معلمی تا حد مبصری کلاس تنزل یافته است/ درخواست توقف احکام اداری


یک فعال صنفی معلمان خواستار توقف اجرای احکام اداری وزارت آموزش و پرورش در دولت روحانی برای معلمان منتقد یا فعال حقوق صنفی شد.

«محمدرضا نیک‌نژاد» در این باره به ایلنا گفت: این قضیه قابل درک است که بعضی از گستره‌ها خارج از محدوده کاری دولت قرار داشته باشند، مثلا وزیر آموزش و پرورش در اواخر دی ماه سال گذشته برای بخشش تعدادی از معلمان زندانی نامه‌ای را خطاب به رئیس قوه قضاییه نوشت اما این نامه با واکنشی از سوی سران این قوه رو‌به‌رو نشد.

وی افزود: صدور و اجرای احکام اداری نظیر تبعید، اخراج، توبیخ و... زیر نظر وزارت آموزش و پرورش قرار دارند و این وزارتخانه می‌تواند با بررسی مجدد این احکام، نسبت به عادلانه یا ناعادلانه بودن آنان تصمیم گیری کند.

وی تصریح کرد: امیدواریم اجرای احکام اداری در وزارت آموزش و پرورش که بیشتر آن‌ها در زمان دولت احمدی‌نژاد صادر شده، در دولت تدبیر و امید متوقف شود.

به گفته نیک‌نژاد، احکام اداری در دولت گذشته برای معلمانی صادر شده بود که برای احیای حقوق صنفی خود و همکاران شان تلاش می کردند.

معلمی تا حد مبصری کلاس تنزل یافته است

وی بزرگ‌ترین دغدغه و مطالبه معلمان را مطالبات معیشتی خواند و گفت: انتظار داریم این دولت گام‌های جدی در این جهت بردارد اما این گام‌ها به دلیل موانع زیادی كه مقابل دولت وجود دارد متاسفانه خیلی کند است.

این فعال صنفی معلمان با اشاره به وعده روحانی پیش از انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر وارد کردن شوک به بودجه آموزش و پرورش، افزود: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۳ افزایش اندکی داشته و از ۱۷ هزار میلیارد ریال به ۱۸/۵ هزار میلیارد ریال افزایش یافته است اما خبری از شوک بودجه‌ای نبوده که به تبع، معیشت معلمان نیز دچار دگرگونی مثبت و اساسی نمی‌شود.

وی با انتقاد از کمبود بودجه آموزش و پرورش که منجر به فروش برخی مدارس شده است، ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش برای تامین درآمد به مدرسه فروشی روی آورده که منجر به تراکم جمعیت در مدارس، شلوغی کلاس‌های درس و تنزل شغل معلمی تا حد مبصری کلاس شده است

نیک‌نژاد با مقایسه جمعیت دانش آموزان در دوره اصلاحات و دوران فعلی که از ۱۸/۵ میلیون نفر به ۱۲ میلیون نفر کاهش پیدا کرده است، تاکید کرد علی رغم این کاهش محسوس، تراکم جمعیت در مدارس کلان شهر‌ها تغییری نیافته است.

حذف خدمات دندان و عینک از بیمه طلایی

این فعال صنفی معلمان با اشاره به حذف خدمات دندان و عینک از بیمه طلایی، گفت: بیمه طلایی یکی از گام‌های مثبت حاجی بابایی، وزیر سابق آموزش و پرورش بود، اگر چه در جزییات خدماتش همانند عینک و دندان مشکلاتی وجود داشت اما در حال حاضر خدمات مربوط به دندان و عینک به طور کلی از این بیمه حذف شده است که امیدواریم این مساله حل شود.

شائبه تعیین سقف اضافه تدریس برای معلمان

وی با اشاره به شائبه تعیین سقف برای اضافه تدریس معلمان، بیان کرد: در مدارسی که کمبود نیرو هست، معلمان برای رفع نیازهای مالی شان اضافه تدریس می‌کنند و ماهیانه حدود ۱۰۰ هزار تومان به حقوق شان اضافه می‌شود اما شنیده شده است می‌خواهند برای اضافه تدریس معلمان سقف تعیین کنند که گامی در جهت تحدید منافع صنفی معلمان به شمار می‌آید و ضربه جدی به معیشت آنان می‌زند.

نیک‌نژاد که عضو کانون صنفی معلمان ایران است در پایان از دولت روحانی و وزارت کشور خواست شرایطی را فراهم کنند تا مجوز کانون صنفی معلمان ایران هر چه سریعتر تمدید شود.


مطالب مشابه :


متن پیشنهادی لایحه ائین دادرسی دیوان عدالت اداری

وبلاگ سعید ُذ کا یی - متن پیشنهادی لایحه ائین دادرسی دیوان عدالت اداری - بروزترین وبلاگ
متن پیشنهادی لایحه آئین دادرسی دیوان عدالت اداری

انديشه‌های حقوق عمومی - متن پیشنهادی لایحه آئین دادرسی دیوان عدالت اداری - این وبلاگ به
متن تقدیرنامه های اداری

متن تقدیرنامه های اداری دریافت فیش حقوقی و احکام پرسنلی متن و فرم نرم افزار و
معلمی تا حد مبصری کلاس تنزل یافته است/ درخواست توقف احکام اداری

خبر های مهم فرهنگیان - معلمی تا حد مبصری کلاس تنزل یافته است/ درخواست توقف احکام اداری -
نحوه اجرای حکم قطعی و لازم الاجرای دیوان

تلخیص گفتگوی مطبوعاتی مأوی با مدیر کل ابلا‌غ و اجرای احکام دیوان عدالت اداری متن کامل
هزينه هاي دادرسي جدول هزينه هاي دادرسي براساس بخشنامه 18/1/1389 قوه قضائيه

متن منسوخ: 1 و برگ اجراییه احکام دادگاه‌ها و هیئت‌های حل دیوان عدالت اداری
ابطال بند 2 مصوبه شماره 562/93/206- 20/1/1393 شورای عالی اداری

مدیریت منابع انسانی - ابطال بند 2 مصوبه شماره 562/93/206- 20/1/1393 شورای عالی اداری - موضوعات مربوط به
قانون مدیریت خدمات کشوری

مدیریت / اداری تبصره 2- احکام این تبصره1- اصول و مفاد منشور فوق الذکر، متن سوگند
رأی وحدت رویه ۷۲۵ در مورد ماده ۱۴۷ قانون اجرای احکام مدنی

احکام دادگاه به صدور حکم نموده لکن از آنجا که اثر آن صرفاً در حد یک تصمیم اداری متن
برچسب :