تعزیه در دانشگاه اصفهان

نوای تعزیه در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان طنین انداز شد   

بازرس انجمن تعزیه استان با اشاره به استقبال پر شور دانشجویان، هدف از برگزاری این نمایش در محیط دانشگاه را ایجاد فضایی معنوی و پاسداشت خون سید و سالار شهیدان و یاران باوفایشان و تاکید بر جایگاه تعزیه به عنوان هنر ملی مذهبی عنوان کرد . 

تعزیه در دانشگاه اصفهان

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، به دعوت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی واحد اصفهان و با همکاری انجمن تعزیه استان و دانشگاه علوم پزشکی برای اولین بار تعزیه حضرت علی اکبر در روز ششم آبان ماه و تعزیه حضرت مسلم بن عقیل هفتم آبان ماه در دانشگاه اصفهان اجرا شد. 

 

636.jpg

سلطانی بازرس انجمن تعزیه استان در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز عنوان کرد: الحمدالله شاهد حرکت های خوبی از سوی دانشگاهها هستیم که یکی از جنبه های مثبت این حرکت وارد شدن تعزیه به عنوان هنر ملی مذهبی به دانشگاههاست هنری که آمیخته با شور حسینی است وی افزود : انجمن تعزیه استان کاملا از این حرکت ها حمایت خواهد کرد و انشاالله در نظر داریم طبق توافقات انجام شده بحث های آموزشی ، پژوهشی و تحقیقی تعزیه خوانی را در دانشگاهها آغاز کنیم.
وی با اشاره به این که تعزیه های اجرا شده در دانشگاه چکیده ی نسخ اصلاح شده است اظهار داشت متاسفانه در دهه ی اخیر شاهد این بوده ایم که یک سری اشعار و سبک ها و آهنگ های وارداتی غربی وارد تعزیه شده که سعیمان بر این است که نسخ قدیمی را بازنویسی کنیم.

540.jpg

سلطانی با اشاره به استقبال پر شور دانشجویان گفت: بر خلاف تعزیه خوانی در بیرون از محیط دانشگاه که گاها شاهد هستیم، مستمعین یکی دو پرده از تعزیه را استفاده کرده و محل را ترک میکنند از همراهی دانشجویان ابراز رضایت کرد و گفت: این از نکات مثبت اجرای تعزیه در دانشگاه بود وی هدف از برگزاری این نمایش در محیط دانشگاه را ایجاد فضایی معنوی و پاسداشت خون سید و سالار شهیدان و یاران باوفایشان و تاکید بر جایگاه تعزیه به عنوان هنر ملی مذهبی عنوان کرد .

259.jpg

وی در آخر با اشاره به تشییع شهید گمنام در محل تعزیه خوانی افزود: تشییع این شهید فضایی بسیار معنوی ایجاد کرد وتعزیه خوان ها را بسیار تحت تاثیر قرار داد و باعث شد ما امروز شاهد یک نمایش ایده آل در دانشگاه باشیم .


مطالب مشابه :


تعزیه در دانشگاه اصفهان

تعزیه نمایش نیایش این وبلاگ مخصوص تعزیه می باشد تعزیه سرا فعالیتش را از اوخر سال 86 کرد و تا
شماره تلفن تعزیه خوان های اصفهان

پایگاه اطلاع رسانی تعزیه اصفهان - شماره تلفن تعزیه خوان های اصفهان - اخبارواطلاعات تعزیه
دیگر اطلاعیه های تعزیه های سال 93 استان اصفهان

تعزیه سرا - دیگر اطلاعیه های تعزیه های سال 93 استان اصفهان - این وب مخصوص تعزیه می باشد
اطلاعیه تعزیه اصفهان خیابان رباط

تعزیه نمایش نیایش این وبلاگ مخصوص تعزیه می باشد تعزیه سرا فعالیتش را از اوخر سال 86 کرد و تا
تعزیه اصفهان

باسلام خدمت دوستان مجیدهستم ساکن استان اصفهان ودرخدمت تمامی دوستداران تعزیه هستم.
گزارش شبکه اصفهان از سوگواره ملی نغمه های عاشورایی

تعزیه سرا - گزارش شبکه اصفهان از سوگواره ملی نغمه های عاشورایی - این وب مخصوص تعزیه می باشد
اطلاعیه تعزیه

(تعزیه داران مکتب قرآن ساوه) - اطلاعیه تعزیه - تعزيه داران
بیوگرافی شکرالله جعفری

یکی از برترین موافق خوانهای ایران ویکی از افتخارات اصفهان در عرصه تعزیه بی شک شکرالله جعفری
برچسب :