آمپول hcg در بدنسازی؟

http://www.badan3azi.com/thread5690.html*&refresh=31536000&resize_h=150&resize_w*&refresh=31536000&resize_h=150&resize_w

favicons?domain=www.badan3azi.comهاش - سی - جی (hcg)‎ »این ترکیب داروی استروئید یا آندروژن نبوده و نوعی هورمون پروتئینی است که به طور طبیعی در جفت جنین زنان باردار یافت می شود. HCG که امروزه به بازار عرضه می شود به صورت مادهای خشک است که هم می توان توسط م...


هاش - سی - جی (HCG)
اين تركيب داروي استروئید یا آندروژن نبوده و نوعی هورمون پروتئینی است که به طور
طبیعی در جفت جنین زنان باردار یافت می شود. HCG که امروزه به بازار عرضه می شود
به صورت مادهای خشک است که هم می توان توسط مردان و هم توسط زنان مورد استفاده
قرار گیرد. این دارو در مردا
باعث تحریک ترشع هورمون
های آندروژنیک می شود وبه
همین علت اس که مردان برای
افزایش میزان ترشع هورمون
تستوسترون به حد طبیعی آن
از آن استفاده می کنند. این


دارو معمولاْبه همراه داروهای استروئیدی یا پس ازتکمیل دورهی مصرف آنها به کار گرفته
می شود.بازگشت دوباره سطح تستوسترون به حد طبیعی به حد طبیعی آن معمولاْمستلزم زمان
زیادی است وبه همین علت ورزشکاران پس از قطع مصرف دوران پر آشوب کاهش حجم و
قدرت عضلات را تجربه می کنند. استفاده از داروی HCG پس از قطع مصرف داروی
استروئیدی طول این دوره ی پر تنش را به خوبی کاهش می دهد این دارو به سرعت باعث
افزایش ترشع طبیعی هورمون های آندروژنیک در بدن می شود این دارو ها همچنین در
مواردی که استاده دیوانه وار از هورمون ها باعث تحلیل رفتن بیضه ها می شود مؤثر واقع
شده و شخص را سریعاْ به حالت اولیه باز می گرداند علاوه بر این استفاده هم زمان این
دارو با استروئیدها از آترونی یا کوچک شدن بیضه ها جلوگیری می کند بسیاری از ورزش
کاران این دارو را در دوره های ۲ الی ۳ هفته ای رخلال استروئیدها مصرف می کنند کاهش
شدید میل ***ی و
کاهش تولید اسپرم
در مردان به خوبی
با این دارو کنترول
می شود.
بسیاری از ورزش
کاران نیز این دارو را پس از اتمام دوره ی مصرف استروئید ها به کار می برند این عمل
از افت ناگهانی قدرت وحجم عضلات جلوگیری کرده و امکان از سرگیری تمرینات را برای
وی فراهم می کند .
طریقه مصرف : تزریق ۶۰۰۰ واحد از این دارو افزایش مطلوب سطح هورمون های
تستوسترون در عرض ۶ روز آتی را تضمین می کند.ورزشکاران باید هر ۵ روز یک
آمپول از ای دارو را تزریق کنند.
عوارض جانبی : این دار اغلب به ژنیکوماستی می گردد و اغلب ورزشکاران به همراه
آن از یک آنتی استروژن نیز استفاده می کنند.این دارو همچنین در مردان باعث افزایش میل
شدید ***ی وآکنه وننیز احتباس آب می انجامد.
توجه : این دارو نسبتاْ گران قیمت است ودر بازار جهان به نام های
(C.G) (A.PL) (H.C.G) (Choragon) (chorex) و......به فروش می رسد.


HCG      
در خواستي دارم که ديگر سوالاتتان را به ايميل ما نفرستيد و سوالاتتان را در قسمت نظر بدهيد انتهاي هر مطلب مطرح کنيد و صورتيکه نخواستيد سوالتان براي همه نمايش داده شود در انتهاي سوالتان آنرا قيد کنيد.ضمن عرض پوزش از عزيزاني که به من ايميل زدند و جواب نگرفتند بايد بگويم که ايميلهايشان را خواندم ولي بخاطر مشکلات اينترنت در ايران که خود بهتر از من از آن آگاهيد قادر به ارسال پاسخ نبودم و از اين بابت باز هم پوزش ميخواهم.
اين دارو استروئيد و يا دارويي آنابوليک نيست. اين دارو ترشح طبيعي تستوسترون در بدن مردان را تشديد مي کند. از اين دارو براي باز گرداندن ميزان ترشح طبيعي تستوسترون به حالت نرمال به همراه دوره هاي مصرف استروئيدها و يا در دوره هاي پاکسازي استفاده مي شود. استفاده از اين دارو در دوره هاي پاکسازي پس از دوره، نه تنها موجب بازگشت ترشح طبيعي تستوسترون به حالت طبيعي مي شود بلکه در حفظ حجم حاصل شده در طول دوره نيز فرد را ياري مي کند. استفاده از اين دارو به همراه «کلومايد» و «کلن بوترول» در دوره هاي پاکسازي توصيه شده است. هر بسته از اين دارو به صورت دو پوکه و آمپول ارايه مي شود که يکي از اين دو پوکه، حاوي ماده اصلي بوده و به صورت پودري سفيد رنگ ديده مي شود و ديگري نيز که به صورت مايع مي باشد، حلال آن است. قبل از تزريق، اين دو ماده را در هم ادغام کرده و محلول حاصل را تزريق مي کنند.
«HCG» مخفف «Human chorionic gonadotropin» مي باشد. اين دارو که از ادرار زنان باردار تهيه و استحصال مي گردد، در داروخانه هاي بسياري از کشورها براي فروش عرضه مي شود. اين دارو با نام هاي تجارتي مختلف تهيه و عرضه مي شود که از معروفترين و پر مصرف ترين آنها مي توان به «Pregnyl» ساخت کمپاني «Organon» و «Profasi» ساخت کمپاني «Serono» اشاره کرد. «FDA» با مصرف اين دارو در درمان اختلالات جنسي نوجوانان و در کم کاري غدد ترشح کننده تستوسترون و در درمان ناتواني ها و اختلالات جنسي زنان (عدم وجود تخمک گذاري) موافقت کرده است.
قطع مصرف داروهاي استروئيدي معمولا با افت شديد حجم و قدرت بدني همراه است. استفاده صحيح و علمي از اين دارو براي به حداقل رساندن افت حجم و قدرت بدني پس از قطع مصرف دارو توصيه شده است.
اين دارو به صورت ويالهاي 500، 1500 ، 2500 و 5000 واحدي تهيه و به بازار عرضه مي شود. دز مصرف متوسط اين دارو نيز بين 2000 الي 10000 واحد در هفته توصيه شده است. غده پروستات و آسیب دیدن آن با مصرف خود سرانه هورمونها

غده پروستات، درست در زیر مثانه قرار دارد و تولید قسمتی از مایعی را می كند كه اصطلاحاً به آن "منی" گفته می شود و این مایع در اوج لذت جنسی خارج می گردد. پروستات برای اینكه عمل خود را به خوبی انجام دهد، نیازمند هورمونهایی است كه از بیضه ها ترشح می گردند و در صورتی كه این هورمونهایی مردانه كه از بیضه ها ترشح می شوند مقدارشان كاهش یابد، پروستات كوچك می گردد. مایعاتی كه از غدد ترشح می شوند در اپی تلیوم غدد ساخته می شوند. اپی تلیوم عبارت است از لایه هایی از سلولهای ویژه كه به آنها اصطلاحاً سلولهای اپی تلیال گفته می شود. در تمام غدد، اپی تلیوم توسط بافتی به نام استروما محاصره می شود. در پروستات، این استروما حاوی رشته های عضلانی می باشد كه می تواند باعث ایجاد مشكلاتی در بیماریهای پروستات شود. در هنگام بزرگ شدن پروستات، هم اپی تلیوم و هم استروما بزرگ می گردند. بعلاوه، گرچه پروستات شبیه یك عضو منفرد می باشد، اما در واقع از دو قسمت مختلف تشكیل شده است كه هركدام از این قسمتها، مستعد ابتلاء به بیماریهای مختلفی می باشند.

 

                                                                                 

با وجود اینكه ممكن است كمی پیچیده به نظر آید، اما دانستن این موضوع كه پروستات از دو قسمت داخلی و خارجی تشكیل شده و هر دوی این قسمتها از غددی (اپی تلیوم) كه توسط بافت (استروما) حاوی عضلات احاطه شده تشكیل یافته اند ، می تواند به درك ما از بیماریهایی كه پروستات را گرفتار می سازند و نحوه درمان آنها كمك بسیاری نماید.

 

                                                                             

در نزدیكی پروستات، دو عضله حلقوی تنگ كننده وجود دارد كه به آنها اصطلاحاً "اسفنكتر" گفته می شود. این اسفنكترها باعث كنترل مثانه و توقف نشت كردن ادرار از مثانه می شوند. آنها همچنین به خروج مایع منی در هنگام اوج لذت جنسی كمك می كنند. عضله حلقوی كه در زیر پروستات قرار دارد و به آنها اصطلاحاً "اسفنكتر خارجی مثانه" گفته می شود، به ویژه برای جلوگیری از نشت ادرار از مثانه به بیرون، اهمیت دارد.

 

 

 

استفاده از داروهای هورمونی و تاثیر آن بر پروستات

 

در سالهای اخیر ورزشکاران برای افزایش کارایی و توان ورزشی مبادرت به استفاده از داروهای هورمونی مینمایند . این عمل علاوه بر اینکه برابری و عدالت در ورزش را زیر سوال میبرد عوارض و مشکلاتی نیز برای مصرف کننده در پی دارد . یکی از این عوارض تاثیر غیر مستقیم این داروها بر رشد و بزرگ شدن پروستات میباشد . این مشکل برای ورزشکاران هنگامی بروز مینماید که ورزش را ترک کرده و کمی پا به سن میگذارند.

 

 

 

درمان

 

داروهایی كه باعث كوچك شدن پروستات می شوند، اثر خود را در مقابله با هورمون مردانه تستوسترون كه علت بزرگ شدن پروستات است، نشان می دهند. این داروها باعث تغییر وضعیت شده و پروستات را كوچك می كنند. هورمونهای مردانه در سایر اعضاء بدن به روش دیگری عمل می كنند ، بنابراین، این گونه از داروها فقط بر روی پروستات اثر كرده و تقریباً هیچگونه عوارض جانبی ندارند.

 

                                                                                                          

تعدادی از این داروها كشف شده اند ، اما در حال حاضر فقط داروی فیناسترید (با نام تجارتی پروسكا Proscar) در داروخانه ها موجود بوده و مصرف می شوند. گرچه مصرف این قرصها خیلی بی خطر بود و عوارض جانبی ناچیزی دارند، اما عده ای از آقایان با مصرف این قرصها از اشكال در فعالیت جنسی و عدم ایجاد نعوظ شاكی هستند که با قطع مصرف این دارو، معمولاً این مشكلات برطرف می گردند. اگر فعالیت جنسی برای شما خیلی اهمیت دارد، ممكن است احساس كنید كه این درمان به درد شما نمی خورد، گرچه مشكلات جنسی بعد از عمل جراحی پروستات بسیار شایع تر می باشد و قابل درمان هم نیست. نكته مهم دیگری كه باید در مورد قرصهای فیناسترید بدانید این است كه به محض اینكه مصرف این قرصها متوقف می شود، پروستات دوباره خیلی سریع تر از قبل بزرگ خواهد شد. بنابراین وقتی شروع به خوردن این قرصها می كنید، مصرف آنها را قطع نكنید.

 

                                                                                               

آلفابلوکرها                                                                                                           

دسته دیگری از داروها كه در درمان بزرگ شدن خوش خیم پروستات استفاده می شوند داروهای آلفابلوكر هستند. همانطور كه قبلاً هم گفته شد، پروستات دارای عضلاتی می باشد. انقباض این عضلات باعث شل شدن عضلات، كاهش انسداد و در نتیجه بهبود علایم می شوند. متأسفانه این داروها بر روی عضلات سایر قسمتهای بدن هم اثر كرده (بخصوص در رگهای خونی) و باعث عوارضی مثل كاهش فشار خون ، ضعف ، غش و خواب آلودگی می شوند.

 

                                                                                    

از این دسته از داروها در درمان فشارخون هم استفاده می گردد اما بعضی از انواع جدیدتر آنها، بیشتر بر پروستات اثر كرده و بر روی قسمتهای دیگر بدن اثر چندانی ندارند و بنابراین دارای عوارض جانبی كمتری هستند. مزیت بزرگ این داروها، این است كه اثر آنها سریعاً ایجاد می شود. در حال حاضر داروهای پرازوسین، ترازوسین، آلفوزوسین، دوكسازوسین، ایندورامین و تامسولوزین از دسته داروهای آلفابلوكر هستند كه در این موارد تجویز می شوند. عوارض جانبی این داروها متفاوت بوده و اگر با مصرف یكی از آنها دچار مشكلاتی شدید ، می توانید داروی دیگر را امتحان نمایید. داروهای آلفابلوكر می توانند باعث بروز انزال معكوس شوند كه با قطع مصرف آن، مشكل برطرف می گردد. همانند درمان هورمونی، در این موارد نیز بهبود اندكی در سرعت جریان ادرار ایجاد می شود

   
توصیه های ایمنی و هشدارها
وسیع ترین و حساس ترین ناحیه عوارض جانبی این داروها پوست می باشد . استروئید ها موجب خشن شدن پوست بخصوص در خانمها می شود . اغلب استروئید ها پس از مصرف در بدن به دی هیدرو تستو سترون تبدیل می شود ( بخصوص انواع تزریقی آن ) که موجب تحریک گیر نده های غدد سباسه و در پی آن افزایش ترشح این غدد می شود در این حالت پوست چرب و منافذ آن بسته می شود و فرد را مستعد ابتلا به انواع کیست های پوستی و اکنه می کند که در مردان عمدتا در نواحی پشت – شانه وسینه و در خانمها در صورت – پشت و شانه ها دیده می شود . که گاها این جوشها پس از بهبودی سوراخهای کوچکی روی پوست بر جا می گذارد و مشکلات روانی را در بردارد.
ضایعات و آسیب های کلیوی و کبدی از دیگر عوارض شایع سو مصرف ورزشکاران از استرو ئید ها است افزایش فشار خون شریانی عدم تعادل آب و الکترو لیت ها و افزایش غلظت مواد زائد از جمله مواد حاصل از متابولیزه شدن استروئید ها در کبد همگی سبب هدایت کلیه ها به عملکرد نادرست و تحمل استرس بیشتر می شود اما مشکلات کبدی از آنجا ئیکه فرآورده های تزریقی پایداری بیشتری دارند و بسادگی در ادرار قابل تشخیص هستند متاسفانه اغلب ورزشکاران به سمت استروئیدهای آنابولیک خوراکی روی آورده اند زیرا که حداکثر تا یکماه بعد از مصرف از بدن دفع می شوند اما عوارض کبدی بسیار شدیدی دارند . اختلالات قلبی عروقی و افزایش فشار خون نیز از پیامدهای دیگر مصرف این دارو ها است استروئید ها باعث افزایش سطح کلسترول و تری گلیسرید خون می شوند و همچنین افزایش عملکرد سیستم قلبی عروقی برای به حرکت در آوردن آب و الکترولیت های محتبس در سیستم و در پی آن افزایش فشار خون مزید بر علت است . احتباس آب و نمک علاوه در بافتها در خون و زیر پوست نیز حادث می شود که اغلب درچهره ورزشکار حالت پف آلود گی ایجاد می شود در پی این افزایش مایعات داخل عروقی و بافتی ورزشکار یک افزایش وزن کاذب را تجربه می کند که با قطع مصرف دارو و کاهش شدید وزن مشکلات روانی و افت روحیه فرد را به دنبال دارد . ایجاد سرطانهای خوشخیم و بدخیم از دیگر عوارض استروئیده است که شایع ترین آن سرطان پروستات و بزرگ شدن آن است ضمنا تو مورهای کبدی نیز در برخی مصرف کنندگان مشاهده شده است .


* با وجود اینکه مصرف دوره ای استروئیدها احتمال بروز عوارض جانبی را به حداقل می رساند اما همواره به این نکته توجه داشته باشید که استفاده از این قبیل داروها در ورزش به منظور افزایش توان و قدرت بدنی و یا افزایش حجم عضلانی ممنوع بوده و خالی از عارضه نیز نخواهد بود.

* برای به حداقل رساندن عوارض جانبی مصرف طولانی مدت استروئیدها ، از طولانی تر و تمدید کردن خودسرانه دوره های توصیه شده و از تغییر دادن آن خودداری کرده و فاصله زمانی مناسن استراحت (قطع مصرف) در بین دو دوره را رعایت بکنید. به خاطر داشته باشید که حداکثر میزان مجاز در طول یک سال ، دو دوره بوده و مصرف بیش از این یقینا خالی از خطر نخواهد بود.

* قبل ازاقدام به خرید و مصرف استروئیدها ، مدرها و کلا داروهای نوشته شده در دوره از اصل بودن آنها اطمینان حاصل کنید. نمونه های قلابی این قبیل داروه به وفور در بازار سیاه دارو وارد شده و کار تشخیص اصل یا قلابی بودن داروها را حتی برای متخصصین نیز سخت کرده است. با توجه به اینکه نمونه های قلابی در اغلب موارد با روشهای کاملا غیر بهداشتی و غیر استریل و از مواد اولیه نامناسب و در برخی موارد هم کاملا نامعلوم تهیه و عرضه می شوند ، استفاده از این نمونه ها امکان ابتلا فرد به انواع بیماریها را افزایش داده و بسیار خطرناک است.

* فرآورده های تولیدی برخی کشورها از جمله : هند ، پاکستان ، جمهوری های تازه استقلال یافته شوروی ، کشورهای اروپای شرقی و چند کشور دیگر با توجه به اینکه نظارت چندان محکمی بر روند تهیه و تولید دارو در این کشورها صورت نمی گیرد ، حتی در صورت اصل بودن نیز چندان قابل اطمینان و مورد تایید متخصصین نمی باشند.

* تزریق استروئیدها و کلا هر داروی تزریقی دیگر باید در شرایط استریل و توسط پزشک و یا فردی که از نظر پزشکی تخصص لازم در این کار را داشته باشد ، صورت بگیرد. تزریق دارو بدون رعایت اصول بهداشتی و توسط خود فرد و یا توسط افراد غیر متخصص ، علاوه بر تهدید کردن جان فرد ، احتمال آلوده شدن وی به بیماریهای عفونی کشنده نظیر : ایدز و هپاتیت نوع b را به شدت افزایش می دهد.

* استفاده از سرنگهای آلوده و غیر استریل و همچنین استفاده مجدد از سرنگهای استریل و استفاده از سرنگ مشترک برای تزریق دارو نیز علاوه بر تهدید کردن جان فرد ، احتمال آلوده شدن وی به بیماریهای عفونی کشنده نظیر : ایدز و هپاتیت نوع b را به شدت افزایش می دهد.

* به خاطر داشته باشید که عکس العمل و واکنش بدن افراد مختلف در برابر استروئیدها و کلا داروها یکسان نیست. ممکن است فردی علیرغم مصرف خودسرانه و افراطی استروئیدها هیچگونه عارضه ای را تجربه نکند اما فردی دیگر که از نظر ژنتیکی مستعد ابتلا به سرطان است با تزریق چند دز ساده خود را در برابر خطر مرگ ببیند.


* گاهی برخی از افراد فقط به جهت فروش و سود بیشتر ادعا می کنند که دارو و دورهای که آنها معرفی کرده و به فروش می رسانند ، معجزه کرده و هیچگونه عارضه جانبی را نیز به دنبال ندارد! قبل از خرید و قبل از گرفتن دوره از کسی به این نکته مهم و اساسی توجه بکنید که آیا این فرد تخصص لازم برای توصیه دارو وتنظیم دوره را دارد؟همواره به این مهم نیز توجه داشته باشید که دارویی که قدرت معجزه داشته باشد فقط و فقط در افسانه مادر بزرگها و پدر بزرگها یافت می شود و استروئید بدون عارضه هم وهم و خیالی بیش نیست. دليل اينكه بعد از تزريق آمپولhcg يا 3 يا 2يا چند روز بعد عضلات شكم منقبض مي شوند و درد دارد طبيعي است ؟ اگر اين طور باشد چه اتفاقي در بدن در حال انجام است ؟يا عمل لقاح صورت گرفته و دارد عمل لانه گزيني انجام مي شود؟

سردرد, خستگی , تحریک پذیری , بی قراری , افسردگی بلوغ زودرس پاره شدن کیست تخمدان درد در محل تزریق,بزرگ شدن سینه مردان( برای مصارف مردانه)... ادم بدن از جمله عوارض مصرف این دارو هست... اگه مشکلی دارید و باعث ناراحتی زیاد شما هست با پزشک تجویز کننده دارو تماس بگیرید...


گرچه استفاده نا صحیح از استروئید ها میتونه خطراتی رو برای قلب و کبد ایجاد کنه اما میشه با آزمایشهای مناسب خون از وقوع بسیاری از خطرات جلوگیری کرد. مثلا بیماریهای قلبی و عروقی که در اثر تغییر پروفایل چربی خون ممکنه ایجاد بشه را میتوان با آزمایش تریگلیسرید و کلسترول خون تشخیص داد و سریع دست بکار برای حل مشکل شد یا ناراحتیهای کبدی که جایی دیگر توضیح دادم میشه با آزمایشات آنزیمهای مربوطه مشکل را زود تر تشخیص داد و رفع کرد.آزمایشات خون در ارتباط با مصرف استروئید ها در ۳ مرحله انجام میشوند. مرحله اول قبل از شروع دوره هست تا موتمن شد که مشکلی در ابتدا وجود ندارد اینکار علاوه بر آن موجب میشه که شما سطح پایه ای هورمونها و چربی و... خود را بدونید تا بعد از شروع دوره بتونید با مقایسه این نتایج با نتایج جدید متوجه وضیت کبد یا کلیه یا ... خود بشوید. مرحله بعد هنگام انجام دوره یا در طول دوره هست که شما بتوانید تاثیر مسقیم مصرف استروئید را به روی بدنتون کنترل کنید و مرحله آخر در مرحله پاکسازی هست که مؤتمن شوید که بدنتون به حالت اول بازگشته هست و سالم هستید. که ما به این ۳ مرحله پرداخته و آزمایشات را توضیح خواهیم داد.
قبل از شروع دوره:
جهت اطمینان حاصل کردن از سطح پایه ای وضیت بدن یا اینکه خطراتی احتمالی وجود نداشته باشد تا بعدها با مصرف استروئید اوضاع وخیم شود. پس برای شروع باید آزمایشات هورمونهای بدن انجام شود تا رنج نرمال بدن در حالت طبیعی مشخس باشد تا بشه بعد مقایسه کرد. مثلا اگه شما سطح تستوسترون بدنتون در سطح بالای نرمال باشد نباید بعد از اتمام دوره این سطح مثلا در رنج پایین نرمال باشد. آنزیمهای کبدی نیز باید سنجش شوند مخسوسا اگر استفاده از استروئیدهای خوراکی در برنامه هست. از آنجاییکه ناراحتیهای قلبی نیز از اوارز استفاده از استروئید هست پس باید پروفایل چربی (تریگلیسرید، کلسترول ...) نیزهم در ابتدا و هم در تمامی طول دوره و پس از دوره تحت کنترل باشد. علاوه بر اینها شاخصهای دیگر سلامتی از جمله الکترولیت ، مواد معدنی، گلوکز و پروستات هم باید برسی شوند تا اطمینان کامل از سلامتی داشت. پس مینیمم آزمایشاتی که باید قبل از شروع دوره انجام شوند بدین شرح هستند: هومرونها، چربی ها، کل آنزیمهای کبدی، خون، کلیه، الکترولیت و مواد معدنی و گلوکز و پروستات.
در طول دوره:
آزمایشات این دوره معمولا پس از ۳ یا ۴ هفته از شروع دوره انجام میشود. آزمایش چربی خون کامل یکی از مهمترین و جدیترین آزمایشاتی هست که حتما باید انجام شود بخصوص که نشاندهنده تاثیر مستقیم مصرف استروئید بر دستگاه قلبی عروقی هست. اگر شخصی قرار باشد این دوره را چندین بار در طول زندگی ورزشی تکرار کند اهمیت تاثیر چربی بروی قلب و ناراحتی قلبی عروقی چندین برابر میشود. اگر از استروئید خوراکی استفاده میکنید باید حتما آزمایش آنزیمهای کبدی را نیز در نظر داشته باشید. پس آزمایشاتی که باید در طول دوره انجام شوند: آزمایش کامله چربی خون، آنزیمهای کبدی، خون، کلیه و مواد مدنی و قند خون (گلوکز) میباشند.

پس از دوره:
در ابتدا باید به سطح هورمونها دقت کرد و باید امیدوار بود که این سطح نزدیک سطح طبیعی خوب بدن باشد. امکانش هست که سطح هورمونها در این مرحله دقیق برابر با سطح اولیه قبل از دوره نباشند اما باید به سطح ال اچ و اف اس اچ دقت کرد تا بهتر متوجه شد که دلیل پایین بودن تستوسترون از کجا ناشی میشود. اگر سطح ال اچ و اف اس اچ بالا بوده اما تولید تستوسترون کم باشد به سادگی به این معنی هست که هنوز بیضهها به حجم و تولید خود نرسیده اند. پس آزمایشات این مرحله میتواند شامل: هورمونها (تستوسترون، استروژن، ال اچ و اف اس اچ)، چربی کامله خون، آنزیمهای کبدی، خون، قند خون، مواد مدنی و الکترولیت و پروستات باشد.

آزمایشات هورمونی مثل تستوسترون بایدهر دوی تستوسترون کل و آزاد را بسنجند. استرادیول فرم فعال استروژن در بدن هست که میتواند اوارز مثل نوک سینه و تجمع چربی و آب ایجاد کند و معمولا سنجیده میشود. هورمونهای ال اچ و اف اس اچ مسول تولید تستوسترون و اسپرم هستند و کاهش آنها در صورت مصرف استروئید ها محتمل هست. آزمایشات تیروئیدی معمولا سالی یکبار کافی هست و استروئیدها اثرات دایمی بروی فعالیت این غده نمیگذارند پس نیازی به آزمایش نیست مگر مورد مشکوکی وجود داشته باشد البته باید در نظر داشت که استروئیدها کمی فعالیت این غده را بالا میبرند و در صورت آزمایش شاید دکتر به اشتباه اینرا تشخیص به پرکاری تیروئید بدهد که در این صورت باید مصرف استروئید هم در نظر گرفته شود. آزمایش چربی خون بهتر هست بعد از ۱۲ ساعت نخوردن و ناشتا انجام شود چون خوردن غذا میتواند در سنجش تریگلیسریدها تغییر ایجاد کند. علاوه بر LDL, HDL میتوان پروتئین سی و هموسیستئین را هم در این آزمایشات اضافه کرد که اولی جهت نشان دادن عفونت و التهاب بدن و دومی جهت تشخیص بهتر انقاد خون و خطر ناراحتی قلبی و کلسترول بکار میروند.
کراتین کیناز CK آنزیمی هست که به عنوان شاخص آسیب عضلانی، کلیوی و قلبی بکار میره که میزان بالای این آنزیم میتونه نشان دهنده حمله قلبی یا ضربه به دیگر اعضاء باشه، اما این آنزیم بهمراه با تمرین شدید عضلانی و بهمراه تجزیه بافت عضله هم میزانش زیاد میشه که میتونه نتیجه آزمایش رو به اشتباه بندازه.همینطور افزایش آنزیمهای کبدی نیز در اثر تمرین شدید وجود داره و معمولا افزایش سطح این آنزیم به همراه دو آنزیم معمول کبدی (ترانسفراز ها) در تمرین شدید مشاهده میشه.
در مورد آزمایش شمارش گلبولهای قرمز و حجم خون باید ذکر بشه که استروئیدهای آنابولیکی موجب افزایش هماتوکریت و گلوبولهای قرمز شده و غلظت خون افزایش مییابد و این میتواند موجب افزایش ریسک حمله قلبی و سکته شود پس بایک آزمایش ساده خون میتوان این مورد را هم تحت کنترل داشت.
آزمایشهای مربوط به کلیه عموما سنجش ۳ شاخص اوره، اسید اوریک و کراتینین هست. اوره خون معمولا با افزایش مصرف پروتئین بالا رفته و همینطور مصرف گوشت زیاد و مکمل کراتین میتواند موجب بالا رفتن سنجش کراتینین و آسیب کلیه بشه. قند ناشتا، مواد مدنی و الکترولیتها هم جزو مواردی هستند که باید چک شوند.
سنجش الکترولیتهای خون (سدیم، پتاسیوم، کلراید، بیکربنات، فسفر، کلسیوم، آهن و قند خون ناشتا جزو مواردی هستند که میتونند نشان دهنده بالانس الکترولیتی بدن باشند. کمبود یا زیادی هر کدوم از اینها میتونه به معنی مشکل کلیوی باشه. قند ناشتا میتونه نشوندهنده مسایل زیادی از جمله دیابت، مشکلات متابولیکی، بیماری لوزولمده، مشکل کلیوی یا استرس شدید باشه.
تست پروستات:
PSA پروتئینی هست (آنتیژن) که توسط سلولهای پروستات تولید میشه. سطح این پروتئین در صورت بزرگ شدن پروستات یا سرطان پروستات میتونه بالا بره گرچه مشخص نیست که آیا مصرف استروئیدها میتونه موجب افزایش ریسک سرطان پروستات بشه یا نه، اما ثابت شده که این بیماری میتونه در اثر افزایش هورمونهای آندروژنی و استروژنی پیشرفت کرده و افزایش یابد. این تست جوز مهمترین تستها جهت تشخیص ریسک سرطان پروستات بوده و اگر سطح این پروتئین بالا باشد باید مصرف استروئید ها را سریعا قطع کرد.
تهیه از آرش بندگانمطالب مشابه :


درمان ناباروری با لتروزول یا کلومیفن

آموزش رفتار جنسی و زناشویی - درمان ناباروری با لتروزول یا کلومیفن - با فراگیری رفتار جنسی
داروی جدید ایران137- فمارا

لتروزول فقط باید در زنان یائسه مصرف شود. دارو ممکن است سبب خواب الودگی شود از رانندگی و کار
آندومتریوز - علل ودرمان

امروزه ، خوشبختانه با کمک داروهای تحریک تخمک گذاری نظیر کلومیفن سیترات و لتروزول و روش های
قرص كلوميفن و بارداري

خبرهاي روز دنياي پزشكي - قرص كلوميفن و بارداري - شرایطی که با زیادشدن وزن واحساس نفخ شکم
سوال: حاملگی و قرص لتروزول

تولد - سوال: حاملگی و قرص لتروزول - "تولد" بزرگترین، با شکوه‌ترین و بحرانی‌ترین لحظه زندگی و
لتروزول

وبلاگ علمی پرورش اندام - لتروزول - All about BodyBuilding and great BodyBuilders
تاثیر قرص لتروزول در بارداری و عوارض جانبی آن

خبرهاي روز دنياي پزشكي - تاثیر قرص لتروزول در بارداری و عوارض جانبی آن -
پرسش و پاسخ >>>>> ناباروری

کلومیفن و لتروزول از خانواده ی محرک تخمدان هستن که باعث میشه فولیکولهای متعدد و بزرگ تولید
فمار

فمارا که نام ژنریک آن لتروزول ( Letrozole ) می باشد، یک مهارکننده غیراستروییدی آنزیم آروماتاز
آمپول hcg در بدنسازی؟

انجمن بدنسازی و تناسب اندام ایران - آمپول hcg در بدنسازی؟ - توجه : مطالب ارائه شده تنها برای
برچسب :