سید محمد هادی عرفانيان مشاور مدير كل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي و مسئول پیگیری شهرك سينمايي در گفتگو

 سید محمد هادی عرفانيان مشاور مدير كل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي و مسئول پیگیری شهرك سينمايي در گفتگو با قدس خبرداد ؛ آغاز مطالعات طرح توجیهی شهرك سينمايي مشهد

1-11.jpg


* خديجه زمانيان
خراسان امروز: مشاور سينمايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي در گفتگو با خبرنگار ما از ساخت پروژه شهرك سينمايي مشهد در سه دوره پنج ساله خبرداد و گفت: پروژه شهرك سينمايي مشهد در 12 فاز و با اعتبار 1500 ميليارد ريال از دي ماه سال جاري آغاز خواهد شد.
عرفانيان ساخت دانشكده هنر، لوكيشنهاي سينمايي، لوكيشن منطقه قديم، ساخت هتل آپارتمان و سالنهاي غذاخوري را مربوط به فاز اول، ساخت پيست سواركاري، اسكان گردشگران، بازيهاي آبي و ساخت يك آكواريوم بزرگ و مدرن را مربوط به فاز دوم و ايجاد مكاني براي توليد مواد اوليه سمعي و بصري را در صورت همكاري با وزارت صنايع مربوط به فاز سوم عنوان كرد.
وي با بيان اينكه سه نقطه شهر مشهد براي ساخت شهرك سينمايي در نظر گرفته شده است، افزود: اولين نقطه زميني است با مساحت 1800 هكتار كه در مسير نيشابور - فريمان قرار دارد، دومين نقطه زميني است با وسعت 650 هكتار كه در شانديز و سومين منطقه زميني است در جاده قوچان - طوس با مساحت 1050 هكتار، براي ساخت شهرك سينمايي در نظر گرفته شده است.
عرفانيان ادامه داد: قرار است شهرك سينمايي مشهد، به عنوان يك منطقه چند منظوره مورد استفاده قرار بگيرد و تصوير و ماكتي از ايران بزرگ باشد، حتي نقشه ساخت اين منطقه را تا حد ممكن شبيه به كشور ايران طراحي كرده ايم.

شهرك سينمايي، مكاني براي گردشگران
عرفانيان درخصوص جذب و تأمين سرمايه مورد نياز اجراي پروژه شهرك سينمايي افزود: در اين پروژه علاوه بر استفاده از حمايت و نظارت دولت مبني بر جذب سرمايه، بايد به دنبال سرمايه گذار خصوصي بود و اعتماد آنها را جهت بازگشت سرمايه شان جلب كرد.
وي گفت: سرمايه گذار بايد مجاب شود كه قرار است براي يك پروژه فرهنگي سرمايه گذاري كند و در اين پروژه ها بازگشت سرمايه اگر چه به كندي صورت مي گيرد، اما نتايج خوبي به دنبال خواهد داشت.
عرفانيان ادامه داد: شهرك سينمايي مشهد قرار است منطقه گردشگري براي بازديد گردشگرها باشد، به همين منظور آكواريوم بزرگ و مدرني در اين منطقه ايجاد خواهد شد كه اگر چه سرمايه و اعتبار زيادي را مي طلبد، اما مي تواند اين منطقه را به مكان توريستي براي گردشگرها و عموم مردم تبديل كند.
مشاور سينمايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي با بيان اينكه در ساخت اين پروژه، شخص استاندار نقش مهمي برعهده دارد، گفت: كميته اي براي اجراي پروژه شهرك سينمايي مشهد در استانداري تشكيل شده است و اين طرح به عنوان طرحي فراملي و حائز اهميت از طريق استانداري، مجلس و دولت پيگيري شود، چون قرار است شهرك سينمايي مشهد محل ترويج تفكرات شيعي و مذهبي در جهان باشد.

فراتر از شهرك سينمايي تهران
عرفانيان با بيان اينكه براي اجراي پروژه شهرك سينمايي بايد سه گروه در كنار هم قرار بگيرند، گفت: گروه اول نيروهايي هستند كه با ارايه راهكار و كمكهاي فكري، مي توانند پروژه را حمايت كنند، گروه دوم سرمايه گذاريهاي داخلي و خارجي هستند كه اعتبار مورد نياز پروژه را فراهم مي كنند و گروه سوم دولت است كه با نظارت بر دو گروه آنها را حمايت مي كند، به همين جهت تا به حال با مشاور هنري رئيس جمهور كه شخصاً اين مسأله را پيگيري مي كند، جلسات متعددي داشته ايم كه قرار شده، شهرك سينمايي مشهد جز اولويتها قرار بگيرد.
وي اظهار كرد: با بازديدي كه از شهركهاي سينمايي دوبي، مالزي، امارات و قطر داشته ايم، به اين نتيجه رسيده ايم كه ساخت شهرك سينمايي در مشهد بعنوان يكي از كلانشهرهاي مذهبي كه حرم مطهر امام رضا(ع) در اين شهر قرار دارد، بايد به عنوان ابزاري در جهت گسترش تفكر شيعي و ساخت فيلمهايي با اين محور مورد توجه قرار بگيرد.
مشاور سينمايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي گفت: شهرك غزالي تهران كه به دست علي حاتمي ساخته شد، در حال از بين رفتن است و شهرك سينمايي مشهد فراتر از شهرك سينمايي تهران ساخته مي شود كه به عنوان محلي براي برگزاري جشنواره فيلم فجر مورد استفاده قرار بگيرد.
عرفانيان گفت: پيگيري مسايل مربوط به هنر سينما با توجه به تأكيدات مقام معظم رهبري امر ضروري به نظر مي رسد، زيرا هنر سينما مدرن ترين، بهترين و قدرتمندترين ابزار القاي مفاهيم اسلامي و ديني است.
وي ادامه داد: شهرك سينمايي مشهد بايد به گونه اي ساخته شود كه بتواند دهها سال مورد استفاده هنرمندان و مردم قرار بگيرد.
مشاور سينمايي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خراسان رضوي با بيان اينكه شهرك سينمايي فقط يك شهرك بازي نيست، گفت: قرار است پژوهشهاي ديني و آموزش هنر سينما در اين شهرك مورد استفاده قرار بگيرد و كارگردانان فيلمهاي ديني بسازند


مطالب مشابه :


موزه هاي مشهد - موزه مردم شناسي آستان قدس رضوي - حمام مهدي قلي بيگ

تاريخ هنر و فرهنگ كهن اطلاعات گردشگری و مراکز اقامتی و هتل ها و جاذبه هتل های مشهد




سید محمد هادی عرفانيان مشاور مدير كل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوي و مسئول پیگیری شهرك سينمايي در گفتگو

فرهنگ و هنر مشهد در 12 فاز و با اعتبار قديم، ساخت هتل آپارتمان و سالنهاي




حدیث

فرهنگ و هنر رزرو هتل قیمت تور مشهد | درج آگهی در ساختمون دات




داستان کوتاه

فرهنگ و هنر رزرو هتل قیمت تور مشهد | درج آگهی در ساختمون دات




برچسب :