شکایت نامه


در پی نا امنی های اخیر و ازدیاد سرقتها که به آرایشگاه های زنانه و منازل مردم در تمامی ساعات شبانه روز هم کشیده شده است بسیاری از مردم با جمع آوری امضاء شکایت نامه ای را تنظیم کرده اند که در زیر متن این شکایت نامه را تغییر می اوریم و در مطالب آینده آن را نقد و عوامل ایجاد آن را تحلیل می کنیمبسمه تعالی

ریاست محترم قوه قضاییه

جناب آقای لاریجانی

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جنابعالی و همه مسئولین دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و باسلام به روح پرفتوح رهبر کبیر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت آیت الله خمینی (رحمت الله علیه) به استحضار عالی می رساند ، مدتها است درشهرستان زابل ( استان سیستان و بلوچستان )  دزدی و غارت از اماکن مسکونی وعمومی و تجاری  در غیاب صاحبان آنها ویا  بعضاً با زور و تهدید به قتل با سلاح سرد و گرم و بستن دست و پای اهل خانه در شب و یا روز روشن بیداد می کند، گروه های مختلف دزد و سارق در شهرستان زابل و اطراف آن زندگی راحت و آزادی دارند که محل و جایگاه آنها نیز برای همه به خصوص نیروهای امنیتی و قضایی معلوم و مشخص می باشد. در بعضی از سرقت ها از منازل و یا وسایط نقلیه سارقین حرفه ای دستگیر ولی بعضی ازقضات دستگاه قضائی شهرستان زابل با ضمانت پرکاهی این سارقین و قاتلین به جان و مال مردم را آزاد کرده که زودتر از شاکیان به منازل خود بر می گردند این عمل بعضی از قضات و بازپرسان دستگاه امنیتی باعث شرورتر شدن  سارقین شده به نحوی که در هر کجا و هر مکان که خواستند آزادانه با صلاح سرد و گرم مبادرت به سرقت منازل و وسایط نقلیه ی مردم می کنند.  باتلاش ها وپی گیری های صادقانه جناب حاج آقای نوری دادستان محترم وحاج آقای بندانی ریاست محترم دادگستری وتعداد اندکی از قضات ومامورین قسمت اطلاعات جنایی آگاهی شهرستان زابل که جای تشکر وقدردانی دارد تعدادی ازسارقین باسابقه با همکاری مردم دستگیر که بعضی ازآنها هم به جرم خود و هم به  جرم دیگرسارقینی که با آنها همکاری داشته اند اعتراف نمودند ولی به دلیل عدم اعطای اختیارات ونداشتن امکانات وتجهیزات لازم وعدم همکاری بعضی از مسئولین امنیتی  وشورای تامین نه تنها دیگرهم دستان آنها دستگیرنشده اند بلکه هرروزویا شب شاهد سرقتهای مسلحانه با صلاح  سرد وگرم همراه با ضرب وشتم وبستن دست وپاوچشمان زن وبچه از منازل ویا محل کارواماکن عمومی می باشیم.

                    1چرا از نیروهای سپاه پاسداران که به امکانات وتجهیزات پیشرفته وکافی مجهزمی باشند درخصوص جلوگیری ازجرم وجنایت وشناسایی ودستگیری سارقین وبرخورد با مزاحمتهای خیابانی استفاده نمی شود؟

                    2چرادراماکن عمومی وخیابانها فرعی واصلی شهر مثل دیگر شهرستانهای کشور دوربین های پیشرفته مداربسته جهت ضبط حوادث واتفاقات نصب نمی شود تا در موقع لزوم از آنها استفاده گردد؟

                    3 علت این همه ضعف و عدم برخورد قانونی و شرعی با چنین سارقین حرفه ای چیست؟

                    4چرا سارقین و قاتلین زود تر از شاکیان و مأمورین به خانه ها شان بر می گردند؟

                    5چرا دستگاههای امنیتی و قضایی کشور از مأمورین مربوطه حمایت جدی نمی کنند؟

                    6چرا به مأمورین مبارزه با جرم و جنایت اجازه برخورد با سارقین و قاتلین حرفه ای داده نمی شود؟

                    7چرا به مأمورین اجازه داده نمی شود تا در صورت وقوع جرم و جنایت و یا سرقت (سارقین) و دزدان منطقه محل وقوع جرم ویا سرقت را جلب و از آنها بازجویی نمایند که یا دزد شوند و یا به دنبال دزد باشند؟

                    8چرا مردم باید درمحل امن زندگی احساس ناامنی کنند و آسایش و آرامش نداشته باشند؟

                    9چرا نیروهای انتظامی با تاخیر وبعد از یک الی دو ساعت آن هم بعد از چند بار تماس تلفنی در محل وقوع جرم و جنایت حاضر می شوند؟

               10 چرا نیروهای امنیتی و نظامی مربوطه با وسایط نقلیه و تجهیزات پیشرفته جهت جلوگیری  و برخورد با سارقین و قاتلین به جان و مال مردم مجهز نمی شوند؟

               11چرا از نیروهای آموزش دیده و متخصص در این خصوص استفاده نمی شود؟

               12چرا از قضات با سابقه و آموزش دیده در خصوص جرم و جنایت که÷÷ مختص این نوع جرائم آموزش عملی دیده باشند و دوره های عالیه ی دانشگاهی را در این رشته گذرانده باشند استفاده نمی شود؟

               13چرا ما هر روز شاهد چندین فقره سرقت مصلحانه با سلاح سرد و گرم از محل مسکونی و کسب و کار و یا وسایط نقلیه ی خودمان باشیم؟

               14عدم برخورد قانونی و شرعی با سارقین و قاتلین به جان و مال مردم باعث بی اعتمادی و زیر سوال رفتن دستگاههای امنیتی کشور شده و می شود.

               15عدم برخورد قانونی با سارقین و قاتلین باعث می شود تا خود آسیب دیدگان یا شاکیان عملاً وارد صحنه شده و حق قانونی خود را از چنین افرادی گرفته و یا آنها را مجازت نمایند که این خود باعث هرج و مرج و نا امنی در بین آحاد  جامعه خواهد شد. واین هم  به ضرر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد .

               16چرا با سارقین و یا قاتلین به جان و مال مردم که سابقه حداقل دو یا سه فقره سرقت مصلحانه را دارند برخورد نمی شود؟

               17کودکان و زنان ما چه گناهی مرتکب شدند که شب و روز با ترس و هراس از آمدن سارقین با لباس های مبدل با سرو صورت بسته به منازلشان و تهدید به قتل زندگی کنند؟

               18 مسبب این همه رعب و  وحشت بین کودکان و مردم چه دستگاهی است آیا این قصور در انجام وظایف دستگاه امنیتی و قضایی  کشور نیست که با عدم برخورد قانونی و مناسب و جدی  با سارقین و قاتلین حرفه ای سابقه دار آسایش مردم را برهم زده است ؟

               19چرا سارقین و قاتلین سابقه دار جهت بازجویی و تحقیقات مقدماتی به مدت طولانی در اختیار مأمورین مبارزه با جرم و جنایت گذاشته نمی شوند تا با شیوه های مختلف پلیسی به جرایم خود اعتراف کنند ؟

               20 همانطوریکه حضرت عالی در سخنرانی ها و مصاحبه های رادیویی و تلویزیونی به دستگاهها امنیتی و قضایی دستورداده اید که کسانیکه سلاح سرد نیز حمل می کنند گرچه ازآن استفاده نکنند و باعث رعب و وحشت میان مردم شوند حکم اعدام صادر نمایند اما ما چنین چیزی در این شهرستان با سارقین حرفه ای مشاهده نمی کنیم؟

               21چرا به صاحبان خانه اجازه داده نمی شود تا در صورت امکان با سارقین و قاتلین که به عفاف و حریم قانونی و امن خانواده تجاوز می کنند برخورد نمایند؟ ( به نحویکه در بعضی از سرقت ها مشاهده شده و می شود دزد ها در اثر فرار و یا درگیری با صاحب خانه زخمی و یا آسیب دیده ابتدا صاحب خانه متهم و مورد بازجویی قرار می گیرد که چرا باعث شده که دزد و یا سارق حرفه ای زخمی شود و یا آسیب ببیند) سپس اگرتشخیص دادند سارق مورد بازجویی قرار میگیرد؟

خواهشمند است به دستگاههای امنیتی و قضایی ونیروها نظامی به خصوص سپاه پاسداران اجازه و دستورات لازم را امر به ابلاغ فرمایند تا برابر مقررات قانون شرع اسلام با متخلفین و سارقین و دزدان حرفه ای برخورد نمایند و امنیت و آرامش به خانه ها و مراکز کسب و کار و... برگردد  و از شما نیز درخواست عاجزانه داریم تا مشکلات و معظلات این منطقه محروم و ولایت مدار و دور افتاده که مرزبانانی غیور بود و می باشند  را از نزدیک پیگیری فرمائيد..

با تقدیم احترام

گروهی از طوایف و فامیل های شهرستان زابل

                                       22رونوشت جهت استحضار و پیگیری موارد فوق به حفاظت واطلاعات  کل کشور .

                                       23رونوشت جهت استحضار وپیگیری پرونده های موجود در آگاهی و دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی و دادگستری شهرستان زابل به  حاج آقایی حمیدی مدیریت محترم کل دادگستری استان سیستان وبلوچستان.

                                       24رونوشت جهت استحضار و همکاری به استانداری استان سیستان و بلوچستان .

                                       25رونوشت جهت استحضار وپیگیری موضوع ازطریق کمیسون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به خانم دکتر حلیمه عالی نماینده محترم مردم سیستان درمجلس شورای اسلامی.

                                       26رونوشت جهت استحضاروپیگیری موضوع ازطریق کمسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی به جناب آقای دکترسیدباقرحسینی نماینده محترم مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی

                                       27رونوشت جهت استحضاروتقاضای همکاری به فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان سیستان وبلوچستان ضمن انعكاس مراتب فوق به فرماندهي محترم كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كشور و اخذ مجوزهاي لازم

                                       28رونوشت جهت استحضاربه فرمانداری شهرستان زابل وتقاضای همکاری وپیگیری جدی موضوعات فوق در جلسات شورای تامین.

                                       29رونوشت جهت استحضار وپیگیری موضوعات ومشکلات موجود درنیروی انتظامی به فرماندهی انتظامی استان سیستان وبلوچستان وانعکاس به فرماندهی کل ناجا.

                                       30رونوشت جهت استحضاروتشکراز حاج اقای نوری دادستان محترم  به دادسرای عمومی وانقلاب اسلامی شهرستان زابل.

                                       31رونوشت جهت استحضار وتشکرازحاج آقای بندانی ریاست محترم دادگستری  به دادگستری شهرستان زابل.

                                       32رونوشت جهت استحضار فرماندهي نيروي انتظامي شهرستان زابل و برخورد قانوني بدون اغماض و چشم پوشي با سارقين در هر لباس و ن‍ژاد و فاميل چه ايراني باشند و چه غير ايراني چه عامل نفوذي داشته باشند چه نداشته باشند تا به سزاي عمل ننگين خود برسند.


مطالب مشابه :


متن شکایت نراقی ها از احمدی نژاد!

- متن شکایت نراقی ها از احمدی نژاد! - . عيد باستاني نوروز همراه با 80 شهيد و 6 شهيد گمنام شهر
متن شکایت نامه مهندس علیرضا فرشی

متن شکایت نامه مهندس علیرضا فرشی از مسئولان پرونده. بسم رب الشهداء و الصدیقین به: جناب آیت
متن شكايت نامه فرزند يكي از مسئولين از رئيس جمهور

نفخه صور - متن شكايت نامه فرزند يكي از مسئولين از رئيس جمهور - از درد سخن گفتن و از درد شنيدن
شکایت نامه

شکایت نامه. را تنظیم کرده اند که در زیر متن این شکایت نامه را تغییر می اوریم و در مطالب
ایجاد مزاحمت، ممانعت از حق و سلب آسایش و آرامش ساکنین واحدهای آپارتمان

شکایت از همسایه , متن شکایت نامه از همسایه, متن شکایت از همسایه, شکایت از همسایه مزاحم
نامه ی شکایت آمیز دانشجویان دانشگاه رازی به وزیر علوم!!!

Amin Politic - نامه ی شکایت آمیز دانشجویان دانشگاه رازی به وزیر علوم!!! - Informed of the latest domestic and foreign
جوابیه ای برای یک شکایت نامه!

هنوز نمی توانم باور کنم که پای این شکایت نامه امضای هیچ آنچنان که در متن همین شکایت نامه!!
اعلام زمان برای شکایت

متن سوگند نامه وکلا در اين موقع که می خواهم به شغل شريف وکالت نائل شوم ، به خداوند قادر متعال
برچسب :