راهیان نور در کلام رهبری

راهیان نور در کلام رهبری

چرا به دوکوهه آمدم؟
این پادگان ]دوکوهه[ و سرزمین شاهد فداکاری ها، اخلاص ها، ایمان ها و روحیه های مالامال از امواج صفا و طراوتی است که از جوانان مؤمن بسیجی و فداکار بروز کرده است. از طرفی آغاز سال جدید شمسی و فصل بهار نیز هست. امسال بهار طبیعت که آغاز سال ایرانی ماست با بهار معنویت همراه شده است؛ بجاست این روزهارا از لحاظ تقارن زمانی از جمله پدیده های کمیاب دوران خودمان به حساب بیاوریم. بنده هم مثل قطره ای در این دریای خروشان به قصد اظهار ارادت و اخلاص به آن دل ها و جان ها و روح های پاکی که بعضی شهید شدند و بعضی بحمدالله زنده اند و در این فضا و منطقه آزمایش های بزرگ صدر اسلام را دوباره تکرار کردند، به این جا آمده ام. بعضی انسان ها از حقایق غفلت می کنند و بعضی دل های ناپاک، از غفلت دل ها سوءاستفاده می کنند و مقاصد شیطانی و اهداف پلید را در فضای غفلت از حقایق، منتشر می کنند. هر دلی که برای حقیقت احترام قائل است، هر انسانی که برای معنویت، صفا، اخلاص و انسانیت ارزش قائل است، باید این طور مکان ها و خاطره ها را همیشه عزیز بدارد. این وظیفه همه ماست و امیدوارم که این تجمع شما برادران و خواهران در این مکان که نموداری از احساسات ملت ایران است پاسخ یاوه گویان را بدهد.
در جمع راهیان نور در پادگان دوکوهه
نهم اردیبهشت 1381


اگر شهدا نبودند...
امروز شرکت من در مجموعه زایران خاک خونین شلمچه، برای بزرگداشت یاد و نام شهیدان عزیز و مردان بزرگی است که با خون خود، با جهاد و همت خود، با عزم و اراده خود، نام شلمچه و خرمشهر و خوزستان و ایران را در تاریخ، بلند کردند.
ملت ایران در دوره معاصر، هرچه عظمت و عزت در دنیا دارد، به برکت خون رزمندگانی است که در این سرزمین های خونین، حضور پیدا کردند و جان خود، سلامت و جوانی خود را برای اسلام، برای ملت و میهن شان در طبق اخلاص گذاشتند و تقدیم کردند. ایران، امروز هرچه دارد و در آینده هرچه بدست بیاورد، به برکت خون این شهیدان است. اگر این شهدایی که شلمچه، یادگار آنها واین بیابان های خونین، حامل نشانه های آنهاست، نبودند، امروز در این کشور، از استقلال ملی، از شرف ملت، از اسلام و از هیچ چیز ایرانی، نشان برجسته ای نبود؛ اینها در مقابل دشمن مهاجمی که بدون کمترین ملاحظه ای به مرزهای جغرافیایی و مرزهای اعتقادی حمله کرده بود، ایستادند.
دیدار با مردم شلمچه هشتم فروردین 1378


سرزمین مقدس
من این سرزمین را یک سرزمین مقدس می دانم. این جا نقطه ای است که ملائکه الهی که شاهد فداکاری مخلصانه این شهدای عزیز بودند، به این جا تبرک می جویند. این جا متعلق به هر کسی است که دلش برای اسلام و برای قرآن می تپد. این جا متعلق به همه ملت ایران است. دل های همه ملت ایران، متوجه این نقطه، این بیابان و همه این مناطقی که شاهدفداکاری های جوان ها بوده است. شما که این جارا گرامی می دارید، خوب می کنید؛ آمدن شما و احترام به این نقطه، بسیار بجا و بسیار کار صحیحی است. بنده هم خواستم به ارواح طیبه شهیدان و به نفس های معطر جوانان مؤمن، تبرک بجویم و به این عزیزان احترام کنم؛ من هم آمدم در جمع شما شرکت کردم.
دیدار با مردم شلمچه- هشتم فروردین 1378


مطالب مشابه :


برنامه پایش سلامت کارکنان از طریق انجام آزمایشات در شرکت MIGT برگزار شد.

otc - برنامه پایش سلامت کارکنان از طریق انجام آزمایشات در شرکت migt برگزار شد. - توربوکمپرسورنفت
تلويزيون،خشونت،مخاطب

شرکت راهیان پرداز هرمز - توسعه نرم افزار-طراحی وب-گرافیک رایانه ای-ساخت فیلم های تبلیغاتی
فرم نظرسنجي درخصوص اردوي راهيان نور

سلامت باشید دهه تهنيت اعياد مبارک ماه شعبان باستحضارمی‌رساند پايگاه مقاومت بسيج شرکت
توقف اعزام اجباری دانش آموزان به مناطق جنگی/راهیان نور

راهیان نور دانش سختگیرانه‌ترین ضوابط در خصوص سلامت با توجه به شرکت بالای
راهیان نور در کلام رهبری

راهیان نور کردند و جان خود، سلامت و جوانی خود را برای هم آمدم در جمع شما شرکت
راهیان نور در کلام رهبری

در جمع راهیان نور امروز شرکت من در مجموعه زایران و جان خود، سلامت و جوانی خود را برای
راهیان نور دانش آموزی ،مسؤلیتش باسپاه پاسداران است

سپاه پاسداران مسوولیت برگزاری اردوی راهیان نور و سلامت دانش اردوها شرکت
روابط عمومی شیر پگاه خوزستان برای دومین بار متوالی خوش درخشید

وی با بیان اینکه شرکت شر پگاه خوزستان 26 و سلامت (لوگوی سیب راهیان نور که از استان
تاثیر سبک زندگی انسان دین مدار بر سلامت روان

فرهنگستون - تاثیر سبک زندگی انسان دین مدار بر سلامت روان - عرصه فرهنگی، عرصه جهاد است
تاریخچه ی اجمالی تشکیل بسیج دانش آموزی

راهیان نور سلامت و این که همواره مقامت می باشد که شرکت کنندگان در کلاسهای
برچسب :