نگاهی به یک داستان کوتاه: " بد نیستم شما چطورید" اثر کلود روآ

از اینکه دوستان نسبت به مطالب من لطف داشتند بسیار ممنونم. و جملات و اشاراتتون برام خیلی ارزشمنده. دوست دارم هیچوقت یاریتونو برای بهتر کردن این وبلاگ از من دریغ نکنید. باز هم ممنون.

 قبل از هر چیز در مورد این داستان ( که البته اگه علاقمند بودید و نخوندید میتونم متنشو بیارم) باید بگم که یکی از تاثیر گذارترین داستانهای کوتاه برا ی قرنیه که این شیوه یعنی داستان کوتاه نویسی رفته رفته از حالت تفنن خارج شد و برای خودش هویت و جایگاه مطمئن و غالبی بدست آورد.و به نقل از یکی از دوستان گلشیری به گفته خودش داستان کوتاه رو با این اثر شناخته.

در حقیقت من در زمینه داستان کوتاه مطالعه کمی داشتم و حداقل در زمینه تکنیک در داستان کوتاه هیچ حرفی برای گفتن ندارم. ولی احساس می کنم بعضی از کارهاست که آدم با آنها زندگی می کند. می تواند لمسشان کند. منظورم فقط تاثیر گذلری موضوع نیست و یا لذت بردن محض از یک اثر ادبی. انگار گوشت و پوست اثر چیزی از تو را فریاد می زند. من فکر می کنم اینچنین تاثیری در نتیجه تطبیق تکنیکها و زبان با موضوع اثر است . بر فرض اگر داستان کوتاهی درباره یکی از دغدغه های جهان معاصر (مثلا حقوق بشر) نوشته شده اجزای زبان باید این را برای ما قابل لمس کند و هر چه بیشتر ما را در داستان فرو ببرد. تا جاییکه ما از دریچه داستان بفهمیم نا اینکه از دریچه چشم نویسنده یا خودمان ببینیم. به نظر من زبان در این داستان به بهترین نحو از عهده وظایف خود بر آمده هر جا لازم بوده پیش رفته ایستاده چرخش کرده و در هر جا همراه با امواج داستان و ملبس به لباس آن حرکت کرده است.

در این داستان به اسامی خاص باید توجه و دقت خاصی کرد. مثلا دراگون ( که نام کوچه ی شخصیت اصلی و غایب داستان است) کوچه ای که هر کسی را که میخواهد بداند میبلعد و به فراموشی میسپرد.

کسی که می خواهد بداند که بیشترین رنج از آن کیست و اینکه دقیقا در کدام لحظه از زندگیست که تصمیم می گیریم دیگر تحمل نکنیم. این داستان چکیده یا بهتر « رنج نامه ای» از دنیای معاصر است. دنیای « گیتارها» ( از اسامی خاص داستان) و پس زده ها به موازات هم. دنیایی که در آن تا چربی هست پرواز می کنیم  و به محض زدودن این چربی از پرها( همچون مرغان دریایی) یا به عبارت دیگر اعتنا به وضع اسف بار آدمیان سقوط می کنیم.

نهایتاْ این داستان فشرده  برای خود دنیایی است. ایرادهایی بر این داستان همراه با نگفته هایی که ماند برای فرصتی دیگر.


مطالب مشابه :


آموزش پیوند کاکتوس به همراه عکس

جهان شگفت انگیز و زیبای کاکتوس ها - آموزش پیوند کاکتوس به همراه عکس -
نوتو خورشیدی

کاکتوس - نوتو اسامی رایج: تیغ ها: طلایی رنگ شکل گل : گلها در بالای گیاه به قطر 5 تا 6 cm
کاکتوس چیست؟

کاکتوسها گیاهانی نور پسند و بیشتر آنها در آفتاب کامل رشد خوبی خواهند داشت اسامی لاتین
كنه كش ها

کاکتوس کارمانیا - كنه كش ها - پرورش ونگهداری اسامی لاتین
روش کاشت بذر کاکتوس

برای مشاهده فروشگاه اینترنتی انواع کاکتوس ها کلیک اسامی لاتین
نرم افزار کاکتوس

تعریف عناوین و اسامی امضا کنندگان ذیل هر یک از انواع فاکتور برچسب‌ها: نرم افزار کاکتوس.:
نگاهی به یک داستان کوتاه: " بد نیستم شما چطورید" اثر کلود روآ

کاکتوس - نگاهی به در این داستان به اسامی خاص باید توجه و دقت خاصی کرد. کرکس!!! ها؟!
برچسب :