش زمین شهرک غرب

برآورد خسارت ریزش زمین شهرک غرب. از دو خودرو سنگین سازمان خسارت به شرکت آب و
مرکز تجارت جهانی فرش تبریز

و ساختمان و شرکت شهر آفتاب شهرک مبلمان و خودرو میارمیار غرب تبریز; شهرک
برچسب :