جناب آقای علی فرهادی دادستان کرج

   

در دومين نشست قضايي دادسراي عمومي و انقلاب كرج

علي فرهادي دادستان کرج:مهمترين وبالاترين امتياز براي يك انسان، ايمان به خدا و خدمت به خلق است .

دومين نشست قضايي قضات نواحي شش گانه دادسراي عمومي و انقلاب كرج در تاريخ 16/7/88 در سالن اجتماعات دادسراي كرج با حضور دادستان محترم ، جناب آقاي فرهادي برگزار گرديد . آقای فرهادی ضمن تبریک مجدد به مناسبت حضور آیت الله صادق لاریجانی به دستگاه قضایی و با دفاع از مجموعه عملکرد آیت الله هاشمی شاهرودی در طول ده سال خدمات قضایی ،اظهار امیدواری کرد با اصلاح نگرش رئیس محترم جدید قوه قضائیه در آیین نامه شورای حل اختلاف ، این نهاد اسلامی را صرفابه صلح و سازش در امور قابل گذشت کیفری و مسائل حقوقی سوق داده و قضاوت را که نماد حاکمیت است از این نهاد مردمی به جایگاه اصلی آن ارجاع دهند . دراین نگرش مردم از کارشناسان و قضات متبحر و تحصیلکرده در امورات مورد انتظار استفاده نموده و بسیاری از موضوعاتی که مستقیمابه حاکمیت مربوط است ،هرچند وصف مهمی نداشته باشد در شورای حل اختلاف لوث نخواهد شد .درادامه جلسه ایشان بيان داشتند : مهمترين وبالاترين امتياز براي يك انسان، ايمان به خدا و خدمت به خلق است ، شايسته است با رفتار ، كردار و آراي قضايي خود ، ايمان واخلاق را در معرض نمايش قرار دهيد ايشان سپس افزودند، در رسيدگي به پرونده ها، ملاك اجراي صحيح قانون است . در ادامه جلسه مشكلات و مسائل مهم قضايي مورد نقد و بررسي قرار گرفت .


14:07 - پنج شنبه 16 مهر 1388

لینک صفحه :

http://www.hadid.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=145&newsview=27


دادستان کرج: 83 میلیارد ریال اختلاس در یک روز کاری بانک!/ متهم متواری است

دادستان کرج: 83 میلیارد ریال اختلاس در یک روز کاری بانک!/ متهم متواری است

دادستان عمومی و انقلاب کرج از شناسایی مخفیگاه کارمند یکی از بانکهای کرج که تنها در یک روز هشت میلیارد و 300 میلیون تومان اختلاس کرده بود خبر داد.
علی فرهادی اظهار داشت: کارمند نامبرده با تصور زیرک بودن، مبلغ فوق را از بانک به حساب خود می ریزد و در همان روز 11 چک با مبالغ متفاوت از یک میلیارد تا چند صد میلیون تومان به نام افراد درجه یک خانواده و اقوام خود صادر می کند و از آنها می خواهد در همان روز این پول را از شعب مختلف بانک وصول کنند.
وی ادامه داد: وقتی بانک با کسری بودجه 83 میلیارد ریالی صندوق خود مواجه می شود تخلف متهم کشف شده و با همکاری آگاهی و دستور دادستان 11 نفر از اقوام کارمند متخلف دستگیر می شوند در حالیکه تعدادی از آنها موفق شده بودند مبالغی از چک را نقد کنند.
فرهادی خاطرنشان کرد: متاسفانه در این میان متهم اصلی متواری شده که با همکاری پلیس آگاهی استان تهران مخفیگاه وی شناسایی شده است.
وی یادآور شد: با تحقیقات صورت گرفته یکسری از اسناد و مدارک تخلفات کارمند متخلف بانک همراه با یک قبضه اسلحه در منزل وی کشف و ضبط و ضمیمه پرونده شده است.
فرهادی همچنین از بلوکه شدن و بازگشت 81 میلیارد ریال موجودی به سرقت رفته و بازپس گیری این مبلغ از 11 نفر خبر داد و گفت: متهم فراری 200 میلیون تومان با خود برده است.
وی گفت: تلاش نیروهای انتظامی برای دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

لینک صفحه : http://www.hadid.ir/index.aspx?siteid=1&pageid=145&newsview=27


اخبار اصلی

بازدید دادستان کرج از ندامتگاه فردیس
علی فرهادی دادستان کرج : تا وقتی که درهمه قوانین ما حبس وجود دارد کاهش جمعیت کیفری تحقق پیدا نمی کند
دادستان کرج
علی فرهادی دادستان کرج دربازدید از ندامتگاه فردیس درمورد کاهش جمعیت کیفری گفت بدون قانون مصوب وراهکارواحد نمی شود عمل کرد وتا وقتی که درهمه قوانین ما حبس وجود دارد ، درتصادف در دعوای کارگر وکار فرما و.... حبس وجود دارد کاهش جمعیت کیفری تحقق پیدا نخواهد کرد

به گزارش روابط عمومی ندامتگاه فردیس علی فرهادی دادستان کرج دربازدید از این ندامتگاه درمورد کاهش جمعیت کیفری گفت بدون قانون مصوب وراهکارواحد نمی شود عمل کرد وتا وقتی که درهمه قوانین ما حبس وجود دارد ، درتصادف در دعوای کارگر وکار فرما و.... حبس وجود دارد کاهش جمعیت کیفری تحقق پیدا نخواهد کرد. فرهاد ی افزود تا سال 77 قانون محکومیتهای مالی ، ماده 2 ، مهریه ،نفقه وسفته وجود نداشت وکسی هم به خاطر اینها در زندان نبود ، با اعمال این قانون در زندانها به روی مرتکبین این جرمها باز شد . . وی اظهار نمود فرض کنید یک پنجم قضات ما حسن سلیقه به خرج بدهند واز مجازات جایگزین استفاده نمایند ، ولی ما قاضی هم داریم که برای تصادف یکی دوسال حبس می دهد شکات هم که گذشت می کنند می بینیم که نصف این را می بخشد وذهنش از اصل مجازات دور نمی شود . دادستان کرج اظهارنمود یکی دیگر از راه های کاهش جمعیت کیفری استفاده از نهادهای دیگر قبل از از قوه قضائیه است .مثلاً بیائیم پله بندی کنیم ، دادسرا ، دادگستری ودادگاه را در پله آخر قرار دهیم . وی شوراهای حل اختلاف را نیز در کاهش جمعیت کیفری موثر دانسته وگفتند، وقتی که جرائم خصوصی را به شورا ها می فرستیم در شورا با آنها صحبت وراهنمایی می شوند وآن حس انتقامجویی که در ابتدا وجود دارد فروکش کرده یاگذشت می کند واگر گذشت هم نکند با آن سرعتی که اول آمدند به دادسرا برخورد نمی کنند . ایشان در خصوص تصادف گفت شرکتهای بیمه باید با دستگاه قضاء تعامل بیشتری داشته باشند ودر مورد پرداخت خسارت به آسیب دیده و وراث سرعت عمل بیشتری از خود نشان دهند .

1b9ea70a83225831b25b712e5781293b.jpg
دادستان کرج درحال گفتگو با زندانیان
 
ab3ef48f0911bfe884c49c3e148218de.jpg
گفتگوی دادستان کرج با مهدی کربلایی رئیس ندامتگاه فردیس

لینک صفحه : http://www.prisons.ir/index.php?Module=SMMNewsAgency&SMMOp=View&SMM_CMD=&PageId=147

گفت وگو با قاتل قتلهای زنجیره ای زنان کرجي

خبر - اخبارحوادث

اعتراف مي کنم نشستن در برابر زن و شوهري که متهم هستند 12 زن را به قتل رساندند، براي من بسيار ترسناک بود. قبل از اينکه در برابر آنها قرار بگيرم هراس داشتم؛ ترسي که نمي توانستم آن را پنهان کنم و حتي منصور بيات مدير روابط عمومي کرج نيز متوجه آن شده بود. زماني که اميد و ساحره در برابر من قرار گرفتند، يک لحظه از خودم پرسيدم واقعاً قربانيان در آن لحظات سخت چه حالي داشتند. اما واقعيت در مورد اين دو متهم چيز ديگري بود؛ آنها اصلاً نمي ترسيدند و چهره يي بسيار آرام داشتند. انگار نه انگار که اتفاقي افتاده و آنها متهم به قتل 12 زن هستند و تعداد اين قتل ها آنقدر زياد است که قطعاً نمي توان به رضايت و بخشش فکر کرد و اميد هم اين را به خوبي مي داند. وقتي اين زن و شوهر داشتند به سوالات پاسخ مي دادند در لابه لاي جملات شان يک موضوع کاملاً مشهود بود؛ حتي قاتل سريالي هم مي تواند آنقدر عاشق باشد که همسرش باز هم از عشقي که شوهرش به او داشته و دارد، حرف بزند و خود قاتل هم از مهرباني هاي همسرش و همراهي او در اين قتل ها به خاطر عشق بگويد. اميد جوان 23 ساله يي است که هشت زن را در کرج و چهار زن را در لنگرود به قتل رسانده است.

---

-قتل زنان را از چه سالي شروع کردي؟

از سال 85 شروع کردم. اول در شمال و بعد به کرج آمدم و کارم را ادامه دادم.

-با چه انگيزه يي قتل ها را انجام مي دادي؟

من از زناني که خيانت مي کردند بدم مي آمد. من با زناني که سوار ماشينم نمي شدند کاري نداشتم. فقط زناني را که با انگيزه هاي بد سوار ماشينم مي شدند مي کشتم.

-زماني که قتل زنان را شروع کردي همسر داشتي؟

قبل از ازدواجم اين قتل ها را شروع کرده بودم. بعد که ازدواج کردم تصميم گرفتم سالم زندگي کنم چون ساحره را بسيار دوست داشتم. ما به کرج آمده بوديم که بتوانيم راحت زندگي کنيم. اين پيشنهاد من بود. اما بعد از مدتي کاري که يک زن با من کرد باعث شد باز هم انگيزه يي در من به وجود بيايد و جنايات را از سر بگيرم.

-چه اتفاقي باعث شد اميد يک قاتل سريالي شود؟

تازه ازدواج کرده بودم. از طريق مسافرکشي سعي داشتم زندگي ام را تامين کنم. يک روز زني را به عنوان مسافر سوار ماشين کردم. مي خواستم از راه ميان بر بروم که يکدفعه زن مسافر داد و فرياد به راه انداخت و من را متهم به اين کرد که قصد دارم او را بدزدم و به او تجاوز کنم. اما حرف هايش پايه و اساس نداشت. با شکايت اين زن دستگير شدم و مدتي بازداشت بودم. آن زن از من 150 هزار تومان خواست تا رضايت بدهد. من اين پول را نداشتم که بدهم به همين خاطر مدت زيادي در زندان ماندم. از آن به بعد بود که تصميم گرفتم چنين زناني را بکشم. او زني خياباني بود و قصد داشت از من اخاذي کند.

-اما اين حرف نمي تواند صحت داشته باشد چون تو قبل از ازدواج هم چند زن را در شمال کشور کشته بودي. در آن زمان که اين اتفاق رخ نداده بود؟

به خاطر مشکلاتي که در دوران کودکي داشتم هميشه اين عقده در من وجود داشت.

-رابطه ات با خانواده ات چطور بود؟

خانواده من همديگر را دوست نداشتند. پدر و مادرم هميشه با هم دعوا مي کردند. اختلافات آنها خيلي زياد بود و من چيزي از محبت پدر و مادرم متوجه نشدم. درگيري هايشان آنقدر شديد بود که هيچ توجهي به من و خواهر و برادرانم نداشتند. من از پدر و مادرم دل خوشي نداشتم.

-اختلاف آنها بر سر چه مساله يي بود؟

پدرم هميشه فکر مي کرد مادرم به او خيانت مي کند و هر وقت که مادرم از خانه بيرون مي رفت پدرم عصباني مي شد و با هم دعوا مي کردند.

-به نظر خودت مادرت اين کار را مي کرد؟

نمي دانم شايد.

-رابطه ات با همسرت چطور بود، آيا به او اعتماد داري؟

همسر من زن خوبي است و من عاشقانه او را دوست دارم. او نسبت به من همسر وفاداري بود.

-اما تو با سوار کردن زن هاي غريبه و ايجاد رابطه با آنها به همسرت خيانت مي کردي؟

نه اين طور نيست. من زني را به جز ساحره دوست ندارم و نداشتم. من آن زن ها را به خاطر اينکه به قتل برسانم سوار ماشينم مي کردم.

-در اعترافاتت گفته يي که زن ها را به خانه مي بردي. در آن زمان همسرت در خانه بود؟

نه نبود. من زمان هايي را انتخاب مي کردم که همسرم نباشد. بعد زني را که سوار ماشين کرده بودم به خانه مي بردم.

-آنها را چطور به قتل مي رساندي؟

در واقع قربانيان را غافلگير مي کردم. زماني که پشت آنها به من بود، روسري را دور گردن شان مي پيچاندم و خفه مي کردم. آنها روي زمين که مي افتادند ديگر قدرت حرکت نداشتند.

-در بين قربانيان کسي بود که در برابر تو مقاومت کند؟

قدرت مقاومت نداشتند. زن ها به لحاظ جثه از من ضعيف تر بودند ضمن اينکه ورزشکار بودم و زور زيادي داشتم.

-همسرت چطور متوجه اين ماجرا شد؟

يادم مي آيد در قتل سوم تمام ماجرا را به او گفتم. البته خودش متوجه شده بود و من را سوال پيچ مي کرد. من هم تصميم گرفتم تمام واقعيت را به او بگويم. به همسرم اطمينان دادم عاشق اين زنان نيستم و او تنها زني است که در زندگي مرا عاشق کرده است و بعد از او کمک خواستم.

-همسرت به تو اعتراضي نکرد؟

به من گفت اين کار را نکنم اما بعد که ديد فايده ندارد چاره يي جز همکاري با من نديد.

-در اعترافات اوليه ات گفته بودي همسرت با تو همکاري نداشته است. چرا؟

چون من عاشق ساحره هستم و نمي خواهم به او آسيبي برسد. من دوست نداشتم او بازداشت شود. ساحره به خاطر من درگير اين مساله شده بود. البته او در قتل ها هيچ نقشي نداشت و فقط در فروختن اموال قربانيان به من کمک مي کرد.

-قصد داشتي تا کجا ادامه دهي؟

نمي دانم.

-مي دانستي مجازات کاري که مي کني چيست؟

بله مي دانستم. همه مي دانند مجازات قتل قصاص است.

-مي دانستي پليس بالاخره تو را دستگير مي کند؟

حدس مي زدم اين اتفاق بيفتد. البته من در شمال که قتل انجام دادم کسي متوجه نشد به همين خاطر هم فکر نمي کردم در کرج هم پليس متوجه شود.

-تو در رامسر دستگير شدي. چرا دوباره به شمال برگشتي؟

در آن زمان فهميده بودم تحت تعقيب هستم. در واقع مي دانستم شناسايي شده ام. مسلماً بايد فرار مي کردم.

-اگر دستگير نمي شدي باز هم آدم مي کشتي؟

بله، ادامه مي دادم. اين زن ها خيانت مي کردند.

-اموالي را که از اين زن ها به دست مي آوردي چه مي کردي؟

پول ها را خرج مي کردم. طلا ها را مي دادم ساحره بفروشد. کيف و کفش هاي نو را هم به اقوامم هديه مي دادم.

-در تمام اين قتل ها برايت اتفاق افتاد که پشيمان شوي؟

من فقط در قتل اول دچار عذاب وجدان شدم و از کاري که کردم ناراحت بودم. در قتل هاي بعدي احساس آرامش عجيبي به من دست مي داد. انگار خيالم راحت بود.

-به جز قتل و شکايت آن زن در کرج سابقه کيفري ديگري هم داري؟

دو بار در 16 سالگي به جرم سرقت زنداني شدم.

-حالا که در زندان هستي و مي داني مجازات خواهي شد، چه حرفي داري؟

من فقط تقاضاي کمک دارم و از کاري که کردم پشيمان و نگران همسرم ساحره هستم.


همسر اميد از رابطه اش با شوهرش مي گويد
هنوز هم دوستش دارم

ساحره- همسر اميد- با اينکه در هيچ کدام از اين قتل ها شرکت نداشته اما زمينه را براي ارتکاب قتل شوهرش فراهم کرده است. او زني 17 ساله است که مي گويد عشق به اميد او را به اينجا کشانده است. اين زن اکنون به همدستي با شوهرش متهم شده است.

---

-چطور متوجه شدي شوهرت قاتل زنان است؟

وقتي غريبه يي وارد خانه ات مي شود به هر حال مي فهمي، حتي اگر در خانه نباشي. من يک زن هستم و مي فهميدم شخصي وارد خانه ام شده است. البته رفتار اميد هم نشان مي داد او چيزي را از من پنهان مي کند. هرچند وقت يک بار هم تکه طلايي به خانه مي آورد و به من مي گفت بفروش. همه اين مسائل نشان مي داد اميد کاري مي کند که از من پنهان کرده است. بعد از او خواستم همه چيز را بگويد. او هم همه چيز را تعريف کرد.

-از او نپرسيدي چرا اين کار را مي کند، واقعاً از دست شوهرت عصباني نشدي؟

اول ناراحت شدم و گفتم ديگر اين کار را نکند اما اميد با اين کار به آرامش مي رسيد و ديگر به اين کار آلوده شده بود؛ گفته هاي من فايده نداشت. ما فقير بوديم و درآمد اميد از طريق سرقت هايي بود که از اين زنان انجام مي داد و من هم مجبور شدم با او همکاري کنم.

-تو مي دانستي مرتکب کار خلاف مي شوي؟

به هر حال داشتم با يک قاتل همکاري مي کردم. جرمم يا مشارکت در قتل است يا معاونت. اين موضوع برايم کاملاً واضح بود.

-پس چرا ادامه مي دادي؟

به هر حال اميد شوهرم بود. من او را دوست داشتم و قول داده بودم در هر کاري کمکش کنم.

-چرا اميد را ترک نکردي؟

من عاشق شوهرم بودم و هستم. با اينکه حالا يک قاتل سريالي است اما دوستش دارم.

-در آن روزها به فکرت نرسيد که ممکن است شوهرت تو را هم بکشد؟

اميد مرا دوست دارد و هرگز اين کار را نمي کند. در ضمن من به شوهرم هرگز خيانت نمي کردم.

-اميد گفته از قتل سوم به بعد تو با او همکاري داشتي، اين درست است؟

اميد با من تماس مي گرفت و مي گفت دارد با کسي به خانه مي آيد. من هم خانه را ترک مي کردم و به خانه يکي از اقوامم مي رفتم. بعد که برمي گشتم اميد طلاها را به من مي داد و مي گفت بفروش.

-از اينکه شوهرت با زنان ديگر رابطه داشت ناراحت نمي شدي؟

من اطمينان داشتم اميد مرا دوست دارد و تنها زني هستم که در قلبش جا دارم.

-چطور با اميد آشنا شدي؟

دو سال قبل از اين ماجرا با اميد در يک مراسم عروسي آشنا شدم. او از من خواستگاري کرد و من هم قبول کردم. من عاشق اميد شدم. چون خانواده من خانواده فقير و پرجمعيتي بود، دلم مي خواست از خانه پدري جدا شوم. با اميد که ازدواج کردم ديگر عاشق او شدم و بدون اميد ديگر نمي توانستم زندگي کنم.

-زماني که داشتيد به رامسر مي رفتيد از اميد نپرسيدي چرا؟

فهميده بودم پليس در تعقيب اميد است.

-چرا در ابتدا منکر همکاري با اميد شدي؟

قرار من و اميد همين بود. اميد به من گفته بود دوست ندارد من به زندان بيفتم.

-تا کجا مي خواستي ادامه بدهي؟

تا جايي که اميد ادامه مي داد همراهي اش مي کردم.

-هنوز هم اميد را دوست داري؟

هنوز هم دوستش دارم و هميشه هم دوستش خواهم داشت.

-حرفي داري که بزني؟

فقط مي خواهم بگويم من خودم خواستم با اميد همکاري کنم. او مرا وادار به اين کار نکرد.


دادستان کرج از عملکرد همکارانش در پرونده قتل هاي سريالي دفاع مي کند
دستگيري در کمترين زمان

چند ماه قبل از اينکه علي فرهادي دادستان کرج در مصاحبه مطبوعاتي خود جزئيات پرونده قتل هاي سريالي کرج را اعلام کند خبرنگاراني که در حوزه انتظامي و قضايي کرج رفت و آمد داشتند در محافل خصوصي از وجود چنين قاتلي صحبت مي کردند و گله مند بودند از اينکه چرا براي درج اين خبر اجازه ندارند و... البته در گوشه و کنار هم اخباري مبني بر اينکه در کرج قاتلي وجود دارد که زنان را مي کشد، وجود داشت اما هيچ کدام از مقامات آن را تاييد نمي کردند و جنايت هاي زنجيره يي را شايعه مي خواندند اما زماني که يک روزنامه صبح از وجود اين قاتل پرده برداشت و کسي هم آن را تکذيب نکرد، ديگر وقوع چنين قتل هايي براي مردم واضح و روشن شد. تا اينکه پليس استان تهران و دادستان کرج در مصاحبه هاي جداگانه و رسمي از دستگيري اين قاتل و همسرش خبر دادند و اعلام کردند وي علاوه بر کرج در شهرهاي شمالي کشور هم دست به قتل زده است. علي فرهادي دادستان کرج در اين باره مي گويد؛ «بعد از کشف دومين جسد بود که متوجه سريالي بودن قتل ها شديم. بنابراين نياز بود که پليس تخصصي و بازپرس ويژه در اين زمينه وارد عمل شوند. زماني که هويت مقتولان و وضعيت و نوع زندگي آنها مشخص شد، ما اقدامات خود را آغاز کرديم. در سومين کشف جسد ديگر اطمينان پيدا کرده بوديم که اين قتل ها سريالي است و ما با يک قاتل باهوش مواجه هستيم چرا که او هيچ ردي از خود به جا نمي گذاشت و بسيار حرفه يي دست به قتل مي زد. در تحقيقاتي که انجام داديم ابتدا محل هايي را که احتمال داده مي شد اين قاتل رفت و آمد داشته باشد و طعمه هاي خود را شکار کند تحت نظر گرفتيم و از طريق پليس مخفي و تخصصي زناني را که سوار ماشين هاي تک سرنشين مي شدند تعقيب مي کرديم و از اينکه آنها به مقصد مي رسند اطمينان حاصل مي کرديم. اما آنچه کار ما را سخت کرد اين بود که قاتل هيچ ارتباط اجتماعي با مردم نداشت و کارهايي که انجام مي داد کاملاً مخفي بود. تا اينکه تعداد جنازه هاي کشف شده به شش تن رسيد. ما از طريق شماره تماسي که قاتل سريالي به يکي از قربانيانش داده بود او را رديابي کرديم. قاتل فهميده بود ما او را شناسايي کرده ايم. به همين خاطر هم دو قتل ديگر را در فاصله کمتري مرتکب شد. در رديابي هايي که انجام داديم متوجه شديم او به يکي از شهر هاي شمالي رفته است و در آنجا موفق به دستگيري قاتل سريالي شديم.»

هر چند مسوولان قضايي و انتظامي در سومين قتل متوجه شده بودند يک قاتل سريالي در شهر است، پس از هشتمين جنايت متهم را دستگير کردند. دادستان کرج درباره علت اين تاخير مي گويد؛ «اميد در سال 85 در شمال کشور مرتکب قتل شده بود اما در آنجا او دستگير نشده بود. در واقع ما خيلي زود متوجه موضوع شديم و در کمترين زمان اين قاتل را دستگير کرديم. قاتلان سريالي معمولاً به اين سرعت دستگير نمي شوند. خصوصاً که اين قاتل هيچ ردپايي از خود بر جاي نمي گذاشت. همکاران من در اين پرونده خيلي خوب عمل کردند.»

اميد تيرماه سال جاري دستگير شد اما تحقيقات از وي تاکنون ادامه دارد و همچنان اين پرونده در دادسرا است و تحقيقات مقدماتي به پايان نرسيده است. فرهادي در رابطه با علت طولاني شدن اين تحقيقات توضيح مي دهد؛ «ابتدا قاتل مقاومت مي کرد اما بعد که لب به اعتراف گشود به خاطر اينکه گفته هايش با واقعيت کاملاً منطبق بود و جزئيات را به طور کامل توضيح داد کار خيلي سريع پيش رفت اما طولاني شدن تحقيقات در اين پرونده به خاطر آن است که اميد اعتراف کرد در شمال کشور هم مرتکب قتل شده و ما مجبور شديم او را به شمال بفرستيم تا همکاران مان در آنجا از وي تحقيق کنند. اين مساله باعث شد روند رسيدگي در دادسرا طولاني شود البته تعدادي از اولياي دم هنوز به دادسرا مراجعه نکرده اند و تا مدتي قبل هويت دو تن از قربانيان هم شناسايي نشده بود.» منتقدان بر اين باورند هنگام بروز چنين اتفاقاتي و زماني که بازپرس به سريالي بودن قتل ها پي مي برد بايد مردم را در جريان قرار دهد تا کار براي قاتل سخت شود و شهروندان با احتياط بيشتري در شهر تردد کنند در غير اين صورت آمار قتل ها بيشتر خواهد شد. اين انتقاد هميشگي کارشناسان است و البته سکوت در اين گونه پرونده ها کار هميشگي مسوولان. آنها هر کدام دلايل خاص خود را دارند. علي فرهادي در اين باره مي گويد؛ «ما چرا بايد بي دليل مردم را مي ترسانديم. اولاً متوجه شده بوديم که اين قاتل زنان خاصي را هدف قرار داده است و همه زنان هدف او نيستند. ضمن اينکه ما هنوز قاتل را شناسايي نکرده بوديم و اگر ماجرا را اعلام مي کرديم قطعاً مردم کرج دچار هراس مي شدند و وحشت زندگي آنها را فرا مي گرفت. زماني که قاتل شناسايي شد يکي از روزنامه ها در مورد آن نوشت. ما هم اعتراضي نداشتيم. صحبت ما اين است که آرامش رواني مردم را نبايد بي دليل از بين برد. ما در هر پرونده يي اين کار را نمي کنيم مثلاً در سرقت هاي مسلحانه که به صورت سريالي اتفاق مي افتد ما در همان روزهاي اول اطلاع رساني مي کنيم چون دقت مردم مي تواند از وقوع جرم جلوگيري کند اما در اين پرونده چيزي به جز هراس براي مردم نداشت.»

قاتلان سريالي چرا و چگونه به وجود مي آيند و چرا هنوز راه حلي براي جلوگيري از پيدايش اين دسته از جنايتکاران پيدا نشده. دادستان کرج بر نقش اختلالات جنسي در اين گونه پرونده ها تاکيد مي کند و معتقد است هرچند فقر در اين نوع جرم بي تاثير نيست، مشکلات جنسي نقش مهم تري دارد. او مي گويد؛ «فقط فقر نيست. قاتلان سريالي گرفتار مسائل ديگر هم هستند. در اين پرونده هم مقتولان و هم قاتل مي توانستند از ظاهر همديگر متوجه شوند پول زيادي به دست نخواهد آورد. بنابراين يک عقده رواني باعث اين مساله شده است و هر دو طرف پرونده از مشکلات خانوادگي و کمبود محبت در خانواده رنج مي بردند.»

قاتل سريالي کرج تنها جاني زنجيره يي امسال نبود و به جز او قاتلي در رشت به جرم قتل چهار زن دستگير شد. سه مرد يزدي به اتهام کشتن سه زن سالخورده در زندان به سر مي برند و شکارچي بهمنشير نيز که 14 نفر را در آبادان و خرمشهر کشته است پس از سه سال به دام افتاد. پرونده همه اين قاتلان اکنون در دستگاه قضايي در حال رسيدگي است.

منبع:اعتماد

اخبار ویژه


بازدید دادستان کرج از ندامتگاه فردیس
75b8a85b46c61faab2fc118abbcb7540.jpg
علی فرهادی دادستان کرج به اتفاق هیئت همراه با هدف رسیدگی به امور زندانیان از ندامتگاه فردیس بازدید نمود.
به گزارش روابط عمومی ندامتگاه فردیس ، در جریان این بازدید دادستان کرج در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان تهران در خصوص مشکلات زندانیان شهرستان کرج تصریح کرد :عمده مشکلات مربوط به مسائل قضایی زندانیان تحت قرار وبازداشت موقت آنها می باشد .


وی افزود: با توجه به اینکه تجمع اکثریت جمعیت کیفری استان تهران در شهرستان کرج می باشد لازم است تا امور مربوط به آنها در کرج صورت گیرد وبدلیل تجمع پرونده های قضایی مددجویان اکثراً تحت قرار وبازداشت موقت می باشند که این خود باعث بروز مشکلات عدیده ای برای مددجویان گردیده است که در صورتیکه بازداشتگاه موقت در کرج تاسیس شود تا حدودی این مشکلات برطرف شود. وی در ادامه با اشاره به جرائم ومحکومیتهای مالی ومساعدت قضات درجهت بررسی تقاضای اعسار مددجویان بی بضاعت طبق ماده دو محکومیتهای مالی افزودبایستی معنی ممتنع مشخص شود آیافرد توان پرداخت را ندارد یا نمیخواهد پرداخت نماید بدیهی است فردی که توان پرداخت داشته باشد حاضر به تحمل کیفر زندان نیست ،باید به این شخص فرصت داده شود تا بتواند با فعالیت آبرومندانه حق شاکی را پرداخت نماید که یکی از راههای آن ارائه مرخصی است که مرخصی باید هدفمند وجهت حل مشکل زندانیان صورت گیردهمچنین باید اجرای ماده 2قانون نحوه اجرای محکومیتهای مالی بموجب مواعد قانونی و حداکثر یکماه محدود شود تا محاکم اقدام اولیه را در مهلت فوری به نحوه مقتضی پاسخگو باشد دادستان کرج درخصوص اجراواعمال ماده دو قانون محکومیتهای مالی تصریح کرد: این ماده قانونی نباید سدی درجهت تحقق خدمت رسانی به این قشر آسیب دیده باشد واگر این قانون بدرستی انجام شود وتفاوت بین فردی که ندارد وکسی که دارد ونمی خواهد پرداخت کند مشخص شود این ماده بدرستی اجرا خواهد شد . دادستان کرج در خصوص نقش ومشارکت نهادهای خیریه وانجمن های غیر دولتی تصریح کرد: برگزاری جشن گلریزان مشارکت اصناف ومردم در حل مشکلات این قشر از زندانیان بسیار موثر است . وی با توجه به اینکه ندامتگاه فردیس محل نگهداری محکومین مالی وجرائم غیرعمد در سطح کرج است ،تشکیل جلسه انجمن حمایت از زندانیان را در ندامتگاه فردیس جهت رسیدگی به مشکلات این قشر از زندانیان ضروری دانست واین ندامتگاه را الگوی مناسبی جهت ارائه مرخصی وحل مشکلات زندانیان دانست . در ادامه این بازدید کربلایی رئیس ندامتگاه فردیس نیز با تشریح عملکرد بخشهای مختلف ندامتگاه افزود،این مرکز بیشترین آمارزندانیان جرائم غیر عمدی ومحکومیت مالی را دارد ، که طی رایزنی هایی که با انجمن حمایت زندانیان بخصوص انجمن حمایت رباط کریم داشتیم توفیقات خوبی در جهت حل مسائل آنان برداشته شده است در ادامه این بازدید فرهادی دادستان کرج وهیئت همراه از بخشهای مختلف ندامتگاه بازدید ،واز نزدیک با مددجویان در حسینیه مرکزی دیداروگفتگو نمودند ،وتعدادی از مددجویان مشکلات خود را با وی مطرح ، وایشان نیز درجهت حل مشکلات قضایی آنها دستورات لازم را صادر نمودند.

دانلود فایل

75b8a85b46c61faab2fc118abbcb7540.jpg
 
cc2e13a4332e4caa92d4ef291260aa3c.jpg
 
6f7c118f903846eac15df45d0b7db8a2.jpg
 

لینک صفحه : http://www.tehranprisons.ir/index.php?Module=SMMNewsAgency&SMMOp=View&SMM_CMD=&PageId=774مطالب مشابه :


سامانه مشاوره تلفني در دادگستري كرج راه‌اندازي شد

کدشهری فردیس همان کد شهری کرج بزرگ یا 026 می باشد و کد تلفنی پس از این کد شهری 366 و 365 می باشد .
گردهمایی روابط عمومی کانون های وکلای دادگستری ایران در کرج

peyman law - گردهمایی روابط عمومی کانون های وکلای دادگستری ایران در کرج - وبلاگ حقوقی پیمان زمانی
مراکز قضائی استان البرز

کاوه منظم دادگزار پایه یک دادگستری - مراکز قضائی استان البرز دادگاه انقلاب اسلامی کرج
رييس محاكم كرج در گفت‌وگو با ايسنا: 70 درصد طلاق‌ها ريشه اقتصادي دارد

ريیس دادگاه‌هاي عمومی و انقلاب کرج نمی‌کنند و محصول اهمال آنها در دادگستری قابل
جناب آقای علی فرهادی دادستان کرج

بویین میاندشت ბუიინ თორელ buin miandasht - جناب آقای علی فرهادی دادستان کرج - وبلاگ جامع و
مدیر کل دادگستری استان مرکزی بهاستان البرز می رود.

اسدالله رضایی - مدیر کل دادگستری استان مرکزی بهاستان البرز می رود. - مطالب روزانه اجتماعی
شورای عالی شهرسازی و معماری ایران * *در خصوص باغات شهر کرج و کاخ مروارید*

مجید پشنگ پور وکیل پایه یک دادگستری و معماری ایران * *در خصوص باغات شهر کرج و کاخ
برچسب :