سالروز تاسیس کمیته امداد


%D8%B5%D8%AF%D9%82%D9%87.jpg

کمیته امداد

بچه های خوبم! بچه های خوبی که دوست دارید همه بچه های سرزمین خوبون ایران شاد و خندون باشن. می دونید امروز چه روزیه؟ بله بچه های گلم، امروز روز تشکیل کمیته امداد امام خمینیه. می دونم که همتون این اسم رو شنیدید. امام خمینی رحمه الله رهبر خوبمون که همیشه به فکر افراد تهی دست و مستضعف بود، در این روز دستور داد تا کمیته امداد تشکیل بشه و به نیازهای افراد تهی دست رسیدگی کنه. می دونید چرا بچه ها؟ چون امام خوبمون دوست نداشت توی کشور اسلامی، کسی فقیر باقی بمونه. من می دونم که شما هم دلتون نمی خواد. پس بچه ها. هیچ وقت کمک به همدیگه رو فراموش نکنیم.

صندوق صدقات

دوستای خوبم! نمی دونم تا حالا شما هم با صندوق هایی که کنار خیابون ها قرار داره، برخورد کردید یا نه. می دونید، احمد کوچولو که تازه کلاس اول دبستانه، با یکی از این صندوق ها برخورد کرد. احمد دید که مردم مقداری پول داخل این صندوق ها می ریزن. آروم آروم نزدیک شد و سعی کرد چیزهایی که روی صندوق نوشته شده رو بخونه. آره بچه ها، می دونید روی این صندوق ها چی نوشته بود؛ صندوق صدقات، کمیته امداد امام خمینی بله بچه های خوب، فکر می کنم همتون فهمیدید چی می خوام بگم. این صندوق ها که به رنگ آبی و زرد هستن، از طرف کمیته امداد امام خمینی رحمه الله کنار خیابونا نصب شدن تا مردم کمک های خودشون رو به عنوان صدقه، داخل صندوق ها بریزن. شما هم می تونید این کارو بکنید بچه ها.

صندوق های شادی

حتما گل های خوب من می خوان بدونن این شکلی که این جا کشیده شده، چیه؟ شاید خیلی از شماها، این شکل روبارها و بارها دیده باشید. بله بچه ها، این علامتِ کمیته امداد امام خمینیه. امروز روز تشکیل این کمیته است. گوش کنید بچه ها، آقا محمد می گه ما یکی از این ها رو توی خونمون داریم. آره درسته صندوق های کوچیکِ با این علامت، توی خونه خیلی از شما بچه های خوب و نیکوکار ایرانی پیدا می شه. شمایی که دوست دارید به هم نوعانتون کمک کنید. بچه ها! می دونید خدا چقدر بچه هایی رو که به فکر فقرا هستن، دوست داره؟ امیدوارم که همیشه یادتون باشه آدم هایی هستن که به کمک ما احتیاج دارن و ما با پس انداز مقداری از پول هامون توی همین صندوق های کوچیک، می تونیم دل اونارو شاد کنیم.

هفتاد بلا

امروز وقتی مراسم صبحگاهی برگزار می شد، سارا حدیثی رو شنید که خیلی براش جالب بود. یه حدیث از پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد صلی الله علیه و آله که فرموده بود: «صدقه، هفتاد نوع بلا را رفع می کند». سارا بارها کلمه صدقه رو از زبون پدر و مادرش شنیده بود و می دونست که صدقه دادن، کار بسیار خوبیه. وقتی معنای این حدیث رو از معلمش پرسید، خانم معلم بهش گفت: دخترم! خداوند بزرگ انسان هایی رو که به فکر دیگران هستن و به فقرا و نیازمندان کمک می کنن، خیلی دوست داره. برای همین، افرادی رو که در راه خدا صدقه می دن، از بلاها حفظ می کنه. سارا امروز دونست که کمک به آدمای فقیر چقدر ارزشمنده.

خسته نباشید!

خسته نباشید! خسته نباشید! تعجب کردید بچه ها؟ دوست دارید بدونید به چه کسایی خسته نباشید گفتم؟ خوب بهتون می گم. بچه های خوبم! کسایی هستن که تمام وقتشون رو صرف کمک به فقرا می کنن. آدم هایی که هرکاری برای شاد کردن دل نیازمندان انجام می دن. اونایی که توی کمیته امداد امام خمینی رحمه الله فعالیت می کنن. اونایی که همیشه به فکر نیازمندان هستن. می دونم که حالا شما هم توی دلتون به اونا خسته نباشید می گید. درسته. پس با هم برای همه کسایی که برای کمک به فقرا تلاش می کنن، آرزوی موفقیت می کنیم.

کاری با ارزش

جواد کوچولو که امروز برای خرید از خونه بیرون رفته بود، وقتی برگشت، همه رو خوشحال کرد. می دونید چرا بچه ها؟ الان براتون می گم. جواد مقداری از پول روزانه اش رو جمع کرده بود و با اون، دفتر، قلم، پاک کن و مداد تراش خریده بود. می دونید برای چی؟ اون می خواست این وسایل رو به کمیته امداد ببره تا اونا، این وسایل رو به یک فرد نیازمند بدن، تا او هم مثل جواد بتونه به مدرسه بره و درس بخونه. بچه ها! به بچه خوب و گلی مثل جواد چی باید گفت؟ آفرین و هزارآفرین به جواد و بچه های خوبی مثل او. می دونید این کار جواد کوچولو چقدر با ارزشه. مطمئنم که شما هم دوست دارید از این کارهای با ارزش انجام بدید.


مطالب مشابه :


کمک به فقرا و مستمندان

بسم الله الرحمن الرحیم. کمک به فقرا و مستمندان رسیدگی به مستمندان و فقیران ، عملی ارزشی
تن فروشی دختر جوان برزیلی برای کمک به فقرا

خسـروانه (عکس های دیدنی و اشعار طنز ) - تن فروشی دختر جوان برزیلی برای کمک به فقرا - - خسـروانه
کمک به فقرا در قرآن..

کمک به فقرا در و در فقه، بخشی از اموال فرد است که بایستی به فقرا پرداخت اشعار قرآنی
بررسي رابطه فقر وفحشا

وبلاگ همفکر اشعار من. وبلاگ ايشان همواره به فقرا کمک مي کرد، بيت المال را به صورت
سالروز تاسیس کمیته امداد

اشعار و رنگ آمیزی پس با هم برای همه کسایی که برای کمک به فقرا تلاش می کنن، آرزوی
مسلمان واقعی

اشعار فارسی تمام آنها را قربانی کند و بین فقرا پخش کند و به کمک احتیاج دارد ، پیرمرد و
اشگ یتیم

اشعار غمگین - اشگ و بی شرف باشم و به هیچ پولدار بی سرو جورایی نمناک شد کمک کن تا بنویسم و
ايتاليا خسيس ترين..ایتالیا در پی ممنوعیت برقع

(اشعار ايتاليايي) کشور در کمک به فقرا يافته يي که کمترين کمک را به کشورهاي فقير دنيا
غزل شماره 2 (منتظر)

اشعار غمگین - غزل نمناک شد کمک کن تا بنویسم و دل همه شما و فقرا را به نظم خواهم کشید
برچسب :