عدالت گمشده در استخدام معلمان مدارس غیرانتقاعی صومعه‌سرا

پس از گذشت دو سال هنوز وضعیت استخدام نیروهای شرکتی مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا مشخص نشده است و معلمان این مدارس برگزاری آزمون استخدامی را حق خود می‌دانند.

                              index9077432216787.jpg - 8.41 Kb

معلمی یکی از مشاغل مهم و حساس در هدایت جامعه به طرف توسعه و پیشرفت است.

جایگاه معلمان در جوامع مختلف به دلیل تدریس علم و دانش توأم با اخلاص مقدس بوده و آنها در اجتماع همواره مورد احترام دیگران قرار می‌گیرند.

*معلم در رأس تعلیم و تربیت نسل‌ها قرار دارد

مدارس پس از کانون گرم خانه و خانواده از اثر بخشی فوق‌العاده‌ای برای هدایت درست و منطقی دانش‌آموزان و فراگیری علم، دانش و فرهنگ برخوردار هستند.

در رأس حوزه تعلیم و تربیت نسل‌ها معلمان و دبیران آموزشی قرار می‌گیرند.

هر قدر یک معلم از دغدغه‌های حاشیه‌ای به دور باشد راحت‌تر و با آرامش مضاعفی به تدریس و تربیت آینده‌سازان کشور می‌پردازند.

پرداخت حقوق ثابت و حق استخدامی یا شرکت در آزمون‌های استخدامی از مواردی است که ممکن است مباحث آموزشی حاشیه‌ای را برای یک معلم کم کند.

معلمان مدارس غیرانتفاعی نیز از جمله مربیان آموزشی پرتلاش و کم‌توقعی هستند که با حضور در کلاس‌های درس خواستار انتقال داشته‌های علمی خود به اهل آن هستند.

* بی‌توجهی به استخدام معلمان مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا

گاهی یک معلم با سابقه‌های 19 سال هنوز از ابتدایی‌ترین حق خود یعنی بهره‌مندی از حقوق ثابت و یا شرکت در آزمون‌های استخدامی محروم می‌شود.

بی‌توجهی به وضعیت استخدام معلمان غیر انتفاعی در صومعه‌سرا هر روز در حال شدت گرفتن بوده و اعتراض‌های این افراد را در بر داشته است.

معلمان برای انتقال علم به فرزندان جامعه نیازمند آسودگی خیال و تکیه گاهی محکم هستند که این امر تنها در پس اقدام مسئولان و متولیان مربوطه نهفته است.

این روزها تجمع معلمان با سابقه مدارس غیر انتفاعی صومعه‌سرا و صدای اعتراض آنها شنیده می‌شود.

چند نفر از معلمان مدارس غیر انتفاعی صومعه‌سرا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خواستار انتقال اعتراض‌های کهنه آنها به گوش مسئولان این شهرستان و استان شدند.

*معلمان غیرانتفاعی صومعه‌سرا خواستار برپایی آزمون استخدامی هستند

یکی از معلمان مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا با اشاره به وضعیت معلمان مدارس غیر انتفاعی این شهرستان، اظهار کرد: معلمان مدارس غیر انتفاعی صومعه‌سرا از شرایط مالی و حمایتی خوبی برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه تبعیض معلمان مدارس غیرانتفاعی با مدارس دولتی در حال افزایش روز افزون است، افزود: برای نیروهای غیرانتفاعی هیچ آزمون استخدامی برگزار نمی‌شود.

این معلم تصریح کرد: بنده بدون هیچ پشتوانه‌ای اکنون 14 سال سابقه تدریس در مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا را دارم و هر ترم نگران برکناری خود هستم.

وی سطح تحصیلات معلمان مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا را بسیار عالی دانست و گفت: ما در تمام دوره‌های ضمن خدمت بدون استثنا شرکت کرده‌ایم.

معلم یکی از مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا تنها خواسته خودشان را برگزاری آزمون استخدامی اعلام کرد و متذکر شد: معلمان مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا در راستای کاهش تبعیض‌های کنونی و تقسیم عادلانه حقوق و مزایا نیازمند این آزمون هستند.

وی با تأکید بر اینکه دولت هیچ نوع تعهدی نسبت به معلمان مدارس غیرانتفاعی ندارد، یادآور شد: مبالغ دریافتی این دسته از معلمان نیز در ازای هر ساعت تدریس بسیار ناچیز است.

*برخورد بد کارکنان اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا با معلمان مدارس غیرانتفاعی

یکی دیگر از معلمان مدارس غیر انتفاعی صومعه‌سرا با 9 سال سابقه خدمت به برخورد کارکنان اداره آموزش و پرورش این شهرستان با آنها اشاره کرد و گفت: ارتباط کارکنان اداره آموزش و پرورش صومعه‌سرا با معلمان مدارس غیرانتفاعی خوب نیست.

وی با بیان اینکه معلمان مدارس غیر انتفاعی به اجبار و با هزینه شخصی در دوره‌های ضمن‌خدمت شرکت می‌کنند، خاطرنشان کرد: حضور در کلاس‌های مذکور برای دیگر معلمان اختیاری و به هزینه دولتی است.

این معلم افزود: کلاس‌های ضمن‌خدمت بر عکس معلمان مدارس دولتی برای ما دارای امتیاز، حقوق و حتی حق بازنشستگی نیست.

*عدالت در استخدام معلمان مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا اجرا نمی‌شود

«زینب ‌ـ ح» نیز با چهار سال سابقه تدریس در یکی از مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا گفت: چگونگی استخدام نیروهای شرکتی صومعه‌سرا پس از گذشت دو سال هنوز معلوم نشده است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از 85 نفر نیروهای شرکتی استخدام شده سال‌های اخیر صومعه‌سرا دارای هیچ اولویت تحصیلی، سابقه خدمت و یا آموزش‌دیده برای تدریس نیستند.

معلم یکی از مدارس غیر انتفاعی صومعه‌سرا با تصریح بر اینکه عدالت در استخدام نیروهای آموزش و پرورش اجرا نمی‌شود، یادآور شد: معلمان مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا خواهان برگزاری آزمون استخدامی و حق شرکت در آن هستند.

وی متذکر شد: با وجود کمبود نیرو در مقطع ابتدایی مدارس غیرانتفاعی صومعه‌سرا، از به‌کارگیری نیروی جدید در این شهرستان امتناع می‌شود.

این معلم با اشاره به دوره‌های آموزشی ضمن‌خدمت برای معلمان نیز اذعان کرد: تمام روزهای تعطیل و تابستانی ما صرف شرکت در کلاس‌های ضمن‌خدمتی می‌شود که هیچ پشتوانه حمایتی را برای ما در بر ندارد.

منبع : سومانیوز


مطالب مشابه :


استخدام دبیرستان غیرانتفاعی پسرانه در همدان

تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به استخدام فوری داغ داغ مي باشد . كد نويسي و
شرایط جذب معلم توسط غیر انتفاعی ها

شرایط جذب معلم توسط غیر انتفاعی مدارس غیر انتفاعی هم و چگونگی جذب نیرو و معلم تو سط انها
تأثیر ویژگیهای فردی منابع انسانی بر اثربخشی مدارس غیرانتفاعی

مدیریت منابع انسانی یعنی شناسایی، انتخاب، استخدام در مدارس غیر انتفاعی که جزء
رویای دانشگاه در مدارس غیر انتفاعی

رویای دانشگاه در مدارس غیر انتفاعی. حياط‌هاي کوچک، ساختمان‌هاي يک طبقه و استخدام نكردن
پرداخت حقوق عوامل اجرايي مدارس غیر انتفاعی

پرداخت حقوق عوامل اجرايي مدارس غیر انتفاعی. وضعیت استخدام. حقوق ثابت
پیگیری مشکل مربیان پیش دبستانی/اجاره مدارس به بخش خصوصی

با اجازه مجلس می توانیم صندلی خالی مدارس غیر انتفاعی را از آنها استخدام مربیان
عدالت گمشده در استخدام معلمان مدارس غیرانتقاعی صومعه‌سرا

بی‌توجهی به وضعیت استخدام معلمان غیر یکی دیگر از معلمان مدارس غیر انتفاعی صومعه
مدارس غیر دولتی

مدارس غیر در مورد برنامه ،سازمان مدارس ،شيوه تدريس و استخدام معلم». مدارس ملي
نقض قانون مدارس غیر دولتی( حمید مصطفی نژادیان از شیراز)

نقض قانون مدارس غیر شود دیگر نیاز به استخدام این معلمان مدارس غیر انتفاعی,
برچسب :