شکوه مردمی موج«ایران سربلند» به کهگیلویه و بویر احمد رسید+تصاویر

 قالیباف  براي ديدار با اقشار مختلف مردم استان کهگیلویه و بویراحمد وارد شهر یاسوج شد و مورد استقبال مقامات محلی از جمله غلامعلی زارع، نماینده یاسوج در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

1143.jpg

در بدو ورود قالیباف تعدادی از دختران خردسال یاسوجی با لباس‌های محلی يا خواندن شعري از اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري استقبال خواندند. برخی از عشایر هم با اسب‌های خود در محوطه بیرونی فرودگاه حضور داشتند.

محمدباقر قالیباف هم چنین با حضور در گلستان شهدای یاسوج به مقام شامخ شهدای این شهر در دوران دفاع مقدس ادای احترام کرد. در هنگام ورود قالیباف به گلستان شهدا، یکی از دختران خردسال یاسوجی با لباس محلی و با اهدای گل به قالیباف خیرمقدم گفت.

قالیباف در هنگام حضور در گلزار شهدا در حلقه جمعی از شهروندان و خانواده شهدا و ایثارگران اين استان قرار گرفت و با شعارهایی همچون «قالیباف رزمنده حمایتت می‌کنیم» و «صلی علی محمد، یاور رهبر آمد» از او استقبال شد.

در جریان این بازدید محمدباقر قالیباف بر مزار شهيدان قادر قدمی، محمدرضا رستگاری، کریم مرادی، سیدآیت‌الله مرتضوی، عین‌الله دحراب‌پور و حمیدرضا ذوالفقاری حاضر شد و با اهدای گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ این شهیدان ادای احترام کرد.

همچنین تعدادی از عشایر محلی که در گلستان شهدای یاسوج حضور یافته بودند با قالیباف گفت‌وگو کردند. در حاشیه این بازدید جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور در کنار محمدباقر قالیباف با وی به گفت‌وگو پرداختند.

استقبال پرشکوه مردم غیور کهکیلویه از قالیباف

جمع کثیری از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد   با شعارهای «ابوالفضل علمدار قالیباف نگه‌دار» و «قالیباف رزمنده، پاینده پاینده» از قالیباف استقبال کردند.

1174.jpg


1172.jpg

جوانان شرکت کننده در این مراسم با چفیه و سربندهای «لبیک یا خامنه‌ای» در مراسم حضور داشتند  و حضور عشایر استان کهگیلويه و بویراحمد با لباس‌های محلی هم مشهود بود. دست نوشته‌ها و پلاكاردهايي با نوشته‌هاي؛ «مالک اشتر علی، فدایی سیدعلی»، «چه کسی می‌خواهد من و تو، ما نشویم، خانه‌اش ویران باشد»، «به عمل کار برآید»، «تو را به دستان پرامید ایران می‌سپاریم» و «ز سبزترین آبی آسمان می‌گذریم تا به سفید تو برسیم» در دستان حاضران قرارداشت . همچنین پرچم‌های ایران هم در اين مراسم در دستان مردم شهر ياسوج به اهتزاز درآمد.

چند نفر از شهروندان خوش‌ذوق ياسوجي هم مقواهايي مربع شكل را در دست داشتند كه روي هر يك كلماتي نوشته شده و وقتي اين مقواها را كنار هم بر روي دستانشان بلند مي‌كردند عبارت «جبهه مستضعفان کهگیلویه و بویراحمد حامیان دکتر محمدباقر قالیباف» شكل می گرفت.

1186.jpg

مشروح سخنان قالیباف در جمع مردم

 

محمدباقر قالیباف پیش از ظهر امروز در اجتماع پرشور هزاران نفر از اقشار مختلف مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در محل مصلای امام‌خمینی(ره) شهر یاسوج حضور یافت و به سخنراني پرداخت.

قالیباف طی سخنانی ضمن تبریک و گرامیداشت ایام ماه رجب ابراز داشت: عام و خاص مي‌دانند این استان کانون محبت اهل‌بیت(ع) است، استانی که در برپا داشتن مراسم‌هاي عاشورا، محرم، صفر و حفظ ارزش‌های اسلامی زبانزد عام و خاص است. مردم این استان نیز مردمی ولایتمدار، شهیدپرور، متدین، محکم و استوار همچون كوه دنا هستند؛ مردمی صاف و مخلص همچون چشمه‌های آب روان؛ مردمی که مردانگی و شجاعت را در این سرزمین به نمایش گذاشتند و فرهنگ غنی عشایر را نسل به نسل توسط مردان و زنان منتقل کردند و چنین افتخاری را برای این استان و کشور آفریدند.

وی ادامه داد: جا دارد از همه عزیزانی که ساعت‌ها رنج سفر را متحمل شدند و از روستاهای دور و نزدیک در اینجا حضور پیدا کردند تشکر کنم. به شما قول می‌دهم تا با خدمت صادقانه خودم این محبت، صفا، صمیمیت شما را جبران کنم. من جوانمردی و همراهی شما را تنها در اینجا ندیدم. این صفا و جوانمردی را در دوران دفاع مقدس نیز از شما دیدم. رزمندان و بسیجیان این استان در دوران دفاع مقدس مردانه در راه دفاع از اسلام ایستادگی کردند و با همان اسلحه‌ای که در اختیار داشتند در جبهه‌ها حاضر شدند. در روز اول جنگ اوج شجاعت و اقتدار مردم این استان را مشاهده کردم. همچنین در عملیات بدر ایثارگری مردم اين استان را دیدم که چگونه با دست‌های خالی و با غیرت در مقابل دشمنان اسلام ایستادند و اما سر خم نیاوردند.

اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري گفت: امروز نیز از اینکه در جمع باصفای شما مردم ولایتمدار، محب اهل‌بیت(ع) و شهیدپرور حضور پیدا کردم خوشحال هستم.

شرايط امروز قابل دفاع نيست

قالیباف در ادامه یادآور شد: ما مسئولان باید امروز بزرگترین دین خود را به مردم ادا کنیم. شما همواره زحمت کشیده‌اید و کمترین توقع را نیز از مسئولان داشته‌اید. تاریخ این استان نشان می‌دهد که مردم کهگیلویه و بویراحمد همواره مقاوم بوده‌اند و ایستادگی کرده اند. این مردم برای خواسته‌های به حق خود در دوران‌های مختلف ایستادند تا استان را به این نقطه برسانند. البته نظام اسلامی توجه ویژه‌ای به این استان داشته است و در طول دوران انقلاب اسلامی خدمات بسیاری در این استان صورت گرفته است. هیچکس نمی‌تواند زحمات را نادیده بگیرد، اما نکته مهم آن است که کشور از ظرفیت بالایی برخوردار است و شرایط امروز اصلا قابل دفاع نیست. هم اکنون وضعیتی در حوزه کشاورزی، صنعت، اقتصاد و... استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که این وضعیت به هیچ وجه قابل دفاع و قابل قبول نیست.

153717_444.jpg


153720_293.jpg

153721_215.jpg

153722_630.jpg

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ویژگی‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان از منابع نفت و گاز بسیاری برخوردار است. از نظر جغرافیایی و ظرفیت‌های توریستی نیز شرایط خوبی دارد؛ سرزمیني پر از برکت با مردمانی مهربان. اما امروز اگر سر به هر خانه‌ای بزنیم شاهد هستیم که در حوزه اشتغال دچار مشکل هستند. به برکت انقلاب طرح تحصیلات خوب پیش رفته است، اما متاسفانه جوانان نخبه، تحصيل‌كرده و با ظرفیت این استان بدون شغل منتظر مانده‌اند و غصه را بر ما دوچندان کرده‌اند.

نگاه ويژه به استان كهگيلويه و بويراحمد

قاليباف در مصلي شهر ياسوج گفت: وقتی از چندسال قبل وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد مطالعه کردم متاسفانه شاهد بودم که این استان جزو 4 استان محروم و خیلی محروم کشور است. امروز آمده‌ام این قول را بدهم که در این استان نگاه ویژه‌ای صورت خواهد گرفت. افرادی که من را می‌شناسند می‌دانند که هرگز قولی را نداده‌ام که امکان اجرای آن را نداشته باشم. در این استان نیز نیازمند یک نگاه ویژه و خاص و خارج از نگاه معمولی که به عنوان بودجه سالیانه پرداخت می‌شود هستيم. عقب‌ماندگی استان عقب‌ماندگی زیادی است، ولي این عقب ماندگی قابل جبران است. امروز خودم را به شما متعهد می‌دانم که بتوانم در اولین برنامه اقدامات خوبی را انجام داده و توجه ویژه‌ای به این مساله داشته باشم. همواره رویکرد کاری من توجه به مناطق محروم بوده و مناطق محروم در اولویت کاری من قرار داشته است. در شهر تهران نیز هرگز جنوب شهر را رها نکردم تا به شمال بپردازم. این وظیفه ما و حق شماست و هیچ منتی بر شما نداریم که بگوییم می‌خواهیم برای این استان به صورت ویژه کار کنیم. وظیفه دینی و انقلابی ما اقتضا می‌کند که بتوانیم مشکلات این استان را در زمینه كمبود زیرساخت‌ها حل و فصل کنیم.

وی افزود: حتما خواهید دید ظرف دو سال و با استفاده از این ظرفیت و نیروهای خلاق انسانی و مدیریت کارآمد روند کار در استان تغيير كرده است. مي‌توانيم با سیاست درست و مدیریت صحیح در روند تصمیم گیری‌ها، برنامه‌های مناسبی را در حوزه سلامت، بهداشت و مسایل مربوط به یارانه‌ها  و پرداخت یارانه تولید دنبال کنیم. در مناطق محروم به تولید و مخصوصا به دامپروری و کشاورزی ظلمی صورت گرفته که باید آن را جبران کنیم.

قاليباف ادامه داد: کهگیلویه و بویراحمد از ظرفیت کشاورزی و تولید بالایی برخوردار است، اما متاسفانه یارانه تولید مخصوصا در مناطق روستای پرداخت نشد. اگر اهمیت یارانه تولید بیشتر از یارانه مستقیم نباشد کمتر از یارانه مستقیم نیز نیست. باید از سرمایه و زیرساخت‌های ملی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده کنیم.

حل مشكل مسكن از اولويت‌هاي ماست

قاليباف در جمع مردم استان كهگيلويه و بويراحمد گفت: این استان بهترین ظرفیت را در حوزه گردشگری، دامپروری و کشاورزی دارد، اما لازمه استفاده از ظرفیت‌ها آن است که زیرساخت‌ها فراهم شود. همچنین توانمندسازی بانوان و خانواده‌های تحت پوشش که در تأمين حداقل زندگی خود دچار مشکل هستند باید مورد توجه قرار گیرند. امروز در تهران خانواده‌های زیادی داریم که در این زمینه دچار مشکل هستند. در 5 سال گذشته برنامه‌ای در تهران برای رسیدگی به این موضوع اجرا شد و هم اکنون یک زن سرپرست خانوار تهراني قادر است زندگی خود را اداره کند. دولت باید یک کار جدی و اساسی در حوزه اقتصادی برای خانواده‌ها انجام دهد. قالیباف با اشاره به مشکل مسکن خانواده‌ها گفت: امروز کسی که مسکن نداشته باشد باید صددرصد درآمد خود را برای اجاره پرداخت کند. مسکن از اولویت‌های برنامه‌ریزی ما مخصوصا برای دهک‌های پایین جامعه است تا قدرت خرید آنها را بالا ببريم.

انقلابي چه كسي است؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به مردم کهگیلویه و بویراحمد گفت: شما مردمی هستید که نشان داده‌اید همیشه برای پیشرفت استان خود مقاومت کرده و زحمت کشیده‌اید. امروز نیز به شما قول می‌دهم که اگر توفیق خدمت در دولت را پیدا کردم و شما حماسه سیاسی را آنچنان که مورد نظر مقام معظم رهبری است محقق کنید بنده نیز حماسه اقتصادی را با همت شما جوانان و ظرفیت‌های استان پیش خواهم برد. متعهد هستم ظرفیت‌های اقتصادی که در سطح ملی حق این استان بوده و به استان نیامده است را پیگیری کنم. حماسه سیاسی از شما و من نیز متعهد می‌شوم که حماسه اقتصادی را دنبال کنم. امروز خواسته مقام معظم رهبری را می‌دانیم؛ اگر معتقدیم رزمنده انقلابی هستیم وظیفه ما این است که به این مسایل رسیدگی کنیم.

وی تاکید کرد: مردان مردی در این استان بوده‌اند که همواره در روزهای سخت در اینجا ایستادگی کردند. در عملیات والفجر 8 و غرب کشور نیز شاهد بودیم که این مردان مرد در مقابل دشمن ایستادگی کرده و هرگز نشکسته‌اند؛ انقلابی کسی است که کاری برای این مردان مرد کند تا امروز همان افراد به خاطر مشکلات اقتصادی در مقابل فرزندان خود سرشکسته نشوند. آنها در مقابل دشمن نشکستند و ایستادگی کردند، اما در مقابل خانواده خود می‌شکنند، چراکه نمی‌توانند حداقل نیازهای آنها را تامین کنند.

قالیباف تصریح کرد: غرور یک جوان به او اجازه نمی‌دهد که شرمندگی در مقابل پدر و مادر را تحمل کند. پدر و مادر یک خانواده بیش از 20 سال این جوان را بزرگ کرده‌اند تا او تحصیل کند و رشد یابد. یک فرزند نیز همواره آرزو می‌کند تا فارغ‌ التحصیل شود تا بتواند به پدرومادر خود خدمت کند، اما امروز شرایط به گونه‌ای است که هم پسر شرمنده پدر است و هم پدر شرمنده پسر. اگر انقلابی و خدمتگزار هستیم و می‌خواهیم روحیات دوران دفاع مقدس را پیگیری کنیم باید پایان دهنده این شرمندگی در خانواده‌ها باشیم و کاری کنیم که همه اعضای خانواده بتوانند با کار، تلاش و محبت، شهر و روستای خود را بسازند. این وظیفه یکایک مدیران است.

با فرهنگ جهادي كار را پيش مي‌بريم

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم ياسوج افزود: در اینجا به شما قول می‌دهم که در آینده نزدیک آثار عملكردم مشهود باشد، به این معنا که بعدا من در جمع شما حاضر نشوم و آثار عملكردم را به شما بگویم، بلکه خود شما شاهد باشید که چنین حرکتی اتفاق افتاده است.

قاليباف افزود: با همان فرهنگ جهادی کار را پیش می‌بریم. شما نخواهید دید که بنده در تهران بمانم و یا بعد از آن در دسترس شما نباشم، بلکه حتما پیگیر امورات و مشکلات شما خواهم بود.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله ملک حسینی، وی را مایه افتخار استان کهگیلویه و بویراحمد توصیف کرد و از مردم این استان نیز به خاطر حضور گرم آنها تقدیر و تشکر کرد.

دیدار قالیباف با امام جمعه یاسوج

محمدباقر قالیباف با حضور در دفتر حجت الاسلام سیدشرف‌الدین ملک حسینی، نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با وی دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام ملک حسینی طی سخنانی ضمن خیرمقدم به محمدباقر قالیباف ابراز داشت: باید از همه کاندیداها و افرادی که نامزدها را حمایت می‌کنند تشکر کرد، چرا که آنها زمینه را برای مشارکت گسترده مردم در انتخابات فراهم می‌کنند. همچنین برای فرد اصلح آرزوی توفیق داریم و از خداوند می‌خواهیم تمامی قلب‌ها و قلم‌ها را به سمت او معطوف کند.

وي ادامه داد: انشاالله فردی مقتدر، متدین و با نیروی جواني و کارآمدي بتواند به مشکلات فایق آید و به مردم خدمت کند.

نماينده ولي‌فقيه در اين استان ابراز داشت: قطعا تمامی عزیزان برای مسایل اقتصادی کشور فکر کرده‌اند، اما جای سئوال است که آیا برای استان‌ها به عنوان قطعه‌های پازل اين كشور نیز فکری صورت گرفته و در بسته برنامه‌ريزي‌هاي اقتصادی آنها نیز موضوعی قرار دارد که باعث دلگرمی مردم این استان شود.

حجت الاسلام ملک‌حسینی یادآور شد: در جریان انتخابات امسال گرایش‌های اصولگرایی و اصلاح‌طلبی به صحنه آمده‌اند، اما نباید میان گرایش‌های اصولگرایی تفکیک قائل شد. چراکه ممکن است در این فضا شکست بخورند.

وی همچنين افزود: چندی پیش فردي به نمايندگي يكي از كانديداها به اینجا آمده بود. به دوستان عرض کردم سعی کنید طوری رفتار کنید تا مقام معظم رهبری را تنها به خودتان نسبت ندهید. ولایت فقیه چتری است که باید بر سر همه باشد. انتصاب ولایت فقیه به خودتان و رفع آن از دیگران، مورد پسند خداوند نیست. به آنها گفتم سعی کنید به گونه‌ای عمل کنید كه همه زیر چتر ولایت و مقام معظم رهبری قرار گیرند و به گونه‌ای نباشد که گرایش شما به یک نام، باعث تخریب افکار جناح‌های دیگر باشد.

نماینده ولی فقیه در اين استان افزود: امیدوارم خداوند به شما توفیق دهد و به قلب و قلم مردم نیز فردی را که برای مملکت سازنده است القاء كند تا آن فرد بتواند با رای بالا حماسه سیاسی را محقق کرده و با حضور و تدبیر خود بعد از رقابت‌ها، حماسه اقتصادی را محقق کند.

وی ادامه داد: امیدواریم خداوند مردی بزرگ و با عظمت را روزی مردم کشور قرار دهد، چراکه در شرایط فعلی دشمن از بیرون دست به تهدید و تحریم زده است و از داخل نیز سهل‌انگاری‌ها و کم کاری‌ها، دشمنی از درون به حساب مي‌آيد. امیدواریم خداوند به کسی توفیق خدمت در اين مقام را دهد که با همه آسیب‌ها و ضعف‌ها در داخل برخورد کرده و صلابت ایران را در عرصه بین المللی حفظ کند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد: حضور در شهرهای مختلف و شهر به شهر گشتن کاندیداها آرزوی مقام معظم رهبری در خصوص حضور گسترده ميان مردم كشور و ایجاد حماسه سیاسی را محقق می‌کند. از تمامی کسانی که به عرصه آمده و کاندیدا شده‌اند تشکر می‌کنم، چراکه تحقق حماسه سیاسی چیزی جز شور و نشاط انقلابی نیست.

وی افزود: در گذشته بداخلاقی‌هایی رخ داد و هیجان کاذبی را ایجاد کرد، بروز کج خلقی‌ها، بی‌ادبی‌ها و توهین‌ها باعث شد تا شیرینی حماسه سیاسی مردم در انتخابات گذشته به فتنه تبدیل شود.

حجت الاسلام ملک حسینی در پایان خطاب به قالیباف تاکید کرد: برای شما در تمامی عرصه‌ها آرزوی توفیق داریم.

در ادامه این دیدار محمدباقر قالیباف طی سخنانی ضمن تشکر از نماینده ولی فقیه در استان ابراز داشت: جا دارد به خاطر رحلت آیت‌الله ملک حسینی تسلیت عرض کنم. ایشان از چهره‌های رزمنده در مرزهای کشور و این مرز و بوم بود و از چهره‌های برجسته محدوده جنوب غرب کشور و عشایر اين سرزمین به شمار می‌رفت و فردی دوست داشتنی بود. بنده به ایشان ارادت داشتم.

وی خاطرنشان کرد: من براین اعتقادم که چالش اصلی کشور مربوط به مدیریت است. امروز وقتی مردم به فرزندان خود نگاه می‌کنند شاهدند که آنها بیکار هستند. یک زمانی می‌گفتند که فرزندان ما سواد ندارند و باید تحصیل کنند و حالا که تحصیل کرده‌اند نیز بیکار شده‌اند. از دیگر سو مشكلات ديگري مثل گرانی، عدم اشتغال، كمبود امكانات بهداشتي و درمان و... نيز وجود دارد. همچنین مسئولان قبلي در زمینه مسایل اجتماعی و فرهنگی کارنامه قابل قبولی در کشور ندارند. البته این بدین معنا نیست که زحمت کشیده نشده است. در همین استان شاهد هستیم كه چه میزان پس از انقلاب خدمت شده و بابت تمامی این خدمات نیز تشکر می‌کنیم، اما با شرایط و ظرفیت‌هایی که در کشور وجود دارد باید بیش از این به این وضعیت رسیدگی کرد، چرا که وضع فعلی اصلا قابل قبول نیست.

وی افزود: این حق را به مردم می‌دهم که بگويند مهم‌ترین مشکلات ما مشکلات اقتصادی است، اما هنگامی که به مسایل نگاه می‌کنيم شاهد هستیم که اشکال اصلی در سوءتدبیر است. نبی مکرم اسلام(ص) نیز فرمودند: ترس من از فقر در جامعه نیست، بلکه از سوءتدبیر در جامعه است. اگر تدبیر وجود داشته باشد یک جامعه فقیر را نیز غنی می‌کند، اما سوءتدبیر، جامعه ثروتمندی مثل جامعه ما را فقیر خواهد كرد. این درست نیست که مردم در همین استان روی بزرگ‌ترین سرمایه‌ها بنشینند، اما از حداقل آن برخوردار نباشند.

اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري افزود: بنده نیز از بچه‌های انقلاب و یک فرد روستازاده هستم. اگر امروز اینجا نشسته‌ام و مدعی این هستيم که می‌خواهیم کشور را اداره کنیم باید يادمان باشد که این فرصت به برکت اسلام، انقلاب و روحانیت در اختیار ما قرار گرفته است؛ حضرت امام(ره) اين فرصت‌ها را فراهم کردند تا افرادی مثل بنده که نه عقبه قدرت داشتیم و نه عقبه ثروت، بتوانیم در این عرصه حضور پیدا کنیم.

قالیباف همچنين گفت: تاکید می کنم که به مردم و مخصوصا جوانان و مستضعفان دین دارم. همانطور که امام(ره) فرمودند یک موی کوخ نشینان را به کاخ نشینان نمی‌دهم، جنگ و انقلاب را نیز مستضعفان و افرادی که دل در گرو دین داشتند به پیروزی رساندند. امروز نیز بر این باور هستم که باید یک تغییر اساسی در کشور اتفاق بیفتد و این تغییر نیز باید نخست در نوع نگاه و رویکردها رخ دهد.

قالیباف یادآور شد: بنده یک سابقه و کارنامه کاری دارم و هرگاه هر وظیفه‌ای برعهده من گذاشته شده و در هرکجا که مسئولیتی داشتم تلاش کرده‌ام تا کار خود را به درستی انجام دهم. هیچ وقت مسئولیتی را كه تحویل گرفتم نگفتم که یک خرابه را تحویل گرفتم. هیچکس سراغ ندارد که در جایی رفته باشم و نسبت به مسئول قبلی خود اظهارنظر منفی کرده باشم. همچنین به گونه‌ای عمل کرده‌ایم که همه احساس کنند اتفاقی رخ داده و مدیریت آن سازمان عوض شده است. لازم نبود مردم این را با گفتن من از تلویزیون بفهمند، بلکه باید آن را در زندگی خود حس کنند. زماني که در جبهه جنگ، قرارگاه سازندگی، نیروی هوایی، نیروی انتظامی و شهرداری تهران بوده‌ام اینگونه عمل کرده‌ام.

محمدباقر قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: از فرهنگ قرآنی و دینی خود این را فهمیده‌ایم که خداوند به حرف خوب پاداش نمی‌دهد، بلکه خداوند به عمل خوب پاداش می‌دهد. البته از این بگذریم که گاهی افرادی حرف می زنند، ظاهرا با صدای بلند و شعار انقلابی هم حرف می زنند، اما هنگامی که به زندگی این فرد نگاه می کنیم که برای انقلاب چه کاری انجام داده است هیچ نكته مثبتی را نمی‌بینیم که یک کار و عملی از خود به جای گذاشته باشد.

اين كانديداي انتخابات رياست جمهوري افزود: زماني كه توفیق خدمت در نیروی انتظامی را پيدا كردم پس از دو سال حتی یک سرباز در یک پاسگاه در انتهای مرز سیستان و بلوچستان نیز فهمید که چه اتفاقاتی در نیروی انتظامی افتاده است و فردی که در تهران بود نیز این موضوع را فهمید. در شهرداری تهران هم به همین گونه است. در اين سازمان‌ها آیا امکاناتی در اختیار داشته‌ایم؟ هرگز! همیشه در طول 60 سال گذشته بیش از سی درصد از بودجه شهرداری توسط دولت تامین می‌شد این در حالی است که در آن زمان شورای شهری هم وجود نداشت و شهردار خودش تصمیم می‌گرفت، اما ما شورای شهر داشتیم و در عین حال بودجه دولتي ما به پنج درصد رسید، اما هرکس که به تهران می آید می بیند که چه تغییراتی رخ داده است.

قاليباف افزود: وقتی فردي به استان کهگیلویه و بویراحمد بیایید مي‌بيند که این استان در بسیاری از موارد رتبه‌های 26 تا 31 را در ميان استان‌هاي ديگر دارد، اما توجه داشته باشید که در تهران مناطق محرومی داریم که گاها وضع آنها از این استان نيز بدتر است. با این وجود ما رسيدگي به مناطق محروم را در اولویت كاري قرار داده‌ایم. همه می دانند که رویکرد من هميشه همين بوده است. انقلاب نیز این موضوع را از ما می خواهد که رسيدگي به محرومان را در اولویت قرار دهيم، البته نه در شعار. در طول هشت سال گذشته در شهرداری تهران هیچ کاری زیرساختی و بزرگی آغاز نشد جز آنکه این کار را از جنوب شهر شروع کرده باشیم. به عنوان نمونه خط سه متروی تهران از شمال شهر آغاز شده بود. وقتی من به شهرداری تهران آمدم به این طرح سرعت دادم و طراحی آن را به جنوب شهر بردم. همچنین تاکید کردم که کار از ابتدای جاده ساوه و نعمت آباد انجام شود. هم اکنون خط سه متروی تهران از ابتدای جاده ساوه تا مصلی تهران در چند روز آینده به بهره برداری خواهد شد. در آن زمان احساس کردم شهروندان شمال شهر، ماشین و امکانات در اختیار دارند، اما کارگر جنوب شهر برای تردد در شهر باید نصف درآمد روزانه خود رابه عنوان کرایه پرداخت کند، اما اگر مترو در اختیار او باشد می تواند با هزینه اندک رفت و آمد کند. بنابراین مشکل اصلی ما در کشور مشکل پول نیست ما به یک اراده نیازمندیم.

قالیباف به اهميت نيروي انساني اشاره كرد و یادآور شد: در همین استان افتخار ما به نفت و گاز گچساران نیست، افتخار به جوانان گچسارانی است که اگر آن جوانان بتوانند در مسایل و تصمیم گیری ها اثرگذار باشند مشکلات حل و فصل می شود.

قالیباف در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: ما به شعار اعتقاد داریم و حتما باید شعارهای انقلاب داده شود، شکی در این نیست که باید شعارهای انقلاب زنده نگه داشته شود. بیش از 14-13 سال است در جلسه‌ای نیست که به مدیران این حرف را نزنم که اگر امروز حزب اللهی هستیم، می‌خواهیم سرباز ولایت باشیم، دلمان برای مستضعفان می‌سوزد و قصد خدمت به کشور داریم یک راه بیشتر نداریم و آن این است که کارآمدی دین در اداره امور جامعه را نشان دهیم تا مردم نیز این موضوع را در زندگی خود احساس کنند.

قالیباف گفت: جنگ تمام شده است، اما دفاع همچنان ادامه دارد. یک روز مجاهدت در پشت خاکریز بود، باید در خندق به سختی کنار هم می ایستادیم و می جنگیدیم و امروز نیز باید کارآمدی دین در اداره امور جامعه را به نمایش بگذاریم.

قالیباف خاطرنشان کرد: روز گذشته در مناظره تلويزيوني درباره برنامه‌ام براي ایثارگران سئوال شد. عنوان کردم دو رسالت درباره ایثارگران داریم؛ اول آنکه قانون را برای آنها احیا کنیم، دوم آنکه منزلت فرهنگی آنان را احیا کنیم. تنها راه نجات کشور فرهنگ جهادی است و براساس فرهنگ جهادی توسعه از روستا شروع می‌شود و اولویت در مناطق محروم قرار می‌گیرد.

وی افزود: از روزی که جنگ تمام شده است بیش از 25سال می‌گذرد و در این زمان روزی نبوده است که بنده برای ناهار به خانه رفته باشم. ما واقعا خودمان را وقف این کار كرده‌ايم. هیچ صبحی نشده است که اذان صبح من در خانه مانده باشم، حتی در زمستان‌ها که اذان دیرتر است، من پیش از اذان صبح بیرون می‌آیم. این اساس کار ماست، اما در مقابل لفاظی، وعده خلاف دادن و تهمت زدن کار آدم‌های بی‌عرضه است. ما می‌خواهیم کار کنیم و برای کار خود نیز تابلو روزشمار می‌گذاریم تا نشان دهد چه زمان کار را به مردم تحویل می‌دهیم. حتی وقتی می‌خواهیم یک کار عمرانی کنیم و پلی بسازیم، پل را با فرهنگ جهادی و انقلابی پیش می‌بریم و نه با تکنوکراسی.

قاليباف در ادامه گفت: از من سئوال کردند چرا آمدی؟ و من گفتم آمده‌ام که به اين مدیریت بسته و خسته پايان و آن را تغییر دهم. فرهنگ جهادی را پیش ببرم تا مردم طعم شیرین خدمت در زندگی خود را حس کنند و احساس کنند که هم دین خود را دارند و هم دنیای خود را.

قالیباف در همین زمینه افزود: البته بی‌بی‌سی هم به کمک برخی افراد می‌آید و با تقطیع حرف‌های من تبلیغ تکنوکرات بودن قالیباف را می‌کند و این کار همان کسانی است که در شعار فقط دم از انقلاب می‌زنند.

وی بیان کننده این سخنان را متحجرین احمق دانست و گفت: اگر بخواهم وقتم را برای این‌ها بگذارم کارها پیش نمی‌رود پس جواب آن‌ها را نمی‌دهم.

شهردار تهران با بیان اینکه، مرکز کشور را با فرهنگ جهادی اداره کردم افزود: امروز هم معتقدم تنها راه ساختن ایران بزرگ روی‌‌آوری به فرهنگ جهادی است.

وی افزود: برای هر استان برنامه مشخصی تنظیم شده است و اگر 25 خرداد توفیق خدمت در دولت را پیدا کنم یک روز را نیز بلاتکلیف نیستم. حتما اولویت کاری من از مناطق محروم خواهد بود. بر این باورم که تا زمانی که این منطقه جنوب غربی کشور ساخته نشود، ایران ساخته نمی‌شود. بنابراین طرحی مدون برای استان‌های جنوب غربی از جمله خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر، ایلام و چهارمحال و بختیاری دارم. سزاوار نیست ما گاز را هزار کیلومتر آن طرف‌تر از بوشهر ببریم، اما مردم بوشهر هنوز کپسول گاز استفاده كنند و دچار مشکل باشند. اگر مردم چیزی نمی‌گویند به خاطر تعهد به اسلام و انقلاب است. امروز نیز مردم به خاطر اسلام و خدمات قابل تقدیر جمهوری اسلامی در صحنه هستند و حماسه سیاسی را رقم خواهند زد.


مطالب مشابه :


تاريخ و نژاد استان

یاسوج سرزمین فرهنگ غني و پر بار استان مبين شكل خاصي از خرده فرهنگ درون مردم اين
زیلایی کجاست؟

«فرهنگ مردم بود.گزارش عجیبی بود.زیلایی در جوار استان اصفهان در ۱۰۰ کیلومتری یاسوج در
تفاوت فرهنگی هنری بهبهان و یاسوج و لزوم بازنگری در تقسیم بودجه های هنری

صبح بهبهان Sobhe Behbahan - تفاوت فرهنگی هنری بهبهان و یاسوج و لزوم بازنگری در تقسیم بودجه های هنری
دیدنیهای شهر یاسوج

پایگاه فرهنگ و هنر ایل بزرگ بختیاری - دیدنیهای شهر یاسوج - همه چیز در مورد ایل بختیاری،پیامک
تاريخ و نژاد استان

یاسوج دروازہ مشاهیر، فرهنگ، آداب و صورت استان درآمد مردم اين منطقه در طي ادوار
نمرات درس تاریخ فرهنگ و تمدن دانشگاه مازیار

شوخی با فرهنگ و اجتماع - نمرات درس تاریخ فرهنگ و تمدن کارشناس مردم‌شناسی از
گزارش تصویری / نخستین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج

پایگاه خبری لرنا - گزارش تصویری / نخستین جشنواره فرهنگ عشایر ایران زمین در یاسوج - اخبار
پخش اخبار به زبان لُری در شبکه دنا

*برنامه‌های شبکه دنا منحصر به یاسوج استان، به لهجه و فرهنگ مردم در مرکز استان
حاج ذوالفقارزمان :تشکلهای مردم نهاد در مسایل اجتماعی و فرهنگی جایگاه واقعی خود را نشان دهند

تشکلهای مردم نهاد در مسایل ملی جوانان و فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر یاسوج.
شکوه مردمی موج«ایران سربلند» به کهگیلویه و بویر احمد رسید+تصاویر

قالیباف براي ديدار با اقشار مختلف مردم استان یاسوج حضور یافته و فرهنگ غنی
برچسب :