10 روش از مکانیزمهای بازاریابی اینترنتی

در پایان هر سال، هر شخصی اقدام به تهیهء لیستی از روش های بهتر و مفیدتر برای کسب و کار خود می نماید. حال من مفیدترین ابزارهای بازاریابی آنلاین در سال 2012 را به شما معرفی می نمایم. تمامی این روشها به صورت رایگان بوده و هیچ دلیل مشخصی هم برای اینکه چرا این ابزار ها به بازاریابی آنلاین و تجارت الکترونیک وب سایت شما کمک می کنند، وجود ندارد.

در حالی که این ابزارها بر روی بازاریابی آنلاین کار می کنند، باعث افزایش ترافیک وب سایت نیز می شوند. من بر این باور هستم که استفاده از ترکیبی از تمامی این ابزارها کمک شایانی در موفقیت کسب و کار اینترنتی شما خواهد کرد. حال در این مقاله به نقد 10 روش مفید و ابزار رایگان بازاریابی آنلاین می پردازیم:

1- ابزار seoquake برای فایرفاکس

این ابزار بهینه سازی وب سایت با ارزش، آمار حیاتی و ضروری وب سایت شما و آمار رقبای وب سایت شما را برای اطلاعات و آگاهی شما ارائه می نماید. این امر در بررسی گستردهء ارتباط بین شما و رقبای وب سایت تان و برای رقابت بهتر با آنها به شما کمک زیادی خواهد کرد.
در کنار بررسی رتبه بندی و میزان ترافیک در گوگل و ایندکس گوگل و سن و سابقهء وب سایت، مهمترین آمار برای من تعداد semrush می باشد که این آمار تقریباً ارزش کلمات کلیدی و میزان ترافیک ماهیانهء آنها در وب سایت شما را به اطلاع شما می رساند که بسیار مفید واقع می شود.

2- گوگل آنالیز

گرفتن ترافیک فقط نیمی از انجام کار و بالا رفتن میزان فروش در وب سایت است و باید بدانید که ترافیک وب سایت شما از کجا و به چه صورتی به وب سایت شما هدایت می شود و این مورد در آنالیز بسیار مهم می باشد. من از این برنامه برای ساخت و ارائهء بهتر صفحات و فروش بیشتر استفاده می کنم. در واقع دانش و آگاهی در امر بهینه سازی وب سایت "همه چیز" محسوب می شود.
ابزار تحلیلی گوگل (گوگل آنالتیک) برای پیدا کردن و تنظیم "صفحهء پول ساز" در وب سایت بسیار مناسب می باشد. من از این ابزار برای افزایش conversion rate ترافیک وب سایت استفاده می کنم.

3- ابزار بازرگانی مایکروسافت

انتخاب بهترین و سودمندترین کلم کلیدی، اولین قدم برای کسب درآمد از طریق وب سایت می باشد. این ابزار بسیار مفید از مایکروسافت، احتمالاً به شما خواهد گفت که چگونه انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب با نتایج تجاری موفق در ارتباط می باشد. در صورت در نظر گرفتن بازار هدفمند و با ارزش برای وب سایت، این ابزار برخی نتایج از این بازارها را به شما نشان خواهد داد.

4- اضافه کردن کلید bookmark شبکه های اجتماعی

امروزه اضافه کردن bookmark اجتماعی به یکی از مهمترین روشها برای کسب ترافیک هدفمند وب سایت و بالا بردن رنکینگ تبدیل شده است. خیلی ساده باید راه آسان برای بازدیدکنندگان خود برای bookmark کردن وب سایت و محتوای وب در تمامی شبکه های اجتماعی قرار دهید. این ابزار برای این هدف بسیار مفید واقع می شود. هر چقدر میزان بوک مارک اجتماعی مطالب در این شبکه ها بیشتر باشد، میزان رتبه بندی (رنکینگ) در موتور جستجوی گوگل بیشتر خواهد شد.

5- نرم افزار وبلاگ نویسی wordpress

استفاده از نرم افزار وبلاگ wordpress بسیار سودمند می باشد زیرا بر اساس اصول سئو بوده و بسیار موردپسند و به نفع موتور جستجو می باشد.این یکی از آسان ترین روشهای برای ساخت و طراحی سایت و اضافه کردن plug-ins سودمند و حتی مفیدتر می باشد. یک استراتژی بازاریابی اینترنتی استفاده از وبلاگ وردپرس به دامنهء اصلی برای تکمیل وب سایت اصلی می باشد. در ضمن مطمئن شوید که از کلمات کلیدی مرتبط در آن استفاده نموده اید.

6- استفاده از ویدئوهای یوتیوب

استفاده از ویدئو مارکتینگ (بازاریابی ویدئو) یکی از روشهای نوپا در وب سایت می باشد. بنابراین استفاده از ویدئوهای یوتیوب برای ارائهء محصولات و خدمات وب سایت تان بسیار مناسب است و هیچ مانعی ندارد. همچنین این ویدئوها برای بهینه سازی وب نیز بسیار مناسب است زیرا گوگل ویدئوهای محبوب و پربازدید را در لیست رتبه بندی در صفحهء اول قرار می دهد. بعضی از مدیران وب سایت توصیه می کنند که نباید از ویدئوهای یوتیوب استفاده نمایید زیرا که ترافیک را از سمت وب سایت شما منحرف می نماید، اما این روش برای تجارت وب سایت من مناسب بوده است.

7- تویتر

این ابزار بسیار ساده و مستقیم و بسیار موثر برای رساندن پیام وب سایت بر روی موتورهای جستجو می باشد. باید از این bookmark های اجتماعی و پیام رسان برای ارتقاء وب و بازاریابی آنلاین استفاده نمایید. باید مطمئن شوید تمامی جنبه های بازاریابی را در توئیت در نظر گرفته اید. محتوای وب، مقالات، ویدئو، داونلود pdf و غیره... تمامی اینها باید توییت شود.


8- alexa

با کمال تعجب باید بگویم من تمامی رقبای خود را با استفاده از ابزار با ارزش جمع آوری اطلاعات alexa شناختم. در حالی که این آمار کاملاً دقیق نیست، اما از این اطلاعات برای پیشبرد اهداف بازاریابی اینترنتی وب سایت خود می توانید استفاده نمایید. به خصوص برای کلمات کلیدی بسیار رقابتی، پیدا کردن لینک رقبای وب سایت تان، اطلاعات بسیار با ارزشی به شما خواهد داد.


9- goarticles/ezinearticles

بازاریابی مقاله هنوز هم موثرترین ابزار بازاریابی آنلاین در سرتاسر وب می باشد. استفاده از وب سایت هایی مانند goarticles/ezinearticles برای ارتقاء آنلاین وب سایت بسیار حیاتی می باشد. من میدانم که استفاده از مقالات از دوران "مدرسهء قدیمی"تان وجود داشته اما این متد هنوز جواب می دهد. به خصوص استفاده از مقالات منحصر به فرد در وب سایت.


10- موتورهای جستجو

اخذ رتبه های بالا توسط کلمات کلیدی پرسود در موتورهای جستجوی اصلی نیز هنوز یکی از ابزارهای بازاریابی آنلاین است که می توانید در مجموعهء ابزارهای خود داشته باشید. من راه حل بازاریابی اینترنتی برای ارتقاء وب سایت را در گوگل پیدا کرده ام؛ دستیابی و حفظ رتبه های بالای گوگل می تواند باعث ساخته شدن و یا شکست تلاشهای آنلاین شما در سال 2013 و یا هر سال دیگری شود. استفاده از تمامی این ابزارهای بازاریابی آنلاین به صورت رایگان بوده و پیاده سازی آن در وب سایت بسیار آسان می باشد.

استفاده و یا در اختیار داشتن تمامی این ابزارهای رایگان، به نفع تمامی حرفه ها و کسب و کارهای آنلاین می باشد. پس فقط کافی است از آنها استفاده نمایید


مطالب مشابه :


دانلود کتاب نکات مهم در تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیک فرمت: pdf; زبان: تعریف تجارت الکترونیک و انواع
10 روش از مکانیزمهای بازاریابی اینترنتی

تجارت الکترونیک محتوای وب، مقالات، ویدئو، داونلود pdf و غیره انواع تجارت الکترونیک.
مطالعه تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیکی

انواع تجارت الکترونیک; مزایا و معایب تجارت دانلود رایگان مقاله تجارت الکترونیک بصورت pdf
تاریخچه تجارت الکترونیک

تاریخچه تجارت الکترونیک. خريد اينترنتي انواع نرم افزارهاي اتوماسيون از قبيل [pdf] و?را?ش
انواع تجارت الكترونيك

تجارت الکترونیک انواع تجارت فایل‌های pdf را به حرف درآورید!
فناوری اطلاعات (IT) چیست؟

فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک مقاله در رابطه با تجارت الکترونیک - pdf. از انواع سیستم
جزوه شبکه های محلی کامپیوتر

فناوری اطلاعات/تجارت الکترونیک خوان های اصلی و جانبی و انواع آن کامپیوتری جلسه اول.pdf.
کتاب تنها راه عملی کسب درآمد از اینترنت در ایران

تجارت الکترونیک فرمت: pdf; زبان: تعریف تجارت الکترونیک و انواع
دانلود کتاب

pdf حجم فایل: تجارت الکترونیک فرایند خرید در این کتاب شما با انواع روش های جستجو در
دانلود پایان نامه حسابداری پیرامون تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک. قالب بندی: pdf. تجارت الکترونیک راهی به سوی انواع دیگر پرداخت
برچسب :