پیش بینی وضعیت جوی کشور طی 3 روز آینده

مطابق با بررسی آخرین اطلاعات و نقشه های هواشناسی صبح امروز ،در بازه زمانی 3 روز آینده با نفوذ و استقرار پی در پی سامانه های پر فشار مهاجر اروپایی به نیمه شمالی کشور با فعالیت 2 سیستم بارش زا در استانهای ساحلی دریای کاسپین و همچنین نوار شمالی کشور مواجه خواهیم بود که متعاقب آن ضمن کاهش دما در نواحی مذکور با بارش باران و برف مواج خواهیم  بود:

1-سیستم اول از 18 ساعت آینده  به بعد، فعالیت خود را از سمت نواحی شمالی استانهای آذربایجان غربی ، شرقی، اردبیل و گیلان آغاز خواهد کرد و با حرکت شرق سوی آن ، استانهای مازندارن،گلستان ،شمال سمنان ، دامنه های رشته کوههای البرز ، استان خراسان شمالی و نواحی کوهستانی و مرتفع شمال خراسان رضوی را تحت تاثیر قرار خواهد داد . فعالیت این سامانه در بعد از ظهر روز سه شنبه به پایان خواهد رسید.

در طی بازه زمانی مذکور شدت بارش در استانهای ساحل دریای کاسپین ، اردبیل و گلستان خواهد بود.

2- دومین سامانه پر فشار مهاجر شمالی که از قدرت بالاتری نیز برخوردار میباشد، از اولین ساعات بامداد چهارشنبه 12 آذر ، فعالیت خود را از سمت شمال غرب و استانهای ساحلی دریای کاسپین آغاز خواهد کرد از آنجائیکه این سیستم نیز از سرعت بالایی برخورد خواهد بود ، زمانی زیاد طول نخواهد کشید که استانهای آذربایجان شرقی، اردبیل ، زنجان ، قزوین، دامنه های رشته کوههای البرز ، گیلان، مازندران، گلستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که نوع بارش در نواحی سردسیر به دلیل همراهی هوای سرد عمدتا به شکل برف خواهد بود.

این سامانه از بعد از ظهر روز چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه 13 آذر، استانهای خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی و مشهد را به شکل بارش باران و برف تحت تاثیر قرار خواهد داد.

شدت بارش این سامانه در نواحی شمالی و شرقی استانهای آذربایجان شرقی و خصوصا اردبیل ، همچنین گیلان مازندران، گلستان در طی روز چهارشنبه 12 آذر و در طی ساعات شامگاه چهارشنبه و پنجشنبه در استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی  و مشهدخواهد بود.

شایان ذکر است در طی فعالیت سامانه مذکور احتمال اختلال در تردد جاده ای در محورهای کوهستانی و برفگیر استانهای آذربایجان شرقی- اردبیل-گیلان-مازندران-البرز-تهران-زنجان-قزوین-گلستان- سمنان-خراسان شمالی و نواحی شمالی خراسان رضوی به دلیل بارش شدید برف بهمراه کولاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نمیباشد.

انیمیشن نوع بارش و فشار سطح دریا بر اساس مدل جدید جی اف اس با وضوح 13 کیلومتر و لحاظ شدن شکل توپوگرافی زمین 18 الی 84 ساعت آینده

 


مطالب مشابه :


تحلیل وضعیت جوی روزهای دوم و سوم فروردین 1393

پیش بینی وضع هوای مشهد ولی بررسی نقشه های امشب وضعیت جوی مشهد برای روزهای آینده با
بررسی چشم انداز وضعیت جوی کشور در 2 ماه آینده

پیش بینی وضع هوای مشهد - بررسی چشم انداز وضعیت جوی کشور در 2 ماه آینده - تحلیل و بررسی نقشه های
وضعیت جوی شهر مشهد تا 48 ساعت آینده ( آپدیت خودکار)

پیش بینی وضع هوای مشهد - وضعیت جوی شهر مشهد تا 48 ساعت آینده ( آپدیت خودکار) - تحلیل و بررسی
دوشنبه بارانی- برفی در خراسان رضوی

پیش بینی وضع هوای مشهد و بررسی نقشه های بارش تجمعی بر اساس مدل جی اف اس تا 48 ساعت آینده.
پیش بینی و پیگیری اوضاع جوی کشور در زمستان 1391 (1)

پیش بینی وضع هوای مشهد 60 الی 168 ساعت آینده نقشه های بارش و فشار سطح دریا مدل اسمبل برای
پیش بینی وضعیت جوی کشور طی 3 روز آینده

پیش بینی وضع هوای مشهد - پیش بینی وضعیت جوی کشور طی 3 روز آینده - تحلیل و بررسی نقشه های هواشناسی
آنومالی بارش در 4 هفته آینده

پیش بینی وضع هوای مشهد - آنومالی بارش در 4 هفته آینده - تحلیل و بررسی نقشه های هواشناسی
برچسب :