سقط جنین بخاطر حفظ زیبایی! - عکس جنین سقط شده در شش هفتگی

سقط جنین بخاطر حفظ زیبایی !

در جامعه امروز نگرش زنان نسبت به خودشان تغییر یافته است. توجه به اندام و زیبایی ظاهر برای زنان بسیار مهم است و با توجه به آن که در هر وضع حمل اندام زنان به لحاظ فیزیولوژیکی تغییر پیدا می کند و باعث اضافه وزن می شود، آنها نسبت به سقط جنین اقدام می کنند تا بتوانند زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند.

فرآوری: طاهره رشیدی - بخش اجتماعی تبیان عکس جنین سقط شده در شش هفتگی

عکس جنین سقط شده در شش هفتگی

گاه زنان به اجبار شخص یا اشخاصی اقدام به این کار کرده یا به دلیل روابط نامشروعی که داشته اند، از ترس آبرو این کار را انجام می دهند.

زیر لایه های چسبناک چسب ها و باندها گم شده است. بوی تعفن می آید، بوی الکل و بوی درد. نگاهم آهسته به نقطه یی گیر می کند و نرم نرمک به جلو کشیده می شود. پوستش روشن است و رگ هایش بنفش. تپیدن رگ ها را حس می کنم؛ تپش های قلب کودک ناخواسته، دیوانه اش می کند. هر صدایش مانند پتکی در گوشش چندین بار طنین می افکند. حس غریبی روی گونه هایش غلتید، انگار هر لحظه تکه یی از وجودش کم می شد و حجم بغض در گلویش سنگین تر و... .تهی می شود، حال تمام وجودش اویی است که هرگز نخواست ببیندش. دلشوره تهوع آوری به جانم افتاده، چیزی زیر گلویم می زند. گریه نمی کنم. نمی خواهم اشک بریزم. سعی می کنم قدم هایم را تندتر کنم. برای زنی غمگینم که در هیاهوی غریب حاملگی ناخواسته، می خواهد آبرویش را باز پس گیرد. پرستار گفت؛ این را بخوری خوابت می برد. دختر صبر نداشت. ناخن خاکستری رنگش را به طرف دهان برد، صورتش داغ داغ بود و فریاد می زد... نمی خواهمش.

از دیگر خطرات سقط های غیرقانونی در زنان، ابتلا به بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت است که به دلیل آلو دگی و غیربهداشتی بودن وسایلی که سوءاستفاده کنندگان برای الغای سقط به کار می برند، همواره خطر ابتلا به این قبیل بیماری ها را دربر خواهد داشت

متاسفانه رشد آمار سقط های غیرقانونی در کشور، یکی از مشکلات جدی جامعه ماست و این در حالی است که آمار دقیق و مستندی از سقط جنین های غیرقانونی در کشور وجود ندارد و علت آن هم غیرقانونی بودن این امر است که از سوی افراد غیرمتخصص و در مکان های مخفی انجام می شود. شاهدی بر این ادعا، آمپول های سقط جنین ی است که از سوی دلالان به متقاضیان فروخته می شود و به رغم هشدارهایی که داده شده، همچنان در دخمه های فروش دارو به دست خریداران می رسد. بنا بر گزارش های مستند، اغلب این آمپول ها، تاریخ مصرف گذشته اند و استفاده از آنها جان بیماران را تهدید می کند، اما عوامل متعددی مانند سود اقتصادی قابل توجه حاصل از قاچاق داروهای سقط سبب شده سلامتی بسیاری از زنان جوان بی اطلاع از عوارض احتمالی به خطر افتد. رواج استفاده از چنین حربه هایی برای انجام سقط غیرقانونی نشان دهنده نیاز به بررسی اصولی و قانونی مساله سقط در کشور است.

اطلاعات دقیق و مستندی درخصوص سقط های غیرقانونی و غیربهداشتی در کشور وجود ندارد، اما آمارها نشان می دهد در سال گذشته بیش از 80 هزار سقط جنین در کشور ما صورت گرفته که به دلیل غیرقانونی بودن آن فقط موارد اورژانسی و ثبت شده در سازمان پزشکی قانونی در گزارش های بهداشتی ثبت می شود.

دکتر رضوی پزشک عمومی نیز در این رابطه گفت؛ «دستکاری هایی که برای این امر روی فرد انجام می شود، اغلب توسط خود فرد یا افراد غیرمتخصص صورت می گیرد که منجر به پارگی رحم و به دنبال آن خون ریزی های شدید و در نهایت مرگ می شود»وی ادامه داد؛ «گاهی اوقات نیز انجام سقط جنین در زیرزمین های متروک انجام می شود، چون آمپول های مربوط به آن در مطب بعضی از پزشکان و در تعدادی از داروخانه ها به راحتی داد و ستد می شود.» رضوی با اشاره به اینکه بسیاری از آمپول های سقط که به شکل غیرقانونی خرید و فروش می شوند، مخصوص حیوانات هستند و گاهی هم تاریخ مصرف آنها گذشته است، تاکید کرد؛ «این داروها عفونت های شدید رحم ی و گاه نازایی دائمی ایجاد می کنند.» این پزشک بیان داشت؛ «از دیگر خطرات سقط های غیرقانونی در زنان، ابتلا به بیماری هایی نظیر ایدز و هپاتیت است که به دلیل آلو دگی و غیربهداشتی بودن وسایلی که سوءاستفاده کنندگان برای الغای سقط به کار می برند، همواره خطر ابتلا به این قبیل بیماری ها را دربر خواهد داشت»

معضلات اقتصادی منجر به افزایش سقط جنین شده است

در کشورهای در حال توسعه سقط جنین با شهرنشینی نسبت مستقیم دارد. آمار اعلام شده در این کشورها نشان دهنده آن است که در روستاها نسبت به شهرها و شهرها نسبت به مراکز استان ها و درآنها نیز نسبت به پایتخت سقط جنین کمتر است. مشکلات اقتصادی و معضلات شهرنشینی از جمله عوامل اجتماعی در ارتکاب به سقط جنین است. در شرایط اقتصادی موجود فرزندآوری برای زنان و مردان چندان مقرون به صرفه نیست. زیرا امکانات مادی که در اختیار زوجین قرار دارد محدود است و به آنها اجازه داشتن فرزند زیاد را نمی دهد.

افزایش روابط نامشروع افزایش سقط جنین

یکی دیگر از علت های افزایش سقط جنین ، افزایش ارتباط جنسی میان دختران و پسران است. آشنایی های دختر و پسر در جوامع شهری بسیار بازتر و راحت تر صورت می گیرد. بالا رفتن متوسط سن ازدواج ، فحشا و سستی ایمان بر ازدیاد روابط نامشروع و حاملگی های ناخواسته تأثیر گذاشته و از این رو افزایش آمار سقط جنین را به همراه دارد.

رشد آمار سقط های غیرقانونی در کشور، یکی از مشکلات جدی جامعه ماست و این در حالی است که آمار دقیق و مستندی از سقط جنین های غیرقانونی در کشور وجود ندارد و علت آن هم غیرقانونی بودن این امر است که از سوی افراد غیرمتخصص و در مکان های مخفی انجام می شود

سعید معیدفر جامعه شناس و استاد دانشگاه ، با تأکید بر این مسئله می گوید: یکی از عوامل اجتماعی که باعث افزایش سقط جنین می شود، افزایش روابط جنسی نامشروع و خارج از چارچوب ازدواج رسمی است. وقتی روابط نامشروع منجر به تولید یک جنین می شود، تبعاً زن و مرد برای سرپرستی طفل آمادگی ندارند. ضمن آنکه در جامعه این طفل نامشروع تلقی می شود. انگ نامشروع بودن بر پیشانی کودک قطعاً آینده او را تباه خواهد کرد و از همین رو افزایش روابط نامشروع منجر به افزایش سقط های غیرقانونی خواهد شد.

در جامعه مدرن امروزی روابط نامشروع افزایش یافته و باعث شده است که زنان بسیاری به دلیل اینکه نمی خواهند فرزند نامشروع خود را به دنیا آورند، اقدام به سقط جنین کنند.

حفظ زیبایی فیزیکی در اقدام به سقط جنین موثر است

در جامعه امروز نگرش زنان نسبت به خودشان تغییر یافته است. توجه به اندام و زیبایی ظاهر برای زنان بسیار مهم است و با توجه به آن که در هر وضع حمل اندام زنان به لحاظ فیزیولوژیکی تغییر پیدا می کند و باعث اضافه وزن می شود، آنها نسبت به سقط جنین اقدام می کنند تا بتوانند زیبایی ظاهری خود را حفظ کنند. این تغییر نگرش زنان نسبت به خودشان نیز متأثر از نگاه مردان به آنهاست. به عبارت دیگر، زنان در آیینه مردان خود را می بینند و تلاش می کنند مطابق میل آنها رفتار کنند و مورد علاقه و پذیرش آنها واقع شوند.

سقط جنین ، محصول آسیب های اجتماعی

شهرام صادق بروجردی کارشناس و آسیب شناس اجتماعی، سقط جنین را پدیده یی دانسته که خود محصولی از آسیب های اجتماعی بوده و می تواند منشاء آسیب های دیگر نیز شود.

وی با اعلام اینکه سقط باید قبل از 16 هفته از آغاز بارداری و با رضایت شوهر انجام گیرد، تصریح کرد؛ اگر حال مادر وخیم باشد، نیازی به اخذ رضایت نیست.

وی ادامه داد؛ از نظر آسیب شناسان اجتماعی، سقط جنین جنایتی طبقاتی است به این معنا که خانواده های متوسط و مرفه نسبت به خانواده هایی که مشکلات فقر اقتصادی یا فقر فرهنگی دارند در مورد بارداری و جلوگیری از آن دقت بیشتری دارند. این آسیب شناسان اجتماعی نبود حمایت های مالی و رفاهی زن و مرد در نگهداری فرزند، حاملگی های ناخواسته و نامشروع بودن بچه را از عواملی دانست که منجر به سقط جنین عمدی می شوند. وی بیان داشت؛ سقط جنین قانونی در بیمارستان های مجهز با وسایل استریل صورت می گیرد و خطر بسیار کمی دارد، اما زنانی که نمی توانند از طریق قانونی جنین خود را در بیمارستان سقط کنند، به سقط کنندگان غیرقانونی روی می آورند که معمولاً بدون بیهوشی و در زایشگاه های قلابی، زیرزمین ها و مطب ها انجام می گیرد در واقع آنان خود را در چنگال پزشکان بی وجدان و افراد غیرمتخصص می اندازند.

بروجردی با اشاره به اثرات روانی این امر اظهار داشت؛ زنی که اقدام به این عمل می کند، نمی تواند از احساس آلو دگی این جریان بگریزد و تا آخر عمر نسبت به این عمل احساس گناه کرده و در تعاملات خانوادگی و اجتماعی خود دچار مشکل خواهد شد.

منابع: اعتماد / خانه مهر

ابربرچسب : راههای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش سقط جنین با دارو گیاهیu200e ، روشهای سقط جنین با داروهای گیاهی ، جلوگیری از سقط جنین با طب سنتی ، روش سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول ، سقط جنین در هفته اول با داروهای گیاهی ، سقط جنین در ماه اول با زعفران ، علائم سقط جنین در ماه اول بارداری ، نشانه های سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین در دو هفته اول بارداری ، روش های سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین ، سقط جنین در ماه اول با قرص ، روش های سقط جنین در ماه اول بارداری ، روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، نحوه سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه با قرص ، سقط جنین با آمپول پروستاگلاندین قرص و شیاف ، روشهای سقط جنین در ماه اول حاملگی ، درمان سقط جنین با طب سنتی ، علائم سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین دو ماهه ، روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، قرص برای سقط جنین سه ماهه ، سقط جنین در ماه اول با دارو گیاهی ، راههای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین با قرص در ماه اول ، سقط جنین در ماه اول با آمپول ، راه های سقط جنین در ماه اول حاملگی ، روشهای مقاله سقط جنین غیرقانونی در ایران ، روشهای راههای علائم روش دلایل سقط جنین در ماه اول بارداری ، چگونگی سقط جنین در ماه اول بارداری ، راه های سقط جنین در هفته اول بارداری ، دلایل سقط جنین در هفته های اول بارداری ، احکام شرایط سقط جنین در فقه اسلامی ، سقط جنین در هفته های اول بارداری ، قانون آمار قوانین هزینه سقط جنین در ایران ، سقط جنین در هفته اول با دارو ، روش راههای سقط جنین با داروهای گیاهی ، روش سقط جنین در ماه اول حاملگی ، آمپول سقط جنین در هفته دوم ، دلایل علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، علائم سقط جنین در هفته های اول بارداری ، سقط جنین در هفته ی اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول بارداری چگونه است ، داروهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، سقط جنین با طب سنتی ، سقط جنین با آمپول پروستاگلندین قرص و شیاف ، راههای روش علائم روشهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، راههای سقط جنین در هفته اول بارداری ، روش سقط جنین در ماه اول با قرص ، سقط جنین با قرص ، روش روشهای سقط جنین در هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول حاملگی ، سقط جنین در ماه اول چگونه است ، روش های سقط جنین با داروهای گیاهی ، داروهای سقط جنین در هفته های اول بارداری ، روش سقط جنین با داروهای گیاهی ، قرص سقط جنین سه ماه اول ، راه های سقط جنین در ماههای اول بارداری ، روشهای سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش های سقط جنین با داروی گیاهی ، سقط جنین در ماه اول با گیاهان دارویی ، سقط جنین در سه هفته اول بارداری ، سقط جنین در ماه اول با دارو ، دیه حکم روش راههای داروهای سقط جنین دو ماهه ، سقط جنین با قرص در ماه دوم ، روش سقط جنین با گیاهان دارویی ، سقط جنین در ماه اول بارداری ، روش سقط جنین در هفته دوم بارداری ، روش سقط جنین با داروی گیاهی

منبع : tebyan.net

۲۱ مهر ۱۳۹۳ اخبار اجتماعی
  • اشتراک
  • گزارش تخلف
  • 0 محبوب

پربازدیدترین مقالات

ایرانی ها، دوست ندارند ارشاد شوند!

ایرانی ها، دوست ندارند ارشاد شوند!

عوامل خروج دانشجویان از ایران را بشناسید

عوامل خروج دانشجویان از ایران را بشناسید

وجود 7 میلیون الاف در ایران

وجود 7 میلیون الاف در ایران

وعده های غذایی ایرانی‌ها چقدر خرج بر میداره؟

وعده های غذایی ایرانی‌ها چقدر خرج بر میداره؟

راهنمای ترک سیگار

راهنمای ترک سیگار

منافقان چگونه منافق شدند؟

منافقان چگونه منافق شدند؟

آپارتمان نشینی مخالف سبک اسلامی

آپارتمان نشینی مخالف سبک اسلامی

فردا را چگونه عید بگیریم؟

فردا را چگونه عید بگیریم؟

  • فال حافظ فال انبیاء فال روزانه فال تاروت فال چوب طالع هندی استخاره با قرآن تعبیر خواب فال عطسه فال قهوه فال ازدواج مطالب خنده دار اس ام اس ها پ ن پ
  • قیمت موبایل قیمت تبلت تیتر روزنامه ها روزنامه های ورزشی روزنامه های اقتصادی اخبار داغ قیمت خودرو لیگ فوتبال قیمت سکه و طلا شاخص بورس وضعیت آب و هوا
  • سنجش سن عقلی تست تشخیص رنگ تست تطابق نام تست زبان انگلیسی تست سن عقلی تست goleman تست IQ 2014 تست IQ 2015 بهترین شغل واسه من به کجای دنیا باید سفر کنم چه حیوونی هستی رادار شخصیت شغلی چپ مغز یا راست مغز
  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین

جدیدترین مقالات

تأثیر مثبت زنان شاغل بر اعضای خانواده

تأثیر مثبت زنان شاغل بر اعضای خانواده

3 ویژگی موفق ترین برنامه ریزی خانوادگی برای تعطیلات

3 ویژگی موفق ترین برنامه ریزی خانوادگی برای تعطیلات

استقلال مالی زن چه معایب و مزایایی دارد؟

استقلال مالی زن چه معایب و مزایایی دارد؟

نمونه هایی از ویژگی­های معنوی دوست و رفیق خوب

نمونه هایی از ویژگی­های معنوی دوست و رفیق خوب

خانه داری بانوان یک شغل بسیار مهم و پرارزش

خانه داری بانوان یک شغل بسیار مهم و پرارزش

5 راهکار شناخت دروغگو در محیط کار

5 راهکار شناخت دروغگو در محیط کار

دامن های پف داری که مغولان هالیوودی بر تن زنان اروپایی کردند

دامن های پف داری که مغولان هالیوودی بر تن زنان اروپایی کردند

کارتن خواب دیدید، به این شماره زنگ بزنید –

کارتن خواب دیدید، به این شماره زنگ بزنید –

register.png

ایستگاه مشاوره سلامت در آب راه بروید و لاغر شوید

در آب راه بروید و لاغر شوید نکات بسیار مهم درباره ی تغییر در برنامه غذایی

نکات بسیار مهم درباره ی تغییر در برنامه غذایی چای لاغری، لاغرتان می کند؟

چای لاغری، لاغرتان می کند؟ فلفل و زیره سیاه لاغر می کنند؟

فلفل و زیره سیاه لاغر می کنند؟