ايران با اقتدار مسافر برزيل شد

ملي پوشان ايران با يک نمايش منطقي و به دور از احساس توانستند با نتيجه يک بر صفر حسرتي که چهار سال پيش در کره در دل ايراني ها ماند، در همين کشور به اشک شوق تبديل شود.

ايران در رقابت هاي مقدماتي با 5 پيروزي، يک تساوي و دو شکست با 16 امتياز به عنوان تيم نخست گروه خود راهي جام جهاني شد. نکته جالب کسب 9 امتياز از اين شانزده امتياز در سه بازي آخر بود. جايي که اميدها بسيار کم شده بود.

شاگردان کي روش که در ديدارهاي اول چندان مطمئن نشان نداده بودند، در سه بازي اخير خود کاري کردند کارستان. گرفتن شش امتياز از کره جنوبي و دبل کردن تيمي که چهار سال پيش ايران را از جام جهاني محروم کرد، لذتي فراتر از پاسخ دادن به کري خواني هاي نه چندان دوستانه داشت.

ايران پيش از اين در جام جهاني 1978 آرژانتين، 1998 فرانسه و 2006 آلمان شرکت کرده بود و با توجه به روند يکي‌درميان حضور در جام جهاني اين بار نوبت ما بود که در بزرگ ترين رويداد فوتبالي جهان در عرصه ملي شرکت کنيم.

مردان آريايي در جام جهاني نتوانسته اند از گروه خود صعود کنند، ايران تنها يک برد در جام جهاني به دست آورده که مقابل آمريکا در سال 1998 به دست آمده است.

با توجه به برگزاري رقابت هاي مقدماتي در جام جهاني در ساير قاره ها ايران به عنوان سومين تيم راهي جام جهاني 2014 شد. پيش از اين ايران، ژاپن و استراليا صعود خود به جام جهاني را جشن گرفتند.


مطالب مشابه :


عکس/ یادی از همسر شهید و مادر 7شهید

تكناز. مهر نيوز. فارس نيوز. پايگاه خبري بويين زهرا. بويين نيوز.
تجلی وحدت،صمیمیت و مشارکت با محوریت شهدا / پشت صحنه یادواره شهدا

پایگاه مقاومت بسیج امام علی(ع) رحیم آباد - تجلی وحدت،صمیمیت و مشارکت با محوریت شهدا / پشت
رهبر معظم انقلاب صعود ایران به جام جهانی فوتبال را تبریک گفتند

پایگاه مقاومت بسیج امام علی(ع) رحیم آباد - رهبر معظم انقلاب صعود ایران به جام جهانی فوتبال را
توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به رئیس جمهور منتخب و آحاد ملت

پایگاه مقاومت بسیج امام علی(ع) رحیم آباد - توصیه‌های مهم رهبر انقلاب به رئیس جمهور منتخب و
ايران با اقتدار مسافر برزيل شد

پایگاه مقاومت بسیج امام علی(ع) رحیم آباد - ايران با اقتدار مسافر برزيل شد -
برچسب :