برگزاري سلسله نشستهاي «اسرار حج و آداب حضور» در مشهد

برگزاري سلسله نشستهاي «اسرار حج و آداب حضور» در مشهد

حجت‌الاسلام مسعود حاجي ابراهيمي، در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني حج گفت: اين برنامه آموزشي براي سومين سال پياپي در ماه مبارك رمضان برگزار مي‎شود.

وي افزود: اين كار با همكاري مديريت حج و زيارت خراسان رضوي و معاونت فرهنگي هنري شهرداري مشهد در ميدان شهداي مشهد از ساعت۲۱ و سي‌دقيقه شب به مدت يك ساعت و نيم برگزار خواهد شد.

حاجي ابراهيمي خاطر نشان كرد: با هماهنگي با مديريت حج و زيارت خراسان رضوي تمامي مديران براي اين برنامه فرهنگي دعوت شده و از طريق آنها زائران به صورت ويژه حضور خواهند يافت. كارهاي اجرايي اين سلسله نشست به عهده مديران و عوامل خواهد بود و زائران فضايي شبيه به فضاي مكه و مدينه را دريافت خواهند كرد.

وي يادآور شد: از تمامي زائران سال‌هاي گذشته هم دعوت خواهد شدكه در اين برنامه شركت كنند. طبق هماهنگي انجام شده روحانيون از طرف بعثه مقام معظم رهبري منطقه زائران را در اين برنامه همراهي كنند.

مسؤول آموزش بعثه مقام معظم رهبري منطقه خراسان افزود: با توجه به اينكه رويكرد اصلي اين سلسله نشست‎ها آموزشي است در اين جلسات اسرار حج و آداب حضور گفته مي‎شود. مطالبي كه باعثمانايي اين سفر معنوي خواهد بود.

وي يادآور شد: دركنار محل برگزاري اين برنامه قسمتي براي كودكان پيش‎بيني شده است كه خانواده‎ها با آرامش بيشتري پيگير مباحث باشند. در قسمت كودكان از كارشناسان كار با كودك دعوت شده تا ضمن كار رنگ‎آميزي به مباحث محتوايي سنين خاص بپردازند.

حاجي ابراهيمي خاطر نشان كرد: براي اثر گذاري بيشتر جلسات «اسرار حج و آداب حضور» بسته‎اي براي بزرگسالان تدارك ديده‎ايم كه شامل يك كتاب، يك جزوه كلامي و دفتر چه پاسخنامه است. كتاب اخلاق و آداب سفر حج كه از كتابهاي بسيار قابل استفاده و ضروري براي زائرين بيت الله است در اين بسته قرار دارد. دريافت كنندگان اين بسته با مطالعه كتاب در اين چند شب مي‎توانند در مسابقه اين برنامه شركت كنند.

لازم به ذكر است كه اين برنامه از دوم ماه مبارك رمضان به مدت ۷ شب در مشهد مقدس ميدان شهدا برگزار مي‎شود و سخنران اين برنامه حجه الاسلام والمسلمين حسيني قمي است.


مطالب مشابه :


افتتاحيه سومين دوره آموزش تمهيدي روحانيون حج كاروان‌هاي اهل سنت استان‌‌هاي خراسان

افتتاحيه سومين دوره آموزش تمهيدي روحانيون حج كاروان‌هاي اهل سنت استان‌‌هاي خراسان
آزمون روحانيون عتبات و عمره

دفتر نمایندگی بعثه کرمان گواهي تحصيلي ازمركز مديريت حوزه علميه قم، اصفهان و یا خراسان. 2.
حج رکن پنجم ازارکان اسلام

سایت مدیریت اهل سنّت بعثه مركز پزشكي حج وزيارت نمایندگی بعثه خراسان مدیریت فرآیندو
برگزاري سلسله نشستهاي «اسرار حج و آداب حضور» در مشهد

دفتر زیارتی همای حرم کد کارگزاری : 59102 کاروان حج تمتع 19460 مدیریت : مجتبی معین آدرس : خراسان رضوی
تفسیر آیات قرآن در نهج البلاغه

بعثه خراسان; سامانه آموزش
نام نويسي167نامزد درمشهد براي5 کرسي بهارستان

سلام به وبلاگ خبرنگار خراسان خوش آمدید. من محمد جواد رنجبر، خبرنگار روزنامه خراسان هستم.
شماره موبایل عربستان زائرین کاروان

کاروان حج تمتع 19022 - شماره موبایل عربستان زائرین کاروان - سفر به سوی بیت الله الحرام بی نظیر و
برچسب :