آموزش و پرورش یک میلیون و ۳۰ هزار حقوق‌بگیر دارد

 

 

 

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، تعداد کل نیروهایی که از آموزش و پرورش حقوق دریافت می‌کنند را یک میلیون و ۳۰ هزار نفر عنوان کرد.

             خبرگزاری فارس: آموزش و پرورش یک میلیون و ۳۰ هزار حقوق‌بگیر دارد            
    •                                  
    •                   
 

خسرو نظری، رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در مورد این موضوع که چرا آمارها در مورد نیروی انسانی آموزش و پرورش متفاوت است، گفت: یک زمانی آمار نیروی انسانی، نیروهای رسمی، پیمانی و قراردادی را می‌خواهید اما یک وقت نیروهای قراردادی را از این موضوع استثناء می‌کنید که طبیعتاً وقتی آمار اعلام می‌شود، با دیگر آمار تفاوت خواهد داشت.

وی گفت: شما اگر از حوزه پشتیبانی آمار بگیرید، تعدادی را اعلام می‌کند و اگر از یک کارشناس در اداره دیگر آمار بگیرید، آمار مربوط به زیرمجموعه خود را اعلام می‌کند.

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در مورد تعداد افراد حقوق‌بگیر آموزش و پرورش افزود: آماری که در حوزه نیروی انسانی از افراد حقوق‌بگیر آموزش و پرورش در اختیار داریم، یک میلیون و 30 هزار نفر است.

وی با بیان اینکه این تعداد نفر کل حقوق‌بگیران آموزش و پرورش را تشکیل می‌دهند، گفت: تمام نیروهای رسمی، قراردادی و پیمانی و افرادی که در اداره‌های مختلف آموزش و پرورش مشغول به کار هستند، یک میلیون و 30 هزار نفر هستند.

نظری در مورد خبرهای پیرامون حذف بورسیه از آموزش و پرورش و تغییر قانون تعهد خدمت، بیان داشت: اگر قانون تعهد خدمت تغییر کند، بورسیه‌ها از آموزش و پرورش حذف می‌شود.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش بر اساس تجربه‌ای که از سال‌های گذشته تاکنون به دست آورده، معتقد است که بهترین نیروهایی که توانسته‌اند برای این وزارتخانه مفید واقع شوند، نیروهایی بوده است که از کانال تربیت معلم جذب شده‌اند.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بر این مبنا آموزش و پرورش بر استفاده از این پشتوانه تأکید دارد و از سال 86 نیز با احیای مجدد لایحه قانون متعهدین خدمت تأکید کرده است که این موضوع باید به قوت خود باقی باشد.

وی با اشاره به ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان، گفت: مطابق این ماده راه‌های دیگری غیر از بورس و خرید خدمت وجود دارد که ما باید آنها را فعال کنیم.

نظری خاطرنشان کرد:‌ آموزش و پرورش باید راه‌های مختلفی را تجربه کند، مراکز تربیت معلم که قبلاً خروجی آنها فوق دیپلم بود، اکنون به کارشناسی ارتقاء یافته است اما ما نیاز داریم که نیروی انسانی خود را از دانشگاه‌های دیگر نیز تأمین کنیم.

وی تأکید کرد: معتقدیم راهی که 30 سال آن را تجربه کرده‌ایم، راه خوبی بوده اما می‌توان با استفاده از ظرفیت ماده 28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان به طور همزمان هم از ظرفیت مراکز تربیت معلم استفاده کرد و هم از ظرفیتی که دانشگاه‌های دیگر برای ما مهیا می‌کند.


مطالب مشابه :


انتخاب معلم نمونه در خراسان شمالی کلید خورد

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش خراسان شمالی مدیر کل آموزش پرورش خراسان شمالی شیوه نامه
مشاور وزیر آموزش و پرورش: پرداخت مطالبات معلمان نباید رسانه ای شود

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، محمد فاضل با اشاره
معلم فداکار لرستانی همزمان با عصر عاشورای حسینی در گلزار شهدای پلدختر آرام گرفت

فرهنگیان خراسان شمالی مدیر کل، معاونین و کارکنان آموزش وپرورش لرستان، مدیران آموزش و
مدارس ما به سمت پژوهش محوری حرکت کنند

فرهنگیان خراسان شمالی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان مهم آموزش وپرورش خراسان شمالی
جوابیه معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش به نماینده ورامین

فرهنگیان خراسان شمالی یکی ازاولویت های مهم آموزش وپرورش خراسان شمالی توجه ویژه به
رسیدگی دقیق به پرونده مرگ دانش آموزان قلعه گنجی

فرهنگیان خراسان شمالی به خبر های مهم آموزش و آموزش وپرورش خراسان شمالی توجه
آموزش و پرورش، حیاتی ترین ومهمترین فاکتور نرم افزاریی در مسیر توسعه ی پایدار

همایش بزرگ فرهنگیان فاروج بمناسبت گرامیداشت هفته شوراهای آموزش وپرورش با حضور هادی شوشتری
آموزش و پرورش یک میلیون و ۳۰ هزار حقوق‌بگیر دارد

فرهنگیان خراسان شمالی آموزش و پرورش بر اساس تجربه‌ای که از سال‌های گذشته تاکنون به
مزایای بیمه طلایی بازنشستگان وشاغلین همسان می شود/ قول پرداخت حقوق سرباز‌معلم‌ها

فرهنگیان خراسان شمالی وزیر آموزش و پرورش درباره لایحه رتبه بندی معلمین گفت:
برچسب :