افزایش قدرت دریافت سیگنال کارت شبکه بیسیم

 

 

افزایش قدرت دریافت سیگنال کارت شبکه بیسیم

 

کارت های شبکه و مودم های بی سیم دستگاه هایی هستند که برای اتصال بی سیم بین یک شبکه محلی یا دسترسی به اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند.

 

WUSB54G.JPG

 

بر خلاف اتصال های سیمی، سرعت انتقال اتصال بی سیم ارتباط نزدیکی با کیفیت و قدرت سیگنال های دریافتی کارت شبکه دارد. سیگنال های ضعیف می توانند باعث کاهش شدید سرعت شبکه و اینترنت و حتی قطع ارتباط شوند؛ اما شما می توانید با این دستورالعمل قدرت دریافت سیگنال و متعاقب آن سرعت شبکه تان را افزایش دهید.

 

قدم اول: تا جایی که می توانید لپ تاپ یا گوشی خود را که مجهز به WiFi است، به دستگاه فرستنده تان (روتر) نزدیک کنید. دور بودن فرستنده و گیرنده امواج، قدرت آنها را کم می کند. فکر می‌کنم این کاملاً بدیهی باشد!

 

قدم دوم: تا حد ممکن سعی کنید در مسیر امواج چیزی قرار نگرفته باشد. دیوارها، درب ها و حتی مبلمان خانه و محل کار می تواند در تضعیف امواج نقش مهمی بازی کند؛ پس تا حد امکان کامپیوتر یا روتر را جایی قرار دهید که مانعی در سر راه امواج نباشد. اگر شما نمی توانید جای کامپیوتر یا روتر را عوض کنید، سعی کنید مسیر امواج را باز کنید.

 

قدم سوم: استفاده از تکرار کننده یا رله (Repeater) در میانه مسیر امواج بسیار مفید خواهد بود. رله دستگاهی است که در میانه مسیر امواج قرار می گیرد و با دریافت، تقویت و ارسال دوباره امواج، به افزایش قدرت سیگنال ها کمک می کند.

 

قدم چهارم: درایور کارت شبکه خود را هر چند وقت یک بار آپدیت کنید. گاهی اوقات بسته های نرم افزاری ای از سمت شرکت های سازنده کارت شبکه برای بروز رسانی این قطعه و بهبود قابلیت های سخت افزاری آن در اختیار کاربران قرار می گیرد، که به دریافت بهتر سیگنال ها توسط کارت شبکه کمک می کند.

 

شما می توانید با یک چستجوی ساده در اینترنت آخرین درایورهای ارائه شده برای کارت شبکه لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی خود را پیدا کرده و پس از دانلود نصب نمایید.

 

قدم پنجم: شما می توانید با کمی دستکاری در میزان مصرف انرژی کارت شبکه، قدرت دریافت امواج آن را افزایش دهید، برای این کار به آدرس زیر بروید (در ویندوز XP):

 

Start > Control Panel > Administarative Tools > Computer Management > Device Manager

 

 سپس به دنبال Network Adapters در لیست بگردید و با کلیک بر روی علامت "+" کارت شبکه خود را مشاهده می کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در تب Advanced مقدار Transmit Power را که در سمت راست مشخص است، بر روی بیشترین حدی که امکان دارد قرار دهید. بدین صورت با افزایش توان مصرفی کارت شبکه خود شاهد دریافت بهتر سیگنال و البته مصرف بیشتر انرژی برق خواهید بود.

 

windsurfer-wifi-antenna-a-narenji_ir.jpg

قدم ششم: استفاده از کاغذ آلومینیوم! گاهی اوقات می خواهید سیگنال ها را در مسیر بخصوصی تقویت کنید. راه حل ساده است. یک تکه کاغذ آلومینیم را به صورت یک دیش کوچک در آورید و آن را پشت آنتن اکسس پوینت و در جهت مورد نظرتان قرار دهید.

 

 


مطالب مشابه :


تقویت آنتن دهی شبکه وای فای خانگی

تقویت آنتن دهی وایرلس می‌توانند بر روی کانال های خاص مانند لپتاپ و گوشی
افزایش قدرت دریافت سیگنال کارت شبکه بیسیم

تا جایی که می توانید لپ تاپ یا گاهی اوقات می خواهید سیگنال ها را در مسیر بخصوصی تقویت
مروری بر8 لپ تاپ سه بعدی جهان

Nvida تکیه دارند- مجموعه ای از عینک های دریچه ای تقویت وایرلس برای لپ تاپ پایه که
راههای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون

راههای وصل کردن لپ تاپ به و کوتاه برای تقویت مکالمه آنتن دهی اینترنت وایرلس.
ده روش برای تقویت آنتن‌دهی شبکه وای‌فای خانگی شما

ده روش برای تقویت آنتن انواع وایرلس‌های a، b و g معمولاً خاص مانند لپتاپ و گوشی
ده روش برای تقویت آنتن‌دهی شبکه وای‌فای خانگی شما

ده روش برای تقویت آنتن انواع وایرلس‌های a، b و g معمولاً خاص مانند لپتاپ و گوشی
بایدها و نبایدهای خرید لپ تاپ مناسب

بایدها و نبایدهای خرید لپ تاپ که لپ تاپ شما به کارت وایرلس تقویت حافظه
آموزش تنظیمات مودم وایرلس در ویندوز توسط مهندس رامین محمدی گلوسنگ

آموزش تنظیمات مودم وایرلس در 5 راهکار جهت تقویت راهنمای تنظیمات اوایرلس لپ تاپ
برچسب :