طرح درس زیست شناسی2

باسمه تعالي

جدول خلاصه طرح درس روزانه

مشخصات كلي

 

 

نام درس: زيست شناسی۲                         موضوع:گوش وزبان                      

نام آموزشگاه:                                        مدت جلسه:90دقيقه                    

تعداددانش آموزان :                                  تاريخ:                                                پايه تحصيلي : سوم                                نام دبير :ایروانی

 

 

 

 زمان

اهداف كلي درسي ورفتاري

 دانش آموزان درمورد ساختارونقش گوش وزبان اطلاعاتی کسب کنند.

1-قسمت های گوش رانام ببرد.

2-ساختارهربخش گوش راشرح دهد.

3-نقش هرقسمت رابیان کند.

4-نقش گوش درحفظ تعادل راتوضیح دهد.

5-راه ارتباطی گوش وحلق رابشناسد.

6-ساختارزبان رابیان کند.

7-چگونگی تولیدپیام عصبی توسط گیرنده های چشایی راتوضیح دهد.

8-مزه های اصلی رانام برده ومحل احساس آن هامشخص کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وسايل

تابلو،گچ ،تصاویركتاب درسي ،مولاژگوش ،پوسترگوش وزبان ،مولاژزبان  

 

 

قبل ازشروع درس جديد

سلام واحوال پرسي ،دقت دروضع جسمي ورواني دانش آموزان ،حضوروغياب ،برطرف كردن اشكالات درس گذشته

5 دقيقه

 

ارزشيابي تشخيصي

پرسش كلاسي ازدانش آموزان (حداقل 8 نفر) باسؤالاتي نظير

1)مایع زلالیه درکدام قسمت چشم قرارداردونقش آن چیست؟

2)مسیرعبورنوردرچشم رانام ببر.

3)تطابق چیست وچگونه انجام می شود؟

4)چندبیماری مربوط به چشم رانام برده توضیح دهد.

5)گیرنده های نوری شبکیه رانام برده ونقش هرکدام رابیان کند.

و.............

30 دقيقه

 

 

 

 

 

 

آماده سازي

رئوس مطالب درس جدیدروی تابلونوشته می شود.

ازدانش آموزان خواسته می شودمطالبی که درمورددرس جدیددرسال های قبل خوانده اندرابیان کنندتاازدانسته های آنان اطلاع حاصل شودوازروی مولاژقسمت هایی راکه می شناسند بیان کنند.

10 دقیقه

 

ارائه درس جديد

 باروش توضيحي به همراه پرسش وپاسخ درس جدیدتدریس می گرددهرقسمت همراه بامولاژوپوسترتوضیح داده می شودومرتب ازدانش آموزان سؤال می گرددتامشارکت فعال داشته باشندسپس ازجمع بندی پاسخ های دانش آموزان پاسخ صحیح وکامل هرسؤال بیان می شود.

 

35 دقيقه

فعاليت هاي تكميلي

خلاصه درس به اختصارنوشته می شودمثلا بخش های گوش مشخص شده ساختارهربخش نوشته می شودو..........درس همراه بادانش آموزان مرور می گردد.

5 دقیقه

ارزشيابي تكويني

 به صورت داوطلب چندسؤال ازدانش آموزان پرسیده می شودبه سؤالات ایجادشده برای دانش آموزان پاسخ داده شده وکاری که دانش آموزان برای جلسه بعد انجام دهندمشخص شده سپس  موضوع جلسه بعدمشخص می گردد.

 

5دقیقه


مطالب مشابه :


اگر دوست دارید یک دانش آموزخوب باشید این مطالب را به خاطر بسپارید:

آموزش و پرورش ناحیه 4. قرض الحسنه است که با دقت مطالب را یاد بگیرد و حرمت معلم را حفظ




طرح درس علوم زیستی

گروه زیست شناسی ناحیه 5 اصفهان قرض الحسنه معلم. (سایت آپلود رایگان)




طرح درس علوم زیستی

گروه زیست شناسی ناحیه 5 اصفهان معلم. دانش آموز قرض الحسنه معلم.




وام قرض الحسنه صندوق طفلان مسلم (ع)بادرود

وام قرض الحسنه صندوق نخستین سایت خبری مرتضی مطهری وگرامیداشت هفته معلم، صندوق




طرح درس زیست شناسی2

گروه زیست شناسی ناحیه 5 اصفهان قرض الحسنه معلم. (سایت آپلود رایگان)




توزیع سبد کالای صندوق قرض الحسنه طفلان (ع) بادرود

توزیع سبد کالای صندوق قرض الحسنه طفلان نخستین سایت خبری بادرود میدان معلم




اطلاعیه :تکلیف عید کتاب علوم زیستی سال اول دبیرستان

گروه زیست شناسی ناحیه 5 اصفهان قرض الحسنه معلم. (سایت آپلود رایگان)




طرح درس باروش فعال با كمك it

گروه زیست شناسی ناحیه 5 اصفهان آموزان ویک کامپیوتربرای معلم در قرض الحسنه معلم.




طرح درس بر اساس دیدگاه فراشناخت

گروه زیست شناسی ناحیه 5 اصفهان یادگیرنده نیاز نباشد و معلم از روش قرض الحسنه معلم.




برچسب :