درباره آرزو

آرزو مؤسسه خیریه حمایت از بیماران و کودکان مبتلا به سرطان در شهرستان پارس آباد مغان در اسفندماه ۱۳۸۶ تشکیل یافت. بیماری سرطان همیشه مخوف ، ترسناک و تابویی بوده است که با هول و هراس همراه بوده است اما امروزه دیگر سرطان بیماری کشنده نیست. امروز می توان با درمان بموقع به این بیماری هزینه آور غلبه کرد.

آرزو مؤسسه ی خیریه و نهادی مردمی و غیر سیاسی است که برای اولین بار در استان در شهرستان پارس آباد تشکیل یافت. خدا را شکر مؤسسات دیگر نظیر ریحانه و بنیاد حمایت از کودکان سرطانی اردبیل نیز در مرکز استان فعالیت دارند. حمایت واژه ای است نام اشنا در آرزو . اگر نبود تلاشها و کوشش های بی شمار مردان و زنانی که از کودک و جوان و از پیر زن و پیر مرد و اقشار مختلف جامعه که آرزو را در پناه خود گرفته اند شاید امروز با افتخار نمی توانستیم برای پذیرش بیماران مبتلا به سرطان دشت مغان اعلام آمادگی کنیم.

آری . ظرفیت آرزو و حمایتها و تلاشهای آن با به ثمر رسیدن های هر روز به امیدها و آرزوهای بیماران مبتلا به سرطان برای دست یابی به زندگی جرات و شتاب میدهد. در این مؤسسه صداقت و راستی و شفاف سازی حاکم است و همه فعالیتها در چهارچوب قوانین و مقررات بوده و حمایتها نیز برابر دستورالعمل مصوب شده در هیئت مدیره و بر اساس تجربیات ما از نیازها و هزینه های بیماران انجام می گیرند.

درآمد مؤسسه آرزو فقط از کمکهای مردم بزرگوار و اقشار مختلف آن است. بنابراین احساس نیاز برای حمایت بیشتر هر وقت و هر زمان در آرزو وجود دارد. وقتی کودکان و نوجوانان بیمار  و نیازمند برای پذیرش به آرزو مراجعه می نمایند حتم داریم کسانی در جامعه وجود دارند که بر اساس باورها و افکار خیرخواهانه خودشان برای کمک به آرزو از هیچ تلاشی دریغ نمی نمایند.

اخبار و گزارشات موجود در سایت آرزو و مغان ارس نشاندهنده استقبال بسیار عالی مردم بزرگوار و خیّر از آرزوست. شاید شفاف سازی ، تلاش خستگی ناپذیر و اهمیت دادن به ارزش و ضرورت کارمان در آرزوست که حتی یک کودک خردسال آنچه سهم او در یک نمایش تعزیه است را تقدیم آرزو می کند. مادری سالمند برای کمک به آرزو می آید و دهها دختر و پسر نوجوان با شتاب برای دریافت قلک قدم به پیش می گذارند. خداوند به ما در همه عمرمان مسئولیت نوع دوستی و کمک به دیگران را توصیه کرده است. دنیا خیلی کوتاهتر از آن است که برای انجام این کارهای خیر کوتاهی کنیم.

دهها کودک و بزرگسال در آرزو چشم به کمکهای شما افراد خیّر دوخته اند. ما در آرزو در عین حال که برای رفع مشکلات درمان بیماران تلاش می کنیم برای آینده این بیماران نیز می اندیشیم. راه اندازی درمانگاههای عمومی و تخصصی ، بیمارستان فوق تخصصی سرطان و دهها طرح و برنامه دیگر برای خدمت به انسانهایی که با بیماری سرطان گریبانگیر هستند. شیمی درمانی و رادیوتراپی و چندین امکانات دیگر که در منطقه ما در حال حاضر وجود ندارند با همت و تلاش شما افراد خیر و کمکهای دولتی می توانند در دسترس باشند تا از سیل عظیم مراجعات بیماران و بستگانشان به شهرستانها کاست.

از هر قشر و طبقه ای انتظار داریم برای عضویت و کمک ماهیانه به آرزو اقدام نمایند. از شهروندانی که در شهرهای دور از وطن سکونت دارند نیز انتظار داریم برای هموطنان خود کمک کنند. شما می توانید از طریق همین سایت از بخش ” کمک می کنم ” به بیماران تحت پوشش آرزو کمک کنید. مؤسسه آرزو دارای هیئت مدیره ، مدیر عامل ، رئیس هیئت مدیره و خزانه دار و حسابرس است. روند حمایت از بیماران با صدور چک و در مقابل ارایه فاکتور و بر اساس آیین نامه مصوب در هیئت مدیره انجام می گیرد.  هرکس نیازمند است به اندازه نیازش کمک می گیرد و آرزو امانت دار صدیقی برای کمکهای شماست. این حرف را با انتشار خبرنامه در هر ماه ، از طریق اطلاع رسانی از سایت مغان ارس ، سایت آرزو و سایر سایتهای منطقه از جمله سایت مغان شهر همواره ثابت کرده ایم و بهتر است هر کسی بداند که مؤسسه آرزو تنها مؤسسه خیریه در منطقه است که به درخواست خودش رسما حسابرسی می شود تا اصل شفاف سازی همواره محفوظ بماند.

بیماران مؤسسه آرزو از شهرها و روستاهای دشت مغان ( پارس آباد ، گرمی ، بیله سوار ، جعفر آباد و اصلاندوز و روستاهای تابعه )هستند و هر از چندی بواسطه اینکه بیماری داخل استان اردبیل بوده و نیاز به کمک دارد توسط این مؤسسه تحت پوشش قرار می گیرد. این بیماران توسط ریحانه و بنیاد کودکان اردبیل هم تحت پوشش قرار می گیرند.

(اعضای هیئت مدیره عبارتند از :  استاد میرمحمد تقی منصوری معلم پیشکسوت و بازنشسته آموزش و پرورش بعنوان رئیس هیئت مدیره ، آقای فیروز خردمند بعنوان نایب رئیس هیئت مدیره و عضو هیئت مؤسس ، آقای محمد رضا نریمان بعنوان قایم مقام مدیر عامل ، آقای غفار خداپرست بعنوان خزانه دار آرزو و بنده سعید مجردی بعنوان مدیر عامل و عضو هیئت مؤسس . شادروان غفار برزگر معلم بزرگوار نیز بعنوان اولین خزانه دار آرزو فعالیت داشت که متاسفانه در اثر سانحه رانندگی دار فانی را وداع گفت و وی فعالیتهای ارزشمندی را در آرزو انجام داد. روحش شاد باد)

- مؤسسه خیریه آرزو دارای کمیسیون پزشکی می باشد که داوطلبانه پزشکان متخصص فوق الذکر پرونده های بیماران را بررسی و دستور تحت پوشش در آمدن آنها را صادر می فرمایند و برای نحوه درمان و مسیری که باید طی کنند راهنمایی می کنند. این پزشکان عبارتند از : دکتر علی اسماعیلی متخصص بیماریهای کودکان بعنوان رئیس کمیسیون پزشکی آرزو – دکتر غلامرضا عبادی عضو کمیسیون و رئیس سابق کمیسیون پزشکی آرزو که اکنون در تهران طبابت می نمایند و ارتباط خود را با آرزو ادامه می دهند.- دکتر احمد قندهاری جراح و متخصص مغز و اعصاب بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو – دکتر علی هادیان فوق تخصص غدد درون ریز بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو ، دکتر ضیاء دادگر متخصص جراحی عمومی بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو -  دکتر مسعود دهقانی متخصص داخلی بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو  و دکتر بابک نیرومند متخصص داخلی بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو – دکتر رضا مقصودی متخصص پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو

- مؤسسه آرزو همچنین با پزشکان عمومی و متخصص ذیل قرارداد بسته است تا بیماران مبتلا به سرطان بصورت رایگان ویزیت شوند و در برخی موارد هم تزریقات رایگان انجام می گیرد.

این پزشکان عبارتند از : دکتر علی اسماعیلی متخصص کودکان – دکتر یوسف شکری متخصص کودکان – دکتر علی هادیان فوق تخصص غدد درون ریز – دکتر احمد قندهاری جراح و متخصص مغز و اعصاب – دکتر لیلا قوجازاده متخصص چشم – دکتر نسیم مینایی متخصص چشم – دکتر ضیاء دادگر جراح و متخصص عمومی – دکتر عمران قاهری پزشک عمومی – دکتر بابک نیرومند متخصص داخلی – دکتر مسعود دهقانی متخصص داخلی و دکتر داروساز دکتر احمد نصیراوغلی

مردم بزرگوار از کمکهای خود در جنبه های مختلف دریغ نمی کنند. انتظارات ما اگرچه بجاست اما از نظر نوع دوستی و  خیرخواهی ضروری است. همین الان تصمیم بگیرید و به همنوع و همزادی از خودتان کمک کنید. با خیرخواهی فاصله ای ندارید. یا حق .

سعید مجردی – مدیر عامل مؤسسه خیریه آرزو


مطالب مشابه :


احمد قندهاري

احمد قندهاری هستم. متولد 1319 از ساری و حدود 42 سال در ایران تدریس کردم. برای مثال ما با دکتر
درباره آرزو

دکتر احمد قندهاری جراح و متخصص مغز و اعصاب بعنوان عضو کمیسیون پزشکی آرزو – دکتر علی هادیان
منابع مطالعاتی و سر فصل های کلی دروس کاردانی به کارشناسی معماری

· مصالح ساختمان- احمد حامی ایستایی هنرستان- دکتر علی جبر حساب آنالیز – احمد قندهاری;
آدرس مطب اساتید دانشگاه ایران بیمارستان فیروزگر

دکتر غلامرضا رئيسی و دکـتر تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و دکتر قندهاری فوق
276 - تشکـر ویژه از پزشکـان ِ با شـرف ِ ایــرانمـان !

دکتر احمد سوداگر دکتر اسماعيل ميرزائی دکتر مهدی قندهاری دکتر مهدی مزرعه شاهی
حمایت برخی از مردم از رضا جلالی در بیانیه های خود

طرفداران و هواداران دکتر "رضا جلالی 2 _ شیخ غلام قندهاری 3 _ شیخ احمد مازندرانی
منابع مطالعاتی و سرفصل های کلی آزمون کاردانی به کارشناسی معماری

ایستایی هنرستان- دکتر علی جبر حساب آنالیز – احمد قندهاری جزوات
برچسب :