دوازده ترفند برای بهبود سرعت مودم و اینترنت در ویندوز

دوازده ترفند برای بهبود سرعت مودم و اینترنت در ویندوز

1) قطع صدای مودم

روش اول : بعد شماره گیری مودم برای اتصال به شبکه صدای جیرجیر آن برای برخی کلافه کننده است برای قطع این صدا برروی   connection  ایجاد شده توسط خودتان رفته و کلیک راست کرده و گزینه  properties را انتخاب کنید و در برگه  General  بخش  connect using modem  کلید   configure را فشار دهید و در این پنجره تیک کنار گزینه  Enable modem speaker   را بردارید . با این روش صدای مودم برای  connection  انتخاب شده حذف می شود.

روش دوم : به مسير زير برويد :

Control panel > phone and modem option >modems>properties>advance

حال در قسمت Extra initialization commands مي نويسم atm0 (توجه داشته باشيد آ تي ام صفر است ) atm0 حال اگر بخواهيم به اينترنت وصل شويم هيچ صدايي از مودم شنيده نمي شود.

2) ساخت قطع كننده اتوماتيك اينترنت !

براي انجام اين كار ابتدا برنامه Notepad را باز كنيد.

متن زير را در آن تايپ كنید :

rundll32  iedkcs32.dll,CloseRASConnections

به فواصل ميان كلمات و علائم دقت كنيد.

سپس از منوي فايل گزينه Save را انتخاب كرده و در يك مسير دلخواه ( و مشخص ) آن را با نامي دلخواه و فقط با پسوند bat ذخيره كنيد. براي مثال autodisconnect.bat و از برنامه Notepad خارج شويد.

سپس برنامه Scheduled Tasks را از مسیرهای زير باز كنيد :

1) از منوي Start ابزار Run را اجرا كرده و در آن تايپ كنيد     control schedtasks و سپس Enter را بزنيد.

2) مسير زير را براي رسيدن به برنامه و اجراي آن طي كنيد :

Start --> All Programs --> Accessories --> System Tools --> Scheduled Tasks

سپس فايل autodisconnect.bat را در آن وارد كرده و از نظر زماني آن را تنظيم كنيد.

3) افزايش سرعت اينترنت در ويندوز   XP Pro  :

افزايش سرعت اينترنت در ويندوز XP Pro در ويندوز XP درحالت پيش فرض Packet Scheduler سيستم را به 20 درصد از پهناي باند يك اتصال به اينترنت محدود مي كند. يعني اگر شما اين تنظيمات را تغيير ندهيد قادريد از 20 درصد پهناي باند اتصال تان به اينترنت بهره ببريد. براي اين كه بتوانيد از 100 درصد پهناي باندتان استفاده كنيد مراحل زير را انجام دهيد:

1 Run .را از منوي Start اجرا كنيد.

2.در Run عبارت gpedit.msc را تايپ كرده و OK را كليك كنيد.

3.منتظر بمانيد تا Group Policy اجرا شود.

4.در بخش Local Comuter Policy و در زير Computer Configuration گزينه Administrative Templates را گسترش دهيد. (اين كار با كليك بر روي علامت+ كار آن انجام دهيد)

5.در ليست باز شده گزينه Network را نيز گسترش دهيد.

6.حال در اين ليست Qos Packet Scheduler را انتخاب كنيد.

7.به گزينه هايي كه در سمت راست ظاهر مي شوند دقت كنيد.

8.بر روي Limit reseivable bandwidth كليك راست كرده و Properties را كليك كنيد.

9.پس از اينكه پنجره ي Limit reservable bandwidth Properties باز شد در برگه Setting و در زير Limit reservable bandwidth گزينه Enabled را انتخاب كنيد.

10.مشاهده مي كنيد كه با انتخاب آن در روبروي Bandwidth Limit مقدار پيش فرض آن يعني 20 درصد به نمايش در مي آيد.

11.به جاي عدد 20 مقدار 0 را تايپ كرده و OK را كليك كنيد.

12.حال به Connection ي كه به وسيله ي آن به اينترنت وصل مي شويد رفته و بر روي دكمه ي Properties  كليك كنيد.

13.به برگه Networking برويد و دقت كنيد كه Packet Scheduler فعال باشد (تيك كنار آن مشاهده شود).

14.اين پنجره را OK كنيد.

 15.كامپيوتر خود را Restart كنيد.

4) بهینه سازی سرعت مودم:

با ایت ترفند سرعت مودم و اینترنت شما افزایش می یابد و دیگر Disconnect نمی شوید در Run  عبارت system.ini را تایپ کرده و ok کنید و عبارت [Enh386]   را پیدا کنید و سطر زیر را به آن اضافه کنید :

ComXIrqYBuffer=1024

به جای X شماره COM را که مودم از آن استفاده می کند وارد کنید و به جای Y شماره Irq یی را که مودم از آن استفاده می کند را وارد کنید . برای کسب این اطلاعات می توانید در control panel  در قسمت phone and modem options  را انتخاب و در قسمت modem  شماره com نوشته شده است . سپس properties را انتخاب و در Resources  آن Irq شما را نشان می دهد .

فایل را ذخیره و خارج شوید و در control panel در بخش phone and modem options را انتخاب کنید و روی کلید properties کلیک کنید . صفحه ای باز می شود که در قسمت اول modem بخش Maximum port Speed را روی بالاترین مقدار قرار دهید و در قسمت دوم Advanced روی کلید port setting کلیک کنید و در پنجره جدید اطمینان یابید که Use FIFO buffers تیک خورده باشد  و سپس Receive Buffer را به حداکثر میزان خود افزایش دهید و تایید کنید.

5) بالا بردن سرعت اینترنت با تنظیمات بهینه مودم :

در این ترفند قصد داریم روشی کارآمد را به شما معرفی کنیم که بهره گیری از آن میتوانید مطمئن باشید که سرعت اینترنت شما بالاتر خواهد رفت. این کار از طریق تنظیمات مودم شما صورت خواهد گرفت ، در نتیجه تنها برای کاربران Dialup قابل استفاده است.

بدین منظور:

از منوی Start وارد Control Panel شوید ، سپس بر روی آیکون Phone and Modem Option دوبار کلیک کنید.
در پنجره باز شده به تب Modems رفته و روی دکمه Properties کلیک کنید.

حالا در پنجره جدید به تب Advanced بروید و در قسمت Extra Initialization Commands يکي از کدهاي زیر را وارد کنید:

AT&FX+MS=V34

AT&FX
تمام پنجره ها را OK کرده و خارج شوید.سپس در ادامه کار در همان Control Panel و وارد قسمت Network Connection شوید. بر روی کانکشنی که با آن به اینترنت متصل میشود راست کلیک کنید و Properties را برگزنید.در پنجره باز شده و در همان تب General روی دکمه Configure کلیک کنید.در پایان در پنجره باز شده بخش Maximum Speed را روی 921600 تنظیم کنید.تمام پنجره ها را OK کرده و خارج شوید. تاثیر این کار پس از اولین اتصال با آن کانکشن است.

6) کمتر شدن پول تلفن و بيشتر شدن مدت اعتبار کارت اينترنت

اين کار باعث مي شود شمارنده حساب «Account timer  » متوقف شود و مدت اعتبار کارت اينترنت شما افزایش می یابد . البته بستگي به شانس و ISP شما دارد.

ابتدا در Run ويندوز خود تايپ کنيد system.ini بعد در صفحه ايي که باز شده به دنبال عبارت [386enh]  بگرديد و کروشه جلوی  آن را پاک کنيد ، قسمتي که با رنگ قرمز مشخص کردم.بعد يک Enter بزنيد و در اول سطر عبارت زیر را کپي کنيد.

[email protected] [email protected] Buffer=1024

@number=(3,1,4,1,5,9)

@letters=("this","is","a","test")

$word,$ anther-word-)=("one","two")

woafont=dosapp.FON

در آخر هم کروشه را ببنديد.بعد سيستم را Restart کنيد. البته در ويندوز 98  و me لازم نيست کروشه را پاک کنيد فقط جلوي آن کپي کنيد .

7) نرفندی برای شماره گیری در مودم

شايد شرکت تامين کننده خدمات اينترنتي شما هم براي اتصال مشترکان خود چندين شماره را در نظر گرفته و شما با اشغال بودن يکي به ديگري رجوع ميکنيد. اگر اين طور باشد بهتر است از گزينه جديد در نظر گرفته شده در سرويس Dial-Up ويندوز 2000 و XP استفاده کنيد تا هر بار مجبور نباشيد شماره را مجددا وارد کنيد. با کمک گزينه Alternates شما مي توانيد تمامي شماره هاي ISP خود را وارد کنيد و سيستم با اشغال بودن يک شماره به بصورت خود کار شماره بعدي را آزمايش مي کند و شماره اي را که با آن بصورت موفقيت آميز به شبکه وصل شده است را در سطر ليست قرار مي دهدد تا دفعه بعد شماره آغاز کننده باشد. بدين ترتيب شماره اي که با منطقه و مودم شما سازگاري بيشتري دارد بعد از مدتي شماره دائمي شما خواهد شد و دسترسي شما به اينترنت بهبود ميبخشد.

مراحل زير را جهت وارد کردن شماره هاي جايگزين طي کنيد:

1- به Start>Connect to برويد و تماس مورد نظر تان را انتخاب کنيد.

2- دکمه Properties را بزنيد.

3- حالا دکمه Alternates را بزنيد.

4- با زدن دکمه Add مي توانيد تمام شماره هاي مورد نظرتان را وارد کنيد و در صورت لزوم هر کدام از دو گزينه پايين پنجره را متناسب با شرايط خود فعال کنيد. همه ISP ها شماره هاي تماس جديد را در وب سايت خود اعلام ميکنند لذا سعي کنيد هر چند وقت يکبار به وب سايت تامين کننده خدمات اينترنت خود مراجعه کنيد

8) اشغال نشدن تلفن

در اين ترفند قصد داريم به معرفي يک روش کاربردي بپردازيم که با بهره گيري از آن مي توانيد کانکشن خود را طوري تنظيم کنيد که به هيچ گاه اشغال نشود ؛ بدين شکل که به هنگام تماس به خط تلفن شما ، مي توانيد از اينترنت خارج شويد و پاسخ تلفن را بدهيد. البته براي اين کار بايد خط شما قابليت پشت خطي را داشته باشد.

بدين منظور:

1- از منوي Start وارد Control Panel شويد.

2- سپس وارد Network Connections شويد.

3- کانکشني که با آن به اينترنت وصل ميشويد را انتخاب کرده و بر روي آن راست کليک کنيد ، سپس Properties را برگزنيد.

4- در پنجره باز شده به تب Advanced برويد.

5- از قسمت پايين ، دکمه Settings را برگزنيد.

6- در پنجره جديد باز شده دکمه Edit را بزنيد.

7- باز هم در پنجره جديد ، در کادر خالي عبارت Call Waiting را وارد نماييد.

8- در پايان تمام پنجره ها را OK کرده و خارج شويد.

اکنون در صورتي که در اينترنت باشيد و کسي با شما تماس بگيرد ، با پيام Call wating now active روبرو خواهيد شد. لازم به ذکر است که بايد براي بهره گيري از اين سرويس ، مودم شما از Voice پشتيباني کند و اينکه سيستم هاي مخابراتي برخي از مناطق امکان اين کار را ندارند. همان طور که ذکر شد خط شما نيز بايد قابليت پشت خطي داشته باشد.

9) قابليت نمايش شماره تلفن تماس گيرنده يا Caller ID بر روي ويندوز

قصد داريم ترفندي جالب را به شما معرفي کنيم که با استفاده از آن مي توانيد قابليت نمايش شماره تلفن تماس گيرنده يا Caller ID را بر روي ويندوز خود فعال کنيد. بدين صورت که با تماس شخص تماس گيرنده شماره او در کنار صفحه Desktop شما نمايش ميابد.

لازم به ذکر است که براي استفاده از اين قابليت بايد مودم شما Voice و Caller ID را پشتيباني کند و از همه مهمتر اينکه اين سيستم با مخابرات بعضي از مناطق سازگاري ندارد ، در تمامي کشورها از جمله آمريکا و کانادا به طور کامل پشتيباني مي شود اما در ايران ممکن است پاسخگو نباشد.

بدين منظور:

از منوي Start و سپس All Programs بر روي Startup راست کليک کرده و Open را برگزينيد.
در پنجره باز شده بر روي فضاي خالي از صفحه راست کليک کرده و از New بر روي Shortcut کليک کنيد.
در پنجره مورد نظر آدرس زير را دهيد:

D:/Program files/Windows NT/dialer.exe

دقت کنيد در صورتي که ويندوز XP خود را در درايو ديگري نصب کرده ايد نام آنرا جايگزين D کنيد.حال Shortcut ساخته شده را اجرا کنيد. خوهيد ديد که برنامه Phone Dialer باز مي شود.در اين برنامه از منوي View تيک گزينه Hide when minimized را بزنيد.از اين پس با هر بار روشن کردن سيستم اين نرم افزار نيز اجرا مي شود که کافيه آنرا Minimize کنيد تا وارد Taskbar شود.

10) Log off کردن بدون قطع اتصال اینترنت

مطمئنأ ميدانيد که وقتي در اينترنت باشيد و عمل Log off را انجام دهيد ارتباط Dialup شما قطع مي شود. عمل Logoff باعث مي شود که برنامه هاي در حال اجرا که باعث کندي سيستم شده اند متوقف شوند به نوعي که انگار سيستم را مجددأ راه اندازي کرده ايد. با استفاده از اين ترفند مي توانيد کاري کنيد که پس از عمل Log off نيز ارتباط شما از اينترنت قطع نشود. اين کار مي تواند سرعت ويندوز شما را همان طور که هست نگاه دارد. براي اين کار:
از منوي Start به Run رفته و در آن عبارت regedit را وارد کرده و Enter بزنيد تا ويرايشگر رجيستري باز شود.
حال به مسير زير برويد:

HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/WindowsNT/CurrentVersion/Winlogon
در اين مسير بر روي صفحه سمت راست ، راست كليك نموده و از شاخه New يك كليد جديد از نوع String ايجاد نماييد. نام اين كليد جديد را KeepRasConnections بگذاريد. سپس روي آن دوبار كليك كرده و مقدار 1 را براي فعال شدن به آن اختصاص دهيد ( براي غير فعال شدن مي توانيد از مقدار صفر استفاده نماييد ).پس از ساخت كليد و مقدار دهي آن از رجيستري خارج شويد. ممكن است براي اعمال تغييرات نياز به راه اندازي مجدد سيستم داشته باشيد. از اين پس اگر ارتباط شما با اينترنت برقرار باشد پس از Logoff نمودن قطع نخواهد شد.

11) چند نکته برای افزایش سرعت در اینترنت

برای بالا بردن سرعت كار با اینترنت روشهای بسیار زیادی وجود دارد كه هر كدام نیز با توجه به نوع خطوط تماس فرق میكنند. نرم افزارهای زیادی نیز برای این كار تهیه شده اند كه بینشان خوب و بد بسیار است. اما با یك روش ساده میتوان بدون استفاده از نرم افزار خاصی به بالاترین توان موجود در خطوط اینترنت دست پیدا كرد.

در این روش ما با تغییر در MTU یا همان Maximum Transmission Unit این كار را انجام میدهیم. كار این قسمت تنظیم سرعت دریافت و ارسال Packet ها یا همان بسته های اطلاعاتی است كه در هنگام كار با اینترنت كامپیوتر ما آنها را ارسال یا دریافت می كند. در واقع می توان این گونه تصور كرد كه سرعت اینترنت ما تحت كنترل MTU است.قبل از اینكه هر گونه تغییری در این قسمت انجام دهید به موارد زیر با دقت توجه كنید و سعی كنید خودتان و سیستم تان را با شرایط زیر هماهنگ كنید و یك حالت را برای خود در نظر بگیرید :

اول اینكه دقیقا نوع خطوط تماس را مشخص كنید. Dialup یا DSL یا ADSL یا T1 یا ...

دوم اینكه سعی كنید خودتان را بشناسید. آیا فردی هستید كه فقط در حال استفاده عادی از اینترنت هستید یعنی فقط ایمیل چك میكنید و از سایتها بازدید میكنید و ... و یا فردی هستید كه همواره در حال دانلود نرم افزار و موزیك و ... هستید و یا شاید هم فردی باشید كه در حد میانگین هر دو مورد را انجام میدهید.

در نظر گرفتن موارد بالا برای تنظیم MTU بسیار مهم است و در نهایت در بهبود سرعت اینترنت شما بسیار موثر اند. مقدار MTU میزان حمل و نقل اطلاعات در اینترنت را تنظیم میكند.تصمیم اینكه شما از كدام حالت میخواهید استفاده كنید به عهده خودتان است و بسته به شرایطی كه دارید. ابتدا از طریق Run وارد قسمت Regedit شوید و كلید زیر را بیابید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\ID


سپس در صفحه سمت چپ یك مقدار DWORD با نام MTU ساخته ( اگر وجود ندارد ) و به آن یك مقدار دلخواه بین 68 تا 1500 دهید ( بسته به شرایط و مواردی كه گفته شد ). اگر كاربری هستید كه شرایط میانگین در كار با اینترنت دارید بهتر است به این مقدار عدد 1500 را اختصاص دهید.

توجه : مقادیر بالاتر از 1500 باید با توجه به نوع شبكه شما تنطیم شوند. بنابراین بی دلیل به آن مقدار بالاتر از 1500 ندهید چون تاثیری در روال كاری شما نخواهد داشت.

در اینجا جدولی را قرار داده ام كه بهترین مقداردهی را با توجه به خطوط نشان میدهد. بنابراین بهتر است با توجه به آن جدول بهترین مقدار را انتخاب كنید.

در همین زمینه نرم افزاری هم وجود دارد كه به شما كمك میكند با توجه به میزان توانایی سیستمتان بهترین مقدار را برای این قسمت پیدا كنید. نام این برنامه مفید TZ Connection Booster است. این برنامه را میتوانید از سایت http://www.trackzapper.com دریافت كنید و بعد از نصب نوع ارتباط خود و ... را از طریق Wizard برنامه تعیین كنید و سپس برنامه بهترین مقداردهی را برای این قسمت برای شما منظور میكند. این برنامه حتی میتواند حداكثر تعداد ارتباطات یك سرور را نیز افزایش دهد.

12) افزايش سرعت اينترنت بدون نيازبه نرم افزار

سرعت اينترنتت تا ده برابر افزايش پيدا مي کند . اگر مراحل را انجام داديد و در ابتدا تغييري احساس نکرديد آن را پاک نکنيد چون در جايي که شما فکرش را نمي کنيد به کمک تان مي آيد بدون اينکه شما بفهميد.

ابتدا به Start بريد و تو Run تايپ کنيد Regedit و Enter بزنيد.

حال به دنبال اين عبارت بگرديد:

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings]

سپس در سمت راست پنجره به دنبال اين عبارات بگرديد:

MaxConnectionsPerServer -1

MaxConnectionPerl_OServer -2

ممکن  است اين دو عبارت را مثل من نداشته باشيد پس روي صفحه سمت راست ، کليک راست كنيد و از قسمت [New]، روي [DWORD] كليك كنيد.

سپس عبارت شماره 1 را بنويسيد . براي عبارت شماره 2 هم همين مراحل را انجام بديد. حالا روي عبارتهاي ساخته شده دو بار کليک کنيد و در قسمت [Value data] براي گزينه اول عدد 8 و براي گزينه دوم حرف a را وارد کنيد و سيستم را Restart کنيد.

توجه: در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت كنيد. يا ميتونيد از چيزي که من نوشتم کپي و در رجيستري Paste کنيد.


مطالب مشابه :


نحوه گرفتن و پرداخت اینترنتی خلافی ماشین

نحوه گرفتن و به بانک و از طریق اینترنت و دریافت خلافی هم تو
پرداخت اینترنتی خلافی ماشین

اکنون شما میبایست این کد را به شماره ۳۰۰۰۵۱۵۱ از طریق sms خلافی را اینترنت که
خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت، پیام کوتاه ، تلفن

خلافی آنلاین/استعلام خلافی خودرو از طریق از طریق اینترنت: فقط با گرفتن شماره
اطلاع از نمره منفی و جریمه و خلافی خودرو و دریافت شناسه قبض و پرداخت جریمه با تلفن همراه

حضوری به بانک و از طریق اینترنت و و هزینه دریافت خلافی هم تو جیبتان می
استعلام خلافي خودرو

استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت: خلافی خودرو از طریق فقط با گرفتن شماره
چگونه خلافی خودرو را غیر حضوری دریافت و پرداخت کنیم؟

دریافت خلافی از طریق خلافی ماشین از طریق اینترنت,گرفتن خلافی خودرو,عدم آمار بازديد
دوازده ترفند برای بهبود سرعت مودم و اینترنت در ویندوز

آیا فردی هستید كه فقط در حال استفاده عادی از اینترنت در نظر گرفتن خلافی ماشین از طریق
همه چیز در مورد جرایم اینترنتی

شما بدون در نظر گرفتن سیکل مردم از طریق اینترنت با خارج از بیشترین آمار
برچسب :