آخرین هفته بورس در سال 91

>  >>  >>>  >>>> بورس تهران از نگاه بورس نگار >>>>>           "بررسی هفتگی بازار"از تردید در عرضه هلدینگ خلیج فارس تا رشد 730 واحدی شاخص
آخرین هفته بورس در سال 91
عرضه شرکت پخش البرز در فرابورس قطعی شد


بورس نگار - بررسی هفتگی بازار -  فردا آخرین هفته بورس تهران را در حالی آغاز می کنیم که هفته گذشته علیرغم نوسانات پیاپی ، بورس تهران پس از استراحتی چند روزه و به مدد شرکتهای بزرگ و افزایش تردیدها نسبت به عرضه هلدینگ خلیج فارس رو به مثبت شدن گذاشت بطوریکه در روز چهارشنبه با رفع سایه غول پتروشیمی از سر بورس تهران ، شاهد تشکیل صفهای خرید گسترده در نمادهای مهم بودیم و شاخص با رشدی 730 واحدی ، به مرز 38 هزار واحد یعنی 37998 رسید. با عنایت به کاهش قیمت اکثر شرکتها در این مدت اخیر ، در صورتیکه دیگر خبری از عرضه وفارس منتشر نشود انتظار تداوم روند صعودی را برای بازار در آخرین روزهای سال 91 داریم و همانطور که در طول هفته گذشته بارها گفته شد با انتشار خبر عدم عرضه وفارس ، نمادهای غدیر - پارسان - حفاری - صندوق - فولاد - مپنا و شبندر و ... کاندیدای اول صعود خواهند بود . نمادهای پارسان با مقاومت مهم 690 - غدیر 400 تومان - صندوق مقاومت 340-330 روبرو هستند که گذر از آنها برای سهم بسیار اهمیت دارد .

هر چند بازار در روز چهارشنبه بسیار پر عرضه دنبال شد ولی این عرضه بخوبی توسط خریداران جذب شد بخصوص در نمادهای شبندر و پارسان شاهد بودیم علیرغم فروش میلیونی توسط حقوقی ها ، خریداران عقب نشینی نکردند ، گروه مالی ملت چهارشنبه 39 میلیون سهم شبندر را بصورت خرد در بازار بفروش رساند و مانع اصلی صف نشدن شبندر در روز چهارشنبه بود البته گروه مالی ملت در نماد شپنا نیز فروشنده است در نماد شپنا بانک صادرات 1.6 درصد از سهامش در این شرکت را به قیمت پایه 23500 ریال برای فروش آگهی کرده بانک صادرات 1.2 درصد از سهام فولاد مبارکه را نیز به نرخ پایه 5000 ریال به میز فروش خواهد فرستاد .

یکشنبه هفته آتی قرار است 10 درصد شرکت پخش البرز در فرابورس عرضه شود شرکت پخش البرز در نخستین پیش بینی سود هر سهم سال مالی 92 را 798 ریال اعلام کرده ، 60 درصد فروش محصولات شرکت پخش البرز مربوط به محصولات دارویی است.

در پایان با عرض پوزش از شما همراهان وب بورس نگار ، استثناء ، این هفته بدلیل مشغله های فراوان پایان سال بخش "نیم نگاهی به گروههای مختلف شرکتهای بورس تهران" و "بررسی شرایط اقتصادی و سیاسی ایران و جهان" را نخواهیم داشت .

موفق و پیروز باشید - مدیریت وب بورس نگار


مطالب مشابه :


تحلیل بنیادی پالایشگاه نفت اصفهان (شپنا) - قسمت اول ،

شرکت در نهم اردیبهشت ، در اولین پیش بینی سود سال 92 اعلام کرده که کل فروش بنزین در سال 91 ، 32.457
فهرست 50شرکت برتر بورس مربوط به سه ماهه سوم 1392

فهرست 50 شرکت فعال تر بورس اوراق بهادار تهران در دوره سه ماهه سوم سال 92. سهام در تالار
بورس تهران شنبه مورخ 17 فروردین 1392

آموزش بورس، معرفی سهام برتر، پیشنهاد خرید سهام و واگذاری سهام 10 شرکت در سال 92
آخرین هفته بورس در سال 91

برای شناساندن سهام برتر، به بینی سود هر سهم سال مالی 92 را 798 ریال اعلام
چشم انداز بازارهای مسکن ، سکه ، ارز و بورس در سال 92 چگونه خواهد بود؟

خط مشی های اصلی ما بوده وخواهد بود، اما از هیچ کوششی برای شناساندن سهام برتر سال 92 است
برچسب :