تفاوت معلمان و سایر کارمندان در چیست؟/اصلاح حقوق فرهنگیان خارج از اختیارات مجلس است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا حجت الاسلام سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دیار آفتاب، در خصوص اعتراضات فرهنگیان و معلمان گفت: من سه شنبه هفته گذشته در صحن مجلس تذکر شفاهی در این خصوص به رئیس جمهور دادم که چرا دولت میان فرهنگیان و سایر کارمندان تبعیض قائل شده است.

 

 

 


وی با اشاره به اینکه افزایش ۱۴ درصدی از سوی دولت اعلام شده است، اظهار کرد: مجلس تمام سعی خود را برای احقاق حق فرهنگیان کرده است اما طبق مصوبه مجلس، افزایش حقوق از اختیارات دولت است و مجلس در این موضوع نمی تواند کاری پیش ببرد.

 

 

 


نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس افزود: مجلس در لایحه بودجه ۹۴، به بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش ۴ هزار میلیون اضافه کرده است، اما طبق قانون افزایش حقوق برعهده دولت است.

 

 

 


سلیمی اعلام کرد: با این حال مجلس سه جلسه ویژه با معاونت راهبردی، وزیر کشور و جلسه ای مشترک با وزیر آموزش و پرورش و معاون او برای ترمیم دریافتی معلمان تشکیل داده است. لذا مجلس از همه ظرفیت ها برای اصلاح حقوق معلم ها استفاده کرده و هیچگونه کم کاری از سوی مجلس صورت نگرفته است.

 

 

 


وی با بیان اینکه از لحاظ قانونی مسئولیت حقوق معلم ها با دولت است، مطرح کرد: مجلس نیز سعی می کند با تذکر به دولت، حقوق فرهنگیان را ترمیم کند.

 

 

 


عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به افزایش ۱۴ درصدی حقوق فرهنگیان، تاکید کرد: تورم موجود در کشور بیش از ۱۴ درصد است و این موضوعموجب بروز مشکلات معیشتی برای فرهنگیان می شود. ضمن اینکه در برخی از سازمان افزایش حقوق بیش از این مقدار بوده است.

 

 

 


سلیمی با تاکید بر اینکه میان فرهنگیان و سایر اقشار تبعیض رخ داده است، خاطرنشان کرد: آقای جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور طی بخشنامه ای افزایش حقوق مدیران ارشد دولتی را مجموعا ۴۹ درصد اعلام کرده است باید دید چه تفاوتی میان معلمان و سایر اقشار وجود دارد؟

 


مطالب مشابه :


تجمع فرهنگیان آذربایجان شرقی

مرکزرفاهی و آموزشی یکی از فرهنگیان به نمایندگی از معلمان برخی از خواسته ها را پشت
ممنوعیت تعطیلی زودهنگام مدارس

فرهنگیان چهارمحال وبختیاری، رسیدگی به مشکلات صنفی را مرکزرفاهی و آموزشی فرهنگیان
قابل توجه وزیر آموزش وپرورش:

خـــــــــــــــــــــــبرگزاری فرهنگیان - قابل توجه وزیر آموزش وپرورش: - جدیدترین خبرهای
نماینده بجنورد: هم‌ترازی حقوق و مزایای فرهنگیان مورد توجه قرار گیرد

مرکزرفاهی و آموزشی اکنون حقوق و مزایای فرهنگیان نسبت به دیگر دستگاه‌ها کمتر بوده
تفاوت معلمان و سایر کارمندان در چیست؟/اصلاح حقوق فرهنگیان خارج از اختیارات مجلس است

مرکزرفاهی و آموزشی سلیمی با تاکید بر اینکه میان فرهنگیان و سایر اقشار تبعیض رخ داده
برچسب :