تقدیم به قهرمان شهر من

 

rozbeh faghih kia تقدیم به قهرمان شهر من

میخواهیم چند خطی را به روزبه فقیه کیا اختصاص دهیم، جوان رشید بندر انزلی، ناجی غریقی که برای نجات دو نفر از هموطنانش بعلت ایست قلبی جان سپرد. برای مردی که انسانیت را تفسیر کرد و دل به دریا زد و برای همیشه از بین ما رفت.

برای او که بی کفایتی ها را تاب نیاورد و خود به تنهایی بار کمبودها را کشید، برای او که یک تنه و بدون امکانات مورد نیاز به دو نفر زندگی بخشید و ثابت کرد دلی به وسعت آبی خزر دارد.

روزبه عزیز، مرد بزرگ، قهرمان شهر من میدانیم که هنوز با نگاه مهربانت در ساحل انزلی لم داده ای و به ساحل و امواج خروشان و خستگی ناپذیرش نظاره گری … خداحافظ مرد دریا …

roozbeh تقدیم به قهرمان شهر من

روزبه در آخرین مطلب ارسالی صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی فیس بوک این مطلب را ارسال کرده بود که خواندن آن خالی از لطف نیست:

roozbeh1 تقدیم به قهرمان شهر من

روزبه فقیه کیا از جان خود گذشت تا دو هموطن خود را نجات دهد، این جوان از جان خود گذشت اما عده ای حاضر نشدند از گرفتن پست و مقام بگذرند و متاسفانه امسال با انتقال هیئت نجات غریق استان از بندر انزلی به مرکز استان مشکلات و کاستی های زیادی را به بار آورده اند که ناشی از بی کفایتی و عدم مدیریت صحیح این هیات است که متاسفانه ماحصل این بی تدبیری ها بازی کردن با جان عده ی زیادی از هموطنانمان و میهمانان این استان را در پی داشته است.

متاسفانه گویی مسئولین هیات غریق نجات استان گیلان، تفاوت و دشواری کار ناجیان دریا و استخر را نیز به درستی تشخیص نمیدهند و باید دید چه پاسخی در قبال اتفاقات تلخ اخیر دارند و چه کسی وظیفه نظارت بر عملکرد این هیات را بر عهده دارد. متاسفانه طی این دو روز با عده ای از دوستان و همکاران این عزیز از دست رفته صبحتهایی داشتیم و همه این عزیزان به نکته مشترکی اشاره کردند و آن هم نبود تجهیزات و امکانات لازم است. در آینده نزدیک به مشکلات هیات نجات غریق گیلان بیشتر خواهیم پرداخت. 

  • اصل خبر: 

رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان گفت: «روزبه فقیه فتحی» منجی غریق ۲۳ ساله اهل بندرانزلی که برای نجات دو نفر در ساحل قوی انزلی رفته بود پس از نجات آنها ایست قلبی کرد و جان سپرد.

به گزارش انزلی کلاب به نقل از فارس، امیر نوری‌ سادات پیش از ظهر امروز در جلسه هلال احمر استان با اشاره به مرگ یک ناجی غریق در انزلی اظهار کرد: «روزبه فقیه کیا» منجی غریق ۲۳ ساله اهل بندرانزلی که برای نجات دو نفر در ساحل قوی انزلی شتافته بود، پس از نجات آنها به دلیل نداشتن تجهیزات و امکانات مورد نیاز و فشار بیش از اندازه دچار ایست قلبی شد و جان سپرد.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۱۸ نفر در دریای محدوده گیلان غرق شده‌اند، گفت: دو هفته پیش در نشست ستاد ساماندهی سواحل استان مقرر شده بود که هلال احمر ۱۵۸ نقطه خطرآفرین را با تجهیزات کامل و استفاده از خدمات منجیان غریق زیر پوشش قرار دهد.

این مسئول ادامه داد: پس از بازدیدهای انجام شده هیچ‌یک از نیروهای منجی غریق مجهز به امکانات نشده‌اند و تاکنون قراردادی نیز امضا نکرده‌اند.

به گفته رئیس هیئت نجات غریق و غواصی گیلان، در جلسه ستاد ساماندهی دریا مقرر شده بود در هر ایستگاه دو نفر منجی غریق به همراه یک امدادگر نسبت به امدادرسانی و ارائه خدمات اقدام کنند که تاکنون این امر از طرف هلال احمر استان تحقق نیافته است.

سرپرست جمعیت هلال احمر گیلان نیز در جلسه مذکور اظهار کرد: برای ما ردیف بودجه و امکانات مورد نظر در پوشش سواحل دریا اختصاص داده نشده است.

محمدحسن یزدان‌پناه، افزود: پس از نشست ستاد ساماندهی نیز اعلام کرده‌ایم که تا امکانات و تجهیزات مورد نیاز فراهم نشود نمی‌توانیم نقاط خطرآفرین را پوشش دهیم.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر وظیفه کمک‌رسانی دارد، یادآور شد: هلال احمر با امکانات موجود خود تا جایی که بتواند مناطقی از سواحل را پوشش می‌دهد اما این امکانات برای پوشش کامل سواحل کافی نیست


مطالب مشابه :


انتقاد وارد است یا وارد نیست ؟

( گرچه یکی از دوستان فرمانداری گفت مالازای با ارتباطاتی که دارد از آنها در زمینه اخبار
انتخاب اعضاي هيئت نظارت بر انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستاهاي گيلان

مالازای - انتخاب اعضاي هيئت نظارت بر انتخابات شوراي اسلامي شهر و روستاهاي گيلان -
سونامی بانکها در انزلی

مالازای. سونامی بانکها در
مریم ایراندوست،سونیا نوری زادو مجید حق شناس چهره های خوب وپر افتخار ماه مهر

وبلاگ مالازای به سهم خود درخشش نخبه جوان انزلی چی مهندس مجید حق شناس را به ایشان وخانواده
مولوی عبدالحمید کیست؟

مالازای. مولوی عبدالحمید
و این آغاز یک راه است ...

مالازای. و این آغاز یک راه است در بهار سال 59 در خیابان ناصرخسرو انزلی متولد شدم.تحصیلات
ملوان متعلق به مردم این شهراست نه یک فرد یا یک جناح

مالازای. ملوان متعلق به مردم این شهراست نه یک فرد یا یک
گزارش تصویری از جشن صعود تیم ملی ایران به جام جهانی در بندر انزلی

مالازای. گزارش تصویری از جشن صعود تیم ملی ایران به جام جهانی در بندر
تقدیم به قهرمان شهر من

مالازای. تقدیم به قهرمان شهر
برچسب :