نحوه نوشتن متن نامه درخواست كار + دانلود نمونه نامه درخواست كار

نحوه نگارش نامه درخواست کار و دانلود نمونه نامه درخواست شغل

در خواست کار در حقیقت یک نوع آگهی فروش خدمت است و در این زمینه داوطلبان فراوانی رقابت می‌کنند. و از این نظر طرز نوشتن نامه درخواست تاثیر زیادی در موفقیت نویسنده آن دارد.

این نوع نامه تا زمانی که تاریخ و شماره دفتر دبیرخانه اداری را نخورده است جزو نامه‌های عمومی‌به شمار می‌آید. در خواست شغل با اینکه یکی از نامه‌های بسیار رایج است اما چون نویسندگاه آن غالبا تجربه اداری ندارند در تنظیم نوشته خود دچار مشکل می‌شوند.

متقاضی کار باید نامه خود رابا خواسته‌های کارفرما هماهنگ کند یعنی مسائلی را در نوشته خویش بیاورد که کار فرما به دانستن آنها نیاز دارد. آرایش ظاهری نامه نیز دلیل خوبی بر علاقه و نظم و سلیقه نویسنده آن می‌باشد.

جهت دانلود نمونه‌های نامه درخواست شغل بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید


برای تهیه یک درخواست مناسب شغل بهتر است به موارد زیر توجه کرد:

1- جالب بودن ظاهر نامه انتخاب کاغذ سفید و استاندارد در قطع مناسب با مقدار مطلب

2- تایپ شدن نامه یک امتیاز به شمار می‌آید

3- تمیز و مرتب بودن که خود گویای دقت و علاقه نویسنده نامه و اهمیت داشتن شغل برای وی می‌باشد.

4- پرهیز از نوشتن موارد غیر لازم اگر درخواست کننده تجربه یا تخصصی در رشته ای ندارد نباید مطلبی درباره آن بنویسد . همچنین اگر در آگهی از حقوق بحثی نشده است نباید در نامه درباره آن سخنی به میان آورد. مانند “حاضرم با حد اقل حقوق کار کنم”

سوابق تحصیلی و کاری

در این قسمت از نامه از تحصیل کار آموزی و میزان تجربه ای که در زمینه شغل در خواستی مورد نیاز است سخن گفت. باید بر اساس خواسته‌های کارفرما این قسمت را تکمیل کرد.بهتر است داوطلب هر نوع کار – حتی جزئی – مربوط به شغل درخواستی خود را شرح دهد. به طور مثال اگر در تابستان‌ها برای کسب مخارج تحصیل خود کار می‌کرده ذکر کند زیرا ممکن است در جای خود یک امتیاز باشد.

معرف

متقاضی کار از افراد مورد اعتماد و معتبر باید به عنوان معرف در درخواست خود نام ببرد زیرا چنین افرادی مانند ضامنی هستند که می‌توانند اعتماد کارفرما را جلب نمایند.

مصاحبه

در این قسمت تقاضای تعیین وقت برای مصاحبه می‌کنند. و شماره تلفن تماس خود و اقوام و آشنایان را در نامه قید می‌کنند تا تماس تلفنی دچار مشکل نشود.

جملات این قسمت باید لطیف و غیر آمرانه باشد . مانند این جمله : ممکن است افتخار مصاحبه را به من بدهید ؟ در صورت نیاز لطفا با شماره تلفن … تماس حاصل فرمایید.

نکاتی که باید رعایت شود تا یک نامه استخدامی موفق داشته باشید:

1 – نامه خود را قبل از فرستادن غلط‏گیری و اصلاح نمایید . اگر بخواهید که به طور حرفه‏ای نامه را بنگارید، حتماً باید نامه شما خالی از اشتباهایت نظیر اشتباهات چاپی، املائی و دستور باشد. بیشتر نامه‏های از این دست به دلیل چنین اشتباهاتی تاثیر داده نمی‏شوند.

2 – نامه خود را به نام فردی که شما را استخدام می‏کند و یا مدیریت استخدام و یا قسمت استخدام ارسال کنید . با شرکت فوق تماس بگیرید و نام فردی که در قسمت استخدام مسئول این گونه امور است را گرفته و نامه خود را به نام ایشان ارسال نمایید، این کار یک آغاز و ابتکاری است که تاثیر مثبتی را بر روی خواننده نامه استخدامی شما می‏گذارد.

3 - نامه خود را به نام شخصی بفرستید، نه به نام شرکت . از اسم و سمت شخص فوق استفاده کنید در صورت ممکن و تذکیر و تانیث ایشان را در صورت عدم آگاهی حدس نزدید، هدف شما این است که نامه را برای فردی ارسال کنید که قصد دارد شما را استخدام کند و نیز شما قصد همکاری با ایشان را در آینده دارید.

4 – با کلمات دلخواه خود بنویسید. نامه استخدایم شما به مانند روزمه شما باید کاملاً نشان دهنده و بازتاب اندیشه و تفکر شما نسبت به چنگ آوردن شغل جدید باشد. کارفرمایان دنبال اطلاعات علمی و همچنین شوق و ذوق کاری شما هستند.

5 - کتابهای مرجع را برای برطرف کردن و احیاناً کمک در نکات دستور و املائی بکارگیرد . برای اینکه واقعاً یک وضعیت نکوهش آوری به وجود می‏آید هنگامی که شما اشتباهات املائی و یا دستور دارید, هرگز در استفاده کردن از کتابهای مرجع و لغت تردید نکنید و حتی از کتاب‌های گوناگون که در دستور، لغت و ادا کردن کلمات کمک می‏کنند بهره ببرید.

6 – در نامه خود نشان دهید که اطلاعاتی از سازمان یا شرکت فوق دارید . این دقیقاً محلی است که شما می‏توانید نشان دهید که درباره ایشان تحقیق کرده ‏اید، همینطور و بدون اططلاع شماره تلفن شرکت فوق را نگرفته ‏اید، شما می‏دانید که شرکت مزبور چه کسانی هستند، چه میکنند و به همین دلایل انتخابشان می‏کنید.

7 – از عبارت و جملات استفاده کنید که برای کارفرما قابل شناختن و معنی‏دار باشد . نامه خود را تا جایی که ممکن است مرتب و معنی‏دار جلوه دهید طبقه ‏بندی شده آن را عرضه کنید، دانسته‏‌های خود را از شرکت و خریداران و نیز نحوه عرضه کالا در آنجا بیان کنید. و وارد کلمات و اطلاعات تصنعی و حرفه ‏ای خود که به شغل مورد نظر مربوط نیست، نشوید.

8 – مطئمن شوید که آدرس خود به همراه شماره تلفن را در نامه خود قید کرده‏ اید . حتماً باید آدرسی که جواب نامه شما می ‏بایست به آن بازگردد را ذکر کنید، می‏تواند شامل کد پستی، شهر، تلفن و آدرس محل سکونت باشد.

9 – حالت رسمی و یا حرفه‏ ای به نام خود بدهید تا خود را به صورت حرفه‏ای جلوه دهید . در این صورت نامه شما برای طرح مصاحبه نزدیک شده در واقع ارزش نامه شما هنگامی آشکاری شود که برای مصاحبه دعوت شوید.

10 – “من“ را کم ارزش جلوه دهید و به “شما“ اهیمت بدهید . یعنی کاری کنید که کلماتی مانند “من انتظار دارم“ را به “شما می‏ خواهید“ تبدیل کنید، در واقع “شما می‏ خواهید“ مربوط به خواسته‏های کارفرما می‏باشد. شما چه کاری می‏توانید برای شرکت کارفرما انجام دهید و در واقع هر چه بیشتر به خواسته‏‌های کارفرما بها دهید، میل انجام مصاحبه با شما افزایش می‏یابد.

11 – مطئمن مطالب را بیان کنید اما خود نمایی نکنید . تمامی ملزومات را برای انجام کار شرح دهید، سعی کنید تا مسیری را برای ارتباط مناسب بین توانایی‏ها و قابلیت‌های خود و نیازهای کارفرما پیدا کنید، بر روی قابلیت زیست ‏پذیری خود تاکید کنید و اینکه می‏توانید خود را با شرایط کاری وفق دهید.

12 – مطمئن شوید که کارفرما نامه شما را با بینش منحصر به فرد مربوط به شما می‏خواند . موضوع اصلی تمامی موارد قابل ذکر در نامه را تجربه، توانایی، قدرت, هنر و نیروی کاری خود قرار دهید و نیز شرح دهید که چگونگی این موارد در خدمت شرکت قرار می ‏گیرد و در این هنگام سعی کنید از کلمات و جملاتی استفاده کنید که به گرمی حالات شما را بیان کند.

13 – نامه خود را به گونه‏ای طرح کنید که نشان دهد مشا به هر نحو شایسته همکاری با ایشان هستید. . توضیح دهید که شما که هستید و چه کاری را می‏ خواهید برای کارفرما انجام دهید، بیان کردن این حالات در لغت زیاد مشکل نیست و نیز نشان دهید که شما خود نیز درخواست همکاری دارید.

14 – ساختمان‏بندی نامه خود را به گونه‏ ای تنظیم کنید که بیان کننده هدف ویژه و مخصوص خود شما باشد. . هدف اصلی نامه استخدامی خود را در پاراگرفا ابتدایی شرح دهید، تصمیم بگیرید که بر روی این موضوع زیاد بحث کنید و مطمئن باشید که در عین حال این کار شما انگیزه کارفرما را برای به جریان انداختن کار شما تقویت می‏کند.

15 – نسبت به درجات علمی و مدارج تحصیلی خود در نامه اهمیت بدهید . می‏توانید به نحوی آنها را جلوه‏دار نمایش دهید، یا نوع قلم آنها رعوض کنید و یا زیر آنها خطی کشیده و یا می‏توایند حق در لیستی آنها را ارائه نمایید فقط در تمامی این حالت سعی داشته باشید که قابلیت خواندن خود را از دست ندهند. این کار حتی وقتی که کارفرما نامه شما را سطحی هم می‏خواند، می‏تواند بقدر کافی مؤثر باشد.

16 – کوتاه و مختصر و خلاصه آن را ارئه کنید . نامه را ساده و تمیز ارائه نمایید نه در هم ریخته، در هر پاراگراف از هفت خط بیشتر ننویسید و نیز سعی کنید د رهر پاراگراف از پنج خط یا کمتر بهره ببریید. طول جملات را تنوع ببخشید، هیچ یک از جملات خود را طولانی عرضه نکنید اما آنها را کوتاه هم قطع نکنید، یک صفحه کاملاً کافیست برای یک نامه استخدامی.

17 – توانایی‏های خود را با دلیل اثبات کنید . برای هر شغل و سمتی دو نوع توانایی و مهارت علمی داریم: مهارت فنی اصلی که در واقع مهترین ارزش نیز می‏باشد، دومی مهارتهای کاردانی در سطح وسیع می‏باشد که برای کارفرمایان کاملاً مناسب و از ملزومات ابتدایی می‏باشد… داشتن اولین نوع شما را هنوز پشت در بسته نگه می‏دارد ولی همراه شدن این با دومی شما را موفق می کند

18 – فقط نامه اصلی را بفرستید . هرگز کپی ای کپی‏هایی را همراه نامه اصلی و یا بدون نامه اصلی نفرستید و از چاپگرهای سونزی نیز بهره نگیرید و همچنین نامه خود را دستخط هم ننویسید.

19 – کپی از رزومه خود را نیز به نامه استخدامی پیوست بزنید . حتماً به خطار داشته باشید که هدف شما از نامه استخدامی این است که روزمه خود را به دست کارفرما برسانید و شرایط را برای مصاحب فراهم نمایید.

20 – عکس خود را به نامه خود الصاق نکنید . به غیر از نوشتن نامه استدخایم برای شغلهایی مانند: بازیگری و شغلهایی مانند: بازیگری و شغلهایی که با چهره سر و کار دارند، اختصاص دادن فضایی به عکس خود در نامه استخدامی کاری بیهوده است، برای کارفرمایان همین مهم است که قابلیتها و توانهایی‏های شما را با کار خود مرتبط بدانند.

21 – نامه خود را با درخواستی تمام کنید .اصلی‏ترین هدف در نگارش نامه استخدامی شفاهیان رسیدن به مرحله مصاحبه است بنابر این در مورد مصاحب در انتها نامه خود سئوال کنید و در خدمت مصاحبه را نیز فراموش نکنید.

 

 

لينك ساير مطالب پيشنهادي براي مطالعه

دانلود فرم خام رزومه نويسي برای کارجویان
آمار دقيق شركت كنندگان در كنكور سراسري سال 93
فشار خون ( blood pressure) چيست؟
در مورد سکته قلبی چه مي دانيد ؟
سفارشات استیو بالمر برای شروع یک تجارت موفق
روش تکمیل فرم درخواست کار
راه های مقابله با استرس در کار
نبض بازار دست کیست؟
5 راز موفقیت در تجارت از زبان ریچارد برنسون
تفاوت قیمت خودرو نسبت به یک ماه قبل
گابریل ناپولیتانو از تجارت در زمینه ی پوشاک میگوید
سهمیه بنزین سفر امشب واریز می‌شود
جوانان ما در بیکاری پیر شده‌اند
گردش مالی چندهزار میلیاردی کتاب‌های کنکور
غافلگیری در بازار طلا
دانلود نمونه سوالات آزمون استخدامي بانك ملت
آغاز حذف یارانه بگیرهای پر درآمد 5 شنبه ساعت 8
آموزش كامل ساخت Apple ID رايگان برای کاربران ایرانی
مقايسه متدولوژي‌هاي توسعه سيستم‌هاي اطلاعاتي - متدولوژيهاى توسعه سريع (RAD/JAD)
علت ریست شدن ناگهانی کامپیوتر چیست؟

اندرويد 
تحقيق 
دانلود 
ضرب المثل 
جزوات كارشناسي ارشد مديريت 
تايپ بيست 
كارشناسي ارشد مديريت 
آموزش تايپ حرفه اي 
آموزش حرفه ای تایپ ده انگشتي 
آموزش تايپ سريع 
آموزش تايپ كردن متن 
استخدام 
نرم افزار اندرويد 
آگهي استخدام 
داستان ضرب المثل ها 
آندرويد 
ضرب المثل هاي ايراني 
دانلود نرم افزار 
نمونه سوالات 
استرس 
نرم افزار آندروید 
حسابداري 
word 
تايپ آنلاين 
تايپ20 
قيمت تايپ فارسي 
دانلود نرم افزار میکس و مونتاژ 
تحقيق در مورد ضرب المثل ها 
آمادگی دفاعی 
موفقيت 
شب امتحان 
حجامت 
وزارت بهداشت 
دانلود بازی 
کارشناسی ارشد 
پرستار 
كار 
زندگي 
مديريت 
آندروید 
قلب 
مدیریت 
دانلود آهنگ 
ir 
ازدواج 
دانلود نرم افزار میکس فیلم 
دانلود نرم افزار ویرایش فیلم 
ترفندآفیس 
درس هايي از قرآن 
كنكور سراسري 
نرم افزار برش فیلم 
دانلود نرم افزار مونتاژ فیلم 
گزارش كار 
تحقيق كامل 
اخبار دانشگاهی 
اخبار دکتری 
استیفن رابینز 
سیستم عامل iOS 
آمادگي دفاعي 
تايپ لاتين 
تحقيق در مورد 
گوشت سفيد 
آموزش عكاسي حرفه اي 
مدل گوشي 
نرم افزار PDF 
زمان حجامت 
خواص سمنو 
فروش انلاين 
سرعت رایانه 
درمان يبوست 
پایان نامه دانشجویی 
temple run 
دانلود برنامه اندرويد 
سال سوم راهنمایی 
انفارکتوس میوکارد 
جنسينگ 
درس اقتصاد کلان 
دانشمندان ايراني 
روغن فندق 
تحليل تكنيكال 
ويندوزفون 
آتشفشان چیست 
آخرين ورژن فايرفاكس 
آرايش لب 
پرندگان خشمگین در فضا 
دانلود پرندگان خشمگین در فضا 
ios 6 
دکتر سید رضا سید جوادین 
توتم و تابو 
راه حل مشکلات زناشویی 
محيط كار 
مطالب مشابه :

دانلود فرم خام رزومه نويسي برای کارجویان

تايپ20,دانلود مقاله,تحقيق,نمونه سوال - دانلود فرم خام رزومه نويسي برای کارجویان - دانلود تحقيق و مقاله دانش آموزي و دانشجويي، جزوات و منابع كنكور سراسري و كارشناسي ارشد.
نمونه فرم رزومه جهت درخواست كار،‌ تقديم به شما....

به تخصصی ترین وب کنکور مشاوره خوش آمدید. - نمونه فرم رزومه جهت درخواست كار،‌ تقديم به شما.... - هركه مي خواهد بداند چه منزلتي نزد خدا دارد بنگرد منزلت خدا نزد او چگونه است. امام صادق (ع)
آموزش نحوه نگارش رزومه به همراه قالب آماده فارسی و انگلیسی

به همراه : مجموعه نمونه فرم های خام که فقط کافیست مشخصات خود را در آن وارد کنید ( فارسی و انگلیسی ) و تکمیل شده فارسی و انگلیسی. امروزه ، رقابتی بی سابقه جهت ... نمونه رزومه لیسانس برق با پروفایل سابقه کار تاسیساتی. نمونه رزومه کارشناس ارشد ...
طریقه ی نوشتن رزومه

ثبت رزومه در سایت ای-استخدام. کارفرمایان مایلند تا قبل از مصاحبه تلفنی و یا حضوری با متقاضیان، ضمن صرفه جویی در وقت خود کارجویان را از روی تجربیات و توانائیهایشان گروه بندی یا اصطلاحاً غربال کنند. این کار به آنها این امکان را می دهد که با رتبه بندی رزومه های وارده، افراد مورد نیاز خود را که دارای انگیزه و توانایی کافی هستند به مصاحبه دعوت و در نهایت بهترینها را استخدام نمایند. بررسی رزومه .... دو نمونه خام رزومه برای شما قرار دادیم که می توانید با کلیک روی لینک های زیر، آن ها را دانلود نمایید :.
نحوه نوشتن متن نامه درخواست كار + دانلود نمونه نامه درخواست كار

اصلی‏ترین هدف در نگارش نامه استخدامی شفاهیان رسیدن به مرحله مصاحبه است بنابر این در مورد مصاحب در انتها نامه خود سئوال کنید و در خدمت مصاحبه را نیز فراموش نکنید. لينك ساير مطالب پيشنهادي براي مطالعه. دانلود فرم خام رزومه نويسي برای کارجویان
رزومه چیست ! تشریح ساختار رزومه ! دانلود نمونه ای از یک رزومه

رزومه معرفینامه ای شامل خلاصه ای از تجربیات کاری، سوابق تحصیلی و مهارتهای فرد جویای کار است. این معرفینامه میتواند بصورت تایپ شده در حداکثر یک یا دو صفحه در قالب اوراق چاپ شده و یا نسخه الکترونیکی (غالباً فایلهای doc ...
دانلود رایگان انواع فرم های قراردادهای پیمانکاری جزء

فرم خام قرارداد طرح و ساخت (EPC). لینک اول دانــــــلود · لینک دوم دانــــــلود. فرم خام قرارداد قالب بندی. لینک اول دانــــــلود · لینک دوم دانــــــلود. فرم خام قرارداد کانال کشی کولر. لینک اول دانــــــلود · لینک دوم دانــــــلود. فرم خام قرارداد گچ کاری.
دانلود فرم خام رزومه با قابلیت ویرایش

دانلود فرم خام رزومه با قابلیت گزارش رزومه کاری مهندسی, رزومه کاری, فرم رزومه قابل
دانلودفرم خام رزومه

دانلودرزومه مهندسی عمران, رزومه کاری فرم خام, دانلود نرم افزارمهندسی عمران
رزومه ( cv )

دقت کنید که رابطه ای بین علائق شما و کاری دانلود نمونه رزومه دانلود فرم خام 1. دانلود
برچسب :