دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان از ترم ۵ برای کارورزی به مدارس می‌روند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان امروز در سومین روز از اجلاس رؤسای آموزش و پرورش سراسر کشور اظهار داشت: بحث ما در رابطه با پیوند دانشگاه فرهنگیان با آموزش و پرورش و مدرسه در مقوله‌ای تحت عنوان کارورزی تبلور پیدا می‌کند.

وی افزود: کارورزی یکی از ارکان تربیت معلم است که در تربیت معلمان دوره کارشناسی به آن توجه ویژه‌ای کرده‌ایم و از ترم 5 برنامه کارورزی دانشجو معلمان دوره کارشناسی شروع می‌شود و نخستین ورودی‌ها از مهر امسال درگیر بحث کاروری می‌شوند.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: دانشجو معلمان در هفته 8 ساعت را از ترم 5 تا ترم 8 به عنوان کارورزی در کنار تحصیل در مدارس حضور می‌یابند. به همین دلیل به دنبال تأسیس مدارس ضمیمه هستیم تا ارتباط دانشجو معلمان با مدارس را استمرار ببخشیم.

مهرمحمدی بیان کرد: با تمام وجود معتقد به تعامل دانشگاه و آموزش و پرورش هستیم اما این تعامل نباید به تهاتر تبدیل شود. یعنی اینگونه نباشد که مناطق آموزش و پرورش در برابر امکاناتی که در اختیار دانشگاه قرار می‌دهند انتظاراتی را از دانشگاه داشته باشند، منابعی که مناطق آموزش و پرورش در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار می‌دهند ظرف تربیت نیروی انسانی شده که نتیجه آن در اختیار گذاشتن معلمان شایسته برای مناطق آموزش و پرورش است.

وی افزود: تحول در تشکیلات دانشگاه فرهنگیان یکی از مصوبات هیئت امنای دانشگاه است اما تا زمانی که به امضای رئیس‌جمهور نرسد نمی‌تواند توشه‌ای برای ما باشد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: دو محور دررابطه با تحول تشکیلاتی وجود دارد که نخست ساماندهی مراکز دانشگاهی در دل پردیس‌های دانشگاه است و محور دوم ساماندهی پردیس‌ها در مدیریت‌های استانی است.

مهرمحمدی با اشاره به هویت مدرسان عنوان کرد: در نظام آموزش عالی کشور مقوله‌ای به نام مدرس نداریم اما هم اکنون عمده کار آموزشی ما در دانشگاه فرهنگیان مدرس هستند که به لحاظ جایگاه استخدامی در نهاد دانشگاهی دچار بلاتکلیفی هستند با مصوبه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان مجوز تطبیق وضعیت مدرسان را دریافت کردیم که براین اساس مدرسانی که دارای مدرک کارشناسی بودند تحت عنوان مربی و آنهایی که دارای مدرک دکتری هستند به عنوان هیئت علمی و تحت عنوان استادیار فعالیت خواهند کرد.

به گزارش تسنیم در ادامه علی‌اصغر فانی وزیر آمزوش و پرورش طی سخنانی گفت: راه تحول در آموزش و پرورش از معلم می‌گذرد. تحول در سازمان از طریق تحول در نیروی انسانی میسر است به همین دلیل دانشگاه فرهنگیان یک نهاد استراتژیک برای آموزش و پرورش است و هرگونه نیاز دانشگاه باید توسط آموزش و پرورش مناطق و شهرستان‌ها تأمین شود.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان دو رسالت مهم تربیت معلم و بهسازی نیروی انسانی آموزش و پرورش را برعهده دارد، هم اکنون یک میلیون معلم داریم که باید اطلاعاتشان به روز و توانمندی‌شان افزایش یابد که دانشگاه فرهنگیان می‌تواند در این زمینه نقش آفرینی کند.

فانی با اشاره به بحث کارورزی دانشجومعلمان در دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشجو معلمان از طریق کارورزی می‌توانند معلمی را فرا بگیرند و در کنار تحصیل در کلاس درس در کنار یک معلم باتجربه مشغول به کار شوند.

وی بیان کرد: نخستین روزی که دانشجو معلم وارد مدرسه می‌شود بسیار حساس است و برخورد مدیر مدرسه و سایر معلمان می‌تواند وی را به کار علاقمند یا بیزار کند. بنابراین با مدیران مدارس که دانشجو معلمان را به عنوان کارورز می‌پذیرند جلسه گذاشته و حساسیت این موضوع را به آن‌ها گوشزد کنید.


مطالب مشابه :


برای دانشجویان مرکز تربیت معلم زینب کبری (س)

برای دانشجویان مرکز تربیت معلم زینب کبری کاردانی آموزش ابتدایی تربیت معلم اراک)
ولادت حضرت زینب...

مطالب روانشناسی در زمینه کودک ،تربیت معلم و بسیاری فرهنگیان زینب کبری(س) اراک.
دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان از ترم ۵ برای کارورزی به مدارس می‌روند

پردیس حضرت زینب کبری پردیس زینب کبری اراک. ارکان تربیت معلم است که در تربیت
فهرست دانشگاه‌های ایران

مرکز تربیت معلم زینب کبری اراک. مرکز تربیت معلم زینب کبری
مهارت های معلم در تدریس:

پردیس حضرت زینب کبری تربیت معلم حضرت معصومه کانون هلال احمر پردیس زینب کبری اراک.
معلم هوشیار...

پردیس حضرت زینب کبری تربیت معلم حضرت معصومه کانون هلال احمر پردیس زینب کبری اراک.
من اگر معلم بودم....

از اين كه به وبلاگ کانون مهارت های معلمی پردیس زینب کبری تربیت معلم زینب کبری اراک.
نقش معلم در بهداشت روانی دانش آموزان

پردیس حضرت زینب کبری تربیت معلم حضرت معصومه کانون هلال احمر پردیس زینب کبری اراک.
اساسنامه ی کانون" مهارت های معلمی"، دانشگاه فرهنگیان

از اين كه به وبلاگ کانون مهارت های معلمی پردیس زینب کبری تربیت معلم زینب کبری اراک.
برچسب :