مرکز آموزش علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز

هدف، ارتباط جامعه کارگری با علم آکادمیک است

جامعه اسلامی کارگران یک حزب وابسته به جامعه کارگری است که هدف از ایجاد این مرکز ارتباط جامعه کارگریِ  با تجربه که فاقدعلم آکادمیک هستند، می باشد.

معرفی مرکز :

این مرکز درسال 1387 با چهار رشته تکنولوژی  کنترل جوشکاری، ماشین افزار، تعمیرات مکانیکی  در مقطع کاردانی، فعالیت  خود را با پذیرش 186 دانشجو  آغاز کرد. این مرکز به صورت خود گردان است و بار فعالیت ها با شهریه دانشجو تامین می شود. در حال حاضر 12 رشته فنی زیر گروه صنعت، به صورت پودمانی و ترمی در این مرکز ارائه می شود. این مرکز با هدف رشد و اعتلای جامعه کارگری برنامه ریزی هایی را انجام داده است، ازجمله اجرای سیستم جامع آموزشی و روز آمد کردن هر چه بیشتر بخش آموزش، گسترش فضای آموزشی خصوصا در بخش آموزش های مهارتی، ارتباط هر چه بیشتر با مراکز صنعتی در راستای گسترش اشتغال دانش محود، ارتقای سطح کیفی آموزش و استفاده هر چه بیشتر از اساتید مجرب.

رشته ها و بازار کار

رشته مهندسی فن آوری جوشکاری:

استان خوزستان از نظر فولاد، قطب دوم فولاد کشور است و بازار کار مناسبی دارد. رشته  مهندسی فن آوری بازرسی جوش در زمینه بازرسی صنایع جوش است که با توجه به این که خطوط لوله در خوزستان کار گسترده ای است و نیاز به چک کردن و بازرسی دارد، به کارشناس این رشته نیاز است که دانشجو پس از فارغ التحصیل شدن می تواند به این کار مشغول شود. همچنین در بخش بندری، کشتی سازی، جوشکاری و بازرسی کاربرد زیادی دارد.

 

رشته مهندسی فن آوری کنترل ابزار دقیق:

در تمام صنایعی  که از قدیم بوده و نیاز به کنترل مکانیکی دارند، به تازگی همه دارای یک اتاق کنترل هستند که در واقع قلب آن مرکز است. در هر صنعتی که نیاز به کنترل دستگاه ها وجود دارد، کارشناس کنترل می تواند در آن صنعت فعالیت کند و شاغل شود. در این رشته پذیرش خانم هم وجود دارد.

 کاردانی

کاردان فنی تعمیرات ماشین آلات صنعتی

هدف این رشته تامین نیروی خبره صنایع برای تعمیر ماشین آلات مختلف است. ماشین آلات صنعتی همه ی صنایع را شامل می شود.( در این رشته قبلا پذیرش خانم ها مقدور بود)

  کاردان فنی ماشین ابزار :

این رشته مرتبط با رشته های تراشکاری و ریخته گری  است .  صنایعی است که این بخش را داشته باشند می توانند به جذب افراد بپردازند. همچنین فارغ التحصیلان  می توانند در کارگاه های ریخته گری و تراشکاری به کار قطعه سازی بپردازند.

 کاردان فنی جوشکاری :

هدف از برگزاری این دوره پر کردن خلاء تکنسین های متخصص و کارآمدی است که قادر باشند بر اساس دانش و مهارت های فنی تخصصی صنعت جوش و برش در یکی از زمینه های ساخت و تولید، نصب و مونتاژ، تعمیر و بازسازی در صنایع کشور فعالیت نمایندو بر اساس علوم و فنون فراگرفته شده به برقراری اتصالات ناگسستنی قطعات مختلف فلزی و غیر فلزی بپردازد.

فاترغ التحصیلان این رشته می توانند در واحدهای جوشکاری کوچک، لوله سازی و پروژه های بزرگ مرتبط با این رشته مشغول به کار شوند.

 کاردان فنی نقشه کشی صنعتی:

 وظیفه تکنسین این رشته طراحی قالب ها و پیش فرض های کار صنعتی است. هدف از برگزاری این دوره تربیت افرادی است که با آگاهی و شناخت مناسب از امکانات بخش تولید و قابلیت های آن بتوانند با درک صحیح از اصول طراحی اجزای  مختلف ماشین آلات صنعتی، با رعایت استانداردهای نقشه کشی فکر طراح را به زبان نقشه های صنعتی جهت ساخت و مونتاژ به کارگاه تولید ارائه نمایند. در این رشته پذیرش برای خانم ها نیز مقدور است.

 کاردان برق صنعتی:

 صنایع مختلف برق رسانی را انجام می دهد، عیب یابی  و تعمیرات به سیستم های فشار قوی و سه فاز صنعتی مربوط می شود

هدف از این دوره تربیت کاردان علمی کاربردی جهت  تعمیر و نگهداری سیستم های  برق صنعتی، اجرایی پروژه الکتریکی  و ماشین آلات، ایجاد مدارهای الکتریکی و تعمیر بخش الکتریکی ماشین آلات و تجهیزات کارخانجات است.

 کاردانی فنی تکنولوژی کنترل:

 هدف تربیت تکنسین برای اتاق های کنترل است. دانشجو پس از فارغ التحصیلی  در ارگان ها و نهادها و شرکت هایی که اتاق کنترل دارند، هب عنوان تکنسین اتاق کنترل مشغول هب کار می شود.

  کارشناسی رشته ابزار دقیق:

مباحث نسبت به کاردانی تکنولوژی کنترل درسطح گسترده تر مورد بررسی قرار می گیرد و فعالیت راهبردی دارد.

 رشته مکانیک خودرو:

 از جمله رشته هایی است که متقاضی زیاد داردو زیر مجموعه صنعت خودرو است و هدف از ارائه این رشته تربیت نیروی زبده برای تعمیرات خودرو می باشد.

 کاردان حرفه ای حسابداری صنعتی:  

هر کارخانه صنعتی و کارگاهی که فعالیت اقتصادی انجام می دهد نیاز به مشخص شدن مخارج کارخانه و کارگاه دارد که با تاکید بر صنعت، تکنسین هایی در این زمینه پرورش داده می شود تا ذیحسابی مجموعه ها و کارخانه ها اداره شود.

 

 روند برگزاری دروس علمی:

دروس علمی مرکز در پنج محل کارگاهی و آزمایشگاهی برگزار می شود که عبارتند از: کارگاه مرکز واقع در شهرک صنعتی شماره 4، محل مجتمع کلاسی مرکز، اداره کل فنی حرفه ای امام علی(ع) شرکت فولاد سازه پارس پرتو (نمایندگی انحصاری آموزش فستو در خوزستان) شرکت پارسوماش و در کنار این پنج محل کارگاهی، بازدید هایی نیز از شرکت های صنعتی و تولیدی انجام گرفت.

کارگاه مرکز واقع در شهرک صنعتی شماره 4: این فضای کارگاهی –آموزشی شامل کارگاه های جوشکاری، ماشین ابزار، برق صنعتی، و آزمایشگاه های الکترونیک، مدار منطقی و ریزپردازندهو یک کلاس آموزشی است که در چند کارگاه مجزا و به صورت همزمان قابل برگزاری است.


مطالب مشابه :


مرکز آموزش علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی خوزستان - مرکز آموزش علمی کاربردی جامعه اسلامی کارگران اهواز
مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی کارگران آموزش علمی کاربردی خانه کارگر اهواز.
شهادت استاد دانشگاه صنعتی شریف در اثر انفجار بمب

مرکز علمی کاربردی جامع اسلامی کارگران شهادت استاد دانشگاه صنعتی شریف در اثر انفجار بمب
مرکز آموزش علمی کاربردی استقلال اهواز

مرکز آموزش علمی کاربردی استقلال اهواز علمی-کاربردی دانشگاه اسلامی کارگران
چه رشته هایی از چه دانشگاههایی مورد قبول نظام مهندسی هستند

مرکز علمی کاربردی جامع اسلامی کارگران معماری از دانشگاه­ها و مؤسسات آموزشی
مرکزآموزش علمی کاربردی خبر اهواز

مرکزآموزش علمی کاربردی خبر اهواز و فناوری دانشگاه جامع علمی اسلامی کارگران
مرکزآموزش علمی-کاربردی جهاددانشگاهی اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی مرکز آموزش جامعه اسلامی کارگران جهادکشاورزی اهواز
مرکز آموزش علمی- کاربردی فنی وحرفه ای اهواز

مرکز آموزش علمی- کاربردی فنی وحرفه ای اهواز علمی-کاربردی دانشگاه کارگران
جلسه اول

مرکز علمی کاربردی جامع اسلامی کارگران در دفتر ریاست دانشگاه با حضور جناب دکتر
مرکز آموزش علمی-کاربردی جهادکشاورزی اهواز

نگاهی به دانشگاه علمی-کاربردی مرکز آموزش جامعه اسلامی کارگران مرکز جهاد کشاورزی اهواز.
برچسب :