آن چه در شورای اداری شهرستان گذشت

جلسه شورای اداری شهرستان کازرون با حضور دکتر محمد صادقی نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی،حمیدرضا گرامی فرماندار کازرون ودیگر اعضای شورای اداری شهرستان صبح شنبه 14 تیرماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان کازرون برگزار گردید.

دكتر شاهین محمدصادقی ظهر در جلسه شورای اداری شهرستان کازرون که به نام شهید علی بازیار نام گزاری شده بود ، ضمن گرامی‌داشت روز قلم ،دهیاریها  و شهرداری در سخنانی با بیان این که از زمان ورود خود به مجلس نهم  هم در ابعاد شهرستان وهم در مسایل کشوری  تلاش کردم که دین خود را نسبت به مسئولیتی که بر عهده ام گذاشته شده است ،نسبت به اسلام،قرآن ونظلم جمهوری اسلامی وهمه کسانی که بنده را به عنوان نماینده خود انتخاب کرده اند ادا کنم.وی گفت:قطعا در این مسیر نواقص وکمبودهایی وجود داشته وخواهد داشت آنچه که به دست ناتوان بنده انجام شده بر حسب شرایط مملکتی ومقتضیات بوده است.

 

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی سپس به تشریح فعالیت‌های انجام شده  در حوزه نمایندگی این شهرستان در مجلس پرداخت و اظهار کرد: در دوساله نمایندگی شهرستان کازرون در مجلس حدود چهار برابر نسبت به دوره نمایندگی پیشین این شهرستان اعتبار جذب‌شده است .

 

وی به مقایسه میزان جذب اعتبار در دو سال نمایندگی خود نسبت به دوره نمایندگی پیشین پرداخت و گفت: اعتبار جذب‌شده در دوره نماینده پیشین 50 میلیارد تومان بوده، اما در این دوره در دو سال گذشته تاکنون افزون بر 200 میلیارد تومان اعتبار در این شهرستان جذب‌شده است .

 

 

وی با اشاره به فعالیتهای حوزه بهداشت ودرمان شهرستان نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد : برای راه‌اندازی بیمارستان امام علی (ع) دانشگاه آزاد کازرون نزدیک به 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که 12.5 میلیارد تومان آن را سازمان مرکزی دانشگاه آزاد و افزون‌بر 15 میلیارد تومان دیگر آن را سازمان تأمین اجتماعی کشور عهده‌دار شده است

.

محمد صادقی هم چنین از اختصاص 15 میلیارد تومان اعتباردر اختیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز  به منظور رفع مشکل مالی  طرح نظام جامع سلامت در شهرستان کازرون سخن گفت وتصریح کرد:براساس این اعتبار ماهانه 120 میلیون تومان بر اعتبار بیمارستان کازرون افزوده می شود و تاحدودی از مشکلات حقوقی کارکنان این بیمارستان برطرف خواهد شد.

 

محمد صادقی هم چنین از شروع به کار مجدد پیمانکار بیمارستان جدید کازرون از هفته گذشته ودر نظر گرفتن مبلغ قابل توجهی اعتبار از ماده 180 به این بیمارستان  خبر داد

 

 وی با بیان اینکه بیمارستان آموزشی امام علی (ع ) دانشگاه آزاد اسلامی کازرون از مجهزترین و بزرگ‌ترین بیمارستان‌های آموزشی کشور است گفت: مجوز استخدام 10 پزشک متخصص و افزون‌بر 500 نفر کارکنان برای این بیمارستان توسط وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و معاونت تأمین نیروی انسانی دانشگاه آزاد اسلامی صادر شده است .

 

 

محمدصادقی از تصویب 6 میلیارد تومان اعتبار توسط وزارت علوم از طریق فاینانس چین به مسائل پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه سلمان خبر داد و اظهار امیدواری کرد هرچه سریع‌تر این اعتبار تخصیص یابد .

 

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی ازتصویب و اختصاص 12 میلیارد تومان وام به شهرک‌های صنعتی قائمیه و بالاده خبرداد افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته اجرای زیرساخت منطقه ویژه اقتصادی کشاورزی و صنایع تبدیلی در کازرون  نیز به تصویب رسید و 1 میلیارد تومان برای زیر ساخت ان در نظر گرفته شده است که با تحقق آن تحول ارزشمندی در حوزه کشاورزی این شهرستان ایجاد می‌شودو والبته نیازمند توجه بیشتری در جذب اعتبارات واحداث آن هستیم.

 

محمد صادقی با بیان این که با وجود مصوبه دولت مبنی بر ادامه واختصاص بودجه به پروژه های با پیشرفت فیزیکی 80 درصدگفت: با تلاش فراوان وبا توجه به اهمیت احداث سد نرگسی تاکنون 45 میلیارد تومان در این سد حجم کارهای انجام گرفته  شده است  ودر مورد سد چروم که سد راه بردی برای آب شرب وکشاورزی در منتطقه است بیش از 2 میلیارد تومان صرف مطالعات اولیه پروژه گردیده است.

 

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی به اختصاص بیش از 70 میلیارد تومان به پروژه های راه سازی شهرستان اشاره وبیان کرد:روشنایی تونل ها با اعتباری بالغ بر 4میلیارد و500 میلیون تومان،بالغ بر 6 میلیارد تومان ورودی شهر به سمت پل آبگینه ،مسیر راهدار به سمت کمارج 4 میلیارد،محور مواصلاتی تنگ ابولحیات،نودان وقایمیه مجموعا بیش از 13 میلیارد تومان  ،آغاز پروژه وحدتیه  بالغ بر 3 میلیارد تومان ازعمده اقدامات انجام شده  در دوسال گذشته است که همه انها ادامه دارد ودر حال تکمیل می باشند.

 

محمد صادقی با اشاره به پروژه مهم وخواسته به حق مردم کازرون نسبت به راه اندازی تونل محرم گفت:کارهای انجام شده در زمان قبل در تونل محرم بیش از سه میلیارد وپانصد میلیون تومان بدهی پیمانکار را به جا گذاشته است. در حال حاضر با توجه به پیگیریهای متعدد با وزارت راه وشهرسازی  بدهی های پیمانکار پرداخت شده وپیمانکار مکلف شده تا هر چه سریعتر نسبت به راه اندازی آن  اقدام کند در اخرین جلسه با حضور فرماندار وامام جمعه محترم شهرستان در دفتر وزیر جناب مهندس اخوندی با توجه به حجم بالای پروژه های راه وشهرسازی در کازرون موافقت نمودند تا از نزدیک این پروزه ها را با حضور خود در مرداد ماه  بررسی کنند وبر طبق دستور ویژه وزیر  تا قبل از این دیدار بایستی انفجار مسیر وحفاریتونل محرم  اغاز گردد.

 

وی با اشاره به وضعیت کنونی پتروشیمی کازرون اظهار کرد:همانطور که قبلا گفته شده راه اندازی پتروشیمی کازرون منوط به راه اندازی وتامین خوراک پتروشیمی های گچساران وبید بلند دو می باشد .متاسفانه قرار داد احداث پالایشگاه بید بلند دو  به هم خورده است  وپیمانکار پروزه از ادامه کار انصراف داده است با توجه به این شرایط وضعیت ادامه پتروشیمی های گچساران وکازرون در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

محمدصادقی از بهره‌مندی 21 روستای شهرستان کازرون از نعمت گاز در دهه مبارک فجر امسال خبر داد و گفت: در حال حاضر در تعداد بسیاری از این روستاها عملیات اجرایی گازرسانی به اتمام رسیده و برخی دیگر امکان دارد تا سال آینده طول بکشد

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به فعالیتهای انجام شده در حوزه برق رسانی  شهرستان گفت: تغییر تعرفه برق شهرستان کازرون به تعرفه درجه یک گرمسیری در فصول گرم سال یک موفقیت چشمگیر محسوب می شود که البته بار مالی فراوانی را متحمل دولت نمود به طوری که تفاوت هزینه های تغییر این تعرفه از محل  هدفمندی  یارانه ها تامین شده ومی توان گفت به اندازه  یارانه ماهانه  فردی به هر فرد در شهرستان کازرون یارانه تعرفه برق تعلق گرفته است.وی هم چنین  از تقویت پست 66 هزار کیلوولت قائمیه خبر داد .

 

محمدصادقی از اختصاص 15 میلیارد تومان از ماده 180 تملک دارایی در اختیار نمایندگان  در سال جاری به شهرستان کازرون خبر داد و افزود: این بودجه با نوجه به محرومیت ونیازمندی مناطق به انها تقسیم بندی شده و  به حوزه‌های مختلف ازجمله بیمارستان کازرون ،بیمارستان و درمانگاه قائمیه، درمانگاه بالاده، احیای دریاچه پریشان ، کمربندی کازرون، احداث کمربند سبز،ساخت سالن ورزشی، مسائل فرهنگی و حوزه آب‌رسانی، آموزش‌ و پرورش، بهسازی معابر، تکمیل سیلو و... اختصاص می‌یابد .

 

وی به عقب‌ماندگی ساخت مسکن مهر در این شهرستان اشاره کرد و متذکر شد: با پیگیری و تلاشی که در این زمینه صورت گرفته شاهد حضور مهندس مهر آبادی معاون وزیر در امور مسکن مهر خواهیم بود وامیدواریم شاهد افتتاح  180 واحد آن در هفته دولت امسال باشیم.

نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:حجم کارهای انجام شده  در مواردی که گفته شد به صورت مستند موجود است ودر مورد اعتبارات نیز تحقق واختصاص کامل انها به وضعیت کشور مربوط می شود البته تلاش خود را به منظور تحقق هر چه بیشتر بودجه خواهیم کرد.

دکتر شاهین محمد صادقی  در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که وظیفه خود را خدمت رسانی به مردم شریف شهرستان می دانم افزود:بایستی در مسیر خدمت با انسجام وهمدلی گام برداریم وبه توسعه شهرستان کازرون کمک نماییم.

وی با ابراز گلایه از برخی رفتارهای تفرقه انگیر وبه دور از انصاف گفت:نباید به خاطر تسویه حساب شخصی واختلاف سلیقه باعث تخریب موقعیت وپیشرفت شهرستان شد.

محمد صادقی از مطبوعات ورسانه های شهرستان خواست تا با انعکاس صحیح وبه موقع فعالیتهای کلان شهرستان را به گوش مردم برسانند.

وی با اشاره به تحولات سیاسی منطقه  تصريح كرد: خوشبختانه وضعیت عمومی کشور خوب است و ما در منطقه و بین‌الملل تثبیت شده هستیم و همه اینها بعد از لطف خدا به خاطر تدبیر و درایت رهبری است .

نماينده مردم كازرون در مجلس شوراي اسلامي گفت: در زمینه هسته‌ای هر اتفاقی بیفتد به نفع ما است. ما نه دلواپسیم و نه دل‌آرام. هم وزیر خارجه و هم تیم مذاکره کننده بسیار دلسوز نظام هستند.

وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري، گفت: از مدیران و مسئولان خواهشمندم که کار مردم را کار خودشان بدانند. وقتی کار مردم را انجام می دهید و گره ای از مشکلات آنها باز می‌شود خودتان به آرامش خواهید رسید .

به گزارش فرماندار شهرستان كازرون نيز گفت: بزرگترین شاخصه‌ای که وجود دارد تعهد و تخصص است. تخصص در حوزه‌های مختلف نسبت به مطالبات مردم .

حميدرضا گرامي افزود:انتظار است مديران بر مبناي تقواي الهي و منطق و انصاف، در همه امور عمل كنند .

گرامي گفت: نگاه ما نگاه جهادی است و در این شرایط وضعیت اعتبارات مشخص است. در حوزه فرهنگ و اشتغال باید تلاش ما بیشتر در جلب سرمایه‌گذار باشد و طبیعتا اگر مدیری نتواند کار کند باید جای خود را به مدیر دیگر بدهد .

وي با تصريح اينكه کازرون یکی از چند شهرستانی است که پروژ‌ه‌هایش با جديت پيگيري و دنبال می‌شود، گفت: بحث دولت الکترونیک باید به جد پیگیری شود .

گرامي خاطرنشان كرد: امیدواریم مدیران به عنوان مجریان و سفیران حق و حقوق نظام، قوی‌تر از گذشته عمل كنند، انتظار داریم مسئولین ضمن پیگیری مصوبات تا رسیدن به حصول نتیجه، روحیه نشاط و شادابی مردم را حفظ کنند.

فرماندار کازرون تعامل میان نماینده ،امام جمعه کازرون وفرمانداری را باعث تسریع در پیشرفت شهرستان وفع مشکلات عنوان کرد.

قابل ذکر است دکتر محمد صادقی پس از پایان جلسه شورای اداری با حضور در سالن جلسات فرمانداری کازرون از نزدیک با مردم کازرون دیدار و به بررسی ورفع مسائل افراد مراجعه کننده پرداخت.

 


مطالب مشابه :


آن چه در شورای اداری شهرستان گذشت

وی با اشاره به وضعیت کنونی پتروشیمی کازرون خوشبختانه وضعیت عمومی کشور خوب است و ما
بیدزرد کازرون

ایل من قشقایی - بیدزرد کازرون - - ایل من (پتروشیمی کازرون) دانلود پس زمینه (WallPaper)
بی سامانی محیط زیست، آینه ی تمام قد ضعف های مدیریت کازرون

کازرون نوشت - بی در وضعیت آن، حتی ی ساخته شدن پتروشیمی در کازرون می­دهد
چرا بازار پایه ای ها پیشتاز کسب بازدهی مثبت شده اند؟

بورس نیوز ، مجموعه هایی که در این بازار درج می شوند معمولاً از وضعیت پتروشیمی کازرون
تب پتروشیمی‌ها فروکش کرد

EPSnews - تب پتروشیمی‌ها فروکش کرد - اخبار/ گزارش و تحلیل بازار سهام (بورس) درسود نیوز/ قیمت
خبرهای مراکز - 11 اردیبهشت ماه 91

بازدید دانشجویان دانشگاه پیام نور شیراز از مجمتع پتروشیمی وضعیت سه تن کازرون : رشد و
داستان تعرفه ی برق گرمسیری برای شهرستان کازرون به روایت هفته نامه ی بیشاپور

بابونه - داستان تعرفه ی برق گرمسیری برای شهرستان کازرون به روایت هفته نامه ی بیشاپور -
گزارش بازار دوشنبه 21 بهمن ماه 92

که نمادهای پتروشیمی و بزرگ تا روشن شدن وضعیت نرخ ها پتروشیمی کازرون با 10 هزار
تندیس ناصر دیوان کازرونی بسازید!

قهرمان کازرون مواجه با یک وضعیت مشکلی شدیم در و ساخت پتروشیمی و بیمارستان و
برچسب :