بیست و هفتمین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان

افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره

فیلم های کودک و نوجوان

در کلانشهر اصفهان


آیین گشایش بیست و هفتین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان راس ساعت ۱۹ روز دوشنبه پانزدهم مهرماه در تالار گل نرگس اصفهان شروع شد.


n00119758-r-b-001.jpg

n00119758-r-b-006.jpg

n00119758-r-b-007.jpg

n00119758-r-b-009.jpg

n00119758-r-b-012.jpg

n00119758-r-b-013.jpg

n00119758-r-b-016.jpg

n00119767-r-b-018.jpg

n00119767-r-b-025.jpg

n00119767-r-b-028.jpg

n00119773-r-b-002.jpg

n00119773-r-b-005.jpg

n00119773-r-b-006.jpg

n00119773-r-b-007.jpg

n00119767-r-b-030.jpg

n00119758-r-b-024.jpg


مراسم با پخش سرود پرافتخار میهن اسلامی و قرائت قرآن آغاز شد و بلافاصله با پخش کلیپی مرتبط با رونمایی از پرچم حریم نبوی ادامه یافت. در این کلیپ زیبا کودکان و نوجوانان حاضر در حریم پیامبر اکرم (ص) با متبرک نمودن این پرچم شور و احساسات خود را به نمایش گذاشته بودند.
پخش این کلیپ زیبا و در پی آن میان برنامه زیبا و دلنشینی که گروه فیتیله ای ها در این باره اجرا کردند با تشویق و استقبال حاضرین روبرو شد.
فرار تریبون از دست فیتیله ای‌ها
محمد مسلمی با ذکر نکته ای جالب درخصوص نام گذاری دوره های اخیر جشنواره گفت : دو سال پیش جشنواره به نام حضرت علی (ع) برگزار شد، سال پیش به نام حضرت فاطمه (س) و امسال هم جشنواره مزین به نام حضرت محمد (ص) است که مایه برکت جشنواره خواهد بود.
در ادامه حرکات شاد نمایشی فیتیله ای ها شور وشوقی وصف ناپذیر را به سالن گل نرگس آورد. تشویق ممتد کودکان پرشمار حاضر در جشنواره نشان می داد برنامه ها مورد توجه آنان قرار گرفته است.
وقتی مسلمی مشغول تذکر دادن به سخنرانان آیین افتتاحیه در باره کوتاه صحبت کردن بود تریبون حرکت کرد! و از او فاصله گرفت. این بخش نمایشی جذاب که تذکر به جایی را به سخنرانان درخصوص کوتاه صحبت کردن داد، به شدت مورد توجه عموم حاضرین قرار گرفت.
میرعلائی: آرزوی ما برقراری صلح جهانی است
نخستین سخنران مراسم دبیر جشنواره بود. سیداحمد میرعلائی سخنان خود را با یک شوخی به جا درباره فراری بودن تریبون شروع کرد و قول داد تریبون را فراری ندهد! او در سخنان خود گفت: امشب عید بزرگی است و ما جشنی بزرگتر داریم که سالگرد ازدواج پدر و مادر سلاله سادات است، حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (ع). به یمن این شب عزیز دعا می کنیم صلح جهانی در تمام نقاط دنیا برقرار شود و همدلی و همبستگی و رفاقت در جهان فراگیر شود. او در اداه اعلام کرد : این پرچم که مزین به عطر و بوی حرم نبوی است میهمان جشنواره خواهد بود و بعد به حرم حضرت رقیه (س) اهداء خواهد شد. میرعلائی همچنین گفت : پروانه عمر کوتاهی دارد اما جشنواره کودک هرسال پروانه تازه ای را به هنر و فرهنگ ایران هدیه می کند.
در پایان سخنان او گروه فیتیله ای ها روی سن آمدند و میان برنامه شاد دیگری را اجرا کردند.
شمسی فضل‌اللهی: من عاشق هنر هستم، برای تقدیر و جایزه کار نمی‌کنم
در ادامه شمسی فضل اللهی هنرمند پیشکسوت و دوست داشتنی سینما و تلویزیون روی سن حاضر شد. او در سخنانی گفت : تریبون برای ما که قبلا با میکروفون کار کرده ایم جذابیتی ندارد. می خواهم از عواطف و احساسات مردم عزیز تشکر کنم. همه ما با عشق برای بچه ها کار می کنیم. از من پرسیدند چه حسی داری که از تو تقدیر می شود؟ جواب دادم خوشحالم اما هیچوقت به آن فکر نکرده بودم، من برای تقدیر و جایزه کار نمی کنم، عاشق هنرم هستم و دوست دارم آنچه را در وجود خود دارم به کودکان و مردم ارائه کنم.
حجت الله ایوبی و سیداحمد علائی بر ای تقدیر از این هنرمند روی سن حاضر شدند. ایوبی لوح تقدیر و یادبود جشنواره را به او هدیه کرد و میرعلائی نیز پوستر ویژه طراحی شده برای بزرگداشت بانو شمسی فضل اللهی را به این هنرمند دوست داشتنی اهداء کرد.
هویت و خودباوری، دستاورد بزرگ جشنواره کودک
در ادامه آیین گشایش بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان ونوجوانان، گروه فیتیله ای ها با خواندن سرودی زیبا در باره شهر اصفهان اماکن تاریخی و زیبای این شهر را به زبان شعر و ترانه برای کودکان معرفی کردند که این بخش به شدت مورد توجه قرار گرفت و شور و نشاط در سالن گل نرگس به اوج رسید. سقاییان‌نژاد: اصفهان مهد تمدن ایران و پایتخت جهان اسلام است
در ادامه دکتر سقاییان‌نژاد شهردار اصفهان روی صحنه حاضر شد و گفت سه جمله بیشتر برای گفتن ندارد. او گفت: به همه میهمانان و هنرمندان خیرمقدم می گویم، و به عنوان شهردار شهر تاریخی و مملو از تمدن اصفهان کلید شهر را به میهمانانی که از سراسر دنیا و ایران در نقش جهان جمع شده اند تقدیم می کنم. او در ادامه با طرح یک سئوال از کودکان گفت: چرا جشنواره در اصفهان برگزار می شود؟ چون اصفهان مهد تمدن ایران زمین، پایتخت جهان اسلام و سرشار از هویت و خودباوری است. بر این گفته تاکید می کنم که کودکان ما خودباوری را در وجودشان پرورش دهند و اگر ذره ای از این هنر و تمدن را در فیلمهای خود نمایش دهیم وظیفه مان را انجام داده ایم. شهردار اصفهان همچنین افزود: جشنواره کودک ۲۷ به این دلیل برگزار می شود تا به تمدن خودمان تکیه کنیم و امیدوارم در این جشنواره استقلال و خودباوری را تمرین کنیم.
تقدیر از غلامرضا آزادی با حضور همسرش فریال بهزاد
در ادامه مراسم فیتیله‌ای‌ها با اجرای بخشی نمایشی در قالب شعری بسیار جذاب سینما را با کلیپی از فیلمها و انیمیشنهای تولید شده در سینمای ایران به کودکان معرفی می کردند.
در ادامه مراسم غلامرضا آزادی فیلمبردار، فیلمساز و تهیه کننده مجرب سینمای ایران که عمده فعالیت خود را در سینمای کودک طی کرده بر روی صحنه حضور یافت تا با پخش کلیپی درباره او که خود زاده اصفهان است مراسم تقدیر از این هنرمند انجام گیرد.
آزادی در سخنانی کوتاه گفت: سینما در خانواده من شغلی همگانی است. سینما را در اصفهان و کنار همسرم آغاز کردم و او همیشه همراه من بوده است و برای همین او را دعوت می کنم تا این لوح و هدیه را به ایشان تقدیم کنم. فریال بهزاد همسر آقای آزادی که خود از فیلمسازان باسابقه در حوزه سینمای کودک است در میان تشویق حضار روی سن رفت و گفت: از آقای شهردار و همه هموطنان اصفهانی تشکر می کنم. آقای آزادی قبل از این که همسر من باشند دوست خوب من هستند. همه ما عاشق بچه ها هستیم و دوست داریم آنها را با ساخت آثار خود شاد کنیم. آزادی درانتهای سختان خود گفت: خانم بهزاد پیشکسوت ساخت آثار فانتزی برای کودکان و نوجوانان هستند و امیدوارم به زودی شرایط برای ساخت فیلمی درباره اصفهان فراهم شود. در مراسم تقدیر از ایشان آقایان سقاییان‌نژاد، محمد احسانی، مجتبی شهیدی و مهدی پاکدل روی سن آمدند و لوح تقدیر و یادبود جشنواره همراه پوستر ویژه طراحی شده برای بزرگداشت ایشان به این هنرمند دوست داشتنی اهداء شد.
اهدای جوایز به برگزیدگان بخش مواد تبلیغی
در ادامه برگزیدگان بخش عکس و پوستر (مواد تبلیغی) جشنواره با حضور رضا برجی یکی از داوران این بخش و حسن پورشیرازی معرفی شدند.
در بخش عکس، با تقدیر از فیلم ماهی کویر، دیپلم افتخار به احمدرضا شجاعی برای فیلم ساکن خانه چوبی اهدا شد.
پروانه زرین جشنواره بیست و هفتم در بخش عکس به سیدعبدالحسین نواب موسوی برای فیلم تنهای تنهای تنها اهدا شد.
با تقدیر از احمدرضا شجاعی برای طراحی پوستر فیلم ساکن خانه چوبی، پروانه زرین بهترین پوستر به احسان برآبادی برای فیلم تنهای تنهای تنها تعلق گرفت.
بزرگداشت قدرت‌الله ایزدی
در ادامه آئین افتتاحیه ، سقائیان نژاد، مهندس امینی، مهندس کرباسی و مهدی باقربیگی برای اهداء لوح تقدیر و هدیه و بزرگداشت قدرت‌الله ایزدی روی صحنه آمدند.
قدرت الله ایزدی با حضور در صحنه گفت: دوستتان دارم اندازه نصف جهان، زاینده رود وقتی حیات و آب داشته باشد و ماهی هم داشته باشد. انشاءالله همه موفق باشند. جا دارد یادی کنیم از دلاور مردان کشور و شهیدان که با جان نثاری آنها امروز در کنار هم هستیم.
وی در ادامه با لحن طنز آمیزی گفت: به میهمانان خیرمقدم می گویم. میهمانانی که از کشورهای مختلف به ایران آمدند و میهمانانی که از جای جای ایران آمدند،امیدوارم در این چند روز اقامت آنها خوش بگذرد همه چیز برای آنها رایگان است!
قدرت‌الله ایزدی در ادامه به هنرنمایی پرداخت و با تغییر صدا و اجرای خوبی ارایه داد.
وی در ادامه گفت: وقتی عزیزان به دفتر آمدندو گفتند از من قرار است تقدیر شود گفتم من فکر کردم هنرمندانی که قدشان از من بلندتر است، حضور دارند. هنرمندانی که چهره آنها زیباتر از من است چرا من، به هرحال من به عنوان یک خادمین کوچک طنز از جشنواره سپاسگزارم من سال گذشته همین موقع ها که جشنواره برگزار شده بود حال مساعدی نداشتم .در بیمارستان جشنواره را دنبال کردم شهردار محترم و اقای میرعلایی به اتفاق سرکارخانم چراغی به عیادت من آمدند به لطف این عزیزان بود که من روی پا بایستم.
وی در خاتمه صحبت‌هایش گفت: یادی کنیم از هنرمندانی که بسیار زحمت کشیدند استاد کسایی و رضا ارحام صدر که برای ما زحمات بسیاری کشیدند.
پروانه‌ها بر دوش فیلمنامه نویسان نشستند
آیین گشایش بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان ونوجوانان با سخنان حجت الله ایوبی رییس سارمان سینمایی , برپایی مراسم بزرگداشت ناصر طهماسب و اهدای جوایز بخش فیلمنامه‌نویسی مراسم افتتاحیه جشنواره کودک۲۷ ادامه یافت.
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، حجت الله اسوبی در سخنانی بر اهمیت سینمای کودک تاکید کرد .
ایوبی: زمانی که بچه بودیم خوشبخت‌تر بودیم چون فیلم‌های بهتری می‌دیدیم
رئیس سازمان سینمایی در افتتاحیه جشنواره فیلم کودک ۲۷ با درخواست از سینماگران برای ساخت فیلم خوب و وعده حمایت از همه سینماگران کودک و نوجوان، گفت: زمانی که بچه بودیم خوشبخت‌تر بودیم چون فیلم‌های بهتری می‌دیدیم.
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، در بخش دیگر آئین افتتاحیه معلولان آرام دل برای اجرای برنامه به روی سن آمدند که با تشویق بچه‌های حاضر در سالن و سر دادن شعار «بچه‌ها دوستتان داریم» خطاب به بچه‌های معلول همراه بود. پس از اجرای هماهنگ و پراحساس این گروه، این گروه با تشویق ایستاده حاضران در سالن، صحنه را ترک کردند.
در ادامه فتیلیه‌ای‌ها با بیان شعار جشنواره (دفاع از حقوق کودکان درگیر جنگ)، دکلمه‌ای را اجرا کردند که با پخش کلیپی از کودکان آواره و جنگ‌زده دنیا به ویژه جنگ سوریه همراه بود.
ایوبی: جهان بدون اصفهان جهان غیر قابل تصوری است
در ادامه آئین افتتاحیه، حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی با حضور در پشت تریبون گفت: همه ما می دانیم که جهان بدون اصفهان جهان غیر قابل تصوری است. نصف جهان و از دیدگاه بسیار کل جهان است. خوشحالم از اینکه جشنواره کودک در اصفهان برگزار می‌شود.
وی ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره خطاب به کودکان گفت: می‌خواهم از کودکان درخواست کنم از این به بعد تصمیم بگیرند سالی یکبار به سینما بروند و خانواده شان را به همراه ببرند تا تعداد ورودی سینما از ۱۰ میلیون به ۷۰ میلیون برسد تا مشکل سینما حل شود.
وی در ادامه تاکید کرد: از کارگردانان و تهیه کنندگان درخواست می‌کنم و خود نیز در راه یاری شان می‌کنم تا فیلم خوب برای کودکان بسازند.
رئیس سازمان سینمایی در ادامه سخنانش به کودکی نسل خود اشاره کرد و گفت: زمانی که بچه بودیم، نسل ما خوشبخت‌تر بود زیرا فیلم‌های بهتری در روزگار ما ساخته می‌شد. امیدوارم این جشنواره وسیله‌ای باشد تا فرزندان ما سینما رفتن، فیلم دیدن و فیلم فهمیدن را بیاموزند. جشنواره بستری است که به کودکان فیلم دیدن را بیاموزیم.
ایوبی در بخش دیگری از سخنانش گفت: این دوره از جشنواره که به نام پیامبر اعظم پیام آور صلح مزین است، بتواند بیش از همه روزگاران عشق ، محبت و صلح پیامبر را به کودکان بیاموزد تا به عنوان پیام آوران رحمت پرچم صلح را در جهان به اهتزاز درآوریم.
وی در خاتمه سخنانش گفت: آرزوی توفیق و خشنودی دارم برای تمام کسانی که زحمت کشیدند تا لبخند بر لبان کودکان این استان بنشیند دارم.
بزرگداشت ناصر طهماسب صدای ماندگار سینما و تلویزیون
چهارمین بزرگداشت جشنواره بیست و هفتم به تجلیل از ناصر طهماسب دوبلور پیشکسوت عرصه سینما و تلویزیون اختصاص یافت.
طهماسب دوبله بسیاری از کارتون های دوران کودکی ما را برعهده داشته و صدای خاص و متمایز او سبب شده بسیاری از نقشهای ماندگار سینما و کارتون های دوران کودکی ما با صدای این بزرگمرد عرصه دوبله عجین باشد . به عنوان نمونه می توان از صدای ماندگار این استاد بر شخصیت یوگی در مجموعه کارتون های یوگی و دوستان اشاره کرد .طهماسب با حضور برروی سن برای سینمای کودک آرزو کرد تا تعداد فیلم‌هایی که برای کودکان ساخته می‌شود افزایش یابد.
او در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد: در مقدمه کتاب شازده کوچولو آمده است این کتاب برای کودکان و بزرگسالان نوشته شده است و من خواندن این کتاب را به همه توصیه می کنم . بزرگسالان باید بدانند بچه‌ها ما را نگاه می‌کنند و باید مراقب رفتارمان باشیم.
برای ارایه لوح تقدیر و جایزه این هنرمند احمد میرعلایی همراه دو نماینده مجلس شورای اسلامی روی سن آمدند . دبیر جشنواره با اطلاع رسانی در مورد تشکیل کمیسیون کودک و نوجوان در مجلس شورای اسلامی به حضار گفت: دکتر قاسم جعفری نماینده بجنورد و علیرضا توکلی نماینده بافق و محمد دهقانی نماینده طرقبه به صورت خودجوش این کمیسیون را تشکیل دادند و امیدواریم قدم‌های موثری برای این گروه سنی در مجلس شورای اسلامی برداشته شود.
جعفری نماینده بجنورد با حضور بر روی صحنه گفت: من به نمایندگی از نمایندگان خانه ملت می گویم مجلس به فکر همه شما کودکان و نوجوان است و دست همه کسانی که در این مسیر خانه ملت را یاری می کنند می فشاریم.
سیداحمد میرعلایی در ادامه گفت: امیدوارم نمایندگان مجلس سینمای ایران را هم حمایت کنند چراکه بودجه سینما بسیار کم است و با حمایت مجلس و دولت سینماگران می توانند در ساخت فیلم برای کودکان بردارند.
اهدای جوایز بخش فیلمنامه‌نویسی
در ادامه مراسم و پس از هنرنمایی گروه موسیقی و گروه فیتیله , هیئت داوران چهارمین مسابقه فیلمنامه نویسی کودک و نوجوان به همراه امیرشهاب رضویان، جلیل فرجاد، ابراهیم فروزش و شهیدی دبیر اجرایی جشنواره روی صحنه برای اهداء جایزه آمدند.
در این بخش دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طرح برگزیده «رهایی از GTA» نیاز اسماعیل‌پور، نازنین اسماعیل پور گلنار رضوی و میلاد باقری اهداء شد و پروانه زرین و جایزه نقدی به فیلمنامه «قول» نوشته حسن بیانلو اهداء شد. همچنین فیلمنامه های فرار اسبی (عباس مرادیان) ، داداشی و ساحل لیز (نجیبه نعمتی)، تابستان سام (آناهیتا مستاجران) ، بچه‌های امروز (فهیمه نادری فرد) و ترس بازی (پریسا پروین نیا و بیتا شباهنگ) برنده دیپلم افتخار و جایزه نقدی جشنواره شدند.
بزرگداشت دنیا فنی زاده و ابراهیم فروزش، عکس یادگاری هنرمندان سینمای ایران و مراسم آتش بازی، سکانس پایانی افتتاحیه جشنواره کودک را رقم زدند.
فنی زاده : امیدوارم لبخندی بر لبان شما نشانده باشم
به گزارش ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، بزرگداشت پنجم جشنواره بیست و هفتم بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در آیین افتتاحیه به عروسک گردان کلاه قرمزی اختصاص یافت. این بخش با سخنان فاطمه معتمد آریا و حمید جبلی در توصیف دنیا فنی‌زاده در قالب یک گزارش همراه شد. معتمد آریا در این کلیپ گفت: دنیا فنی‌زاده نگین اصلی عروسک های ایران و در دنیای عروسک‌ها یگانه است.
حمید جبلی او را آرتیست اصلی عروسک‌های ایران معرفی کرد که به همه آنها جان بخشیده است، جای چندین آرتیست سینما کار کرده ولی برای خیلی‌ها ناشناس باقی مانده است. پخش این کلیپ با تشویق فراوان کودکان و خردسالان داخل سالن و ابراز احساسات آنان همراه بود.
برای اهدای جایزه این بخش از فریال بهزاد، رابعه مدنی، بهنوش طباطبایی، محمدرضا شیرخانلو و سیداحمدمیرعلایی دبیر جشنواره دعوت شد تا روی صحنه بیایند.
فنی زاده پس از دریافت جایزه و تندیس جشنواره گفت خیلی از بابت این بزرگداشت خوشحالم اما مثل اینکه عروسک گردان خوبی نبودم چون ۲۸ سال پشت عروسک قایم شدم تا بالاخره پیدایم کردند! بچه‌های دیروز و امروز را خیلی دوست دارم. امیدوارم کاری کرده باشم تا لبخند بر لبان همه شما بنشیند.
بزرگداشت ابراهیم فروزش فیلمساز باسابقه سینمای کودک
در ادامه دبیرجشنواره از ابراهیم فروزش به عنوان سینماگری که سال‌ها در عرصه سینمای کودک و نوجوان فعالیت کرده دعوت کرد تا روی صحنه بیاید و درباره فروزش گفت: ایشان از هنرمندانی است که هنرمندانه و عاشقانه به سینمای کودک عشق می‌ورزد و بی سر و صدا کار انجام می‌دهد. هرجا که اسم کودک و نوجوان می آید نام ایشان به چشم می‌خورد. او نام آور سینمای کودک ایران و جهان است .
وی در ادامه گفت: تندیس جشنواره بیست و هفتم به دلیل اخلاق و منش ایشان به ابراهیم فروزش تعلق می گیرد.
خبر خوش ایوبی و عکس یادگاری و آتش بازی و پایان مراسم
حجت الله ایوبی ریس سازمان سینمایی به همراه همکاران و تمام هنرمندان حاضر در سالن برای بخش پایانی مراسم روی صحنه آمدند.. حجت الله ایوبی در این بخش به حاضران اطلاع داد که بالاخره امروز مجمع عمومی خانه سینما تشکیل جلسه داد و این خار از پای سینمای ایران درآمد!
در خاتمه مراسم همه هنرمندان حاضر و برگزیدگان افتتاحیه در کنار حجت‌الله ایوبی عکسی به یادگار گرفتند.
آئین افتتاحیه بییست هفتمین جشنواره با حضور هنرمندان تقدیر شده برروی سن و خواندن سرودی در وصف ایران توسط گروه فیتیله به پایان نزدیک شد. این درحالی بود که در لحظات پایانی میرفرخ هاشمیان بازیگر نقش علی در فیلم سینمایی بچه‌های آسمان به کارگردانی مجید مجیدی به جمع هنرمندان اضافه شد و مورد تشویق قرار گرفت. همچنین برای شادی روح مرحوم محرم بسیم که قرار بود از وی نیز در این جشنواره تقدیر شود صلواتی ختم شد.
مدعوین و حاضران در افتتاحیه جشنواره در حالی ورزشگاه گل نرگس را ترک کردند که فضا و آسمان ورزشگاه را پروانه‌های کاغذی پر کرده بود، طنین صدای سامی یوسف در وصف پیامبر اکرم (ص) و مراسم آتش بازی در محوطه باز ورزشگاه گل نرگس، آخرین سکانس مراسم افتتاحیه جشنواره بود.
این مراسم که از ساعت ۱۹ آغاز شده بود، با سرعت جالب توجه و شور و هیجان ناشی از حضور کودکان و هنرمندان و اجرای قوی گروه فیتیله و کارگردانی مناسب، رأس ساعت ۲۱:۴۵ به پایان رسید.


مطالب مشابه :


فیتیله جمعه تعطیله تمام شد ؟!

نکته جالب هم این بود که در برنامه آقای ناصر آویژه سابق فیتیله در جذب
عموهای فیتیله مردم را فیتیله پیچ کردند

جالب / سوتی ویژه ما در فیتیله محبت تلاش کردیم تا خیران دوباره به کمک نیازمندان آقای
برنامهNERO

عموهای فیتیله سایت آوازک  سلام من بنیامین هستم ودارنده ی یک وبلاگ نوزاد و من در کلاس
بیست و هفتمین جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اصفهان

محمد مسلمی با ذکر نکته ای جالب در ادامه مراسم فیتیله سایت کویر گردی کشور در
دانستنیهای جالب فیزیک...آیا میدانستید ؟

مطالب وبلاگ مورد طبع و پسندتان قرار گرفته و دقایق خوشایندی را در اگه فیتیله جالب
www. IranMarasem .ir

برای ورود به سایت کلیک جالب و مهيج در جشنها و مناسبتهاي ملي و مذهبي در ·گروه طنز آقای
برچسب :