سطح آلفا واثرات شگرف آن در زندگی

سطح آلفا واثرات شگرف آن در زندگی

او توانست با مطالعه و تحقیق گسترده در مورد مسائل روانشناسی و ارتباط و شباهت سیستم مغز با سیستم های الکترونیکی تکنیک‌هایی ...
  خوزه سیلوا، 11 آگوست 1914 در شهر لاریدو در ایالت تگزاس آمریکا دیده به جهان گشود. چهارسال بیشتر نداشت که پدرش چشم از جهان فروبست. خوزه از همان اوان جوانی با فروش روزنامه، واکس زدن کفش و خرده کاری هایی از این دست نان‌آور خانواده‌اش شد.

"خوزه هیچگاه به مدرسه نرفت مگر برای تعلیم"

خلاصی خوزه از شر فقر در یکی از روزهای بهاری و هنگامی‌آغاز شد که او در یک آرایشگاه نشسته بود تا نوبتش برسد. برای پرکردن وقت، مجله‌ای برداشت و مشغول مطالعه شد. چیزی که او برای مطالعه انتخاب کرده بود آگهی شرکت در یک دوره مکاتبه‌ای تعمیر رادیو بود.
آرایشگر تنها در صورتی آگهی را به سیلوا قرض داد که در عوض پرداخت شهریه دوره، دیپلم آنرا تحویل بگیرد. طولی نکشید که دیپلم تعمیر رادیو به دیوار آرایشگاه نصب شد. خوزه 15 ساله کار تعمیر رادیو را شروع کرد و از این راه تجارت موفقی را پایه گذاری کرد.   05ca7030.jpg در طی جنگ جهانی دوم به یگان بی‌سیم چی‌ها پیوست. درهمین دوران بود که توسط روان پزشکی به نام "پاول سیلوا" معاینه شد: شب‌ها رختخوابت رو خیس می‌کنی؟ از زن ها خوشت میاد و ...

زبان خوزه بند آمده بود. سوالات عجیب و غریب پاول باعث انگیزه‌ای برای مطالعه علم روانشناسی در خوره شد. خوزه توانست با مطالعه و تحقیق گسترده در مورد مسائل روانشناسی و ارتباط و شباهت سیستم مغز با سیستم های الکترونیکی تکنیک‌هایی را کشف و پایه‌گذاری کند که موجب بهبود و تقویت حافظه در کنار درک عمیق از فعالیت‌های مغز و در نهایت افزایش ضریب هوشی فرد شود.

کتاب‌های او عبارتند از : کنترل ذهن، مدیر روشن بین، گفتگوی درونی، تصمیم گیری و هدف گذاری موفق با استفاده ازمتد سیلوا، تناسب اندام با استفاده از متد سیلوا، ادراک فراحسی روزمره با استفاده از متد سیلوا، مشاهده و تاثیرگذاری از راه دور، دستان شفابخش و....    متد سیلوا چیست؟ متد سیلوا شیوه‌ای است برای ریلاکس و آرمیده ساختن ذهن و بدن و سپس استفاده از فرکانسهای کم بسامد مغز و توانهای نهایی نیمکره راست برای ایجاد نتایج و موقعیتهای مثبت و مطلوب. 
در متد سیلوا، نیمکره راست مغز کلید اصلی است چرا که نیمکره راست در تماس با شعور حاکم بر عالم(منبع خلق و پدید آورندگی) قرار دارد و بنابراین خلاق و پدیدآورنده است.
هرجا که مشکلی وجود داشته باشد، نیمکره راست راه حل خلق میکند.
هرجا عیب و نقصی وجود داشته باشد، نیمکره راست سلامتی و بی‌عیبی ایجاد مینماید.
هرجا که تضاد و ناهماهنگی وجود داشته باشد، نیمکره راست هماهنگی و توازن پدید می‌آورد.در واقع در این متد با فرو بردن مغز شما در حالت آلفا میزان استفاده ازنیمکره راست مغز به حداکثر می‌رسد. امواج مغزی فردی که بیدار است در حالت معمول 20 سیکل در ثانیه است، امواج بالای 14 سیکل در ثانیه امواج بتا نامیده می‌شود که برای ارتباط با دنیای فیزیکی خارج می‌باشند، وبرای ارتباط گیری با زمان و مکان ویا استفاده از حواس معمولی است.اما مغز امواج دیگری نیز دارد که سیکلهای پایینتری نسبت به امواج بتا دارد که به ترتیب آلفا، تتا ودلتا هستند که البته امواج تتا ودلتا برای ارتباط با دنیای فیزیکی نیستند و هنگامی‌از آنها استفاده می‌کنیم که آگاه به زمان ومکان نیستیم و از این امواج برای دیدن رویا و ارتباط روحی و شهود استفاده می‌شود كه با آگاهی درونی ما مرتبط است.
از حدود یك و نیم سالگی امواج آلفا نیز كم و بیش پیدا می‌شوند كه با تكامل این امواج قدرت فراگیری مغز بیشتر می‌شود و نیمكره راست مغز بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. امواج آلفا در 6 و7 سالگی بیشترین امواج مغزی هستند و اگر در همین سنین به كودك بیاموزیم كه از هر دو نیمكره مغز برای فكر كردن استفاده كند این قدرت برای تمامی‌عمر نزد او باقی خواهد ماند. ولی معمولاً كودك چنین شانسی ندارد و استفاده او از نیمكره راست به تدریج كم می‌شود، به نحوی كه 90 درصد انسان ها در سنین بلوغ و پس از آن فقط از نیمكره چپ مغز برای فكر كردن استفاده می‌کنند. در حالت آرامش فركانس امواج مغز ما بیشتر شامل امواج آلفا یعنی 7 تا 14 سیكل در ثانیه است. در این حالت هردو نیمكره مغز فعالیت دارند و دارای بهره هوشی بالاتری هستیم و مشكلات را راحت تر می‌توانیم حل كنیم.
خوزه سیلوا ثابت كرده است كه با به كارگیری روش او مغز وارد مرحله آلفا می‌شود و سمت راست مغز كه غریزی و شهودی و خلاق است به كار می‌افتد.  ". خوزه سیلوا به این نتیجه رسیده است كه جهان هستی بوسیله یك نیروی متفكر و آگاه ساخته شده و به همین دلیل كسانی كه در دانش متافیزیك كار می‌كنند در می‌يابند كه روز به روز فاصله بین علم و مذهب كوتاهتر می‌شود. او معتقد است كه قدرت عیسی مسیح (ع) در استفاده از نوعی انرژی(که به منبع الهی وصل) بوده است كه با آن می‌توانسته دردها و بیماری ها را از بین ببرد.   آنچه که در متد سیلوا پس از کشیدن سه نفس عمیق اتفاق می‌افتد همان حالت بی ذهنی که معمولاً در مراقبه معمولی روی میدهد نیست بلکه بیشتر، حالت ذهن سرشار میباشد.
به عبارت بهتر میتوان گفت زمانی که افراد متد سیلوا را مورد استفاده قرار میدهند هر کسی ذهن خودش ر‌ا جهت برانگیختن انرژیهای خلاق خود و آلایش تحت کنترل قرار میدهد.
در واقع، زمانی که ما متد سیلوا را بکار میگیریم ذهنمان را تحت کنترل قرار میدهیم و« کنترل ذهن » اصطلاح مناسبی است برای توصیف آنچه که ما در متد سیلوا انجام میدهیم.
متد کنترل ذهن سیلوا چیزی فراتر از مراقبه معمولی است. این متد شیوه ای است برای استفاده از ذهن به منظور دسترسی به نهایت شعور و آگاهی. یکی از کتابهایی که ما به شما توصیه می‌کنیم که از این نویسنده مطالعه کنید کتاب دستان شفابخش است. این کتاب در مورد آموزش تکنیکهای مراقیه و رفتن به سطح الفا برای تلقین پذیری و  اثرات شگرف آن در زندگی است.

کمترین نتیجه آن باز شدن دید و نگاه شما به نقش مهم تسلط قوای  روحی بر جسم است.

او می‌گوید:"آنچه كه مهم است آنست كه هرگز نمیتوان از این انرژی برای مقاصد منفی استفاده نمود، زیرا چنین كاری برخلاف قوانین حاكم بر طبیعت است."

متد سیلوا، ارتباط تنگاتنگی با عملکرد سیبرنتیکی مغز دارد ـ یعنی این متد همانند یک کامپیوتر ذهنی به عمل می پردازد. مغز انسان دارای سی بیلیون سلول عصبی (نرون) می باشد و این سلولها به مانند قطعات درونی یک کامپیوتر مانند ما، آنچنان برنامه ریزی شده است که بدن ما را اداره کند و تجارب و یادگیری هایمان را ذخیره سازد، تا در موقع لزوم بتواند آنها را مورد استفاده قرار دهد.
هر تصور ذهنی، واکنش بدنی خاص خود را بدنبال دارد. برای آزمایش این مسئله به ترتیب زیر عمل کنید :
هر دو دستتان را به صورت موازی و در یک سطح، در جلوی بدنتان دراز کنید

چشمانتان را ببندید و تصور کنید که وزنة سنگینی از دست راست شما آویزان، و بادکنکی پر از گاز هلیوم، به دست چپ شما بسته شده است. سعی کنید، این تصویر آنچنان در ذهن شما گسترش یابد که گویی واقعاً چنین اتفاقی بر دو دست شما روی داده است. پس از لحظاتی چشمانتان را باز کنید، خواهید دید که دست راستتان در سطحی پایینتر از دست چپتان قرار دارد.

آلفا چیست ؟

آلفا سطحی از امواج مغزی است که فرکانس آن نصف فرکانس امواج مغز در حالت بیداری کامل است. می دانیم که فرکانس امواج مغزی، در حالت بیداری کامل از ۱۴ تا ۲۱ سیکل در ثانیه است که آن را سطح امواج بتا می گوییم. زمانی که در بستر قرار گرفته و به خواب می رویم، فرکانس این امواج کاهش می یابد. در حالتی که ما با آسودگی و با چشمانی بسته در رختخواب خود می آرامیم، فرکانس امواج مغزی به ۷ تا ۱۴ سیکل در ثانیه کاهش می یابد که این همان سطح آلفاست ـ یعنی حالتی از یک خواب سبک. وقتی که به تدریج خوابمان عمیقتر می گردد، نزول امواج مغزی از این هم بیشتر می شود که این حالت تتا نامیده می شود و فرکانسی بین ۴ تا ۷ سیکل در ثانیه دارد. در عمیق ترین حالت خواب، فرکانس امواج مغزی ۴ سیکل در ثانیه و پایینتر است که آن را دلتا می گویند. در حالتی که امواج مغزی آلفا فعال هستند، احساسات طبیعی راحتی، صلح، صفا و آرامش سراسر وجود ما را فرا می گیرد و با استفاده از تکنیکهای متد سیلوا، خواهیم توانست هر موقع که اراده کنیم، در این سطح قرار بگیریم. شما به منظور اینکه کنترل بدنتان را در اختیار بگیرید، پیش از آن لازم است به ذهنتان کنترل داشته باشید. جهت اینکه کنترل ذهنتان را در اختیار بگیرید، می باید بر امواج آلفا کنترل داشته باشید و برای اینکه کنترل امواج آلفا را در اختیار داشته باشید، لازم است کاملاً ریلاکس شوید. به عبارت دیگر، شما باید در امر ریلاکس کردن بدنتان، کاملاً ورزیده شوید و چنین مهارتی جز با تمرین حاصل نخواهد شد.

تمرینات ریلاکس و رفتن به سطح آلفای مغز

تمرین ریلاکس نقطة آغازین متد سیلوا به شمار می رود. اگر شما آماده باشید، می توانید به ترتیب زیر تمریناتتان را شروع کنید:

۱) فردا صبح پس از بیداری از خواب به حمام بروید و پس از استحمام، دوباره به بسترتان باز گردید. ساعت شماطه دارتان را طوری تنظیم کنید که پس از ۱۵ دقیقه زنگ بزند.

۲) چشمانتان را ببندید و زاویة نگاهتان را به آهستگی رو به بالا به طرف ابروهایتان(پردة نمایش ذهنی) تغییر دهید.

۳ـ به صورت شمرده، از شمارة ۱۰۰ تا ۱ از بالا به پایین بشمارید. این شمارش می باید بدون سر و صدا و ذهنی انجام یابد. مابین شماره ها حدود یک ثانیه مکث کنید.

۴) هنگامی که به شمارة یک رسیدید، تصویری سرزنده، بشاش، تندرست و جذاب از خودتان در ذهنتان بسازید.

۵) ذهناً چند بار تکرار کنید «جسم و روان من همیشه کاملاً سالم خواهند بود».

۶) در ذهنتان به خود بگویید «می خواهم از شمارة ۱ تا ۵ بشمارم. با شمارة ۵ چشمانم را باز خواهم نمود و در آن موقع احساس عالی و توام با تندرستی و سلامتی خواهم داشت – احساسی بسیار بهتر از گذشته».

۷) شروع به شمارش نمایید. وقتی به شمارة ۳ رسیدید، تکرار کنید «هنگامی که با شمارة ۵ چشمانم را باز کنم در آن موقع احساس عالی و توام با تندرستی و سلامتی خواهم داشت – احساسی بسیار بهتر از گذشته».

۸) شمارش را تا ۴ و۵ ادامه دهید با شمارة ۵ چشمانتان را باز و ذهناً تاکید کنید«من کاملاً بیدار و هوشیار هستم، احساس عالی و توام با سلامتی و تندرستی دارم ـ احساسی بسیار بهتر از گذشته».

چهل روزی که زندگی شما را دگرگون خواهد ساخت

اکنون که از برنامة تمرینی فردای خود آگاه شدید، تمریناتتان را در روزهای بعد با چشمان بسته و رو به بالا:

۱) به مدت ده روز از ۱۰۰ تا ۱ از بالا به پایین بشمارید.

۲) به مدت ده روز از ۵۰ تا ۱ از بالا به پایین بشمارید.

۳) به مدت ده روز از ۲۵ تا ۱ از بالا به پایین بشمارید.

۴) به مدت ده روز از ۱۰ تا ۱ از بالا به پایین بشمارید.

شما، پس از چهل روز تمرینات ریلاکس توام با شمارس معکوس، فقط با شمارش معکوس از ۵ تا ۱ به سطح امواج آلفا خواهید رسید. اگر شما به مدت چهل روز صبحها به تمرین بپردازید، خیلی زود توانایی کنترل ذهنتان را در سطح آلفا کسب خواهید کرد. ممکن است در آغاز، دراز کشیدن و به صورت معکوس شمردن، از نظر شما کمی بچگانه به نظر برسد ولی با ادامه تمرینات، اثرات معجزه آسای آنها را بر روی خود، به عینه مشاهده خواهید کرد. در طی چهل روز تمرین ، زمان، مکان و مراحل تمرینات شما، ثابت و بدون تغییر خواهد بود و تنها چیزی که تغییر پیدا خواهد کرد، کاهش شمارش معکوس از ۱۰۰ به ۵۰ سپس به ۲۵ و بعد به ۱۰ و سرانجام به ۵ می باشد که هر ده روز یک بار صورت خواهد گرفت. پس از پایان تمرینات چهل روزه، شما در حالی که روی صندلی نشسته و چشمان بسته تان را به سمت پردة نمایش ذهنی گردانیده اید، با شمارش معکوس از ۵ تا ۱ خواهید توانست در جهت رسیدن به انرژی بیشتر، شادمانی افزونتر، تندرستی و خوش بینی زیادتر و داشتن یک روز پرثمر، برنامه ریزی کنید.

منبع : انجمن درمانگران ایران


مطالب مشابه :


خلاصه کتاب دستان شفا بخش

خلاصه کتاب دستان شفابخش اثر خوزه سیلوا: *آلفا سطحی از امواج مغزی است که فرکانس آن نصف فرکانس
متد سیلوا ( تمرکز ذهن )

برگرفته از کتاب دستان شفابخش اثر خوزه سیلوا: *آلفا سطحی از امواج مغزی است که فرکانس آن نصف
سطح آلفا واثرات شگرف آن در زندگی

و تاثیرگذاری از راه دور، دستان شفابخش و خوزه سیلوا به این نتیجه رسیده است كه جهان
منابع پیشنهادی انرژی درمانی

هاله درمانی با دستان شفابخش هاله درمانی با دستهای شفابخش. دستان شفابخش. خوزه سیلوا.
قرار گرفتن در سطح آلفا به روش خوزه سیلوا

قرار گرفتن در سطح آلفا به روش خوزه سیلوا. منبع:خلاصه ای از کتاب دستان شفابخش (خوزه سیلوا)
دستان شفا بخش

دستان شفابخش اثر خوزه درذیل روش ریلکسیشن آورده شده است خلاصه ای از روشهای سیلوا
معرفی کتاب(دستان شفابخش )

نام کتاب امروز دستان شفابخش است كه خوزه سيلوا و دكتر رابرت استون آن را دريك
دستان شفا بخش

در این کتاب جالب و سنت شکن خوزه سیلوا آنچه را که از سال 1944 تا کنون طی دستان, شفابخش, خوزه,
متد سیلوا

متد سیلوا خوزه سیلوا به این نتیجه رسیده است مطالعه کنید کتاب دستان شفابخش
متد سیلوا چیست؟

خوزه سیلوا به که ما به شما توصیه می‌کنیم که از این نویسنده مطالعه کنید کتاب دستان شفابخش
برچسب :