موارد مصرف چوب:


در واقع چوب از بهترین مصالح قابل استفاده در ساختمان می باشد و در موارد زیر مصرف دارد:
1- ساختمان های صددرصد چوبی در مناطق جنگلی سرد که پی آن به صورت سرگوه در زمین کوبیده می شود و روی آن تنه بزرگ میخ یا اسکوپ شده؛ کف و دیوارها با چوب دو بر تراش در هم کام و زبانه می شود، درب و پنجره ها به طریق اتصال میخ چوبی جاگذاری شده شیب پشت بام نسبت به عوامل جوّی، شیبدار انتخاب و روی آن پلاکها و تخته های چوبی روی هم سوار شده است، اجرا می گردند.
2- در و پنجره و کمد و قرنیز پای دیوار و پوشش سقف، در اغلب ساختمان های ارزان محلی، به صورت استفاده مستقیم از چوب با استفاده از سه لایی و لانه زنبوری فشاری و خرده چوب چسبی، قیر، نئوپان و غیره که هر روز به تعداد آنها اضافه می گردد، ساخته می شوند.
3- به صورت اسکلتها سبک موقت یا دائمی که ستونها و تیرهای اصلی و خرپا و تیرچه ها و زیر ستونها از چوبهای سخت عمل آورده (مواد غذایی توسط بخار از آوندها بیرون کشیده و سموم و مواد چربی برای آب بندی و کشیدن نم و مواد نسوز برای سوختن آن تا درجات 200-150 و کشیدن رویه روغنی و جذبی و ...) دیده می شوند.
4- در صندوقچه سازی ها که مصرف تجاری و حمل و نقل صنعتی دارند، اغلب چوبهای سخت و کار شده استعمال می شود.
5- عایق کاریهای درجه 4 حرارتی، پارتیشنها، نورگیرها، کاغذسازی، مبل و صندلی پارچه و کاغذهای سخت
6-در قالب های بتنی به صورت اطراف صندوقچه ها، دیوار و شناژها و تیرها و سقفها، از چوب استفاده می شود. اخیراً به صورت اسکلت آهنی که رویه (برای کم چسبیدن به بتن) چند لایی چند جهته با مواد مختلف و در بعضی موارد، نوارهای پلاستیکی و نچسب کاملاً مقاوم در مقابل تأثیرات جوی، رطوبت، موارد تماس، عدم خطر برای محیط زیست، حساب شده و اجرا شده اند، بکار می رود.
بدیهی است با ازدیاد جمعیت و استفاده بیشتر از چوب، میزان مصرف با اکوسیستم و محیط زیست سازگار نیست و از بین رفتن جنگلها، کمبود اکسیژن و مشکلات فراوانی که موضوع مبحث این کتاب نیست، ایجاد می کند. لازم به یادآوری است که جنگلهای آمازون (شیرزن) حدود 40 % اکسیژن کره زمین را تولید می کند و جنگلهای ایران نیز همین حدود اکسیژن را، و دلیل عدم استفاده زیاد از درختان و جنگلها، ارزان بودن نفت سفید در ایران است. لذا بشر مجبور به استفاده از سیمان و آهن شد. در صورتی که ساختمان های سالم برای انسان فقط از خاک و چوب و تا اندازه ای سنگ حداکثر در ارتفاع 2متر در جاهایی که موازین زلزله صددرصد مراعات نشده، ساخته می شود که بشر حدوداً به آن رو آورده است. بطور کلی درختان: کاج، صنوبر، بلوط و ... به علت استحکام زیاد و سبکی و قدرت زیاد مصرف بیشتری دارند.


مطالب مشابه :


سرویس چوب

انواع سرویس چوب تخت ، کمد ، میز کامپیوتر ، دراور، میز ارایش تخت نوزاد ، نوجوان ، دو منظوره
انواع سرویس خواب یک نفره و دو نفره طبیعی و مصنوعی

صنایع چوب دارکوب - انواع سرویس خواب یک نفره و دو نفره طبیعی و مصنوعی - سازنده دکوراسیون منازل
سرویس خواب دونفره/عروس

تک چوب شیراز - سرویس خواب دونفره/عروس - مجری و طراح انواع مصنوعات چوبی
معرفی . . .

گالری چوب سهیل(مبلمان،سرویس خواب) - معرفی . . . - تولید و فروش انواع مصنوعات چوبی شامل : مبلمان
سرویس خواب نوزاد نوجوان:

فروش لوازم سیسمونی - سرویس خواب نوزاد نوجوان: - .:به فروشگاه اینترنتی سیسمونی شاپ خوش آمدید:.
سرویس خواب نوزاد,زیرانداز بالشدار پرنسس princess

انواع سرویس خواب نوزاد ، تکه دوزی و در طرحهای و رنگهای مختلف در 2نوع 1-سرویس خواب
انواع مدل های سرویس نوزاد

صنایع چوب بروز - انواع مدل های سرویس نوزاد - - صنایع چوب
موارد مصرف چوب:

گالری چوب سهیل(مبلمان،سرویس خواب) - موارد مصرف چوب: - تولید و فروش انواع مصنوعات چوبی شامل
برچسب :