عکس ختنه کردن دختران

Sheylan عکس ختنه کردن دختران

عکس ختنه کردن دختران

ختنه‌‌‌ي زنان يا چنان‌كه شايسته‌تر است امروز گفته شود، مثله‌ي اندام‌هاي تناسلي زنان (اف،جي، ام)* ،چيزي جز بريدن اندام تناسلي زنان نيست و عمدتا در 28 كشور آفريقايي و برخي ازمناطق آسيا انجام مي‌شود. با وجود اينكه 14 كشور به طور قانوني آن را نفي كردند و چند كشور بور كينا فاسو، مصر، غنا، سنگال و سرا ليون كساني را كه به ختنه زنان دست مي زنند توقيف و محكوم مي كنند تاكنون اثري در كاهش گستردگي اين عمل ديده نمي‌شود.

كودكي خردسال بر اثر خنته در گذشت،
- پدري در نيويورك اندام تناسلي دخترش را با چاقو قطع كرد
- از سال 1995 60 زن بر اثر ختنه جان سپردند و 6000 دختر در بيمارستان‌ها بستري شده‌اند

اين اخبار بخش كوچكي از از يك خشونت مرسوم است خشونت وحشيانه‌اي كه بيش از 4000 سال نسل به نسل انجام مي‌گيرد و دل هر انسان سالمي را به راستي به درد مي‌آورد.

يونسيف در سال 2005 گستردگي انجام اين عمل را در قاره آفريقا بررسي كرده كه نتايج آن در جدول 1 آمده است. طبق بر آورد سازمان بهداشت جهاني تعداد زنان و دختران كه تا كنون ختنه شدند بين 100 تا 140 ميليون است همچنين سازمان ملل اين رقم را 130 ميليون گزارش داده است. اين در حالي است كه بر اساس گفته‌ي هر دو سازمان هر ساله دو ميليون دختر در معرض خطر قرباني شدن قرار دارند. يعني روزي 6000 هزار دختر.

تنوع اين عمل از نظر خشونت، بر حسب موقعيت جغرافيايي و روال فرهنگي نوسان پيدا مي كند. سازمان بهداشت جهاني اين عمل را به 4 نوع عمده تقسيم مي كند:

1. حالت اول: شامل بريدن لبه‌ي كليتورس¹ و در برخي موارد بريدن تمامي آن 2.حالت دوم: در اين گونه كليه‌ي كليتورس و بخشي و يا تمامي لابياي مينور² بريده مي شود 3.حالت سوم: انتهاي طيف دو حالت قبلي است و ختنه‌ي عميق نام دارد كه شامل برداشتن كليتورس و لابيا مينور و ماژور³ است .كه در اين حالت دو طرف لابيا توسط بخيه، چسب، گاهي خار به هم وصل مي‌شود. در اين حالت بيشتر دهانه واژن بسته مي شود و تنها مجراي كوچكي باقي مي ماند كه ادرار و خون خارج شود لازم به ذكر است كه نوع ختنه متداول ترين شكل موجود است كه بر روي 80 درصد دختران در سومالي انجام مي گيرد. 4.حالت چهارم: در كشورهاي چون مالزي و سنگاپور بيشتر اين نوع ختنه رايج است كه در اين مدل پوست روي كليتورس بر داشته مي شود. گفتني است كه غير از 4 حالت در برخي مناطق نوع ديگري از ختنه ديده شده است كه در اين حالت با دوختن بخشي از دهانه‌ي واژن سعي بر تنگ كردن آن شده است. به لحاظ سنتي هنگامي كه زنان آماده‌ ازدواج مي‌شوند اين سوراخ بسته شده مي‌تواند باز شود كه به طور معمول همسر با هر بار هم آغوشي سعي بر باز شدن آن مي‌كند.

Sheylan 2 عکس ختنه کردن دختران

ختنه زنان معمولا قبل از سن بلوغ در محدوده‌ي سني 4 تا 12 سالگي صورت مي‌ گيرد .با وجود اين گاهي در نوزادي و يا قبل از ازدواج نيز انجام شده است. اين عمل هر بار بايد بر روي يك دختر انجام گيرد ولي معمولا دختران كه در يك گروه سني هستند با هم ختنه مي كنند تمامي خنته ها در شرايط كاملا ابتدايي به وسيله‌ قابله يا زني دهاتي انجام مي گيرد. از هيچ داروي بيهوشي استفاده نمي شود. دختران را با هر ابزاري كه دردسترس باشد مي‌برند: تيغ ريش تراشي، چاقو، قيچي، شيشه‌ي شكسته، سنگ تيز و در بعضي مناطق داندان. سازمان بهداشت جهاني و ساير تشكيلات پزشكي ادعا كردند كه اين عمل غير ضروري و دردناك است و نبايد در كتب پزشكي مجاز دانسته شود. به هر حال عوارض آني ختنه‌ي عميق شوك، عفونت، آسيب مجراي ادرار، زخم، بيماري كزاز، عفونتهاي مثانه‌اي، عفونت‌هاي خوني، ايدز و يرقان است. عوارض دراز مدت عبارت‌اند از عفونتهاي مزمن يا متناوب مجراي ادرار و لگن كه مي‌تواند به نازايي، تشكيل كيست و دمل در ناحيه‌ي مجراي زنانه منجر شود، برآمدگي دردناك در مسير اعصاب، دشواري فزاينده ادرار، قطع قاعدگي، جمع شدن خون قاعدگي در شكم، سرد مزاجي، افسردگي و مرگ و آنچه كه شايد از ساير موارد مهم‌تر باشد اين است كه زن در تمامي عمرش از لذت عمل جنسي محروم خواهد بود. متاسفانه تعداد دختران مهاجر كه به دست تيغ قابله سپرده مي‌شوند كم نيست. آفريقايي ها به هر كجا كه مهاجرت كردند اين سنت را با خود برده‌اند. به گفته‌ي واريس ديري سفير مخصوص سازمان ملل 27 هزار زن در نيويورك تحت اين عمل قرار گرفته‌اند يا خواهند گرفت. قانون گذاران بر اين باورند كه لازم است قوانين جداگانه‌اي براي حمايت كودكان در معرض خطر قرار دارند وضع شود چرا كه بسياري از خانواده‌ها ادعا مي‌كنند كه اين از حقوق مذهبي‌شان است و هيج دولتي اجازه مداخله در اين باره ندارد. بسياري مدعي هسنتد اين عمل يكي از آيين‌هاي مذهب اسلام است اما واقعيت اين است كه اين خشونت به طور يكسان در ميان مذاهب مختلف ديده مي شود. عمده‌ترين عامل انجام اين سنت، باكره نگه داشتن دختران تا قبل از ازدواج است و اساسا اين رسم را مردان مطالبه مي كنند. مردان خودخواهي كه مي‌خواهند مالكيت خود را بر مطالبات جنسي زنان‌شان اعمال كنند و از آنجايي كه در اين فرهنگ‌ها جايي براي زن ازدواج نكرده وجود ندارد مادران خود مايلند كه اين خشونتي كه بر خودشان اعمال شده است بر روي دخترانشان نيز اعمال شود زيرا كسي نيست كه فرزندشان را به زني قبول كند و دخترشان تا آخر عمر كثيف و حشري خوانده مي‌شود . مادران آفريقايي درست مانند مادران غربي كه تمام فكرشان اين است كه دخترانشان تحصيل كنند وظيفه‌شان را در ايجاد بهترين موقعيت براي ازدواج دختران‌‌‌شان مي‌بينند. شايد بهتر باشد جهل و خرافات را مهم ترين عامل اين خشونت بدانيم و بهترين دليل توقف آن را درد و رنج و مرگي كه از آن به جا مي‌ماند

 

 

Sheylan 1 عکس ختنه کردن دختران

سایت تفریحی سرگرمی

اين مطلب را براي دوستان خود به اشتراک بگذاريد:


بیشتر: عکس ختنه کردن دختران


مطالب مشابه :


درمان چسبندگي لابيا با استروژن موضعي و ارتباط آن با سطح سرمي استراديول

دانش پرستاری: از کلاس درس تا جامعه - درمان چسبندگي لابيا با استروژن موضعي و ارتباط آن با سطح
سرطان پستان( خانم عاطفه مزروعی)

در اين عمل گره مي شود .نوك پستان با استفاده از پيوند پوست از قسمت داخلي ران يا لابيا
عکس ختنه کردن دختران

برداشتن كليتورس و لابيا مينور و ماژور³ است .كه در اين حالت دو طرف لابيا اين عمل هر
تراژدی ختنه زنان

دو حالت قبلي است و ختنه‌ي عميق نام دارد كه شامل برداشتن كليتورس و لابيا عمل يكي از آيين
تفســــير آزمـــايش كامل ادرار

اتاق عمل اتاق عمل خانم ها بايستي ولو را با محلول آنتي سپتيك تمييز كرده و در حالي كه لابيا
احتباس ادراري بعلت پرده بكارت بدون منفذ

بيماران در اطاق عمل و در وضعيت پرده بكارت بدون منفذ بايد از چسبندگي لابيا، آترزي واژن
اختلال عملکرد جنسي در زنان، علل و راه حل

البته اين دارو مانند وياگرا عمل نمي‌كند در اين حالت چين‌هاي پوستي ناحيه (لابيا)
سرطان سینه (پستان) چیست؟

در اين عمل گره هاي نوك پستان با استفاده از پيوند پوست از قسمت داخلي ران يا لابيا ايجاد مي
سرطان سینه (پستان) چیست؟

زناني كه براي اين عمل نوك پستان با استفاده از پيوند پوست از قسمت داخلي ران يا لابيا
تفســــير آزمـــايش كامل ادرار

خانم ها بايستي ولو را با محلول آنتي سپتيك تمييز كرده و در حالي كه لابيا ها را از عمل كرد
برچسب :