چگونه اتاق کودک را با موضوع مشخص دکوراسیون کنیم

چگونه اتاق کودک را با موضوع مشخص دکوراسیون کنیم
showimage.aspx?id=14084&t=y&w=300&h=200&
یکی از بهترین راهها برای دکوراسیون اتاق کودک این است که موضوع ویژه‌ای را که هم دارای رنگ‌بندی زیبا و طرح‌های جالب است و هم موردپسند کودک است را انتخاب کرده و به واسطه آن موضوع و جزئیات آن اتاق را تزئین کرد. ما در اینجا چند دستور‌العمل ساده برای راحت‌کردن کار برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم که هم مناسب برای اتاق دختر بچه‌هاست و هم پسربچه‌ها.

1. شروع کنید به جستجو کردن در کتاب‌های مطلوب کودکتان و یا مجله‌ها و کتاب‌های دکوراسیون اتاق کودک و یا حتی ایده‌هایی از سایت‌های مختلف. الهامات زیادی از این منابع می‌توان گرفت.

2. همچنین شما می‌توانید از کودکتان در این‌باره کمک بگیرید، و یا می‌توانید الهاماتی از ورزش مورد علاقه او یا دلبستگی به یک فیلم یا حتی یک هنرپیشه و کاراکترهای سینمایی مثل هری پاتر و یا مرد عنکبوتی کمک بگیرید.

3. شما می‌توانید با استفاده از پارچه‌های طرح‌دار یا کاغذ‌دیواری مناسب موضوع انتخاب شده و حاشیه‌های مطلوبتان در دکوراسیون اتاق خلاقیت خود را نشان دهید همچنین شما می‌توانید از هنر چاپ برای تزئین تمام اتاق استفاده کنید.

4. در ابتدای کار یک رنگ زمینه برای دیوارها و کف و سقف انتخاب کنید. شما می‌توانید چاپ‌های هنری خود را بر روی رنگ زمینه انجام دهید.

5. پارچه‌های هماهنگ، اسباب بازی‌ها و پوسترهای مناسب موضوع انتخابیتان می‌تواند به شما در تزئینات اتاق کمک کند.

6. یک کانون اصلی برای اتاق در نظر بگیرید، مثلا می‌تواند تختخواب کانون اصلی در اتاق باشد و یا شما می‌توانید در آن قسمت یک قفسه زیبا یا منطقه بازی برای کودک و یا یک نقاشی دیواری زیبا به عنوان کانون اصلی قرار دهید. کانون اصلی در اتاق موضوع را بسیار تقویت می‌کند.

7. روی عناصر تزئینی اتاق ابتکار نشان دهید مثلا اگر کودک شما به ورزش تنیس علاقمند است می‌توانید در پشت تخت وی یک ریسمان به عنوان تاج تخت آویزان کنید و راکتهای تنیس را در کنار توری قرار دهید. توپ‌های تنیس را برای نوک‌های رخت‌آویز قرار دهید. شاید موضوع شمشیر بازی هم برای تزئین یک تخت و اتاق بسیار جالب باشد.

8. پوششی برای تخت انتخاب کنید که رنگ و طرح موضوع اصلی را تقویت کند. برای دختران از گل‌های زیبا می‌توانید استفاده کنید یا هر موضوع دخترانه دیگر و برای پسر هم می‌توانید از پارچه‌های شطرنجی استفاده کنید.

نکات مهم:

1. نخستین توجه شما به ایمنی اتاق و وسایل داخل آن باید معطوف باشد. ریسمان‌های برقی را خارج از راه بکار ببرید، برای جلوگیری از لیز خوردن فرش از ترمز فرش استفاده کنید و توده‌های انبار اسباب بازی و وسایل مورد توجه کودک را در قسمت‌های بالا قرار ندهید و حتی‌الامکان آنها را در دسترس وی قرار دهید.

2. رنگ‌های هماهنگ را در تمام اتاق حتی در وسایلی که به هم شبیه نیستند بکار ببرید زیرا موضوع را پشتیبانی می‌کنند.

3. یک رنگ معمولی برای پس‌زمینه انتخاب کنید. چند پوستر چاپی هماهنگ روی آن بچسبانید. پوسترها را در مقیاس‌های متفاوت در نظر بگیرید و آنها را هماهنگ با اثاثیه انتخاب کنید. مثلا پوسترهای با موضوع دریایی در کنار پارچه‌های شطرنجی زیباتر به نظر خواهد رسید.

4. شما همچنین می‌توانید یک قاب هنری گران‌قیمت که تشکیل شده است از کارهای هنری کودکتان یا عکس‌های وی و یا تصاویر جمع‌آوری شده توسط او را در جایی از اتاق آویزان کنید.


مطالب مشابه :


توصیه های فنگ شویی برای اتاق کودک

هنر و مهارتهای زندگی. دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی دکوپاژ چیدمان جهیزیه
دکوراسیون اتاق کودک - میز تحریر و ...

دکوراسیون اتاق کودک دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی برای دیدن
اتاق خواب کودک و نوجوان

اتاق خواب کودک و نوجوان دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز برای رنگ پارکت اتاق
چگونه اتاق کودک را با موضوع مشخص دکوراسیون کنیم

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی یا منطقه بازی برای کودک و یا یک نقاشی
چیدمان اتاق کودک - دکوراسیون اتاق کودک

چیدمان اتاق کودک دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز برای مثال اینکه قرار
اتاق تخیلی کودک

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز پلاستیکی ، برای بازی چند کودک هم سن و سال
اتاق کودک

اتاق کودک دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز طرح هایی که به شما کمک کند برای
اتاق خواب کودک - تاج تخت زیبا و منحصر به فرد برای اتاق کودک Bed Room

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی تاج تخت زیبا و منحصر به فرد برای اتاق کودک
فنگ شویی و اتاق کودک قسمت دوم

دکوراسیون سفره عقد تزیین خنچه عقد میز نامزدی رنگ سبز روشن برای اتاق کودک بسیار مناسب
اتاق کودک

تزیین اتاق کودک با وجود طراحی های جالب و خاص برای مبلمان اتاق کودک سفره عقد خنچه
برچسب :