خدمت سربازی دوباره به فروش می رسد

در صورت تصويب نهايي اين بند «به دولت اجازه داده مي‌شود تا همه مشمولان خدمت وظيفه عمومي را كه بيش از ۱۰ سال غيبت دارند، با پرداخت جريمه مدت زمان غيبت، معاف كند». قرار است دولت از محل اين بند، ۱۰ هزار ميليارد ريال درآمد‌ كسب كند و اين در‌آمد صرف تقويت بنيه دفاعي نيروهاي مسلح، مطابق موافقت‌نامه متبادله با سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشـور شود.

براساس لایحه بودجه سال ۹۴ که در دو روز گذشته به مجلس ارائه شد، دولت پیشنهاد جدیدی در ارتباط با فروش دوره خدمت سربازی به مجلس ارائه کرده است.

براساس این پیشنهاد که در قالب بند «ط» تبصره ۱۶ بودجه پیشنهادی گنجانده شده است، دولت از مجلس درخواست کرده که به این نهاد اجازه داده شود مشمولانی که ۱۰ سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت، معاف شوند. منابع حاصل از اجرای این بند به حساب درآمد عمومی کشور نزد خزانه داری کل کشور واریز و تا سقف هزار میلیارد تومان آن بابت تقویت بنیه دفاعی نیروهای مسلح مطابق موافقت‌نامه متبادله با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور هزینه خواهد شد.

آیین‌نامه اجرایی این بند مشتمل بر تعرفه‌های گروه‌های مختلف تحصیلی و مدت زمان غیبت به پیشنهاد وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به تصویب هیات وزیران خواهد رسید. با اطلاعاتی که «دنیای اقتصاد» در این زمینه به‌دست آورده این موضوع پیشنهاد وزارت دفاع در دولت بوده است که ظاهرا هماهنگی‌های اولیه‌ای با نهادهای صاحب صلاحیت انجام شده است اما اجرایی شدن آن منوط به تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان است.

در مورد میزان رقم و سقف و تعداد و چگونگی آن وزارت دفاع در صورت تصمیم نهایی آیین‌نامه‌ای می‌نویسد و این آیین‌نامه در هیات دولت تصویب می‌شود. پیش‌تر نیز در سال‌های ۷۸ و ۷۹ دولت اقدام به فروش خدمت سربازی کرده بود.

در بند «ط» تبصره ۹ بودجه سال ۱۳۷۸ به دولت اجازه داده شد تعدادی از مشمولان خدمت نظام وظیفه را که آموزش نظامی در نیروهای مقاومت بسیج سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی یا یکی از مراکز نظامی دیده‌اند مطابق آیین‌نامه‌ای که به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح به تصویب هیات‌وزیران می‌رسد،‌ از خدمت نظام وظیفه‌معاف نماید و هزینه‌های مربوط و همچنین مابه‌ازای ارزش خدماتی را که از آن معاف می‌گردند از ایشان دریافت و به حساب قسمت‌سوم این قانون واریز نماید. به نظر می‌رسد این تصمیم بی‌ارتباط با کاهش قیمت نفت نیست زیرا در آن دو سالی که دولت اقدام به فروش خدمت سربازی کرده بود، قیمت نفت نیز کاهش یافته بود.

اين درحالي‌است كه یکی دیگر از ویژگی‌های بودجه این است که به جای عنوان «معاونت برنامه‌ریزی» از عنوان «سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور» استفاده می‌شود که به‌دنبال تصمیم شورای عالی اداری بوده است.


مطالب مشابه :


مدت زمان سربازی در سال جاری از 24 ماه به 21 ماه تغییر کرد.

مدت زمان سربازی در سال جاری از 24 این وبلاگ فقط جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد و به هیچ
کاملترین کدهای مراکز آموزش نظام وظیفه ( کد محل پادگان آموزشی سربازی) بروز رسانی : 1391/04/26

( کد محل پادگان آموزشی سربازی) بروز رسانی : 1391/04/26 اندر احوالات دلقک ترین نامرد زمان.
پروژه کسر خدمت سربازی

پروژه کسر خدمت سربازی اموزشی تخصصی کاهش مدت زمان خدمت سربازی، از پروژه های
خدمت سربازی دوباره به فروش می رسد

خدمت سربازی دوباره علمی ، آموزشی ، مذهبی دارند، با پرداخت جريمه مدت زمان غيبت
جزئیات کامل مدت سربازی و کسری های خدمت در سال ۹۳

جزئیات کامل مدت سربازی و سربازی مدت زمان خدمت سربازی در سال 93 آموزشی در بعضی
شرایط کاهش مدت سربازی

شرایط کاهش مدت سربازی. مدت زمان سربازي در حال حاضر چقدر است و براي معرفی سایت های آموزشی
قوانین جدید سربازی و زمان اجرای آنها

در حال حاضر مدت زمان سربازی 18 ماه برای مشمولان دیپلم و عادی (علمی،آموزشی
مشمولان غایب می‌توانند خدمت سربازی را بخرند

آموزشی،فرهنگی که مدت زمان غیبتشان از اینکه از سال 94 مدت خدمت سربازی 24 ماه
مدت زمان سربازی در سال جاری از 24 ماه به 21 ماه تغییر کرد.

مدت زمان سربازی در سال جاری از 24 این وبلاگ فقط جنبه آموزشی و اطلاع رسانی دارد و به هیچ
کاملترین کدهای مراکز آموزش نظام وظیفه ( کد محل پادگان آموزشی سربازی) بروز رسانی : 1391/04/26

( کد محل پادگان آموزشی سربازی) بروز رسانی : 1391/04/26 اندر احوالات دلقک ترین نامرد زمان.
برچسب :