موجودات فضایی

آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟


 بله. کافی است تا نگاهی دقیق تر به اطراف خود بیاندازید. آنها را خواهید دید. شما یکی از آنها هستید... بالغ بر میلیون ها گونه مختلف جانوری و ارگانیسم زنده بر روی زمین وجود دارد. اینها موجوداتی هستند بر سیاره کوچکی به نام زمین، و در گوشه ای از کیهان. اینها همان موجودات فضایی هستند. پس اگر به دنبال بیگانگان فضایی خارج از زمین می گردید شاید بهتر باشد تا سوال اول را به گونه بهتری بیان نماییم." آیا حیات در خارج از زمین وجود دارد؟" با اینکه هنوز مدارک عینی اثبات این موضوع وجود ندارد اما جواب این سوال هم آنقدرها سخت نیست: " اینطور به نظر می رسد".


alien-life-d1.jpg


 استفن هاوکینگ، دانشمند بسیار پرآوازه ومشهور فیزیک نجومی در سال 2010 به طور رسمی اعلام نمود که موجودات فضایی به طور حتم وجود دارند. او به سخنانش در این حد بسنده نکرد وهمچنین اخطار داد که ارتباط با آنها می تواند ایده بسیار بدی باشد. اما چطور ممکن است؟ از کجا می دانیم که موجودات فضایی ممکن است وجود داشته باشند و بر چه اساسی ارتباط با آنها خطرناک است؟
 هاوکینگ در برنامه ای که از کانال دیسکاوری پخش گردید، اعلام کرد که وجود زندگی هوشمند فرازمینی کاملاً منطقی و ممکن است. این خبر در بسیاری از رسانه های معتبر جهان انتشار یافت به طوری که واکنش های گسترده ای نیز در بر داشت. هاوکینگ هشدار داد که در صورت شناسایی زمین توسط موجودات فضایی، این امکان وجود دارد که آنها در جهت استفاده از منابع و اقامت در زمین، ما را مورد حمله قرار دهند. همچنین در ادمه بیان می کند که چالش اصلی ما این است که دریابیم این بیگانگان فرازمینی چگونه خواهند بود.

 در واقع بخش عمده استدلال هاوکینگ و فرضیه وجود موجودات فضایی بر پایه محاسبات ریاضی می باشد. تاکنون هیچ مدرکی دال بر وجود "زندگی" در هر سیاره دیگری به غیر از زمین یافت نشده است. اما با این حال ، این امر امکان وجود حیات فرازمینی بر سایر سیارات ناشناخته را از بین نمی برد. در واقع اثبات عدم وجود موجودات فضایی غیرممکن است. بنابراین در ادامه این مقاله با علل، دیدگاه ها و جنبه های مرتبط با وجود حیات در سایر سیارات آشنا خواهید شد. هم اکنون و بر اساس یافته های فعلی، شاید تنها پاسخ به واقع درست برای این سوال همان گزینه " بله ، به نظر می رسد که وجود دارند " باشد.اما هنوز نمی دانیم و برای اثبات نهایی این فرضیات، نیاز است تا آنها را بیابیم، و یا منتظر باشیم تا با زمین ارتباط برقرار نمایند.
(انسان برای کشف بیگانگان فضایی بسیار کنجکاو است؟ اما آیا ممکن است در پایان، این کنجکاوی به نابودی زمین و مرگ ما بی انجامد؟ و اگر آنها وجود دارند، آیا جهان آماده رویارویی با آنها می باشد؟

منبع :سایت نجوم ایران

ترجمه و ویرایش از شیوا خسروی  


مطالب مشابه :


آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟

شگفتی های آفرینش - آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ - بررسی شگفتی های خلقت
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟

آیا یک هوش فرازمینی پیشرفته، برای تجاوز بر زمین از یک کرم چاله استفاده خواهد نمود.
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟

- آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ - فقط در کهکشان راه شیری در حدود 300 میلیارد ستاره
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند ؟

شهروحش - آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند ؟ - بررسی وضعیت محیط زیست و حیات وحش ایران
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟

آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ بله. کافی است تا نگاهی دقیق تر به اطراف خود بیاندازید.
موجودات فضایی آیا واقعا وجود دارند؟

کهکشان خاطره ها - موجودات فضایی آیا واقعا وجود دارند؟ - ๑۩۞۩๑ عاشق شدن را همه بلدند عاشق
آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟

کهکشان علم - آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ - لذت نگریستن وادراک،زیباترین هدیه طبیعت
آیا موجودات فضایی وجود دارند؟

آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ در واقع جواب این سوال آنقدر ها سخت نیست! کافی است تا
موجودات فضایی

آیا براستی موجودات فضایی وجود دارند؟ بله. کافی است تا نگاهی دقیق تر به اطراف خود بیاندازید.
برچسب :