نامه درخواست کار

نامه درخواست کار

این نوع نامه تا زمانی که تاریخ و شماره دفتر دبیرخانه اداری را نخورده است جزو نامه های عمومی به شمار  می آید. در خواست شغل با اینکه یکی از نامه های بسیار رایج است اما چون نویسندگاه آن غالبا تجربه اداری ندارند در تنظیم نوشته خود دچار مشکل می شوند.

در خواست کار در حقیقت یک نوع آگهی فروش خدمت است و در این زمینه داوطلبان فراوانی رقابت می کنند. و از این نظر طرز نوشتن نامه درخواست تاثیر زیادی در موفقیت نویسنده آن دارد.

متقاضی کار باید نامه خود رابا خواسته های کارفرما هماهنگ کند یعنی مسائلی را در نوشته خویش بیاورد که کار فرما به دانستن آنها نیاز دارد. آرایش ظاهری نامه نیز دلیل خوبی بر علاقه و نظم و سلیقه نویسنده آن می باشد.

برای تهیه یک درخواست مناسب شغل بهتر است به موارد زیر توجه کرد

1- جالب بودن ظاهر نامه انتخاب کاغذ سفید و استاندارد در قطع مناسب با مقدار مطلب

2- تایپ شدن نامه یک امتیاز به شمار می آید

3- تمیز و مرتب بودن که خود گویای دقت و علاقه نویسنده نامه و اهمیت داشتن شغل برای وی می باشد.

4- پرهیز از نوشتن موارد غیر لازم اگر درخواست کننده تجربه یا تخصصی در رشته ای ندارد نباید مطلبی درباره آن بنویسد . همچنین اگر در آگهی از حقوق بحثی نشده است نباید در نامه درباره آن سخنی به میان آورد. مانند "حاضرم با حد اقل حقوق کار کنم"

سوابق تحصیلی و کاری

در این قسمت از نامه از تحصیل کار آموزی و میزان تجربه ای که در زمینه شغل در خواستی مورد نیاز است سخن گفت. باید بر اساس خواسته های کارفرما این قسمت را تکمیل کرد.بهتر است داوطلب هر نوع کار - حتی جزئی - مربوط به شغل درخواستی خود را شرح دهد. به طور مثال اگر در تابستان ها برای کسب مخارج تحصیل خود کار می کرده ذکر کند زیرا ممکن است در جای خود یک امتیاز باشد.

معرف

متقاضی کار از افراد مورد اعتماد و معتبر باید به عنوان معرف در درخواست خود نام ببرد زیرا چنین افرادی مانند ضامنی هستند که می توانند اعتماد کارفرما را جلب نمایند.

مصاحبه

در این قسمت تقاضای تعیین وقت برای مصاحبه می کنند. و شماره تلفن تماس خود و اقوام و آشنایان را در نامه قید می کنند تا تماس تلفنی دچار مشکل نشود.

جملات این قسمت باید لطیف و غیر آمرانه باشد . مانند این جمله : ممکن است افتخار مصاحبه را به من بدهید ؟ در صورت نیاز لطفا با شماره تلفن ... تماس حاصل فرمایید.

نمونه یک نامه درخواست کار

آقای عزیز

                                                                                                                      تاریخ ...

فکر می کنم چهار سال کار به عنوان منشی مدیر فروش شرکت محصولات لوازم بهداشتی به من تجاربی داده که مرا برای شغلی که در شماره سه شنبه روزنامه اطلاعات آگهی کرده اید مناسب سازد.

من از سال 1376 تا به حال مسوول تمام کارهای دفتری اداره فروش بودم که نوشتن اکثر نامه ها از جمله آنهاست . من در جریان کار خود با منطق مختلف فروش و با مسایل مربوط به پرداختن به امور 27 فروشنده در شهر ها آشنا شده ام.

من شغل فعلی خود را به این دلیل ترک می کنم که احساس می کنم در یک قلمرو گسترده تر بهتر می توانم از توانایی های خود استفاده کنم . کارفرمای فعلی من از میل به ارتقاء آگاه است و به من در یافتن محل جدید کمک می کند. اگر ممکن است اجازه دهید شما را در دفترتان ملاقات کنم و درباره خود مطالبی بگویم و به شما نشان دهم که تا چه حد می توانم کار مورد نیاز شما را خوب انجام دهم.

                                                                                                          با تقدیم احترام

                                                                                                               امضاء


مطالب مشابه :


نحوه نوشتن متن نامه درخواست كار + دانلود نمونه نامه درخواست كار

نحوه نگارش نامه درخواست کار و دانلود نمونه نامه درخواست شغل. در خواست کار در حقیقت یک نوع آگهی فروش خدمت است و در این زمینه داوطلبان فراوانی رقابت می‌کنند. و از این نظر طرز نوشتن نامه درخواست تاثیر زیادی در موفقیت نویسنده آن دارد. این نوع نامه تا ...
نمونه نامه درخواست همکاری بعنوان همکار آموزشی استاد

انجام پروژه های معماری , شیت بندی معماری - نمونه نامه درخواست همکاری بعنوان همکار آموزشی استاد - دانلود پروژه های دانشجویی معماری , دانلود منابع ارشد معماری , پروژه دروس معماری , دانلود , معماری.
نمونه نامه درخواست همکاری با دانشگاه

انجام پروژه های معماری , شیت بندی معماری - نمونه نامه درخواست همکاری با دانشگاه - دانلود پروژه های دانشجویی معماری , دانلود منابع ارشد معماری , پروژه دروس معماری , دانلود , معماری.
نمونه نامه های اداری

مکاتبات اداری - نمونه نامه های اداری - طرح درس پیشنهادی مکاتبات اداری به همراه نمونه پرسشهای نظری و عملی. ... نمونه نامه پاسخ به آگهی ها همکاری و درخواست استخدام: مدیریت محترم استخدام شرکت ........ باسلام واحترام ، پیرو درج آگهی استخدام آن شرکت در نشریه ............... مورخ ............ جهت همکاری دربخش ....... آن شرکت ، به پیوست مشخصات و سوابق شغلی خود (رزومه) خود را برای اعلام آمادگی جهت ... که مسلط به یکی اززبان های فرانسه و یا انگلیسی بوده و دارای روابط عمومی و فن بیان عالی باشند دعوت به همکاری می کند.
نمونه نامه های اداری

انتظار می رفت با توجه به زیر پوشش رفتن شبکه آب این روستا به اداره آبفای روستایی کار تعویض لوله های شبکه آن هم انجام می گرفت ولی تا کنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.لذا خواهشمندیم نسبت به درخواست مذکور همکاری نموده و اقدامات مقتضی جهت ...
ساختار رزومه – نمونه کار و نامه درخواست

مهندسی نفت - ساختار رزومه – نمونه کار و نامه درخواست - نرم افزارها-جزوات-همایش ها-فیلم ها-اساتیدبرترنفت-کارشناسی ارشد-استخدام-زبان نفت- - مهندسی نفت.
نامه درخواست کار

مکاتبات اداری - نامه درخواست کار - طرح درس پیشنهادی مکاتبات اداری به همراه نمونه پرسشهای نظری و عملی.
نمونه نامه درخواست همکاری با دانشگاه

پایان نامه اماده معماری| - نمونه نامه درخواست همکاری با دانشگاه - رساله معماری, پایان نامه معماری, پروژه طرح معماری, مطالعات معماری.
آشنايي با شيوه هاي نوشتن نامه درخواست شغل

آگاهي از نحوه انجام اين كار در واقع ديد كلي از نحوه نوشتن نامه درخواست شغل به متقاضي كار مي‌دهد تا به نحوي آن را بنويسيد كه جزو نامه‌هاي گلچين و مورد نظر باشد، زيرا چنانچه نامه درخواست شغل نتواند نظراستخدام كننده را جلب نمايد مرحله اوليه باموفقيت طي نمي شود و ... نمونه نامه ارسالي مديريت محترم استخدام شركت الف باسلام واحترام ، پيرو درج آگهي استخدام آن شركت در نشريه ............... مورخ ............ جهت همكاري دربخش فروش آن شركت ، به پيوست مشخصات و سوابق شغلي خود (رزومه ) خود را براي اعلام آمادگي جهت همكاري ...
برچسب :