بیوگرافی شهرام شکوهی

شهرام شکوهی


اهل کشور ایران - در تهران متولد شدند  - اصالتا شیرازی


سبک‌ها : سنتی تلفیقی، پاپ، فلامنکو


ساز(ها) گیتار


استاد حاتم عسکری

Biography_Shharam_Shokoohi1_.png


فعالیت هنری

شکوهی موسیقی را از سال ۱۳۷۱ با کلاس آواز ایرانی شروع کرده
به مدت ۳ سال آواز کار کرداو هم به گیتار علاقه داشت و هم به آواز سنتی. در دوران دانشجویی در حدود سال ۱۳۸۰ عضو گروهی بود که کنسرتهای دانشجویی را برگزار میکرد؛ ولی بنا به دلایلی از موسیقی کناره گرفته و تا مدتها تقریباً موسیقی را فراموش کرد و معتقد بود نباید به موسیقی به چشم یک شغل نگاه کرد


ورود وی به موسیقی حرفهای در سال ۱۳۸۵ و با آهنگ «مدارا» اتفاق افتاد. این ورود کاملاً ناخواسته بود حتی در خانواده هم مخالف حضور وی در عرصهٔ موسیقی حرفهای بودند در این که سال قرار بود مراسم «خانهٔ فرهاد» برگزار شود، به پیشنهاد یکی از دوستانش شرکت کرد و برای آن مراسم قطعهٔ «مدارا» را در یک استودیوی خانگی کوچک و با کمترین امکانات ضبط کرد؛ اما آن برنامه لغو شد

او که به مباحث مطرحشده در مسابقهٔ خوانندگی نکست پرشین استار شبکهٔ تیوی پرشیا ۱ انتقاد داشت از طریق ایمیل به مسؤولین برنامه اعتراض کرد و در پاسخ به او گفتند اگر اعتراضی دارید میتوانید در برنامه حضور داشته و با داوران صحبت کنید. به این ترتیب او در نوروز سال ۱۳۸۸وارد مسابقه شده و همان قطعهٔ «مدارا» را اجرا کرد و در جواب داوران نقد و دلیل آورد. آن برنامه بهشدت مورد توجه بینندگاناش قرار گرفت ولی وی از طرف داوران برنامه اجازهٔ حضور در فینال را به دست نیاورد.

حضور در مسابقهٔ نکست پرشین استار باعث شد نام شهرام شکوهی در بین مخاطبان موسیقی فارسی زبان شناخته شود؛ خوانندهای که با همان حضور، باعث شد قطعهٔ «مدارا» مورد توجه قرار گرفته و تهیهکنندگان مختلف داخل و خارج از ایران به منظور عقد قرارداد به سراغ وی بروند؛ اما او با مشورت با کسانی که تجربهٔ بیشتری در این وادی داشتند، بهترین مسیر را برای فعالیت، کار در داخل ایران دانست.

اولین آلبوم وی با نام «مدارا» در ۱۶ آبان سال ۱۳۹۰ همهٔ مجوزها را کسب کرده منتشر شد. این آلبوم ۱۰ قطعه داشت که شامل ۵ قطعه با سبک خاص وی و ۵ کار پاپ بود. میلاد ترابی و امیرحسین کاشانیان در این آلبوم با وی همکاری داشتهاند. این آلبوم تحت امتیاز شرکت «هنر اول» بود و ناشر با توجه به شناخت نسبی مخاطبان موسیقی از شکوهی پیشبینی میکرد با استقبال مخاطبان موسیقی مواجه شود و به همین خاطر آلبوم را در تیراژ بالا وارد بازار موسیقی کشور کرد با اینکه آلبوم «مدارا» در بدو ورود خود با حاشیههایی همراه شد ولی حاشیهها نتوانست جلوی فروش خوب این آلبوم را بگیرد و مسیری را که خود انتخاب کرده بود، بیسر و صدا طی کرد تا جایی که توانست به یکی از آلبومهای پرمخاطب تبدیل شود.

سبکسبک خوانندگی شهرام شکوهی با صدای موسیقی سنتی ایرانی است. وی که معتقد است به اندازهٔ کافی این صداها شنیده شده، بنابراین سعی کرد نوع استفاده از آن را تغییر داده و با موسیقی بر پایهٔ گیتار اسپانیش تلفیق کند. چیزی که باعث شد وی چنین ایده بگیرد نکتهای بود که حاتم عسکری، استاد وی، به او گفت. به اعتقاد عسکری غیر از موسیقی ایرانی تنها موسیقیای در دنیا که حالتی از تحریر دارد موسیقی اسپنیش است که آنها با لالا تحریر ایجاد میکنند؛ و از آنجا که شهرام شکوهی به گیتار علاقه داشت سعی کرد تلفیقی از آواز ایرانی و موسیقی اسپنیش ایجاد کند.


آثار

آلبوم ها :

۱۳۹۰ - «مدارا»؛ ناشر: شرکت «هنر اول»


تک آهنگ ها :

۱۳۹۰ - «سفره بی ریا»؛ موسیقی تیتراژ مجموعهٔ «بفرمایید شام ایرانی»

۱۳۹۰ - فریب

۱۳۹۱ - خیال کن 

۱۳۹۱ - به رنگ شکیبایی «به مناسبت چهارمین سالگرد فوت استاد خسرو شکیبایی»

۱۳۹۱ - آی دنیا - تیتراژ پخش نشده سریال مهمانان ویژه

۱۳۹۱ - هوس

۱۳۹۱ - محبوب - به مناسبت سالگرد انتشار آلبوم مدارا

۱۳۹۱ - برو - تیتراژ سریال به خاطر مونا «برای کودکان سرطانی»

۱۳۹۱ - شب و بارون


مطالب مشابه :


سولمازبرنده رقص "تی وی پرشیا" در بدو ورود به ایران دستگیر و به زندان منتقل شد

دوست من - سولمازبرنده رقص "تی وی پرشیا" در بدو ورود به ایران دستگیر و به زندان منتقل شد
اهنگ تیتراژ مسابقه دنس تی وی پرشیا

موزیکستان - اهنگ تیتراژ مسابقه دنس تی وی پرشیا - شرح وبلاگ می خوای چیکار!؟ بیا تو - موزیکستان
یک شبکه فارسی زبان دیگر در ماهواره Eutelsat 7A/7B

شبکه تیوی پرشیا (TV Persia (TVPهم به ماهواره یوتلست واقع در موقعیت مداری ۷ درجه شرقی پیوست .
فرکانس جدید پرشین تون

من همیشه کنارتم - فرکانس جدید پرشین تون - لبخند بزن هرچند مصنوعی باشه
بیوگرافی شهرام شکوهی

او که به مباحث مطرحشده در مسابقهٔ خوانندگی نکست پرشین استار شبکهٔ تیوی پرشیا ۱ سایت رسمی
پیشواز هفته شهرام شکوهی

لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از شبکه ی تیوی پرشیا ۱ انتقاد
برچسب :