نژاد سایبرین هاسکی

siberian_husky2.jpg

نژاد سایبرین هاسکی

هاسکی سگی قدرتمند و کاری می باشد . در همه رنگها از سیاه یکدست تا سفید یافت می شود . معمولاً بصورت دو رنگ سیاه وسفید ، طوسی و سفید ، قرمز و سفید و نارنجی و سفید یافت می شود . در اکثر سگها صورت و زیر بدن سفید می باشد . گوشها حالت برافراشته و نوک تیز دارند و همانند سایر نژادهای سگ در سیبری دارای چشمان آبی رنگ می باشند . چشمها گاهی اوقات نیز دو رنگ است (آبی - قهوه ای) . در بین پنجه ها دارای مو می باشد که این امر راه رفتن حیوان را بر روی برف و یخ آسان می سازد . لایه زیرین موها زبر و ضخیم و لایه بیرونی صاف و نرم می باشد . هاسکی قادر است تا در دمای 60- درجه به راحتی زندگی کند .

خلق وخو         

سگی آرام و بازیگوش می باشد . مشتاق و گاهی اوقات لجباز . به اعضای خانواده ای که در آن بزرگ می شود بسیار علاقه مند است . باهوش ، اجتماعی و با محبت می باشد . اگرچه انرژی زیادی خصوصاً در تولگی دارد اما سگ سر براه و مطیعی می باشد . رابطه خوبی با کودکان دارد . بسیار کم پارس می کند ؛ بنابراین دیدبان خوبی نمی باشد . استعداد خوبی در آموختن دارد اما این کار را باید با صبر و حوصله انجام داد ، چراکه هاسکی می تواند گاهی اوقات لجباز شود . اگر بیکار بماند خیلی زود حوصله اش سر می رود . از تنهایی بیزار است بنابراین اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه سپری می کنید حتماً یک جفت و هم بازی برای سگ خود پیدا کنید . به غذای کمتری نسبت به آنچه به نظرمی رسد نیاز دارد . اگر از سنین پایین اجتماعی شود با سایر حیوانات مشکلی ندارد .siberian_husky13.jpg


وزن و ارتفاع      

وزن در نرها :
20-27 کیلوگرم

وزن در ماده ها :
16-22 کیلوگرم

ارتفاع در نرها :
53-60 سانتیمتر

ارتفاع در ماده ها :
51-56 سانتیمتر

مشکلات سلامتی         

اصولاً سگ سلامتی است . مشکلات کپل ، بیماریهای چشمی همانند آب مروارید و ورم پوستی ناشی از کمبود روی (Zinc) قابل ذکر می باشد .siberian_husky1.jpgشرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان پیشنهاد نمی شود . بسیار فعال است و به یک حیاط بزرگ جهت زندگی نیاز دارد . بدلیل داشتن پوشش ضخیم تحمل هوای گرم را ندارد و بهتر است از سایبان و کولر در فصول گرما استفاده شود . این نژاد زندگی را بصورت گروهی ترجیح می دهد (حداقل دوتایی) .


فعالیت بدنی     

به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد اما نباید او را در هوای گرم به انجام ورزشهای سخت وادار نمود . یک حیاط بزرگ با نرده یا دیوارهای بلند پیشنهاد می شود . توجه کنید تا نرده ها از زیر نیز بلند و محکم باشند چراکه هاسکی علاقه زیادی به کندن زمین دارد .


طول عمر         

حدود 12- 15 سال .siberian_husky3.jpg

آراستن

به جز در فصول ریزش مو به آراستن زیادی نیاز ندارد (دوبار در سال ریزش مو دارد) . برس کشیدن با شانه آهنی پیشنهاد می شود .


تاریخچه           

موطن این نژاد سیبری می باشد . در سال 1909 به آلاسکا برده شد . برای قرنهای متوالی از هاسکی بعنوان سگ سورتمه و چوپان استفاده می شد . سگهای فوق العاده ای برای کار کردن در شرایط آب و هوایی سخت و سرد سیبری می باشند . هاسکی سگی است سبک وزن و پر استقامت . هنگامی که به آمریکا وارد شد بدلیل داشتن سرعت زیاد از او بعنوان سگ مسابقه استفاده می کردند . امروزه هاسکی یک دوست و همراه خوب برای افرادی است که این نژاد را به خوبی می شناسند .


siberian_husky4.jpg


siberian_husky5.jpg


siberian_husky6.jpg


siberian_husky7.jpg


siberian_husky8.jpg


siberian_husky9.jpg


مطالب مشابه :


تغــذیة بچـه گربــه ها

تغــذیة بچـه گربــه ها. گربه ها گوشتخواران واقعی هستند که در محیط طبیعی خود، از طعمه ای با
تغذیه گربه ها

حیوانات خانگی،سگ-گربه - تغذیه گربه ها - راهنمایی.خرید وفروش
انگل های سگ(عمومی)

حیوانات خانگی،سگ-گربه - انگل های سگ(عمومی) - راهنمایی.خرید وفروش
داشهوند

نژاد گربه گربه شیپرد بیگل شی هواهوا ماستیف داشهوند دوبرمن جک راسل تریر آیریش ستر سایبرین
همه چیز راجع به گربه ها(خلاصه-عمومی)

حیوانات خانگی،سگ-گربه - همه چیز راجع به گربه ها(خلاصه-عمومی) - راهنمایی.خرید وفروش
ايجاد رابطه دوستانه با سگ

حیوانات خانگی،سگ-گربه - ايجاد رابطه دوستانه با سگ - راهنمایی.خرید وفروش
آموزش دستشويي کردن سگ

حیوانات خانگی،سگ-گربه - آموزش دستشويي کردن سگ - راهنمایی.خرید وفروش
نژاد دندی دینمنت تریر

حیوانات خانگی،سگ-گربه - نژاد دندی دینمنت تریر - راهنمایی.خرید وفروش
نژاد سایبرین هاسکی

دانشجویان دامپزشکی رازی کرمانشاه - نژاد سایبرین هاسکی نژداهای گربه. رکورد
برچسب :