از ایستگاه مطبوعات تا ایستگاه و کانون فرهنگ و فنآوری و رسانه

از ایستگاه مطبوعات تا ایستگاه و کانون فرهنگ و فنآوری و رسانه
اولین پاتوق رسانه و فنآوری در کدام محله و پارک ایجاد خواهد شد!؟
امروز اینترنت و تلفن همراه و شبکه های مختلف اجتماعی، تا اعماق  جامعه و افکار و پستوی خانه ها و ذهن ها نفوذ کرده، و روز بروز وسعت و توسعه بیشتری یافته و سطح تاثیرشان نیز لایه به لایه عمیق تر می گردد.
تا دیروز اگر ادعا می شد کسی که کار با رایانه را بلد نیست بیسواد است، امروز مرز سواد و بیسوادی را سطح علم اینترنتی  افراد تعیین می کند. اینکه کسی بلد باشد از توانایی های گوشی های هوشمند گرانقیمت استفاده کند یا نه و اینکه کسی بتواند به داده ها و سایت های مختلف رجوع  کرده و ایمیل هایش را بررسی نماید.
بدون توجه به نیازهای شهری، در فاصله کمتر از چهار کیلومتر سه پاساژ و مجتمع موبایل در یزد ایجاد شده و صدها  جوانان در صدها مغازه سه مجتمع «شهاب» و «امیر» و «علاالدین» که با میلیاردها تومان سرمایه ساخته شده، مشغول بکار می باشند.
سرمایه هایی که می توانست در امر اشتغال مولد صورت گیرد، در راستای دلالی و فروش تولیدات خارجی بکار گرفته شده.
امروز در دست هر جوان و نوجوان و گاه کودکان، یکی از این بمب های رسانه ای «هوشمند» وجود دارد، و اما برای  خنثی کردن این بمب های مخرب، تنها راه آگاه سازی و بالا بردن سطح ایمنی افکار و ذهن  های مرتبط با این بمب ها می باشد.
بسیاری صدها میلیون تومان برای خانه سازی در شهرهای مختلف هزینه می کنند، و اما حاضر نیستند تا ده درصد این سرمایه گذاری را صرف شناژبندی و ایمن سازی خانه در مقابل زلزله بنمایند، و بسیاری از والدینی که گوشی های میلیونی برای فرزندانشان می خرند، از صرف درصدی از این هزینه برای آموزش چگونگی استفاده از گوشی های هوشمند، خودداری می کنند.
شهرداری یزد سالیانه بودجه زیادی را در راه خدمات شهری، از نظافت و جمع آوری زباله گرفته تا کاشت گل و گیاه و توسعه فضای سبز و المانهای شهری هزینه می کند، و اما اگر درصدی ازین بودجه، بصورت درست و اصولی در بخش فرهنگ و آموزش هزینه شود، به همان اندازه از هزینه های جاری خدمات شهری نیز در درازمدت کاسته خواهد شد.
«فاوا» می خواهد در بخش آموزش و رشد فرهنگ «آی تی» و رسانه ای و بازی ها و تفریحات کامپیوتری و حقوق شهروندی وارد عرصه شده، و در جاهای مختلف شهر، ایستگاهها و کانون های مختلفی را در این راستا ایجاد نماید.
آموزش کامپیوتر و اینترنت به دانش آموزان و نوجوانان و جوانان و والدین، و چگونگی مواظب از امواج مخرب فرهنگی و در نهایت ایمنی سازی خانواده!
همکاری آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی و شورای شهر و سازمان فاوا می تواند، نوید تشکیل یک هسته و کانون مهم فرهنگی را بدهد.
البته شهرداری و شورای شهر نیز می توانند بصورت مستقل این حرکت را پایه ریزی کرده و پیش ببرند، البته با ادغام سازمان های موازی «فرهنگی و ورزشی»؛ و «رفاهی و تفریحی» در «فاوا» و انتخاب یک هیئت مدیره کاردان و یک مدیر عامل قدر و متخصص!
 دیار «بانک» و «بنگاه» و «قهوه خانه» و «کافی شاپ» نیازمند کافه فرهنگ های محلات است، که بتواند با اعتماد سازی، جوانان و نوجوانان و خانواده ها را بخود جلب نماید.
اولین پاتوق رسانه و فنآوری در کدام محله و پارک ایجاد خواهد شد!؟
تبصره اول:


مطالب مشابه :


فلاش مموری 32 گیگ فقط 15 هزار تومان؟

همینطورکه دارد لابلای جمعیت راهی برای رسیدن به پاساژ علاالدین پیدا امارگیر حرفه ای سایت
عکس نوشته های خیلی خنده دار جدید

بهترین سایت برای دانلود - عکس نوشته های خیلی خنده دار جدید پاساژ علاالدین شعبه چین !
عکس های خنده دار

پاساژ علاالدین متن ها، تصاویر سایت مربوط به این سایت می باشد و استفاده از آن ها در سایت
تصاویر طنز 11

سایت آوازک. خرید پاساژ علاالدین شعبه چین !
از ایستگاه مطبوعات تا ایستگاه و کانون فرهنگ و فنآوری و رسانه

سایت های مختلف پاساژ و مجتمع موبایل در یزد ایجاد شده و صدها جوانان در صدها مغازه سه
برچسب :