بفرمایید سودوکو - راند دوم (میزبان هندوستان)

همانطور که می دانید فدراسیون جهانی معما، اقدام به برگزاری تورنمنت جایزه بزرگ سودوکو کرده است. این تورنمنت در 8 مرحله برگزار می شود و در هر دور یکی از کشورهای عضو WPF به عنوان میزبان انتخاب شده و مسؤلیت برگزاری را بر عهده می گیرد. این رقابت به صورت آنلاین برگزار می گردد و سایت اینترنتی کشور مورد نظر این رقابت را برگزار می کند.

در دور اول میزبان کشور جمهوری چک بود و سایت Sudokucup این رقابت را برگزار کرد. این دور به میزبانی هند است و سایت Logis Masters India یا همان (LMI) که نماینده WPF در کشور هندوستان است، عهده دار برگزاری این رقابت است.

این سایت نیز همانند سایت Sudokucup تورنمنت های مختلفی را برگزار می کند، این تورنمنت ها به صورت ماهانه است. جالب است بدانید تمام قهرمانان جهان در این سایت نیز عضو بوده و در تورنمنت های آن شرکت کرده اند. این سایت بر خلاف سایت Sudokucup تنها رقابت Sudoku برگزار نمی کند، بلکه برای سایر انواع معماها را نیز رقابت برگزار می کند و همانطور که می دانید رقابت های WPC نیز زیر نظر WPF برگزار می گردد و از این بابت این سایت، تورنمنت های معماهای منطقی را برگزار می کند.

فی الحال برای ما ایرانی ها از آنجاییکه تا کنون در این سایت عضو نبوده ایم، مهمترین مسئله آشنایی با آن، نحوه ثبت نام در آن و نحوه شرکت درمسابقه دور دوم است.


ثبت نام در سایت مسابقه

جهت شرکت در مسابقه همانند راند اول باید در سایت برگزار کننده این دور ثبت نام کنید. بدین منظور وارد این لینک شوید:


http://logicmastersindia.com/forum/register.asp


با ورود به این صفحه اقدامات زیر را انجام دهید:


1. تیک مربوط به I agree to the terms above را بزنید و بر روی گزینه Submit کلیک نمایید.

2. Verification Code را در بالای صفحه در قسمت خالی وارد نمایید.

3. username و password دلخواه خود را وارد نمایید (پیشنهاد می کنم مشابه همان username مربوط به سایت فدراسیون جهانی و سایت Sudokucup باشد)

4. نام واقعی و ایمیل خود را وارد نمایید (اینجا هم پیشنهاد می شود همان نام و ایمیل ثبت نامی در سایت جهانی و Sudokucup باشد)

باقی گزینه ها خیلی مهم نیست، در آخر بر روی submit کلیک کنید.

بدین ترتیب ایمیلی از طرف این سایت برای شما خواهد آمد که با کلیک بر روی آن و وارد کردن نام کاربری و رمز عبور در صفحه باز شده، وارد حساب خود در این سایت می شوید.

در موقع ثبت نام و در فرم ثبت نام،  کشور شما پرسیده نمی شود، لذا به منظور ثبت کشور خود، بعد از ورود به حساب کاربری ، وارد این لینک شوید و تنظیمات کنترل پنل خود را ببینید:


http://logicmastersindia.com/forum/profile/controlpanel.asp


در قسمت قرمز رنگ، نام کشور خود را وارد نمایید. می توانید سایر تنظیمات را نیز در اینجا ویرایش کنید که البته خیلی مهم نیست.


شرکت در مسابقه

برای شرکت در مسابقه در روز تعیین شده وارد حساب خود می شوید:


381_login_1.png


با ورود به سایت، گزینه Start Test نمایان خواهد شد. آزمون ها هم معمولا شنبه ها در ساعت 00:00:01 به وقت گرینویچ یعنی 3:30 بامداد شنبه به وقت ایران شروع می شود.


381_start_5.png


برای شروع باید بر روی Star Test کلیک کنید و اگر خواهان این هستید نتایج شما در رتبه بندی سایت LMI نیز ثبت شود تیک آنرا نیز بزنید که توصیه می کنم این تیک را بزنید.


دقیقاً مانند دور اول در طی روزهای برگزاری رقابت (21 تا 23 بهمن 1391) هر زمان که آماده برای شرکت در مسابقه بودید بر روی Stat Test کلیک می کنید و بدین ترتیب زمان شما آغاز شده و پسورد مربوط به فایل PDF سوالات و زمان باقی مانده، برای شما به نمایش درخواهند آمد.


381_start_3.png


این زمان همانند دور اول دو ساعت است.


نحوه ارسال پاسخ ها

در اکثر آزمون های سودوکو در این سایت دو راه برای ثبت جواب ها وجود دارد:


1. شیوه کاغذی:

همانند سایت sudokucup، فایل PDF حاوی جداول مسابقه که دارای پسورد است را دانلود می کنید، با استفاده از پسورد رویت شده (با زدن بر روی Start Test هر زمان که آماده بودید پسورد برای شما رویت خواهد شد) فایل را باز می کنید، از آن پرینت گرفته، جداول را حل می کنید (هرچندتا که توانستید) و سپس در قسمت Answer Form جواب های خود را ثبت می نمایید.


2. شیوه آنلاین:

جداول سودوکو را می توانید به صورت آنلاین نیز حل کنید. یعنی با شروع برای رقابت، جداول به صورت آنلاین نیز قابل رویت هستند و با حل آنها از طریق سیستم رایانه و در صفحه باز شده می توانید پاسخ خود را ثبت نمایید. البته بعضی جداول شیوه حل آنلاین ندارند که این موضوع در Forum سایت اطلاع رسانی می شود که بعدا خدمتتان عرض می کنم آیا تمام جداول حالت آنلاین دارند یا نه.


در شیوه ارسال کاغذی هر جدول دارای دو قسمت ارسال جواب است (مشابه سایت Sudokucup). بدین ترتیب در فرم ارسال جواب ها باید سطر یا ستون مربوطه را به درستی وارد نمایید.


381S_answer_code_1.png


دقت کنید اگر اعداد مربوطه کامل نباشند سیستم خطا می دهد و خانه های خالی را نشان می دهد و باید آنرا اصلاح کنید.


381S_answer_code_2.png


در صفحه مربوط به سوالات و در پایین آن نیز قسمت مربوط به فایل فلش جداول سودوکو نمایان خواهند بود که می توانید جداول را به صورت آنلاین حل نمایید.

این محیط امکان نشانه گذاری، بازگشت و رنگ آمیزی را داشته و محیط تعاملی کاملی دارد.

برای حل جداول بدین طریق باید با این محیط آشنایی داشته باشید تا مشکلی در موقع حل برایتان رخ ندهد.

برای هر جدول هم گزینه ثبت وجود دارد تا بعد از انمام حل، بلافاصله آنرا ثبت نمایید.


381S_online_submit_1.png


برای حل فرقی ندارد از شیوه کاغذی یا آنلاین استفاده کنید، حتی می توانید برخی جداول را آنلاین ارسال کرده و برخی را نیز بر روی کاغد حل کنید و از طریق فرم ارسال، جواب آنرا ثبت کنید.

برای ثبت جواب ها می توانید هر تعداد بار بر روی گزینه ثبت جواب ها کلیک کنید و آخرین پاسخ ثبت شده شما برای هر سودوکو لحاظ خواهد گردید. بهتر است شیوه ارسال خود را از قبل معلوم کنید تا موقع حل تمرکزتان از دست نرود، مثلا تعیین کنید که پاسخ هارا تک تک ارسال کنید، یا چند تا را باهم ارسال کنید و یا همه را با هم در انتها ارسال کنید.

دقت کنید اگر جدولی را آنلاین حل کردید، دیگر نیازی نیست جواب آنرا از طریق فرم جواب نیز ارسال کنید زیرا در اینصورت زمان خود را بیهوده صرف کرده اید، چراکه پاسخ شما ثبت شده است.

در کنار گزینه Submit Answers گزینه Claim Bonus نیز به چشم می خورد. این گزینه برای افرادی است که تمام جداول را قبل از پایان زمان آن، حل می کنند و با این گزینه می توانند امتیازی اضافه تر به عنوان جایزه نیز دریافت کنند.


381S_online_submit_2.png


البته خیلی به کار ما نمیاد چرا که نصفشم حل کنیم تو دو ساعت هنر کردیم!!


نکات کلیدی برای انجام رقابت همین ها بودند، فقط دقت کنید برای انجام رقابت به صورت آنلاین و پای کامپیوتر باید نرم افزار Adobe Flash Player را بر روی سیستم خود نصب داشته باشید تا فایل فلش را اجرا کند. اگر آنرا بر روی سیستم خود نصب ندارید آخرین نسخه آنرا از سایت های دانلود نرم افزار یا مجموعه های نرم افزاری دریافت نمایید.دفترچه تمرینی این دور هم بر روی سایت مسابقه قرار گرفته است، آنرا نیز از این لینک دریافت نمایید.


down.pngدانلود فترچه تمرینی راند دوم

info.gif حجم فایل: 274 کیلوبایت


جداول این دور نسبت به دور اول تغییرات گستره ای کرده اند اما به نظر میاد خیلی هم سخت نباشند، با فرصت 12 روزه باقی مانده تا شروع این دور، می توانید با این جداول آشنا شده و بیشتر تمرین کنید، اگر فرصت شد چند نمونه نکته دار را بررسی خواهم کرد.

به امید موفقیت ایران و ایرانی..........


مطالب مشابه :


جایزه‌های جشنواره فیلم فجر به چه کسانی رسید؟

جایزههای جشنواره فیلم را دار می کامل برندگان بخش مسابقه سینمای ایران در سی و
مسابقه ترول سری آخر Troll

ترول های امیر. ترول مسابقه ترول سری آخر لطفا برای دریافت جایزه از قسمت نظرات شماره تلفن
پاسخ سوالات مسابقه سایت کتابخوانی حرفه ای ایران مسابقه تربيت فرزنداز نظر اسلام

پاسخ سوالات مسابقه سایت کتابخوانی حرفه ای ایران مسابقه تربيت نوع جایزه: روزه دار. ب
بفرمایید سودوکو - راند دوم (میزبان هندوستان)

آموزش سودوکو| طراحی جدول| مسابقه آموزش روش های حل انواع سودوکو تورنمنت جایزه
ترول های باحال سری جدید 11

ترول خنده دار و باحال مسابقه. ترول های سید. ترول خنده دار دعوت شدن برای دیدن مسابقه
برچسب :