شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! - آموزش دوخت کیف با شلوار لی
مجله ایده آلیک شلوار جین قدیمی و کمربندی که نونواری روزهای اولش را ندارد در ک مد لباس ‌ همه ما پیدا می‌شود. پس سروقت همان‌ها بروید و بدون آنکه کوچک‌ترین خرجی روی دست‌تان بگذارید، کیفی بسازید که برندش مال خودتان است. یادتان باشد این یعنی دورزدن  بازار با صرف کمی خلاقیت و مقداری وقت!

همه چیزهایی که لازم دارید:

  • یک شلوار جین کهنه
  • یک کمربند چرمی باریک(ترجیحا کار کرده)
  • یک کمربند چرمی پهن
  • نخ و سوزن و چرخ خیاطی
آموزش دوخت کیف با شلوار لی

آموزش دوخت کیف با شلوار لی,شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! کیف,شلوار جین,شلوار جین قدیمی,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


شروع کنید

یکی از پاچه‌های شلوار‌تان را درست از زیر زانو ببرید. (ارتفاع کیف را می‌توانید به دلخواه خودتان تعیین کنید، پیشنهاد ما چیزی حدود
50 سانتی‌متر است).

حالا باید کمربند چرمی باریکی که در نظر گرفته بودید آماده کنید:


10 سانتی‌متر پایین‌تر از سر سگک‌دار، کمربند را ببرید.

 قسمت دیگر را که باید چیزی حدود 40 سانتی‌متر باشد از قسمت سوراخ‌دار کمربند انتخاب کنید.

2 نوار باریک دیگر حدود 3 سانتی‌متر از میانه کمربند جدا کنید.


,شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! کیف,شلوار جین,شلوار جین قدیمی,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد

مثلث دوزی کنید

حالا دو لایه شلوار را از هم جدا کنید و  دو گوشه شلوار را همانطور که در تصویر می‌‌بینید تا کرده و قاعده مثلث ایجاده شده را چرخ کنید. 

پاچه شلوار را برگردانید. سر دوخته شلوار را رها کنید و بروید سراغ سر باز آن. قسمت سگک‌دار کمربند را از داخل شلوار رد کنید. دقت کنید نوار چرمی درست وسط شلوار قرار بگیرد. حالا به چرخ‌ خیاطی نیاز دارید تا انتهای باز شلوار و نوار چرمی را با هم چرخ کنید. سرباز شلوار را با دست زیگزاگ زده و نخ‌های اضافی آن را جدا کنید تا داخل‌کیف‌تان هم مثل بیرونش تمیز و مرتب باشد.


,شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! کیف,شلوار جین,شلوار جین قدیمی,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد

دوخت و دوز

حالا بروید سراغ نیمه دوم نوار چرمی و بندینک‌های 3 سانتی‌متری که از قبل آماده کرده بودید. روی آنها چند سوارخ کوچک با فاصله‌های نیم‌سانتی‌ ایجاد کنید. این سوراخ‌‌های کوچک، دوختن نوارچرمی روی پارچه جین را ساده‌تر می‌کنند.

حالا شلوار را برگردانید و نوار سوارخ شده را درست در قسمتی که قرار است کیف‌تان را تا کنید،کوک بزنید. 4 سانتی‌متر پایین‌تر از آن بندینک چرمی که از پیش آماده کرده بودید به صورت افقی مثل یک بست روی کیف بدوزید (همانطور که در تصویر می‌بینید) همین روش را در مورد بندینک دوم، 4 سانتی‌متر بالاتر از سطح زیرین کیف تکرار کنید.

,شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! کیف,شلوار جین,شلوار جین قدیمی,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد,شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! کیف,شلوار جین,شلوار جین قدیمی,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


,شلوار جین قدیمی تان را دور نیندازید! کیف,شلوار جین,شلوار جین قدیمی,مد و زیبایی - تازه های دنیای مد


صاحب یک کیف نو شوید

حالا سراغ کمربند پهن‌تری که در نظر گرفته بودید بروید و یک سوم آن را از قسمت سگک جدا کنید. با استفاده از سوارخ‌هایی که روی چرم ایجاد می‌کنید در 2 سر آزاد هر 2 قسمت، یک مربع 2×2 سانتی‌متری بسازید. با استفاده از همین سوراخ‌ها سر سگک‌دار کمربندرا به یک طرف کیف(درست جایی که قرار است کیف‌تان تا شود) و سر آزاد آن را به طرف دیگر بدوزید. حالا کیف شما یک بند چرمی دارد که به قول مغازه‌دارها قابل رگلاژ یعنی همان بلند و کوتاه‌کردن خودمان هم هست!


,