نکات کلیدی جهت خرید لباس مناسب


 1- لباسي كه مي‌خريد بايد راحت باشد و ارزش پولي را كه مي‌پردازيد، داشته باشد. به عبارت ديگر، بايد كيفيت پارچه و دوخت آن طوري باشد كه لباس، مدت زمان معقولي عمر كند. پيش از خريد، به بافت و مرغوبيت پارچه لباس‌ توجه كنيد. يكي از نشانه‌هاي پارچه خوب اين است كه هر دو روي آن از يك كيفيت واحد برخوردار است. هر چه بافت پارچه نرم‌ و در عين حال مقاوم باشد، ارزش آن هم بالاتر است.


  2-
كساني در انتخاب لباس موفق‌ترند كه هنگام خريد، از شكل و فرم بدن، رنگ پوست و رنگ موي خود آگاهي كامل داشته باشند. بايد بدانيد كه كدام رنگ و بافت با استيل صورت و بدن شما هماهنگي بيشتري دارد.


  3-
اگر مي‌خواهيد لباسي كه انتخاب مي‌كنيد، دوام زيادي داشته‌ باشد، دور لباس‌هاي چسبان و تنگ را خط بكشيد. البته لباس نبايد خيلي هم بزرگتر از سايز معمول شما باشد. به رنگ لباس هم دقت كنيد كه از نوع ثابت باشد تا مبادا با چند بار شستشو بي‌رنگ شود. پارچه لباس هم بايد به گونه‌اي باشد كه آب نرود و يا سريع چروك نشود.


  4-
توصيه مي‌شود بيماران ديابتي از لباس‌هايي با جنس نرم و لطيف استفاده كنند. بهتر است در البسه اين دسته از بيماران، از دكمه و قلاب كمتر استفاده شده باشد تا فشار حاصل از آن باعث آسيب‌ رساندن به پوست نشود. همچنين، كساني كه دچار حساسيت‌هاي پوستي هستند بايد حتي‌الامكان از لباس‌هاي نخي و راحت استفاده كنند. لباس‌هاي تنگ و چسبان نيز حساسيت‌هاي پوستي را تشديد مي‌كند.


  5-
براي انتخاب لباس‌هاي معمول روزانه‌تان اين موضوع را در نظر داشته‌ باشيد كه اين لباسها، لباسهاي رسمي و جدي نيستند. پس، تنها فاكتور مهمي كه بايد از آن برخوردار باشند، <راحتي> است چون شما قرار است بيشتر روز خود را در اين لباس‌ها سپري ‌كنيد. معمولا لباس‌هاي روزانه، در زيرمجموعه لباس‌هاي اسپرت و غيررسمي قرار مي‌گيرند. چون اين لباس‌ها مدت زمان زيادي با پوست بدن تماس دارند، بهتر است از يك جنس لطيف تهيه شده باشند. به طور كلي، بهتر است رنگ لباس‌هاي روز از طيف روشن باشد. درست برعكس لباس‌هاي عصر و شب كه رسمي به حساب مي‌آيند و بايد ترجيحا به رنگ مشكي يا در طيف رنگ‌هاي تيره باشد.


  6-
لباس‌ها علاوه بر اينكه پوششي زيبا و ضروري به حساب مي‌آيند، خاصيت استتار و اصلاح‌كنندگي هم دارند. به اين معني كه با دقت در انتخاب لباس و در نظر گرفتن حالت بدن و نقاط ضعف آن، مي‌توانيم به داشتن يك اندام ايده‌آل نسبي نزديك شويم و خودمان را كمي چاق‌تر و يا لاغرتر از آنچه كه هستيم، نشان دهيم.


  7-
اگراندامي بلندتر و باريك‌تر از حد متعارف داريد و مي‌خواهيد لاغري‌تان كمي محو شود، از لباس‌هايي استفاده كنيد كه چسبان نيستند و به صورت آزاد روي بدنتان حركت مي‌كنند. بهتر است جنس لباس‌تان نيز، پنبه‌اي يا نخي و بافت آن ريز ‌باشد.


  8-
اگر قدي بلند و اندامي درشت داريد، از لباس‌هاي تك رنگ و ترجيحا به رنگ تيره استفاده كنيد تا شما را لاغر‌تر نشان دهد. كت‌ها و ژاكت‌هاي بلند، آنهايي كه تا روي ران قرار مي‌گيرند، براي چنين اندامي مناسب‌تر است. اين خانم‌ها بايد از مانتوهايي استفاده كنند كه تا زير زانو باشد. اگر مي‌خواهيد لباسي طرح‌دار انتخاب كنيد، بهتر است طرح‌هاي ريز را انتخاب كنيد. از پوشيدن لباس‌هاي تنگ اجتناب كنيد.


  9-
اگر كوتاه قد و لاغر هستيد، بهتر است محور انتخاب لباس‌هاي خود را بر مبناي يك رنگ روشن و يا تركيبي از چند رنگ روشن نزديك به هم، قرار دهيد. پارچه‌هايي كه داراي طرح‌هاي عمودي هستند، مي‌توانند گزينه‌هاي خوبي براي بلندتر كردن قد شما باشند.


  11-هنگام خريد كت و كاپشن، به بلندي آستين‌هاي آن دقت كنيد كه دقيقا تا روي استخوان مچ دستتان باشد، نه بلندتر و نه كوتاه‌تر. در غير اين صورت، از خريد آن چشم‌پوشي كنيد حتي اگر بقيه قسمت‌هاي آن دقيقا به اندازه و برازنده هيكل‌تان باشد


مطالب مشابه :


مراکز خرید در تهران

معرفی مراکز خرید در تهران از سایت کفش مجلسی و بعضا کلا لباس های
نکات کلیدی جهت خرید لباس مناسب

نکات کلیدی جهت خرید لباس مناسب آموزشگاه خیاطی در غرب تهران | لباس شب شیک, لباس مجلسی,
پوشاک لباس در تبریز

گالری لباس مجلسی تهران شلوار،لباس راحتی- خرید پستی لباس لباس در تهران ,
نمایندگی برندهای لباس در تبریز

نداشتند برای خرید لباس‌های با مارک لباس مجلسی مردانه و کت و تهران در
معرفی بهترین بورس های مانتو در تهران !!!

معرفی بهترین بورس های مانتو در تهران های مجلسی در این نوع لباس ها تقریبا در
لباس دخترانه مجلسی

جهت اخذ نمایندگی در سراسر کشور تماس تهران - کیلومتر خرید پستی پوشاک و لباس مجلسی. خرید
درباره لباسها

مشتری گرامی کلیه لبسهایی که در خرید لباس مجلسی ترک لباس شب تهران ، خرید
برچسب :