مبارزه با بد حجابی

آیا واقعا" مبارزه با بدحجابي ساخت خبرنگاران است؟!؟!؟!؟!؟!

به بهانه  طرح مبارزه با بد حجابی نیروی انتظامی

190155_orig.jpg

پویا دبیری مهر

فرمانده نيروي انتظامي روز چهارشنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اعتراض رييس قوه قضاييه به دستگيري زنان و جوانان از مبناي اعتراض هاشمي شاهرودي اظهار بي اطلاعي کرد و گفت: "هماهنگي كاملي با قوه قضاييه صورت گرفته است؛ ديروز جلسه داشتيم و اگر موردي بود به خود من مي‌گفتند".

اظهار بي اطلاعي اسماعيل احمدي‌مقدم در اين خصوص در حالي است كه آيت‌الله شاهرودي دو روز پيش با تاکيد براينکه اين برخوردهاي تند نتايج عکس دارد از نيروي انتظامي و ضابطان قضائي خواسته بود از کشاندن زنان و جوانان به کلانتري خوداري کنند.

فرمانده نيروي انتظامي که روز چهارشنبه با نامه حمايت آميز 203 عضو مجلس شوراي اسلامي در طرح برخورد با بدحجاب مواجه شده بود، در برابر پرسش‌هاي خبرنگاران در خصوص اجراي اين طرح گفت: "شما مي‌گوييد مبارزه با بدحجابي، ما عنوان مبارزه با بدحجابي نداريم و اين ساخته خود شماست و شما اين را درست كرده‌ايد". وي با ابراز نارضايتي از انتقاد روزنامه ها و خبرنگاران نسبت به اجراي طرح مبارزه با بدحجابي گفت: "چرا اين همه اصرار داريد طرح امنيت اجتماعي و اخلاقي را به برخورد با بدحجابي تنزل دهيد كه البته اين هم جزو اجراي طرح است".
اسماعيل احمدي مقدم در پاسخ به خبرنگاراني که در مورد پليسي شدن تهران از وي سئوال مي کردند گفت: "نه جو پليسي هست و نه بگير و بند؛ ظاهرا اجتماع خيلي هم پاكتر شده است".

وي تاکيد کرد: "جامعه نياز دارد با اين جرايم سخت‌تر برخورد شود و ما نيز هدفمان را در ليدرهاي اين جرايم ساماندهي كرده‌ايم".

hejabbad.jpg

دستگيري 150 هزار نفر

در همين حال خبرگزاري مهر در گزارشي از اظهارات فرمانده نيروي انتظامي از وي نقل کرد:" کل تعداد افراد بدحجاب، متجاوز به حريم خصوصي و مزاحمان نواميس مردم که توسط نيروي انتظامي دستگير شده اند 150 هزار نفر هستند؛ اما بسياري از آنها پس از اخذ تعهد و مشاوره با روانشناسان متخصص رها شده اند" .وي در عين حال گفت: "با گذشت سه روز از اجراي طرح مبارزه با بدحجابي تنها 13 نفر در سطح کشور به مراجع قضايي اعزام شدند".

فرمانده نيروي انتظامي کل کشور ضمن تاکيد بر ادامه اجراي اين طرح گفت: "ماموران مخفي پليس ابتدا از سرنشينان خودروهاي مزاحم نواميس مردم،عکسبرداري مي کنند و سپس با مستندات با آنها برخورد مي شود".

احمدي مقدم در عين حال گفت: "در طول اجراي اين طرح هيچ فردي به هيچ پاسگاه و کلانتري اعزام نمي شود بلکه با هدايت به مراکز ويژه اي با حضور خانواده هاي خود مشاوره مي شوند و هيچ گونه برخوردي با آنها صورت نمي گيرد".
آغاز مبارزه با بدحجابي در شهرستان ها

سايت اطلاع رساني نيروي انتظامي خبر داد: "طرح مقابله و مبارزه با بدحجابي از هفته آينده به‌صورت كشوري و در همه استان‌ها اجرا خواهد شد".

سايت اطلاع‌رساني نيروي انتظامي[پليس]،در گزارش خود بر اجراي سراسري اين طرح تاکيد کرد: "آنچه که امروز به عنوان يکي از اولويت‌هاي اصلي پليس كه در جامعه مطرح است بحث مبارزه با اراذل و اوباش، مزاحمين خياباني و مظاهر علني فساد است."


اين سايت با تاکيد بر اينکه بر اساس اين طرح با مسائل ضد‌اخلاقي و بدحجابي و ماهواره برخورد و مقابله خواهد شد،از يافته هايي خبر داد که بررسي‌هاي ميداني پليس مبارزه با مفاسد اجتماعي ناجا از وضعيت سال گذشته "گوياي تهديد امنيت عمومي و اجتماعي زنان و دختران از سوي اراذل و اوباش و مزاحمين خياباني است".

مازندران: از دوخت لباس تا خطيب جمعه

فرمانده نيروي انتظامي استان مازندران طرح مبارزه با بدحجابي را طرح جامعي دانست كه از مأموريت‌هاي نيروي انتظامي است .توكلي راهكار مبارزه با بدحجابي را دخيل نمودن همه بخش‌هاي حكومتي عنوان كرد و گفت: "نيروي انتظامي به تنهايي نمي‌تواند با مفاسد اجتماعي برخورد كند و اين توقع در همه مردم بايد ايجاد شود كه اين كار بايد با همكاري همه و به‌صورت جمعي انجام شود".

وي خواستار برخورد همه جانبه با بدحجابي شد و گفت: "در اين موضوع بايد از دوخت لباس تا خطيب نماز جمعه و قضات دادگستري و نيروي انتظامي با توجه به معيارهاي ارزشي با اين موضوع برخورد كنند".

فرمانده نيروي انتظامي مازندران خواستار شد تا "‌بخش‌هاي مختلف خدماتي و اداري مانند رستوران‌ها و هتل‌ها موظفند در رعايت حفظ شئونات اسلامي و حجاب از پذيرش افراد بدحجاب جلوگيري نمايند و در غير اين صورت بايد پاسخگو باشند". وي وعده داد: "با همه اين اوصاف و با تعامل و همكاري همه دستگاه‌ها قطعاً اين طرح نتيجه خوبي در سال جديد خواهد داشت".

کرج: دستگيري 114 زن

ماموران نيروي انتظامي كرج در چند روز اخير 114 نفر را به علت عدم رعايت شئونات اسلامي دستگير كردند.

واحد مركزي خبر از دادسراي عمومي و انقلاب كرج خبر داد:"با اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي و مبارزه با بدحجابي در چهار روز اخير ماموران نيروي انتظامي كرج به 256 نفر تذكر شفاهي داده و 67 نفر را دستگير كرده اند". اين دادسرا اعلام کرد:" 47 نفر از دستگير شده ها پس از اخذ تعهد كتبي و تشكيل پرونده آزاد و 14 نفر به مقامات قضايي تحويل داده شدند". طرح ارتقاي امنيت اجتماعي و مبارزه با بدحجابي از ابتداي ارديبهشت همزمان با سراسر كشور در كرج آغاز شده است .

گلستان: بازداشتگاه ويژه‌

روز سه ششنبه مريم باي، فرمانده ايستگاه پليس زنان نيروي انتظامي استان گلستان گفت: "فعاليت اين نيرو بيشتر جنبه تذکر و ارشادي دارد و با هدف پيشگيري دنبال مي‌شود".

وي گفت: "پرسنل اين ايستگاه با انجام گشت خودرويي مداوم در سطح شهر به‌ويژه در ساعات پر رفت‌وآمد،به مواردي همچون بانوان بدحجاب و يا بي‌حجاب و ارتباط مشکوک دختر و پسر تذکر داده و آنان را راهنمايي مي‌کنند". به گفته وي، مرحله‌ پس از تذکر و ارشاد، گرفتن تعهد در صورت تکرار جرم است و در بار سوم کار دستگيري و تشکيل پرونده انجام مي‌شود.

فرمانده پليس زنان در گرگان در عين حال گفت: "از آغاز فعاليت اين ايستگاه در پنجم آذر ماه 85 تا پايان اين سال، در مجموع 400 مورد تذکر به افراد بدحجاب، 100 مورد بازرسي بدني، 60 مورد گشت خودرويي و 32 مورد بازرسي از منازل انجام شده است".وي همچنين دستگيري 25 نفر در گشت‌هاي ارشادي، 35 مورد بدرقه متهمان به مراجع قضايي و نگهداري 90 متهم را از ديگر فعاليت‌هاي طي اين مدت يادکرد و گفت: "در ايستگاه پليس بانوان که هم‌اينک در شهرستان گرگان فعاليت دارد، بازداشتگاه ويژه براي نگهداري از بانوان داير شده است".

زنجان: تذکر به زنان در جاده

سرهنگ علي نوري نژاد رئيس مركز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي استان زنجان اعلام كرد: "مأمورين كلانتري 15 شهرستان زنجان در راستاي اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي و افزايش امنيت با اجراي طرح پاكسازي به مدت 4 ساعت در سه نقطه مهم جاده گاوازنگ با كمك عوامل يگان امداد ويژه ضمن پاكسازي محل، 10دستگاه موتور سكلت و چند خودروي مزاحم توقيف شدند". وي تاکيد کرد که پليس به خانم هاي بد حجاب نيز تذکر مي دهد اما تعداد تذکر و يا آمار دستگيرها را اعلام نکرد.

خراسان شمالي: شلاق در ملاء عام

فرمانده نيروي انتظامي خراسان شمالي از "1300 مورد تذكر لساني و كشفيات قابل توجه محصولات ضد فرهنگي و مشروبات الكلي در اين استان توسط گشت‌هاي ارشادي نيروي انتظامي" خبر داد و گفت:" 64 مورد از مزاحمين خياباني دستگير شدند كه 50 نفر از آنان افراد شاخص بوده‌اند".به گفته سيد عليرضا حسيني 1300 آنتن ماهواره نيز در اين استان جمع آوري شده است.

در عين حال در استان خراسان شمالي نيز حكم دو متهم به فساد اخلاقي كه هر كدام به يك‌صد ضربه شلاق محكوم شده بودند،در ميدان شهر آشخانه مركز شهرستان مانه و سلمقان در ملاءعام اجرا شد.به گزارش خبرگزاري ايسنا، حجت‌الاسلام براتي‌زاده، دادستان مانه و سملقان در اين خصوص گفت: دو مرد و يك زن متاهل با همكاري مردم و توسط نيروي انتظامي به جرم فساد اخلاقي، دستگير و پس از رسيدگي و تحقيقات لازم هر كدام به 100 ضربه شلاق محكوم شدند كه حكم دو مرد در ملاءعام و زن در محل ديگري اجرا شد.

آذربايجان شرقي: برخورد از 8 اريبهشت

فرمانده نيروي انتظامي استان آذربايجان شرقي از مقابله با بدحجابي در قالب طرح ارتقاي امنيت اجتماعي و اخلاقي در اين استان خبر داد و گفت:" اين طرح از هشتم ارديبهشت ماه آغاز و مبارزه با بي‌بند و‌ باري‌ و مروجان فساد در جامعه مهم‌ترين هدف اجراي اين طرح است". خبرگزاري ها از قول محمد علي نصرتي، گزارش دادند "ماموران نيروي انتظامي تبريز از 8 اريبهشت در مرحله اول اين به صورت اصلاحي وارد عمل مي‌شوند و در صورتي كه افراد بي‌توجه به قانون بر هنجارشكني‌هاي خود اصرار ورزند و توجهي به تذكرات اصلاحي پليس نكنند، در مرحله بعدي به مراجعه ذيصلاح قضايي معرفي خواهند شد تا برخوردهاي قانوني با آنان صورت گيرد".

فرمانده نيروي انتظامي استان آذربايجان شرقي تاكيد كرد: "پليس با مزاحمان خياباني و متظاهران به فساد اخلاقي برخورد قاطع خواهد داشت و ضمن جمع‌آوري گيرنده‌هاي دريافت ماهواره‌اي وظايف قانوني و تعريف شده خود را اجرا خواهد كرد".

قم: زنان و پرورش فرزند صالح

در قم نيز رييس پليس آگاهي قم از اجراي برنامه مبارزه ويژه با جرايم خشن از اول ارديبهشت ماه امسال خبر داد.به گفته سرهنگ محسن سلوكيان هدف از اجراي اين طرح را كاهش آمار جرايم و افزايش امنيت اجتماعي در استان عنوان کرد و افزود:" اين برنامه جلوگيري از خدشه‌دار شدن امنيت اجتماعي را از طريق اجراي طرح‌هاي ضربتي و برخورد قاطعانه با مجرمان دنبال مي‌كند". اين طرح درحالي در قم به اجرا گذاشته مي شود که همين مقام نيروي انتظامي آمار جرايم خشن در قم را طي سال جاري تنها يك مورد تجاوز به عنف عنوان كرده،اما گفته است: "با وجود اندك بودن موارد جرايم خشن، پيشگيري از گسترش آن دراستان ضروري است".

آيت الله نوري همداني يکي از مراجع قم نيز در ديدار با روساي کلانتري هاي سراسر کشور در قم به آنان گفت: "ايجاد امنيت مهمترين وظيفه شماست. بايد امنيت را به طور کامل حفظ کنيد زيرا امنيت بستري براي رشد و تعالي کشور است".

وي در عين حال از زنان خواست كه با حفظ حجاب و اخلاق اسلامي براي پرورش فرزندان صالح تلاش كنند و تاکيد کرد: "وظيفه بانوان پرورش افراد صالح است".

آيت الله نوري همداني گفت: "بانوان ما بدانند كه پرورش وكيل و قاضي از وكيل و قاضي شدن مهم‌تر است و زنان مسلمان در اين زمينه وظيفه سنگيني بر دوش دارند".وي هشدار داد:"نبايد انديشه دشمناني كه قصد بدبين كردن بانوان نسبت به احكام اسلام را دارند در ميان زنان ما نفوذ كند".


مطالب مشابه :


مبارزه با بد حجابی

آیا واقعا" مبارزه با بدحجابي ساخت خبرنگاران است؟!؟!؟!؟!؟! به بهانه طرح مبارزه با بد حجابی
مبارزه با بدحجابی(1)

وبلاگ عصر موعود - مبارزه با بدحجابی(1) - بسم الله الرحمن الرحیم . مبارزه با بدحجابی!(۱)
عکسهای آرشیوی از مبارزه با بدحجابان توسط نیروی انتظامی

مبارزه با بدحجابی. طرح برخورد با بدحجابي در تهران عکس جدید مبارزه با بدحجابی طرح برخورد با
مبارزه با بدحجابي

## وبلاگ بیجار - منم یک بیجاریم ## - مبارزه با بدحجابي - کردستان. بیجار - تصاویر زیبا . ترفندهای
سری جدید عکسهای مبارزه با بدحجابی

مبارزه با بدحجابی. طرح برخورد با بدحجابي در تهران عکس جدید مبارزه با بدحجابی طرح برخورد با
مبارزه با مفاسد اخلاقي جايگزين مفاسد اقتصادي!!!

مدتي است كه بحث بدحجابي و مفاسد اخلاقي و اجتماعي در سطح وسيعي مورد توجه افكار عمومي، رسانه
مبارزه با بد حجابی

eshghe atashin - مبارزه با بد حجابی - eshgh sade hast va hamin sadegish hast ke ziba va jalebe (مبارزه با بدحجابي)
مبارزه با بد حجابي، تعرض به حقوق خصوصي

و آيا به گفته برخي روزنامه ها و تريبون ها مبارزه با بدحجابي تعرض به حقوق خصوصي هست يا خير؟
برچسب :