ریش فقط برای مردان !

همانطوری که می دانید ریش تقریبا از دوره بلوغ یک پسر ، شروع به رشد می کند و به مرور پر می شود و تبدیل به یک ریش کامل می شود.در امدن ریش یکی از نشانه های بلوغ پسران می باشد.

همیشه بین افراد جامعه ما مخصوصا جوانان ما این بحث بوده که اصلا ریش گذاشتن برای چیست و چرا باید این کار را بکنیم.

در درجه اول مسائل شرعی را در نظر می گیریم که در دین ما تراشیدن ریش در نظر به اکثر فتوای مراجع حرام می باشد و این کار جایز نیست.

در درجه دوم زیبایی را در نطر می گیریم،اگر شما از اکثر افراد بپرسید که یک پسر جوان با ریش جذابتر می شود یا بدون ریش،اکثر آنها با ریش را ترجیح می دهند.البته ذکر این نکته مهم است که منظور ما از زیبایی ،زیبایی و وقار مردانه است نه زنانه ! مگر نه تراشیدن ریش خیلی خوب است و باعث خوشگل شدن می شود!

معمولا بر طبق نظر سنجی هایی که در اکثر نقاط دنیا انجام داده اند ، خانم ها علاقه مند به ریش مرد می باشند.

در درجه سوم میزان ریش را در نطر می گیریم.بر طبق نظر اکثر مراجع حداقل میزان ریش ،شماره چهار ماشین های معمولی می باشد و به بالای آن با سلیقه افراد می باشد.و البته اگر در عرف گفته شود که فلانی ریش دارد کافی است.

در درجه چهارم حرف خداوند بزرگ را در نظر می گیریم که فرموده است مردان خود را همانند زنان نکنند و بلعکس،که اگر کمی دقت کنیم متوجه می شویم که تراشیدن ریش یعنی همانند سازی مردان به زنان.

در درجه پنجم احادیث را مرور می کنیم:

رسول الله  (ص ) :

محاسن را از ته زدن یک نوع مثله است و کسی که خود را شکنجه و اذیت کند لعنت الله بر او باد .

ده عمل زشت و گناه باعث نابودی قوم لوط شد ، که دو عمل آنها تراشیدن ریش و بلند کردن سبیل ها بود .

شانه زدن ریش ها ، رزق و روزی را زیاد می کند .

مو و ( ریش ) زیبا لباسی است که الله داده ، بنابر این آن را گرامی بدارید .

سبیل خود را بلند نگه ندارید زیرا شیطان آنجا را جایگاه خود قرار می دهد و در آنجا مخفی می شود .

در درجه ششم، نظر دانشمدان و مجلات و سایت های مختلف را در مورد ریش بیان می کنم:

دکتر (فینکور جرج) می گوید: برای ریش منافع بسیاری است مانند نگه داری دهان، مانع شدن از رطوبت اضافی دهان، سلامتی دندان و غده های لعابی.
نویسنده کتاب تراش ریش از نظر بهداشت مینویسد : تغییر قیافه و رنگ، پیدایش بعضی از امراض دهان و گلو، چایشهای صورت و گلو، جوشهای مخصوصی که در اطراف گلو پیدا میشود، گاهی درد دندانهای بسیار سخت و ناگوار و بعضی از زکام ها، طبق کشفیات علم روز بسیاری از اوقات در اثر تزاشیدن ریش پیدا میشود.
نویسنده کتاب تاریخ آمریکا ((سجعان ماریونی)) در کتابش راجع به منافع موی ریش و زیان تراش آن نوشته است که بعضی از مردم ریش داشتن را نمی پسندند و غافلند که داشتن ریش نافعتر است مخصوصا پزشک حاذق مشهور ویکتور ژورژ عقیده اش این است که ریش فوائد بسیاری دارد و مسلم است که ریش داشتن دهان را از دردهای چندی که متوجه دهان و اطراف آن است محافظت می نماید و هم از رطوبات زائدی که متوجه به جوانب دهان است جلوگیری میکند و پزشکان دیگر هم نقل کرده اند وقتی در فصل زمستان ریش تمام کارکنان راه آهن را تراشیدند پس از تراشیدن، اغلب آنها مبتلا به درد و آماس و ورمهای سختی شدند مخصوصا در غده هایی که چشمه های لعابی گلو و دهان است این دردها پدید می آید و نیز گفته اند که پزشک دیگری کسانی را که مبتلا به درد زکام شده بودند با امر کردن به گذاشتن ریش بیماری آنها را درمان کرد و لذا همه از شر این بیماری خلاص شدند.
یکی دیگر از منافع ریش که پزشکان به آن اعتراف کرده اند این است که در طولانی مدت پوست کسانی که ریش خود را نمیتراشند شاداب تر و سالم تر میماند چرا که امروزه ثابت شده است که موها دارای روزنه بسیار ریزی میباشند که هوا از آنها رد و بدل میشود و اکسیژن را به زیر پوست میرسانند و به همین جهت پوست کسانی که ریش میگذارند شاداب تر میماند و در طولانی مدت شاداب تر میماند.
تشکیل انجمنهایی در دنیا در جهت منافع ریش
منافع ریش و زیانهای ریش تراشی برای بسیاری از اطبا پوشیده نیست به گونه ای که هر سال از گوشه و کنار دنیا مقالاتی در این رابطه منتشر میشود از جمله در سال 1911 میلادی به علت شیوع ریش تراشی در کشورهای خارجی و کل دنیا و به دلیل کشف مضرات ریش تراشی عده ای از اطبا و دانشمندان اروپا انجمنی برای مبارزه ریش تراشی در انگلستان تشکیل داده و برای حفظ بهداشت عمومی و جلوگیری از این عمل نشریاتی منتشر نمودند.

پس آقایی که ریش خود را تیغ می زنی و نماز می خوانی ، بدان که این کار تو درست نیست و روی اعمال خیرت تاثیر دارد.

rish_parvazjavan.jpg

منابع: ویکی پدیا،تهران98


مطالب مشابه :


نرم افزار تشخیص چهره برای ورود به ویندوز Luxand Blink Pro v2.3

نرم افزار تشخیص چهره همین امروز برای دانلود کردن این نرم تغییر مو، آرایش، اصلاح ریش و
ریش و سبیل ، داشتن یا نداشتن

4- سر بی مو: از گذاشتن ریش کامل و خط ریش بلند جدا خودداری کنید دانلود سمینار زندگی
فلسفه ریش در مردان + احادیث در باره ریش مردان

بحث ریش و ریش گذاشتن "هنگامی كه انسان مو و ریش در نمیکنه و به دانلود نرم افزار ها
ریش گذاشتن برای مردان مفید است یا مضر؟

بعضی‌ها گمان می‏ کنند ریش گذاشتن برای مردانی ریش و سبیل همچنین با دانلود نرم افزار
ریش فقط برای مردان !

این بحث بوده که اصلا ریش گذاشتن برای چیست و چرا باید +نرم افزار + دانـــــــــلود نرم
درمان(جای جوش-کم پشت بودن ریش-ریزش مو خانمها-عصبانیت شدید)

نرم افزار پزشک همراه ۲ ـ قسمت هایی از ریش و سبیل در میشه این چه وضعشه نمیشه سوال گذاشتن
تاثیر عصاره سبوس برنج بر پوست و مو

تاثیر عصاره سبوس برنج بر پوست و مو ریش گذاشتن برای مردان مفید دانلود نرم افزار Photo
برچسب :